-
Posts
4,601 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
236
Content Type
Profiles
Forums
Blogs
Gallery
Events
Everything posted by marionen
-
- 142 replies
-
- 15
-
-
-
Cześć. Czy przy trasie Bielsko - Rohace znajdę czynny kantor...
-
To bym musiał w samych gaciach jechać...
-
Ja toczę wielką bitwę z Miśka, jeszcze nie przegrałem, wynik walki nie jest przesądzony. Jeszcze parę godzin mi zostało na udany kontratak. Jak rano będzie jakiś narciarz z podbitym okiem to ja.
-
Piękna majówka, trudno o lepszą.Paweł zaskoczyłeś mnie Almdudlerem w puszce, nigdy nie zwróciłem uwagi, że też taki jest. Jak wracam do Polski to zabieram ze sobą przynajmniej jedną zgrzewkę do domu.... Tirola Kola również okey. Pozdrawiam.
-
To już prawie połowa planu zaliczona, oby tak dalej i kolejne miesiące w zacnych alpejskich klimatach.
- 59 replies
-
- 2
-
-
- narty latem
- alpy
-
(and 1 more)
Tagged with:
-
Cześć. Oj zazdroszczę. Może nie tyle nart czy śniegu, tylko (aż) nartowania w zacnym towarzystwie. Mam nadzieję, że nie nocujecie i nie będzie wieczornych pogaduszek, tego już bym nie zniósł. Pozdrawiam!!!
-
Czyżby poniosło Ciebie na Zugspitze.
- 1,937 replies
-
- 1
-
-
To Pitztal oberwał lepiej od Tuxa. Na Fernerhaus spadło około 15 może 20 cm śniegu, za mało na offpiste. Dalej pusto na trasach...
-
Może byś dał zarobić budowlańcom a nie sam partolił robotę😉 zamiast marnować czas, pojedź na narty albo chociaż rowerem do Antonina...
-
U mnie piątek zdecydowanie odpada. Poniedziałek niestety też😉. Jedyne co bym mógł rozważyć to sobota lub niedziela ale musi być towarzystwo.
-
Czy tylko piątek wchodzi w rachubę? Sobota lub niedziela też będzie rozpatrywana...
-
Allalinhorn całkiem przyjemny Widok z Allalina na Saas Fee i nie tylko... i na Matterhorna... Generalnie doskonała miejscówka na narty i nie tylko. Warta rozważenia dla Marcina i tych co jeszcze nigdy nie byli... Pozdrawiam.
- 59 replies
-
- 9
-
-
-
- narty latem
- alpy
-
(and 1 more)
Tagged with:
-
Haute Route perła skitourowców
marionen replied to surfing's topic in Narciarstwo klasyczne, ski touring, ski alpinizm
Mario super, szczęka opada...- 40 replies
-
- 4
-
-
- haute route
- alpy
-
(and 1 more)
Tagged with:
-
Darek gratuluję i podziwiam, że Ci się chce. Też uwielbiam jazdę po takim śniegu, wyglada nieciekawie ale jeździ się super.
-
Hintertux - na okrągło, cały rok.
marionen replied to marionen's topic in Wspólne wyjazdy, odstapię kwaterę, szukam kwatery.
Świstaki oczywiście dokazują i nie tylko przy krzesełku, pozdrowienia przekazane😉 -
Marcin rozważ też Saas Fee tam latem często trenują czołowe reprezentacje APŚ, to warunki muszą być przyzwoite. W pierwszej połowie lipca nie skreślał bym też Hintertuxa, warunki najlepiej sprawdzić przed wyjazdem oczywiście. Miłego letniego szusowania życzę.
- 59 replies
-
- 1
-
-
- narty latem
- alpy
-
(and 1 more)
Tagged with:
-
Cześć. Warunki niemal identyczne jak na Hintertuxie i ludziów też niewiele. Kwiecień na nartach jest fantastyczny. Paweł na szczęście jeździmy na narty trochę częściej jak stystyczni narciarze to z pewnością uda się gdzieś ponownie spotkać i wspólnie pojeździć. Pozdrawiam serdecznie i kolejnych udanych dni z nartami...
-
Hintertux - na okrągło, cały rok.
marionen replied to marionen's topic in Wspólne wyjazdy, odstapię kwaterę, szukam kwatery.
Dzisiaj bardzo mało ludzi. Trasy na górze twarde. Schlegeis niby trasa nieczynna ale kanapa działa i nieliczni narciarze się na 6 pojawiają... Przy Tuxerjochu poza trasami śniegu już prawie nie ma Ramsmoos Jazda w takich warunkach oczywiście doskonała. Pozdrawiam. -
Cześć. Misio z colą jak stał 18 lat temu tak dalej stoi. Ze wszystkich lodowców najwięcej dni treningowych spędziłem na Pitztalu (uzbierało się wiele tygodni). A ten orczyk za misiem to była nasza główna baza, zwłaszcza lewa strona patrząc od dołu. Pewnie co najmniej z 90 % czasu spędziłem na tym wyciągu. Orczyk długi a końcówka z wypłaszczeniem, zaczęliśmy się wpinać w połowie by nie tracić czasu na dojazd ale jak ktoś z naszej grupy podpiął się do narciarza jadącego z dołu i go wywalił z orczyka to zrobiła się mała afera i od tamtej pory trzeba było wjeżdżać od początku ... Pozdrawiam.
-
Hintertux - na okrągło, cały rok.
marionen replied to marionen's topic in Wspólne wyjazdy, odstapię kwaterę, szukam kwatery.
Wczoraj pogoda podobna jak w sobotę, słońce mocno operuje, wiatru brak, narciarzy nie dużo. Nic więcej nie potrzeba... Poza trasami już słabo, śniegu powoli ubywa, zastanawiam się czy do majówki Dwójka i Tuxerjoch wytrzymają. Dzisiaj podobnie jak w weekend, nartujących jeszcze mniej, gdzieś w oddali widać jakieś chmury... Pozdrawiam.- 323 replies
-
- 11
-
-
-
Ale jedziesz ze złej strony bramki. To jest DNF. Musisz jeszcze popracować nad zdjęciem😄
-
Hintertux - na okrągło, cały rok.
marionen replied to marionen's topic in Wspólne wyjazdy, odstapię kwaterę, szukam kwatery.
Kwietniowe warunki na Hintertuxie praktycznie perfekcyjne. Jeden mały minus to zamknięte 1 i 1a, z powodu braku śniegu. Narciarzy mało, bez kolejek do wyciągów. Powyżej Fernerhaus mimo dodatniej temperatury twardo do 14. Gefrorene Wand... Sommerberg, Tuxerjoch i Dwójka przyjemnie miękko. Lärmstange Na Talstation temperatura 20 stopni. Miało dzisiaj wiać ale było prawie bezwietrznie. Lampa jak prawie zawsze na Hintertuxie... Pozdrawiam.- 323 replies
-
- 12
-
-
-
Hintertux - na okrągło, cały rok.
marionen replied to marionen's topic in Wspólne wyjazdy, odstapię kwaterę, szukam kwatery.
Hintertux wydaje się obecnie niezłym wyborem. Co prawda w dolinie śniegu już nie ma i w całym Zillertalu działa tylko Hintertux to na górze jest jeszcze 3 metry śniegu. Na najbliższe dni pogoda wydaje się idealna. Ciekawe czy da się jeszcze zjechać na dół jedynką która jest oficjalnie zamknięta. Widok z wioski Hintertux w najważniejszym i słusznym kierunku... Pozdrawiam. -
Cześć. Marcin życzę powodzenia. Przerabiałem ten temat 2 i 3 lata temu. Poszedłem na łatwiznę i miesiące letnie, wiosenne, jesienne spędziłem w jednym miejscu na Hintertuxie. Jakby Ci się chciało poczytać to relacje były w różnych wątkach m.in. I tym Jakie moje wnioski, no nie bardzo ma to sens, konieczność jeżdżenia nieco na siłę, miesiąc ucieka, pilne sprawy losowe do załatwienia a trzeba jechać. Na pogodę raczej nie da się wyjechać. Dla ułatwienia czasami jeździłem na przełomie miesięcy ogarniając 2 miesiące za jednym wyjazdem. Tylko po co kombinować na siłę, jak można jechać kiedy to zdecydowanie lepiej pasuje. Miesiące letnie na nartach są nieco inne i trzeba sobie z tego zdawać sprawę. Ja akurat lubię nartowanie kiedy czasami chlupie woda w butach i przez strumyki liczne się przebijać... Generalnie wolę jeździć kiedy mi pasuje i nie patrzeć w kalendarz czy kolejny miesiąc zaliczony. Raz latem w ciągu 2 dni (a może nawet jednego) zaliczyłem warunki 4 pory roku, był deszcz, była burza, był śnieg, było słońce, był mocny wiatr. Plusem dodatnim jest z całą pewnością możliwość jeżdżenia przec cały rok prawie na okrągło, wyrzeczeń jest jednak sporo....
- 59 replies
-
- 6
-
-
-
- narty latem
- alpy
-
(and 1 more)
Tagged with:







