Narty - skionline.pl
Jump to content

tankowiec

Members
 • Content Count

  227
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by tankowiec

 1. tankowiec

  Sypie!

  W Tatrach ogłoszono lawinową "jedynkę". Więc można powiedzieć że sezon zimowy czas zacząć.
 2. Dla mnie sezon bardzo udany zarówno pod względem zjazdowym jak i skiturowym:). W sumie wyszło 43 dni na nartach pzdr.
 3. Ostatnie parę dni spędziłem w Dolinie Chochołowskiej. Pogoda jak i warunki śniegowe dopisały więc udało się zrobić parę ciekawych tras. Ludzi nie licząc miłośników krokusów też niewiele. Tak że na szlakach była spokój i cisza.
 4. Dzisiejsza pogoda rozpieściła. Dawno nie było takiej "lampy". Warunki dobre. Południowa strona w dolnej części "kopanisko". Natomiast po północnej . Twardo i równo. Oczywiście wraz z upływającymi godzinami. Trasy w dolnych częściach zaczęły puszczać ale nie było tragedii. Ludzi akurat na tyle że nie było tłoku ani na trasie ani do kolejek. Super dzień spędzony na nartach. I tym optymistycznym akcentem zakończyłem sezon "trasowy". Teraz czas na tatrzański firn pzdr.
 5. Jeśli płacił w kasie kartą za karnet to szybka powinni złapać gnoja. W takich sytuacjach stosowałbym prawo sędziego Charlesa Lyncha.
 6. Kategorie wiekowe Zawody narciarskie HERO SEASON TROPHY odbywają się na trasie slalomu giganta. Każdy uczestnik będzie miał dwa przejazdy. Do klasyfikacji liczona jest suma dwóch czasów. DZIECI chłopcy od 6 do 12 roku życia (2013 -2007) DZIECI dziewczęta od 6 do 12 roku życia (2013-2007) JUNIOR chłopcy od 13 do 18 roku życia (2006-2001) JUNIOR dziewczęta od 13 do 18 roku życia (2006-2001) MĘŻCZYŹNI od 19 do 49 roku życia (2000-1970) KOBIETY od 19 do 49 roku życia (2000-1970) MASTERS mężczyźni 50+ (1969-....) MASTERS kobiety 50 + (1969-....) Za gumę narciarską doliczony będzie czas +5 sec
 7. Ferie się skończyły. Karnety wskoczyły na "niski" sezon. Ludzi na trasach brak a warunki dzisiaj miód:). Od rana lekki mróz i sztruks. Trasa od "grzebienia" i połowa "dolin" zamknięta ze względu na treningi. Ale że narciarzy mało to na reszcie tras tłoku nie było i można jechać pełnym "piecem".
 8. W regulaminie piszą że dodają karne 5 sekund za jazdę w "gumie"(taka ciekawostka:).
 9. Potwierdzam. Nie ma to jak długa narta i prawie pusta "Bieńkula". Zresztą dzisiaj już było widać że to końcówka ferii. Dzisiaj solidnie się wyjeździłem u "Słowaków".
 10. Powinni jakoś "mądrzej" wyprofilować tą pierwszą ściankę. Bo z nią zawsze jest problem. Bo albo lód albo szybko się wytapia. I tak naprawdę przez większość sezonu "Kaskada" jest wyłączona z ruchu.
 11. Wcześniej też już myślałem o tym kierunki:). Problemem może być tylko powrót doliną Zimnika do "cywilizacji.
 12. tankowiec

  Kasprowy Wierch

  Cześć. Zwabiony dzisiejszą prognozą pogody. Udałem się w kierunku Zakopanego na Kasprowy Wierch. Pogoda można powiedzieć że "wypaliła". Czasami tylko nachodziła chmura. Na górze wiatr też nie dawał zbytnio w kość. Warunki na trasie super(Gąsienicowa). Od rana sztruks do tego mało narciarzy. W kotle Goryczkowym trochę gorzej bo góra trasy mocno wywiana natomiast dolna część sztruks. Jazda poza trasą również udana. Dosypało ok. 30 cm świeżego śniegu. Miejscami trochę przewiane więc jazda super ale czujna:). Kilku narciarzy zaliczyło piękne fikołki ( na szczęście nikomu nic się nie stało). Zjazd do Kuźnic bez problemu. Spokojnie można zjechać nawet do ronda. pzdr.
 13. Też dzisiaj byłem na Skrzycznem. Potwierdzam super warun. Jutro też zapowiada się super jazda.
 14. I meta przy "Hiltonie"(GS). Byłbym za tym całym sercem. Ale będzie normalnie czyli w miejscu dzisiejszego treningu.
 15. Jutro może być z tym problem. Bo według prognoz na Skrzycznem może wiać w porywach do 90 km/h. W niedziele już na całe szczęście dużo mniej.
 16. Wbrew temu co by się wydawało. To GS na "dolinach" można uznać za "trudny". Bo jeśli spóźni się początkowe bramki na "grapie" poniżej startu(a zazwyczaj dwie są mocno wyciągnięte) to później na tym płaskim nie ma już z czego nadrabiać. Po za tym trzeba uważać na ten "garb" na środku bo za nim też lubią wyciągnąć bramkę w lewo lub w prawo. No chyba że ustawią coś szybkiego aby nie było z byt dużych kolein w bramkach. Zresztą zobaczy się w niedziele co i jak:).
 17. Zawody mają być na "dolinach". Jeśli będą tam gdzie zawsze. To wystarczą orczyki a później czekać na swoją kolej w "Hiltonie".:).
 18. W piątek wieczorem się wszystko wyjaśni. Chodź weekendowa odwilż oraz halny to raczej pewnik. Grunt że od poniedziałku wszystko wraca do normy:)..
 19. 03.02.2019 będę na Skrzycznem. Czas wreszcie coś pojeździć na "tyczkach". Szkoda że pogoda raczej będzie marna ale co tam oby kolana wytrzymały:).
 20. Tego Pana od obsługi taśmy doskonale rozumiem. Bo ludzie pchają się na nią jeden za drugim(zamiast zachować odstępy) albo wsiadają w połowie. A dzięki temu że za napęd robi silnik od sokowirówki to częściej stoi niż jeździ. Osobiście zlikwidował bym to ustrojstwo(przynajmniej w tej formię). Bo nie wierze że 20 metrów podejścia przekracza możliwości statystycznego Kowalskiego.
 21. Pewnie że mają rację bytu. Tylko że do tego trzeba kogoś więcej niż typowego "Janusza" biznesu. Szkoda że zamknęli stację. W tym roku chciałem tam pojeździć. Ostatni raz byłem tam w połowie lat 90.
 22. Brakuję oblodzonej "Kaskady" w COS-sie. :).
 23. Nic dziwnego. Słoneczny weekend i ferie. Więc na stokach tłumy. Jedyna rada to albo jeździć w tygodniu albo poczekać na koniec ferii.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...