Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Oravska Lesna


Bigbobo

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem zapytać a może i zaproponować wyciąg narciarzom z Rajczy i tamtych okolic. Ja osobiście zazwyczaj nocleguję w Milówce i mam na Oravską jakąś godzinę jazdy. Są 2 trasy(w porywach 3) i często zdarza mi się tam wpadać i nigdy się nie nudzę. Ostatnio byłem w zeszłym roku. Strasznie przyjemnie. Generalnie jest jedna kanapa i z niej 2 trasy, a po lewej widać nieco w oddali orczyk na trudniejszej trasie(rzadziej czynny) i ośle łączki do nauki(nie wiem jak teraz-kiedyś darmowe). Dużym plusem jest to że chyba zawsze jest mało ludzi, a kanapa nowiuteńka. Zamontowana jakoś 4-5 lat temu chyba.Milutko się jeździ. Na pewno nieco bardziej wymagający narciarze mogą się nudzić, ale dla co sobie 2-3 szusują całą rodzinką to na prawdę super sprawa. Nie wiem jak tam jest teraz. Chętnie bym się dowiedział co słychać na oravskiej. Jakby co to jest to wyciąg jakieś 5-8km w prawo przy wyjeździe z Zakamene od Rajczy. Podobno Słowacy wymagają łańcuchów(??!!) ale jakoś nigdy nie mieliśmy i dojechaliśmy:) Jak się ma szczęście to można trafić na jakieś konkursy snowboardzistów, którzy skaczą bardzo przyzwoicie:)(Nie koliduje to w ogóle z pracą wyciągu). Napiszcie jak tam teraz...

stronka wyciągu: http://www.oravasnow.sk/pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dzisiaj spędziłem cały dzień w Lesnej. Co tu dużo pisać. Po prostu nigdy wcześniej nie zastałem lepszych warunków narciarskich nigdzie w Polsce, nawet w tygodniu rano. Śnieg bardzo szybki, ZERO lodu, ZERO muld, ludzi niewiele.

Przyjemna kanapa z taśmą rozbiegową to na pewno wielki plus dla tego ośrodka. Tutaj trasy obie świetnie przygotowane, chociaż z dużymi wypłaszczeniami. Jest kilka małych orczyków, których nie używałem (w każdym razie baardzo się wleką). Jechałem tylko na naprawdę szybkim orczyku (prawie 4m/s, przy starcie wyrywa dupe, potem orczyk zostaje za nami i czekamy aż dojedzie i w końcu drugie rwanie:D) obsługującym dwie czerwone oraz czerwono-czarną trasę. Tutaj warunki świetne tylko na naśnieżaniej czerwono-czarnej (Kohutik 2) również zero lodu, przetarć, muld. Na kohutiku 1 i bucinie 1 da się jeździć, ale warunki gorsze i trzeba uważać na nieliczne przetarcia.

Pod wyciągami knajpa żarcie dobre, ale nie jest zbyt gorące :D, tak zrobione, żeby jak najszybciej zjeść i skipassu nie marnować :D

Polecam wszystkim!!! Tak przygotowanych tras i garstki ludności w Polsce nie znajdziecie :P

Chciałem wrzucić zdjęcia i o wzięciu aparatu myślałem od początku tygodnia. I oczywiście zapomniałem....

Edytowane przez Slash0r
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam,W poniedziałek pojechałam na Orawę by nieco rozruszać stare, 35 letnie kości;)Niestety, już na miejscu przypomniało mi się, że Słowacja ma ferie i jak na ten ośrodek to miejscami było sporo ludzi. Nie był to ścisk a’la Kotelnica, no ale troszkę się działo… Na szczęście przyjechałam dość wcześnie i dane było mi podelektować się prawie samotną jazdą. Pierwsze wrażenie? Niezbyt pozytywne niestety. Stok niewyratrakowany, pokrywa śnieżna dość mała, gdzieniegdzie minerały, trawa i….wielkie połacie lodu… Przypuszczam, że gdyby zdecydowano się użyć ratraka, to całkiem prawdopodobne, że śniegu na stoku nie byłoby wcale. Generalnie da się pojeździć, ale trzeba uważać na niespodzianki widoczne na zdjęciu poniżej. W sumie nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło – człowiek był zmuszony ćwiczyć ciasne skręty. Acha, jak ktoś nie dysponuje ostrymi krawędziami, to będzie miał różne bolesne doświadczenia.Jeszcze słówko o dojeździe do ośrodka…Pierwszy raz zdarzyło mi się jechać 3km w kilkucentymetrowych lodowych koleinach…Masakra. Lód, lód i jeszcze raz lód:eek:. W sumie nie wiem co gorsze, nadmiar lodu, czy ludu…:rolleyes:Ale nie ma co narzekać, było całkiem fajnie.:DPozdrawiamEwa

Zdjęcie0011.jpg

Zdjęcie0012.jpg

57da811e572b3_Zdjcie0011.jpg.7b93f2ec2f16fe506a2916d1e66c1820.jpg

57da811e64f81_Zdjcie0012.jpg.355d929f2be2a0cb11cc84ca87f1929d.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tam 13-02 odczucia podobne jak Slash0r na wypad rodzinny idealne miejsce, no i ten orczyk :D normalnie niesamowicie szybki hehe.

W tą niedziele możesz śmiało tam jechać zapewne będą dobre warunki bo troche śniegu dosypało więc nie powinno być oblodzeń górki są dość płaskie wiec powinny wytrzymać cały dzień bez przetarć

pozdrawiam

Edytowane przez nurek1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zaliczona Oravska Lesna pogoda piękna ludzi na kanapie "pusto do bez kolejek" tylko że górka bardzo płaska- idealna dla rodzin z dziećmi lub osób uczących się, ale za to talerzyk -tatrapoma super a i trasa bardziej wymagająca

kolejek brak śnieg szybki obok na wielkiej polanie dwa darmowe talerzyki do nauki i pomocne w powrocie pod kanapę. przy dolnej stacji bar serwujący obiady do max 3E za porcję i ciapwane piwo za 1E-0,5l więc ceny bardzo przyzwoite jak doliczyć jeszcze 15E za karnet dobowy to jest ok:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
W ten piątek się tam wybieram tak że po powrocie odezwę się co i jak.

A więc wróciłem.

Ośrodek spokojny, trasy rodzinne - idealne do nauki oraz szlifowania techniki. Co mnie powaliło to brak ludzi i przygotowanie tras. Warunki śniegowe idealne. Trasy szerokie, gładkie, sztruksowe ;) Z uwagi małą ilość ludzi nawet po całym dniu szusowania nie było mowy o muldach, przetarciach i innych atrakcjach. Ba - nawet były jeszcze fragmenty tras nie tknięte nartą. Jedynie do czego mógłbym się na siłę przyczepić to agresywny talerzyk Kohutik. Przy starcie można wyskoczyć z progu niczym Małysz :) Przy stoku knajpka z przystępnymi cenami. Zupa 1.5 ojro / frytki z kotletem lub smażonym serem 3 ojro / piwo 1 ojro - tak że ceny znośne. Ogólnie gorąco polecam i na pewno tam wrócę.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc wróciłem.

Ośrodek spokojny, trasy rodzinne - idealne do nauki oraz szlifowania techniki. Co mnie powaliło to brak ludzi i przygotowanie tras. Warunki śniegowe idealne. Trasy szerokie, gładkie, sztruksowe ;) Z uwagi małą ilość ludzi nawet po całym dniu szusowania nie było mowy o muldach, przetarciach i innych atrakcjach. Ba - nawet były jeszcze fragmenty tras nie tknięte nartą. Jedynie do czego mógłbym się na siłę przyczepić to agresywny talerzyk Kohutik. Przy starcie można wyskoczyć z progu niczym Małysz :) Przy stoku knajpka z przystępnymi cenami. Zupa 1.5 ojro / frytki z kotletem lub smażonym serem 3 ojro / piwo 1 ojro - tak że ceny znośne. Ogólnie gorąco polecam i na pewno tam wrócę.

a którędy jechaliście z katosów ?? bo rozumiem że na bielsko i dalej na żywiec a później ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba się tam wybierzemy w najbliższym czasie :) a którędy jechaliście z Katowic ? bo rozumiem że na Bielsko dalej na Żywiec a później ??

Z Żywca na Węgierką Górka - Milówka - Rajcza - Ujsoły - Zakamenne i w prawo na Oravską Leśną. Droga prosta ja świński ogon :biggrin:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ten piątek się tam wybieram tak że po powrocie odezwę się co i jak.

no to się gdzieś mineliśmy. Byliśmy w Oravskiej od piątku. Faktycznie ludzi mało trasy ok, choć żona po jednej próbie na talerzyku zrezygnowała i musiałem jej dotrzymywać towarzystwa na niebieskich. W niedzielę przy intensywnych opadach szybko się muldy zrobiły. Bynajmniej wyjazd udany. 52 euro za 2 osoby na dwa dni za karnet - masakra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to się gdzieś mineliśmy. Byliśmy w Oravskiej od piątku. Faktycznie ludzi mało trasy ok, choć żona po jednej próbie na talerzyku zrezygnowała i musiałem jej dotrzymywać towarzystwa na niebieskich. W niedzielę przy intensywnych opadach szybko się muldy zrobiły. Bynajmniej wyjazd udany. 52 euro za 2 osoby na dwa dni za karnet - masakra :)

Jest tam gdze spać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch pięknych dniach nartowania w SON w Szczyrku dzisiaj odwiedziliśmy Oravską grupą kilkunastoosobową. Na parkingu byliśmy pierwsi o 8.50. Temperatura -20 stopni i pełne słońce. W południe było ok. -5 stopni. Jazda do 11 bez stania w kolejkach, ok. 12 najwyżej 2-3 min. Mój 14 letni syn stwierdził, że były to najlepsze warunki śniegowe w jego życiu, a jeździ od 4 roku życia.Wszystkie trasy były oczywiście otwarte i przygotowane perfekcyjnie. Śniegu poz trasami tyle, że kijek 110 cm wchodził cały w śnieg.

290120121938.jpg

290120121943.jpg

290120121945.jpg

290120121948.jpg

290120121950.jpg

290120121938.jpg.bab1f24c0d1f3f13ffb7cee5cf7478ae.jpg

290120121943.jpg.743b5021a4829731fd7817c04ba19d04.jpg

290120121945.jpg.1c6b56b7a293f3909688725be4434202.jpg

290120121948.jpg.635ce684bad7c2ba4f6a5915c3c7355b.jpg

290120121950.jpg.4bec23d32c10ae2c18ee438b1926f3ae.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...