skionline.pl sprzęt narciarskitechnologie
Technologie: wiązania narciarskie, Tyrolia
ABS (Anti Blocking System) - wiązania narciarskie - Tyrolia
Dzięki zastosowaniu podkładki ABS (Anti Blocking System) zminimalizowana została możliwość zaklinowania się buta w wiązaniu. But w wiązaniu opiera się na bezkońcowym pasku wykonanym z polimeru przesuwającym się po teflonie. Układ pasek – teflon jest uszczelniony, co zapobiega zatarciu. Rozwiązanie to samodzielnie oczyszcza spód buta i wierzchnią część wiązania.
Diagonal Heel - wiązania narciarskie - Tyrolia
Aktywna ochrona z tyłu we wszystkich kierunkach. W momencie, gdy narciarz upadnie na twarz, bądź w jakiś inny sposób, system zadziała i wypnie buta z wiązania, co uchroni od obrażeń i złamań.
Diagonal Toe - wiązania narciarskie - Tyrolia
Aktywna ochrona we wszystkich kierunkach. W momencie, gdy narciarz upadnie na plecy, bądź w jakiś inny sposób, system zadziała i wypnie buta z wiązania, co uchroni od obrażeń i złamań.
Double Free Flex - wiązania narciarskie - Tyrolia
System, który przesuwa wiązanie, w momencie wygięcia narty. W odróżnieniu od tradycyjnego Free Flex'u tutaj przesuwa się oprócz tylnej części wiązania, również przednia. Jest to najbardziej optymalne ułożenie wiązań bez względu na wygięcie nart. Dzięki temu but zostaje zawsze w tej samej, wyjściowej pozycji. Double Free Flex gwarantuje jeszcze lepsze osiągi, kontrolę, większe bezpieczeństwo i minimalizacje obrażeń podczas wypadku.
Dura-coating - wiązania narciarskie - Tyrolia
Obudowa wiązania wykonana została w technologii Dura-coating polegającej na galwanicznym powlekaniu barwnikiem spieków ceramicznych i włókien. Ma to niebagatelne znaczenie dla odporności powierzchni na uszkodzenia mechaniczne. Te i wiele innych elementów, zwłaszcza dotyczących kontroli jakości mają wpływ na fakt, iż Tyrolia jako pierwsza firma produkująca wiązania narciarskie otrzymała certyfikat jakości ISO 9002.
Free Flex - wiązania narciarskie - Tyrolia
Sprytny system, który przesuwa wiązanie, w momencie wygięcia narty. Dzięki temu but zostaje zawsze w tej samej, wyjściowej pozycji. Free Flex gwarantuje lepsze osiągi, kontrolę, większe bezpieczeństwo i minimalizacje obrażeń podczas wypadku.
Free Flex Plus - wiązania narciarskie - Tyrolia
Zwiększenie kontroli wtedy, kiedy najbardziej jej potrzebujemy. Redukuje wibracje przy najwyższych prędkościach. Szybko odzyskuje stabilizacje. Zwiększa przyczepność.
Full Diagonal - wiązania narciarskie - Tyrolia
Jest to system wypinający but w zakresie 180°. Ma to na celu uniknięcie niepotrzebnych wypięć buta podczas wyskoków narciarza na nierównościach.
Power Select - wiązania narciarskie - Tyrolia
Pozwala na dopasowanie charakterystyki nart do warunków panujących na stoku, oraz do wybranej techniki jazdy. Zależnie od położenia przełącznika narty zostają usztywnione lub zmiękczone.
TRP-Toe System - wiązania narciarskie - Tyrolia
System czterech rolek w przedniej części wiązania. Elastycznie absorbuje krótkie, duże impulsy, co redukuje siły, które mogą uszkodzić kolana lub wiązadła.
poprzednie1 - 10 z 10następne
Technologie
Narciarstwo alpejskie
Narciarstwo klasyczne
Gogle narciarskie
Odzież
Dobierz sprzęt