Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Stubai - Austria 6-13.11.2010


Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny dzień na lodowcu Stubai za nami. Dzisiaj było ... bosko :D :D :D.

Udało nam się spotkać, nam tzn. forumowiczom, którzy zapowiedzieli się, bo Robert był tam incognito ;).

Pierwsze spotkałem się Alfredo. Była sympatyczna rozmowa i wymiana koleżeńskich uścisków. Następnie zadzwonił do mnie Aklim i spotkaliśmy się razem z kolegą Lokiec3. Fotka odpowiednia trafi do naszej galerii.

PS

wracając do tego jak dzisiaj było na górze ... całą noc padało, a od rana była laaaaaaammmmpaaaa! Czyli warunki by JC :D

Edytowane przez SB
taka tam kosmetyka :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzień na lodowcu Stubai za nami. Dzisiaj było ... bosko :D :D :D.

Udało nam się spotkać, nam tzn. forumowiczom, którzy zapowiedzieli się, bo Robert był tam incognito ;).

Pierwsze spotkałem się Alfredo. Była sympatyczna rozmowa i wymiana koleżeńskich uścisków. Następnie zadzwonił do mnie Aklim i spotkaliśmy się razem z kolegą Lokiec3. Fotka odpowiednia trafi do naszej galerii.

PS

wracając do tego jak dzisiaj było na górze ... całą noc padało, a od rana była laaaaaaammmmpaaaa! Czyli warunki by JC :D

Aha i pracować się nie chciało.:)

Filmu nie ma.:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty K2 Rictor - test

To czekamy na opinię szefa :)

Za szefa powinieneś dostać czerwońca ;)

Narty K2 Rictor wpadły mi w oko już w trakcie WorldSkitestu, który odbył się w kwietniu w austriackim Heiligenblut.

Kiedy dostałem wyniki testu okazało się, że moje pozytywne wrażania potwierdziły się. Narty K2 Rictor uzyskały najlepsze noty i wygrały w grupie all mountain.

Postanowiłem więc zabrać je na lodowiec Stubai, aby sprawdzić, czy faktycznie są tak dobre.

Warunki do testowania nart all mountain były wręcz znakomite. Przygotowane trasy, świeży opad, odcinki z kopnym, nierozjeżdżonym śniegiem oraz odcinki sztucznego i twardego. A do tego możliwość wypadu poza trasę :D

Rictory potwierdziły, że zasłużyły na najwyższe noty. Narty świetnie się sprawowały przy jeździe z dużymi prędkościami. Dają poczucie stabilności. 80 mm pod butem robi swoje. Oczywiście nie ma mowy o super szybkiej zmianie krawędzi, ale za to można bez obaw zaufać nartom w ostrych, szybkich skrętach.

Elastyczność nart sprawia, że jazda krótkim skrętem nie sprawia problemów. Przy promieniu 16 m nie ma problemu, aby w skręcie poczuć fun i to ten dosłowny szorując biodrem po śniegu.

Poza trasą K2 Rictor nie kopał się w śniegu. Zapewniał płynną jazdę utrzymując mnie na powierzchni. Dynamiczne wyjścia w górę nie sprawiały mi większego problemu.

Narty zadziwiająco dobrze zachowywały się na twardym przygotowanym stoku. Nawet odcinki sztucznego, twardego 'betonu" nie robiły na nich większego wrażenia. W skrętach czułem się stabilnie, bez uślizgów.

Podsumowując narty zasługują na ocenę jaką uzyskały w teście. K2 to przecież potentat w produkcji nart all mountain i free.

Polecam wszystkim tym, którzy szukają narty uniwersalnej, na której pośmigają po trasie, a w trakcie wypadu w dziewiczy teren nie zakopią się po pas. :D

k2-rictor-test01.jpg

Edytowane przez JC
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pisał do mnie smsa DarekLewandowski że w Soelden ludzi sporo, ale bez przesady, pochmurno padał śnieg i że trasy dobrze przygotowane

:Dprzez ten sms najechało ziomków na Soelden z Stubaiu;).....Witam Wszystkich,właśnie jestem po rozpoczęciu sezonu 10/11 w Soeolden.Ogólnie ok,na 6 dni -3 dni super pogody,2 do przyjęcia,ostatni masakra:mad:/śnieżyca i silny wiatr/.Deszcz padał w czwartek i piątek w dolinie,a na lodowcu zima,zresztą w dolinie też śnieg:rolleyes:Ludzi mniej niż na Stubaiu,z rozmowy z Polakami wiem,że kierowano ludzi z Stubaiu na inne lodowce-min.Soelden.Na lodowcu warunki bardzo dobre,od puchu po twarde trasy.z narciarzy dominowali Polacy i Holendrzy:D

Trochę fot,że nie było najgorzej;): -ZAPRASZAM do galerii

Edytowane przez SB
Dodałem link do galerii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....Następnie zadzwonił do mnie Aklim i spotkaliśmy się razem z kolegą Lokiec3. Fotka odpowiednia trafi do naszej galerii.

tak

miło było się spotkać w tak pięknych okolicznościach przyrody:) .Szkoda tylko ,że Alfiego nie udało mi się namierzyć , no ale może next time...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie być gołosłownym:

p1060704.jpg

Miło było Was poznać. Pozdrawiam.

Co do lodowca i przede wszystkim pogody to z 4 dni 3 słoneczne na Stubai to naprawdę fart. Piątek to była katastrofa pogodowa. Wiało i padał śnieg. Widoczność miejscami zerowa. Jak gondolą jechałem na Gamsgarten II to tak mną huśtało, że się mocno siedzenia trzymałem, nie było to miłe. Moja ekipa to o 14 już zjechała. Ale lokiec był twardy, 16-20 dopiero wsiadał do gondoli na dół. Fajnie się jeździ na "czuja":D.

Tu mam jeszcze jedno zdjęcie z moimi najwierniejszymi kumplami:

http://www.skionline.pl/forum/gallery/showimage.php?i=4214&catid=newimages

I to by było na tyle jeśli chodzi o ilość wykonanych fotek przez 4 dni.. Po prostu mi się już nie chce aparatu wyciągać.

Teraz czekać następnego wyjazdu.

Pozdrawiam.

Edytowane przez JC
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....hmmm....kurcze jak miło było poczytać relacje z takiego wypadu:)masa przydatnych info,też wybieramy sie na tyrolskie lodowce w lutym 2011,będzie to nasz pierwszy wypad do austrii i dlatego mały apel do starych WYJADACZY tyrolskich;) -jakies namiary na sprawdzone miejsca zakwaterowań w okolicy SOLDEN-STUBAI,dodam ze bedzie nas osób 4 i zabawimy tydzien.pzdr.

PEACE

Edytowane przez zajawka z 2008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....hmmm....kurcze jak milo bylo poczytac relacje z takiego wypadu:)masa przydatnych info,tez wybieramy sie na tyrolskie lodowce w lutym 2011,bedzie to nasz pierwszy wypad do austrii i dlatego maly apel do starych wyjadaczy tyrolskich;) -jakies namiary na sprawdzone miejsca zakwaterowan w okolicy SOLDEN-STUBAI.pzdr.

PEACE

To chyba nie wątek na takie pytania. Załóż nowy w dziale Alpy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...