Narty - skionline.pl
Jump to content

nicram

Members
 • Content Count

  41
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

38 Excellent

About nicram

 • Rank
  Początkujący
 • Birthday 12/10/1998

Personal Information

 • Imię
  Marcin
 • Miejscowość
  Warszawa

Ski equipment

 • Narty marka
  Atomic Redster S9
 • Buty marka
  Atomic Hawx Ultra 130S

Skills

 • Poziom umiejętności
  7
 • Dni na nartach
  16

Recent Profile Visitors

396 profile views
 1. Wiadomo, że zawsze najlepiej się dowiadywać u właściciela Czy w takim razie uchylisz rąbka tajemnicy ?
 2. Chyba na sezon 20/21 zbudują też połączenie Drei Zinnen z Padolą. W planach są dwa krzesełka 6-osobowe: Valgrande-Popera i Valgrande- Col d'la Tenda.
 3. Jak jest pogoda to jazda każdym wyciągiem jest przyjemna- takie 2-osobowe krzesła jadące tempem podchodzącego skitourowca mają swój niezaprzeczalny urok- ale wystarczy, że zerwie się ostry wiatr, zacznie padać śnieg i nagle doceniamy nowoczesne gondole chroniące nas przed zimnem Oczywiście mogą to też być krzesełka z osłonami, ale np. w takiej Francji prawie się ich nie buduje. A jeszcze inną kwestią jest przepustowość- gondole i wyprzęgane krzesła (tzw. detachable) mają prędkość 5-6 m/s, podczas gdy niewyprzęgane (tzw. fixed grip) około 2 m/s. Milej jest dojechać na górę w 5 minut, zamiast w 15
 4. Gondola między Flachau, a Flachauwinkl-Kleinarl planowana jest na sezon 21/22. Ponadto ma to być gondola łącząca oba ośrodki, więc nie trzeba z niej korzystać jeżdząc w Flachauwinkl, a chyba o to chodziło pierwotnie w poście.
 5. Folgaria we Włoszech, 74 km tras.
 6. Les Sybelles to chyba największy ośrodek w Europie bez gondoli. 310 km tras i same krzesła+orczyki.
 7. Według skiresort.info- a oni mają ładnie wypunktowane inwestycje- w to lato cisza, a na sezon 21/22 mają być gotowe: 8-osobowa kanapa Hali Pośrednia-Wierch Pośredni i 6-osobowa kanapa Czyrna-Hala Skrzyczeńska. Ale te daty się jeszcze mogą zmienić.
 8. W Austrii sytuacja epidemiologiczna jest bardzo dobra, więc sezon 20/21 raczej powinien być bez przeszkód. Myślałem o wyjeździe na 3 Króli do Zillertal (byłem tam ostatnio jako malutki dzieciak). Myślicie, że jest sens wybierać tak popularną dolinę w wysokim sezonie?
 9. nicram

  Livigno teraz:)

  Livigno wg danych ze skiresort.info ma 115 km tras. Szczyrk COS+TMR to łącznie 36km, w tym np. trasa nr 6, która jest trasą widmo- nigdy nie była otwarta odkąd Słowacy zaczęli inwestować. W sumie to większość sezonu w takim Szczyrku otwarte jest może 1/3 z tych 36km. Bez Bieńkuli (kompletnie olewanej), Golgoty i tras ze Skrzycznego do doliny zostaje raptem kilka tras- fajnych i długich jak na Polskę, ale to nadal to śmieszna liczba. Nie mówiąc nawet o zupełnie różnych rozmiarach, Szczyrk ze swoją leśną charakterystyką kompletnie nie pasuje do Livigno.
 10. nicram

  Livigno teraz:)

  Jak dla mnie jak na Włochy, to jest to całkiem wysoka półka. Mało jest indywidualnych ośrodków we Włoszech mających ponad 100km tras. I tak jak kiedyś infrastruktura w Livigno była średnia i przestarzała, tak teraz znaczną większość ośrodka obsługują gondolki i szybkie, wyprzęgane krzesła z osłonami. Trasy szerokie, całkiem długie. Jeśli ktoś lubi jazdę carvingową na stokach ponad linią lasu to Livigno będzie strzałem w 10. Minusem oczywiście brak połączenia między Carosello i Mottolino.
 11. Myślicie, że wyjazd do Szczyrku w weekend 13-15 marca będzie miał sens? Czy żeby cokolwiek pojeździć to lepiej do Białki? Teoretycznie prognozy zapowiadają teraz parę dni śniegu, ewentualnie deszczu ze śniegiem, więc może nie będzie tak źle za dwa tygodnie?
 12. Cześć, jutro wyjeżdzam do Marillevy na tydzień nartowania (pełny skipass 6 dni z Madonną i Pinzolo). Będę tam z dobrze jeżdzącą grupą lubiącą kilometry. Jak rozplanować te 6 dni na stokach? Pogoda zapowiada się niezła, przez większość dni ma być słońce z chmurami, prawdopodobnie 1 dzień opadów śniegu. Nie byłem tam od wielu lat, ale mapkę dobrze znam, więc chętnie usłyszę porady od starych wyjadaczy tego regionu Wątek przeczytałem, natomiast chciałbym parę kwestii doprecyzować. Czy to prawda, że raczej warto uciekać z Folgaridy-Marillevy na Madonnę? Czy na Pinzolo warto przeznaczyć więcej niż 1 dzień (najmniejsze obłożenie stoku, za to gorsze wyciagi)? Czy Madonna będzie bardziej zatłoczona od Folgaridy-Marillevy i warto się tam pchać pierwszego dnia w niedzielę? I czy Pradalago i Cinque Laghi będą luźniejsze od Groste? Czy taki rozkład: 2 dni Pradalago/Cinque Laghi, 2 dni Spinale/Groste, 1 dzień Folgarida-Marilleva, 1 dzień Pinzolo- jest optymalny?
 13. Eh, niestety będę w SFL w 2 tygodniu lutego (ferie Salzburger Land, Tyrolu, Voralbergu), może być tłoczno
 14. a kiedy przypadają ferie austriackie?
 15. Kwatera zarezerwowana w Mandling niedaleko Reiteralm Chciałby ktoś się podzielić jakimś subiektywnym rankingiem 4 górek? Z przeczytanych dotychczas relacji wnioskuję tylko, że Planai może być najbardziej zatłoczone, Hauser Kaibling jest przez wszystkich lubiany, a Reiteralm niektórzy uważają za najlepszy, inni za najgorszy. A jakie jest wasze zdanie? Raczej nie będziemy jeździć w innych ośrodkach niż 4 Berge, no chyba że w terminie 3 Króli byłby jakiś gigantyczny tłok to można rozważyć ten Altenmarkt/Radstadt.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...