Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ciśnieniowe ekspresy do kawy ...


Roobs

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś zna może się dobrze na ciśnieniowych ekspresach do kawy ???

Chcę kupić , mam nawet wybrane modele ale jak to w naszym kraju bywa trudno o jakąś konkretną pomoc :cool:

Coś chyba przedobrzyłem z zamieszczeniem postu , same kreski:(

Poproszę admina o wyprostowanie .

Edytowane przez Roobs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze to rzecz względna, mam parędziesiąt lat praktyki :);) i na tym opieram swoją poradę.

Jeśli chcesz panować nad swoim espresso, to kup prosty, 15 barowy ekspres z wajchą, dopasuj sobie do niej ubijak, i trenuj, trenuj, trenuj, aż znajdziesz swoją proporcję.:)

Wygodnie jest mieć własny, porządny młynek, lub szczelny pojemnik (byle nie plastikowy ) jeśli chcesz kupować kawę zmieloną.

Przy prostych ekspresach, wszystkie markowe firmy produkują porządny sprzęt.

Trzeba tylko pamiętać o płukaniu wajchy po zaparzeniu, żeby się się dziurki zaschniętą kawą nie zapychały.

O elektronicznych kombajnach nie piszę, bo się na nich nie znam, zresztą w żadnej prawdziwej kawiarni takich nie ma. I to by było na tyle, od kawowego ortodoksa.:);)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję ekspres Krupsa tak jak mowi peszkod, jakis 15 barowy czy wiecej. w koncu nie musi byc jakis superwysokocisnieniowy :D A co do kaw... idziesz do sklepu tchibo, prosisz o Vienna melange, gwatemala cośtam i africa intense... moja osobista top 3 :) aaaaa i w ziarnach i najlepiej wydac 30 zł na młynek do kawy reczny czy elektryczny , nie widzę różnicy. Najlepsza kawa to nie taka w proszku tylko mielona na większe drobinki. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza kawa to nie taka w proszku tylko mielona na większe drobinki. ;)

To grube mielenie do ciśnieniowca jest właśnie po to, żeby nie zatykały się dziurki w wajsze, bo nie ma tam filtra, jaki stosuje się w przelewowym.

W porządnych sklepach z kawą zawsze pytają jakiego typu ekspres będzie używany, i odpowiednio mielą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To grube mielenie do ciśnieniowca jest właśnie po to, żeby nie zatykały się dziurki w wajsze, bo nie ma tam filtra, jaki stosuje się w przelewowym.

W porządnych sklepach z kawą zawsze pytają jakiego typu ekspres będzie używany, i odpowiednio mielą.

Albo grzecznie pytają czy drobno czy grubo ziarnista ;) Wg mnie sam smak takiej kawy tez jest inny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zwolennikiem/użytkownikiem zwykłego ekspresu ciśnieniowego z wajchą. Wiele razy piłem kawę u znajomych z automatycznego ciśnieniowego, ale nie do końca była dla mnie OK. Ale to też kwestia rodzaju kawy.

Używam też ekspresu na kapsułki firmy Nespresso. Jest tu do wyboru wiele gatunków kawy o ciekawych smakach. Dobra jakość, prosta i niekłopotliwa obsługa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat mam w domu ekspres ciśnieniowy firmy Krups. Ta firma ma duże doświadczenie w produkcji broni i sprzętu cięzkiego więc takie użądzenia to dla niej nic zaawansowanego technologicznie:D. Ten ekspres to ich najprostrzy model, z tzw wajchą, czarny, elegancki - finezyjne niemieckie wzornictwo. Kawa z niego wychodzi bardzo dobra a sam proces przygotowania i wkładu własnego w spżycie ma pewną mistykę. Ogólnie bardzo polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paru znajomych posiada ciśnieniowe ekspresy (nie pamiętam firmy) i dla mnie kawa wychodzi ciut za chłodna. Czy wszystkie ekspresy tak mają, czy był to tylko nie najlepszy wybór modelu/firmy?

... a może wystarczy podstawić wygrzaną filiżankę i po problemie

Wybór ekspresu to raz - jedne mają funkcję podgrzewania filiżanki ( co załatwia sprawę) inne nie, więc warto przy zakupie zwrócić na to uwagę.

Dwa można zastosować sposób podany przez Ciebie.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat mam w domu ekspres ciśnieniowy firmy Krups. Ta firma ma duże doświadczenie w produkcji broni i sprzętu cięzkiego więc takie użądzenia to dla niej nic zaawansowanego technologicznie:D. Ten ekspres to ich najprostrzy model, z tzw wajchą, czarny, elegancki - finezyjne niemieckie wzornictwo. Kawa z niego wychodzi bardzo dobra a sam proces przygotowania i wkładu własnego w spżycie ma pewną mistykę. Ogólnie bardzo polecam.

To chyba trafiłem na "felerną" sztukę mam ten sam i prawdę mówiąc bardzo rzadko używamy (z żoną) , oboje zauważyliśmy że kawa(nie zależnie jaka) z niego ma dziwny posmak taki jakby metaliczny - jeżeli przepuścimy przez niego najpierw z 0,5L wody to jest to mniej odczuwalne ale jest dlatego stoi :) a na dobrą kawe chodzimy do teściowej (rzut beretem) :D i teraz prosze bez kawałów o teściowej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba trafiłem na "felerną" sztukę mam ten sam i prawdę mówiąc bardzo rzadko używamy (z żoną) , oboje zauważyliśmy że kawa(nie zależnie jaka) z niego ma dziwny posmak taki jakby metaliczny - jeżeli przepuścimy przez niego najpierw z 0,5L wody to jest to mniej odczuwalne ale jest dlatego stoi :) a na dobrą kawe chodzimy do teściowej (rzut beretem) :D i teraz prosze bez kawałów o teściowej ;)

Może twoja sztuka jest z początku serii - jak przestawili linię z produkcji działek do czołgów na produkcję ekspresów:D Mój jest ok, kawa jest całkiem normalna, nie metaliczna

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paru znajomych posiada ciśnieniowe ekspresy (nie pamiętam firmy) i dla mnie kawa wychodzi ciut za chłodna. Czy wszystkie ekspresy tak mają, czy był to tylko nie najlepszy wybór modelu/firmy?

... a może wystarczy podstawić wygrzaną filiżankę i po problemie

U mnie z "wajchy" AEG leci gorąca, bardzo gorąca kawa, ale u znajomych z wajchy Lavazza leci już nie do końca ciepła. Także zależy od tej grzałki wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważny jest także sposób przyrządzania kawy. Osobiście ciśnieniowego nie używam, ale myślę, że to co kiedyś usłyszałem można zastosować do każdego rodzaju ekspresu. Warto najpierw zagotować wodę, odczekać chwilę i wlać. A kawę, którą wsypaliśmy ubić łyżeczką. U mnie po zastosowaniu tego różnica była dość znaczna, oczywiście na + :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabe dogrzewanie grzałki moze byc związane z jej zakamienieniem. Dlatego warto od czasu do czasu przepuscić przez ekspres jakis odkamieniacz spożywczy a z braku laku to nawet zwykły ocet- tak ze 3 przebiegi - później kilka razy czystą wodę przepuścić dla przepłukania i powinno pomóc a na pewno nie zaszkodzi. To samo powinno sie od czasu do czasu robić ze zmywarką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jura Impressa C5

Ja korzystam ze szwajcarskiego ekspresu Jura Impressa C5:

http://www.ekspresyjura.com.pl/index.php?a=opis&k=&id=23

Na samym początku byłem zadowolony, wszystko działało ok, kawa smakowała wyśmienicie... :)

...niestety po pewnym czasie ok roku smak kawy zdecydowanie zmienił się na minus. Pojawiło się również częste zacinanie pomimo dbałości o sprzęt (wkłady Claris Plus Impressa - co dwa tygodnie – częste używanie Ekspresu)... Serwis nie zauważył problemu :confused:

Wszystkie plastikowe części przestały "pasować"...

...dolna część "maszyny" zupełnie bezsensu - przy upuszczaniu wody, zamiast do pojemnika na wodę wszystko (woda) zostaje na "podstawce" pod filiżankę tym samym mamy ją mokrą na denku od spodu...trochę to uciążliwe... - a można byłoby troszeczkę powiększyć otwór spustowy.

Reasumując nie polecam tej Firmy ani Modelu (ja jak się do czegoś zrażę to na amen) :cool:

No i ogólnie to chyba jest to mój pierwszy ekspres i ostatni :rolleyes:

Zdecydowanie ujemny skutek każdego tego typu zakupu jest taki, że...niestety przestałem często bywać w kawiarniach...mobilizacji człowiekowi brak do wyjścia z domu, pracy...

A kawa wypijana w kawiarni...z ciepłą szarlotką...bezcenne :D

Edytowane przez marboru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam ze szwajcarskiego ekspresu Jura Impressa C5:

http://www.ekspresyjura.com.pl/index.php?a=opis&k=&id=23

Na samym początku byłem zadowolony, wszystko działało ok, kawa smakowała wyśmienicie... :)

...niestety po pewnym czasie ok roku smak kawy zdecydowanie zmienił się na minus. Pojawiło się również częste zacinanie pomimo dbałości o sprzęt (wkłady Claris Plus Impressa - co dwa tygodnie – częste używanie Ekspresu)... Serwis nie zauważył problemu :confused:

Wszystkie plastikowe części przestały "pasować"...

...dolna część "maszyny" zupełnie bezsensu - przy upuszczaniu wody, zamiast do pojemnika na wodę wszystko (woda) zostaje na "podstawce" pod filiżankę tym samym mamy ją mokrą na denku od spodu...trochę to uciążliwe... - a można byłoby troszeczkę powiększyć otwór spustowy.

Reasumując nie polecam tej Firmy ani Modelu (ja jak się do czegoś zrażę to na amen) :cool:

No i ogólnie to chyba jest to mój pierwszy ekspres i ostatni :rolleyes:

Zdecydowanie ujemny skutek każdego tego typu zakupu jest taki, że...niestety przestałem często bywać w kawiarniach...mobilizacji człowiekowi brak do wyjścia z domu, pracy...

A kawa wypijana w kawiarni...z ciepłą szarlotką...bezcenne :D

ciekawe co napisales, ale moge zgodzic sie tylko z drugim zdaniem :) korzystamy z moja lepsza polowka od ponad roku z tego samego modelu i nic ale to nic nie potwierdza Twoich negatywnych doswiadczen, wrecz przeciwnie, dlugo zastanawialismy sie nad zakupem i zasiegalismy wielu opinii zarowno posiadaczy jak i FACHOWYCH punktow sprzedazy dlatego nasz wybor na firme JURA nie byl przypadkowy i jak na razie to czysta przyjemnosc, oczywiscie nie przeszkadza nam to od czasu do czasu odwiedzic jakas romantyczna kawiarenke z dobra kawa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof może po prostu źle trafiłem, może to jakaś felerna sztuka:confused:

W każdym bądź razie zadowolony nie jestem bo i tani Ekspres to nie był...więc i moje wymagania co do niego były wysokie :)

pozdrowienia

marboru

PS. Już 9 kwietnia będę gdzieś w Twoich okolicach :) no i kawkę gdzieś w kawiarence z pewnością skonsumuję razem z sernikiem.

W grę wchodzą Solden, Pitztal oraz Hindertux - wtorek, czwartek będzie ostateczna decyzja.

Edytowane przez marboru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof może po prostu źle trafiłem, może to jakaś felerna sztuka:confused:

W każdym bądź razie zadowolony nie jestem bo i tani Ekspres to nie był...więc i moje wymagania co do niego były wysokie :).

szkoda bo wolalym aby bylo nas dwoch zadowolonych :) chcialem tylko aby rownowaga byla

PS. Już 9 kwietnia będę gdzieś w Twoich okolicach :) no i kawkę gdzieś w kawiarence z pewnością skonsumuję razem z sernikiem.

W grę wchodzą Solden, Pitztal oraz Hindertux - wtorek, czwartek będzie ostateczna decyzja.

moze udaloby sie nam wspolnie ponartowac

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wahałem się między dwoma ekspresami ,wybrałem Delonghi 6620 , jest to mój drugi ekspres , mam już jeden Rowenta taki podstawowy .

Kawę nawet dobrą parzy ( za tą cenę ) jednak czasami mam ochotę na te różne cuda kawowo mleczne :P

Podziele się info jak poużywam trochę .

Natomiast...nie znoszę kawy rozpuszczalnej no chyba jedynie jak zabraknie mi kakao , stąd ekspres ciśnieniowy.

Moje spostrzeżenia to ...zawsze mielę kawę na świeżo , dodatkowo tyle ile wypiję w danej chwili :)

Po kilku latach mam swoich trzech faworytów kawowych...illy , lavazza , oraz sagafredo , kawy o dobrym aromacie nie kwaśne jak większość .

Jak jeden z kolegów wspomniał dobrym sposobem o ile automat tego nie oferuje jest podgrzewanie filiżanek .

Ja robię to jeszcze troszkę może inaczej , gdy mam ochotę na bardzo dogrzaną kawę to filiżankę wrzucam na jakąś chwilkę przed użyciem do wrzącej wody . Trzeba tylko liczyć się że po jakimś czasie może się "zmęczyć" materiał i pęka naczynko :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Na to czy ekspres jest dobry składa kilka czynników, nie tylko:

- jakość młynka

- rodzaje przygotowywanych kaw

- podgrzewacz wody

- szeroki zakres ( wysokość) regulacji dysz ( co z tego że robi latte skoro nasza Pani nie wsadzi swojej ulubionej wysokiej szklanki)

- precyzyjność dozownika kawy

- podgrzewacz filiżanek

i...i jeszcze kilka innych ważnych parametrów bez których nie obejdziemy ceny...

No może w jednym przypadku ...jeśli pijemy tylko "zwykłą" kawę w domu. Kupimy młynek a filiżanki ogrzejemy wrzątkiem z czajnika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...