skionline.plsprzęt testy wyślij link znajomemu wydrukuj dodaj komentarz

TEST - Kamera ISAW A2 ACE

2013.01.07
TEST - Kamera ISAW A2 ACE
Kliknij, aby powiększyć.
TEST - Kamera ISAW A2 ACE
Najmniejsza i najlżejsza kamera sportowa - tak promowana jest nowość na rynku, model ISAW A2 ACE, który dzięki uprzejmości polskiego dystrybutora firmy Modecom trafił na testy do naszej redakcji. Obraz Full HD, funkcja Time Laps, zdjęcia poklatkowe, prostota obsługi, odporna obudowa oraz przystępna cena to atuty, które mają sprawić, że kamera znajdzie szerokie grono użytkowników. Jak kamera ISAW A2 ACE sprawdziła się na śniegu? Zapraszam do lektury testu.
Mój test to nie wyniki laboratoryjnych badań w sterylnych warunkach. To subiektywne wrażenia z użytkowania kamery bezpośrednio na stoku, na śniegu, na mrozie, w kontakcie z wodą i wiatrem, obsługiwanej w rękawicach, zmarzniętymi rękoma. To zderzenie możliwości małej kamery z określonymi oczekiwaniami oraz doświadczeniem zdobytym w trakcie wielu, wielu godzin spędzonych na fotografowaniu i filmowaniu w górach.

Kamera ISAW A2 ACE zamontowana na kasku
Kamera ISAW A2 ACE zamontowana na kasku

"Mała i lekka" - producent nie przesadził promując w ten sposób swój produkt. Kamera robi wrażenie bardzo delikatnej, ale po zamknięciu w znajdującej się w zestawie obudowie staje się solidnym narzędziem do rejestracji nawet ekstremalnych wyczynów.

Kupując kamerę ISAW A2 ACE, w standardzie otrzymamy bogate wyposażenie dodatkowe. Oprócz obudowy, kabli, akumulatora, uchwytów, złączek i mocowań np. do kasku, w zestawie znajdziemy mocowanie do deski windsufingowej i opaskę elastyczną do zamocowania kamery na kasku lub bezpośrednio na głowie.

Zamawiając kamerę należy pamiętać, że producent nie dołącza do opakowani karty pamięci. Kamera współpracuje z kartami Micro SDHC / SD o pojemności do 32 GB, co wystarcza na wiele godzin filmowania. Pamiętajcie aby karta, którą zamówicie miała szybkość zapisu Class 10 (odczyt 20MB/s - 133x).
Dla wygody sugeruję kupno karty Micro SD od razu z adapterem do formatu SD. Nie wydacie wiele więcej pieniędzy, a kartę wykorzystacie także w innych urządzeniach.

W zestawie nie ma zasilacza. Kamera zasilana jest poprzez kabel USB - ten sam, którym komunikujemy się z komputerem. Jeżeli jesteście np. posiadaczami IPhona możecie bez problemów wykorzystać do ładowania akumulatora kamery zasilacza z telefonu, do którego podłączycie kabel przez złącze USB.

W opakowaniu znajdziemy także instrukcję obsługi. Niestety, moim zdaniem jest ona dość ogólnikowa i osobom nie obytym z tego typu sprzętem, w prosty i przejrzysty sposób nie wyjaśni wielu ciekawych funkcji. Trzeba po prostu zdać się na metodę prób i błędów, aby sprawdzić co kamera potrafi.

Zawartość opakowania kamery ISAW A2 ACE
Zawartość opakowania kamery ISAW A2 ACE

W zastawie otrzymamy:
1 x kamera
1 x wodoszczelna obudowa
1 x kabel USB
1 x kabel AV
1 x uchwyt do drążka
1 x złączka długa
1 x złączka krótka
2 x uchwyt na kask
2 x płaskie mocowanie
1 x mocowanie do deski surfingowej
1 x opaska na głowę
2 x śruby mocujące
1 x bateria litowo-jonowa
5 x taśma dwustronna
Instrukcja obsługi

Test został podzielony na następujące części:
1. Wprowadzenie
2. Menu, obsługa, ergonomia
3. Obudowa, wytrzymałość, mocowanie
4. Filmowanie
5. Fotografowanie
6. Akcesoria
7. Podsumowanie
8. Specyfikacja

Tagi: #test #kamera sportowa #isaw a2 ace #
poprzednia stronastrony: 1  2  3  4  5  6  7  8  następna strona

powrót

Aktualne wiadomości w twojej poczcie!
Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowy,
bezpłatny narciarski serwis informacyjny skionline.pl
dopisz się do naszego newslettera.


Testy 19/20
Inny sezon:
WorldSkitest 19/20
partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN
www.trentino.plskionline.tv
YouTube | Facebook | Instagram | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | polityka prywatności | polityka cookies
Copyright © 1997-2020