skionline.plsprzęt testy Wyślij link znajomemu Wydrukuj Dodaj komentarz

Test Gore Windstopper firmy Alpinus

2002.10.10
Jedną z możliwych rodzajów warstw termicznych w odzieży oddychającej są wyroby uszyte z materiału Windstopper, opracowanego przez słynną firmę GORE.
Jak sama nazwa wskazuje Windstopper zatrzymuje wiatr i nie jest to bynajmniej chwyt reklamowy. Odzież wyposażona jest bowiem w membranę nieprzepuszczającą powietrza w jedną stronę - w stronę ciała. Natomiast w drugą stronę znakomicie oddycha, odparowując na zewnątrz nadmiar wilgoci. Wśród odzieży z warstwy termicznej Windstopper nie ma sobie równych jeśli chodzi o oddychanie. Po prostu jest najlepszy. Ponadto w związku z odpornością na wiatr nadaje się znakomicie na odzież wierzchnią w cieplejsze i bezdeszczowe dni. Bezdeszczowe, bowiem nie chroni przed zmoknięciem - od tego jest GORE-TEX.

Nasz ulubiony zestaw to kurtka z długim rękawem i kamizelka - w zależności od potrzeb noszona na lub pod. Prezentowane modele są nie tylko funkcjonalne ze względu na materiał, ale także ze względu na patenty. Brisk jest wyposażona w trzecią, pionową, zapinaną kieszeń na piersi. Zamek pod brodą jest świetnie zabezpieczony - można w ten sposób uniknąć denerwującego odrapywania. Wszystkie kieszenie są zamykane, a dół obu modeli wyposażono w ściągacz. Estetyka pozwala używać Windstoppera zarówno do celów sportowych, jak i na tzw miasto.


skionline.pl

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Testy 21/22
Inny sezon:
WorldSkitest 19/20