skionline.pl sprzęt narciarskitechnologie
UVO - narty - Voelkl
Wibracje powstają, gdy narta wchodzi w interakcję z nierównym terenem. Co zatem wyróżnia technologię U.V.O. na tle konkurencyjnych rozwiązań mających wyeliminować ten niepożądany efekt? Przede wszystkim, tradycyjne systemy tłumienia zmniejszają drgania jedynie w osi pionowej, natomiast unikalna technologia U.V.O. 360 º (Ultimata Vibration Object) minimalizuje wibracje we wszystkich kierunkach. Jak? Poprzez opóźnianie reakcji drgań. Redukcja pionowych drgań zapewnia większą stabilność podczas jazdy z dużą prędkością, podczas gdy redukcja wibracji poziomych gwarantuje mniejsze "kłapanie" na nierównej powierzchni. Co więcej, U.V.O. absorbuje drgania na długości całej narty, przez co trzymanie krawędzi jest bardziej efektywne.

Rewolucyjna technologia U.V.O. wykorzystuje te same podstawowe zasady co tłumik wibracji. Umieszczona w odpowiednim miejscu pływająca masa reaguje na drgania i niweluje je poprzez powtarzanie ich z lekkim opóźnieniem, co w efekcie sprawia, że narta "nie odczuwa" ich aż tak intensywnie. Podobne systemy stosuje się w konstrukcjach mostów, czy wysokich budynków w celu eliminacji niebezpiecznych czynników, takich jak wiatr, czy trzęsienia ziemi. Ponieważ największe wibracje występują na dziobach nart, U.V.O. montowane jest jak najbliżej nich.Ten wyjątkowy system zwiększa komfort jazdy i przynosi szereg korzyści: zmniejsza wibracje aż do 40 proc., wpływa na większą płynność jazdy i precyzję skrętów oraz lepszą kontrolę, nawet na nierównej powierzchni. Narty nie tracą przy tym zwinności i sprężystości. Dzięki efektowi stabilizacji, Völklowi udało się zmniejszyć ogólną wagę nart, bowiem nie ma potrzeby montowania dodatkowych elementów usztywniających - to właśnie, dlatego modele z U.V.O. są lżejsze nawet do 20 proc., co z kolei bezpośrednio przekłada się na większą dynamikę i zwrotność, przy użyciu mniejszego wysiłku. Dzięki temu narty są bardziej wydajne i elastyczne. Wytrawni narciarze będą cieszyć się większą zwinnością, lepszą przyczepnością i wyjątkowo "cichą" jazdą. Narciarze rekreacyjni docenią natomiast łagodny charakter desek, co pozwoli im - przy mniejszym wysiłku - cieszyć się jazdą przez cały dzień.

Powrót

Technologie
Narciarstwo alpejskie
Narciarstwo klasyczne
Gogle narciarskie
Odzież
Dobierz sprzęt
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2021