Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Tadeusz T

Użytkownik forum
  • Liczba zawartości

    455
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    11

Zawartość dodana przez Tadeusz T

  1. Dziękuję za odpowiedź. Postaraj się używać podczas jazdy, one po to są. Oczywiście tego się trzeba nauczyć. A to tylko jeden drobny element techniki. Życzę udanego zakupu, radości z narciarstwa i postępów... Tak przy okazji. Skoro już kupiłeś za krótkie narty to: Na nich też można fajnie jeździć i robić postępy, ale trzeba się strasznie pilnować, bo one będą Cię prowokowały do jazdy złej. Z błędami technicznymi. Dłuższe narty trochę wymuszają jazdę prawidłową, za krótkie odwrotnie. Ale jak to już wiesz i będziesz się starał, to może nie będzie zupełnie źle... :smile: Jak by co, to jeszcze możesz zmienić na dłuższe... :biggrin: Pewnie masz 10 dni na to... :smile: Tadek
  2. Bapsiacz, pytam tak z czystej ciekawości, możesz odpowiedzieć czy jeździsz z kijkami czy bez? Tadek
  3. Tadeusz T

    Wymiana nart

    Tak, jeżdżę. Na CR 74 pro. 178 cm, przy wzroście 175 i aktualnej wadze 82 kg. Narty z założenia miały być wymagające i takie są. Ale wszystko jest względne, kolega który także je ma, ocenił że są "łatwe, lekkie i przyjemne"... :smile: No cóż, różnica w umiejętnościach i w wieku - drobne 40 lat. :smile: Podchodziłem do nich z pewną taką nieśmiałością, nawet podczas letniej przerwy zastanawiałem się, czy z lekka nie przeszarżowałem ale po ostatnich 2 dniach jazdy (tydzień temu) powoli zaczynam je lubić... :biggrin: Niewątpliwie narty do których trzeba się przyłożyć, ale odpłacają po prostu genialnym trzymaniem na twardym. a nawet litym lodzie, świetną stabilnością przy średnim i długim skręcie, fantastyczną zdolnością do zacieśnienia skrętu. Narty kupiłem z myślą, że będą mnie zmuszały do rozwoju i rzeczywiście to robią... :smile: Pozdrawiam. Tadek PS. Zanim je kupiłem, jeździłem trochę na Coursach Dynastara. To praktycznie ta sama narta, różni się chyba tylko grafiką... :smile:
  4. Tadeusz T

    Wymiana nart

    Jeśli nie zmieniłeś planów, to kupowanie nart SS magnum, czy SS rally chyba nie jest dobrym pomysłem. W końcu są to narty o bardzo zbliżonym promieniu do slalomek, takie poszerzone "slalomki". Może raczej coś takiego: http://www.skionline.pl/sprzet/narty,14-15,dynastar,cr-74-fluid-x,7471.html albo bardziej ambitnie: http://www.skionline.pl/sprzet/narty,14-15,dynastar,cr-74-pro-r20-racing,7469.html czy http://www.skionline.pl/sprzet/narty,14-15,dynastar,cr-78-pro-r20-racing,7465.html Tadek
  5. Przepraszam jeśli namieszałem... Po prost miałem nadzieję, że zmienisz plany... :smile: Ale nasza dyskusja i moje offtopy spowodują, że przez długi czas ten wątek będzie na wierzchu forum i znacznie więcej ludzi przeczyta Twoją propozycję. Dlatego jakiś wielkich wyrzutów sumienia nie mam... :wink: Życzę udanego wyjazdu. Tadek
  6. Ja planuję w innym terminie, czyli od 14 do 20 grudnia. Wyjazd z Łodzi w poniedziałek przed południem, powrót w niedzielę albo po nartach, albo rano. Tadek
  7. Dziękuje serdecznie za link... Ten film, to był mój pierwszy kontakt z nartami. Był chyba rok 1963. Puścili go jako dodatek pewnie do "O dwóch takich co ukradli księżyc" podczas seansu w sali gimnastycznej mojej szkoły. Do tej pory pamiętam niektóre sceny (zjazd przed zderzeniem :smile:, zjazd do Kotła Gąsienicowego oglądany przez lunetę i oczywiście zjazd finałowy). Ech wspomnienia... Tadek
  8. Tadeusz T

    Polska - nowe inwestycje

    Jeśli na Niżne Rówienki Kondrackie to jest to dobra wiadomość. Dłuższy zjazd i w razie czego krótszy spacer z Kuźnic... :smile: Ciekawe co mają konkretnie na myśli zapowiadając "częściowe dośnieżanie". I co oznacza "zbiornik po budynkiem"? Podziemny, czy po prostu w lasku w stronę Kuźnic blisko budynku??? Wspomnę jeszcze nieśmiało, że w Kuźnicach jest zbiornik retencyjny i na pewno można go przystosować do nasnieżania... A może to nim mowa? Więcej pytań niż odpowiedzi po przeczytaniu artykułu. Tadek
  9. Tadeusz T

    Beskid Sport Arena w Szczyrku

    Po prostu wzór! Najpierw koncepcja docelowa stacji. Dodam bardzo dobra, bo między innymi z dużym zbiornikiem wody i rewelacyjnym naśnieżaniem, doskonale przygotowanymi tarasami.... Potem papiery, a następnie spokojna realizacja. Jak się ogląda plan stacji i fotografie z realizacji to rzuca się w oczy profesjonalizm inwestora, projektantów i wykonawców. Szkoda, że w niektórych innych stacjach zbrakło u inwestorów zupełnie podstawowej wiedzy jak powinna wyglądać, powstawać i funkcjonować stacja narciarska... Tadek
  10. Tadeusz T

    Jaworzyna Krynicka PKG

    Ad 1. Przygotowanie inwestycji narciarskiej trwa kilka, a nawet kilkanaście lat (kanapa w Karkonoszach) Słowacy już zrobili ogrom pracy projektowej i papierkowo - urzędniczej czyli przygotowali kilka inwestycji. Może czegoś nie wiem, ale nie słyszałem o żadnych pracach przygotowujących inwestycje przez PKG. Ad 2. Chyba się nie rozumiemy. My piszemy o inwestycjach narciarskich, a Ty o biznesowych. To 2 bardzo odległe światy. Inwestycja narciarska jest oczywiście także inwestycją biznesową, dobrą, średnią lub złą. Inwestycja biznesowa nie musi mieć jakiegokolwiek związku z narciarstwem - patrz zakup Jaworzyny czy PKLu. Tadek
  11. To dodam własną, prywatną, osobistą punktację narciarskich inwestycji: :smile: Nowa trasa: 2 punkty. Zbiornik wody: 2-8 punktów zależnie od wielkości. Automatyczne bardzo wydajne naśnieżanie trasy: 1,5 punkta (czyli nowa trasa z automatycznym naśnieżaniem to 3,5 punktu) Nowa kolejka/wyciąg: 1 punkt. Brak inwestycji: 0 punktów Kupno ośrodka, żeby tam nic nie robić: -10 (minus dziesięć) punktów. To oczywiście zabawa, ale wcale nie głupia... :smile: Tadek
  12. Tadeusz T

    Serre Chevalier

    Czyli super, 200 km świeżego śniegu na twardym podłożu bez niespodzianek typu pniak czy skała - bosko! W tym roku na pewno się nie wybiorę, ale trochę o Francji myślę... Możesz choć parę słów o trasach? Bo wyciągami to się tylko w górę jeździ... :smile: Tadek
  13. I tak i nie. Czyli idealnie pasuje genialne "Jestem za, a nawet przeciw". :smile: Od kilku lat jeżdżę w bardzo dobrym ss z windstopperu. Może imaczej, ten windstopper jest bardzo dobry, kurtka średnia, bo bez kaptura. Z reguły jest w niej super. Nawet przy -20, ale oczywiście wtedy z dodatkową kamizelką na wierzch. W zeszłym sezonie przy około -5 i bardzo silnym wietrze wychłodziło mnie tak, że przez tydzień miałem ponad 39 st. gorączki. Kamizelka i kominiarka leżały w samochodzie, a ja nie chciałem zmarnować jakiejś godziny na jazdę skibusem w obie strony.... Czyli w zasadzie zawsze jakieś ocieplenie powinno być pod ręką! Pozostaje pytanie, czy gdybym miał hs, i ubrał się na te circa -5, a nie -20, bo pewnie tyle wynosiła temperatura odczuwalna, to czy by mnie mniej wychłodziło, czy tak samo???? Nie mam pojęcia. Tadek
  14. Nie, nie wychłodzi. Stary, przeczytaj 3 razy bardzo wolno to co Ci napisał Aklim starając się zrozumieć. :wink: Potem to przyjmij do wiadomości i po sprawie... :smile: Tadek PS. Czasem nawet 20 000 nie wystarcza i trzeba odpiąć wywietrzniki pod pachami, żeby się pozbyć wody. Wtedy to dopiero ciepło ucieka! Całymi kilogramami!!! :biggrin:
  15. Hmmm. O zorganizowanych nic nie wiem. Natomiast jeśli macie transport, to w tym sezonie sporo osób będzie na Chopok, do SP i TŁ jeździło. Śledź forum to będziecie mogli dołączyć. Gorzej jak nie macie transportu... Co prawda Jaro323 jeździ swoim busem do Austrii, a nie na Chopok, ale kiedyś się odgrażał, że z raz by na Chopok się wybrał. Czyli spróbuj go molestować :smile:, może specjalnie dla Was coś takiego zorganizuje... :smile: Tadek
  16. Nie doczytałem, umknęły mi słowa "w górę": Teraz już wszystko jasne... Pięknej pogody i wspaniałych szusów! :smile: Tadek
  17. Prymuska z III b... :biggrin:
  18. Próbowałeś zrobić apkę w trąbę i zjechać dokładnie po trasie wyciągu? Czy by zgłupiała, czy jest mądra i bierze pod uwagę wysokość? Tadek PS.Bardzo tam pięknie macie. Najbardziej wkurzające są te dzikie tłumy na trasach... :biggrin:
  19. Mam nadzieję... Chociaż w tym sezonie i tak mnie to nie interesuje. Mam sezonówkę na SP, TŁ i Chopok.... :smile: Tadek PS No i nie pożegnam "starego Szczyrku". Ukochanych orczyków obok Bieńkuli i na Golgotę... :sorrow::sorrow:
  20. Niestety zniknęła też ulga dla osób w wieku 60+. Choć przecież oczywiste jest, że te osoby jeżdżą znacznie mniej intensywnie od 20-30 latków... Bardzo mnie tym zniechęcili do siebie. Ciekawe, że na Słowacji taka ulga jest. Pozostaje mieć nadzieję, że przyszły wspólny karnet na Szczyrk, SP, TŁ i Chopok będzie taką ulgę miał. Tadek
  21. Wspaniałych śniegów i szusów po nich, wiele zdrowia i kasy, super fotek i chęci ich umieszczania na forum co by i innym przyjemność z ich oglądania zapewnić... :smile: No i jakiegoś spotkania w górach... :smile: Tadek
  22. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję Wam za życzenia... :smile: Tadek
  23. Mitek! Zdrowia jak najwięcej! No i żeby w tym roku udało nam się spotkać na nartach... :smile: Tadek
  24. Tadeusz T

    Polska - nowe inwestycje

    Będę strzelał! Wymienią stare krzesła na Goryczkowej na Funitel... Postawią sześcioosobową wyprzeganą kanapę z bublinami do Świńskiego Kotła... :biggrin: Tadek PS. Domagam się stanowczo, jakiejś nagrody za najbardziej absurdalną odpowiedź w historii skionline...:smile: :biggrin:
  25. A jak by jeszcze była Anka, Lindsey, Tina??? Wiadomo - na nartach jeżdżą najpiękniejsze dziewczyny... :smile: Tadek
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2026
×
×
  • Dodaj nową pozycję...