Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Sposoby na tanie i okazyjne kupowanie sprzętu.


tiara

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie pomyślałam, że wielu znas szuka okazji (i dziwne by było gdybyśmy tego nie robili) na okazyjny i tani zakup dobrego sprzętu i przyległości.

Generalnie szukamy zakładając poszczególne tematy - przynajmniej tak wynika z mojego krótkiego rekonesansu.

Pomyślałam - może zbierzmy w jednym miejscu takie informacje i miejsca i "sposoby", jeśli takie znamy.

(JC - prośba do Ciebie o przeniesienie wątku, jeśli nie wstrzeliłam się dokładnie w miejsce, ale to wydało mi się najbliższe tematyce).

Żeby nie było zacznę.

1. Skiteam - niby tanio nie mają, ale są ich outlety i... można niezły rabat strzelić wg poniższej listy

http://www.skiteam.pl/programy_lojalnosciowe.html

osobiście korzystałam -10% i dodatkowo -5% na happy hours (150 zł za butki w kieszeni zostało).

No i przy dobrych "wiatrach" można wyciągnąć 35% zniżki na serwis.

2. Top-narty

http://www.top-narty.pl/

przyznaję, zbiesili mnie nieco, bo co zapytałam o model, to mojego numeru nie było. Ale ceny mają niezłe i może komuś się przyda

3. We Wrocławiu jest sklepik na ul. Wyścigowej Bergsport.

Stronka poniżej, ale że nie mają na niej wszystkiego to warto się pofatygować albo zadzwonić - generalnie "zeszły sezon" to mega obniżki.

http://www.bergsport.pl/

4. Na Alledrogo znalazłam miejsce, gdzie bajecznie (!) tanio można kupić ubrania narciarskie (np. damskie spodnie z membraną 5 000 za 160 zł bodaj a nie za 3-4 stówki). Mają też troche akcesoriów narciarskich i nie tylko :)Sportmaxx i Speedoshop

http://www.sportmaxx.pl/

Sklep w Wawie i można odebrać osobiście.

Edytowane przez tiara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Rzeszowie jest taki komis, gdzie sprzedają tylko i wyłącznie używany sprzęt, nie pamiętam adresu, a strony w internecie to chyba w ogóle nie ma. Znajduje się niedaleko basenu ROSiR. Idea mi się bardzo spodobała, bo mają tam narty i buty używane przez niecały jeden sezon po 100, 200, 300 zł, oryginalnie warte kilka tysięcy. Myślę, że jak ktoś chce ekonomicznie sobie pośmigać na całkiem fajnym sprzęcie, to powinien zbadać te tereny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Gratuluję udanego zakupu - zaryzykowałeś - trafiłeś - tyle, że narta na pewno nie była jeżdżona niecały sezon i ma kilka lat. Długość też pewnie spora, więc towar niechodliwy. Czasem można w ten sposób kupić coś jeszcze sensownego. Ale to raczej wyjątkowa okazja a nie reguła. W komisie za 100zł kupisz najwyżej kilkunastoletnią sztachetę - za 300zł można już coś wybrać. Na pewno nie topowe narty jeżdżone niecały sezon. No chyba, że wyprodukowane w ubiegłym wieku:)

Pozdrawiam

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie pomyślałam, że wielu znas szuka okazji (i dziwne by było gdybyśmy tego nie robili) na okazyjny i tani zakup dobrego sprzętu i przyległości.

Generalnie szukamy zakładając poszczególne tematy - przynajmniej tak wynika z mojego krótkiego rekonesansu.

Pomyślałam - może zbierzmy w jednym miejscu takie informacje i miejsca i "sposoby", jeśli takie znamy.

(JC - prośba do Ciebie o przeniesienie wątku, jeśli nie wstrzeliłam się dokładnie w miejsce, ale to wydało mi się najbliższe tematyce).

Żeby nie było zacznę.

1. Skiteam - niby tanio nie mają, ale są ich outlety i... można niezły rabat strzelić wg poniższej listy

http://www.skiteam.pl/programy_lojalnosciowe.html

osobiście korzystałam -10% i dodatkowo -5% na happy hours (150 zł za butki w kieszeni zostało).

No i przy dobrych "wiatrach" można wyciągnąć 35% zniżki na serwis.

2. Top-narty

http://www.top-narty.pl/

przyznaję, zbiesili mnie nieco, bo co zapytałam o model, to mojego numeru nie było. Ale ceny mają niezłe i może komuś się przyda

3. We Wrocławiu jest sklepik na ul. Wyścigowej Bergsport.

Stronka poniżej, ale że nie mają na niej wszystkiego to warto się pofatygować albo zadzwonić - generalnie "zeszły sezon" to mega obniżki.

http://www.bergsport.pl/

4. Na Alledrogo znalazłam miejsce, gdzie bajecznie (!) tanio można kupić ubrania narciarskie (np. damskie spodnie z membraną 5 000 za 160 zł bodaj a nie za 3-4 stówki). Mają też troche akcesoriów narciarskich i nie tylko :)Sportmaxx i Speedoshop

http://www.sportmaxx.pl/

Sklep w Wawie i można odebrać osobiście.

Co do skiteam to cenowo rewelacyjni nie są i jak sobie upatrzymy jakiś model konkretnych nart to nie lecieć od razu do nich ale poszukać mniejszego dystrybutora sprzętu, który nas interesuje i można na nowych nartach nawet w sezonie zaoszczędzić kilka/kilkaset złotych.

Można dorzucić do tego co piszesz też giełdę narciarską w Warszawie na Stegnach tam czasami też można trafić dobre promocje ale też mega gnioty używane.

Allegro ma plusy i minusy na zdjęciach wszystkiego nie zobaczysz... Czasami sklepy z używanymi nartami i z poprzednich sezonów (nowe) wystawiają się na allegro. Jak się znajdzie sprzedaż w miejscu zamieszkania lub niedaleko to można podjechać i naocznie sprawdzić stan narty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - coś Wam podpowiem jeśli ktoś jest ze Śląska to na terenie 3 Stawów stoi gość w namiocie i ma świetny sprzęt nowy ale sprzed 1 -2 sezonów za bezcen.Stoi tam codziennie .Znajoma rodzinka dobrze jeżdżąca wyposażyła się u niego w super narty ,np, nówki Atomic SX 10 -nowe z wiązaniami Neox np.500 zł.itp.Nie mam z nim nic wspólnego ale słyszałem że gość się zna i ma oryginalne rzeczy

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale że co - na Alledrogo nie warto kupować używanych?

A gdzie ja coś takiego napisałem?:)

Po pierwsze to było o komisach.

Po drugie negowałem możliwość kupienia tam topowej narty używanej niecały sezon za kwotę 100-300zł.

Na allegro też nie ma takiej możliwości. Można kupić tam fajną, używaną nartę za rozsądną cenę - potrzebna jest do tego cierpliwość, znajomość sprzętu i szczęście.:cool: A może w odwrotnej kolejności?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mówiłem nic o "topowym". Mówiłem że sprzęt sporo warty można kupić tam za psie pieniądze, bo właściciel stosuje interesującą politykę cenową. Próbowałem mu sprzedać moje używane buty, na oko warte 400zł, jeżdżone +/- 1,5 sezonu. On powiedział że nie da mi za nie nawet 200zł. Nowe kosztowały 1000zł. I stąd rodzi się cena "półkowa" przedmiotów sprzedawanych w tym komisie. Tylko desperaci do niego chodzą odsprzedać swój sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - coś Wam podpowiem jeśli ktoś jest ze Śląska to na terenie 3 Stawów stoi gość w namiocie i ma świetny sprzęt nowy ale sprzed 1 -2 sezonów za bezcen.Stoi tam codziennie .Znajoma rodzinka dobrze jeżdżąca wyposażyła się u niego w super narty ,np, nówki Atomic SX 10 -nowe z wiązaniami Neox np.500 zł.itp.Nie mam z nim nic wspólnego ale słyszałem że gość się zna i ma oryginalne rzeczy

Jorguś, na pewno tam jeszcze stoi ten namiot? Pod koniec roku nie było go i właśnie ciekaw jestem czy znowu jest.

Chodzi mi o ten duży namiot który stał na parkingu przez parę lat, chyba że mówisz o innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ja coś takiego napisałem?:)

(...) Można kupić tam fajną, używaną nartę za rozsądną cenę - potrzebna jest do tego cierpliwość, znajomość sprzętu i szczęście.:cool: A może w odwrotnej kolejności?:D

w sumie nie pisałeś, ale że szukam tam... czegoś to... proszę (po studencku) solidnego kopa w zadek... na szczęście :cool::D

Co do skiteam to cenowo rewelacyjni.

Trudno się nie zgodzić, ale... szukając po sieci znalazłam "te jedyne" buty jednak droższe, niż finalnie udało mi się (bo to był fart i kombinowanie) jednak wyrwać od nich taniej.

Chodziło mi tylko o to, aby sprawdzać... sprawdzać... sprawdzać....:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam.

Czy moze szanowni uzytkownicy zauwazyli jakiekolwiek posezonowe obnizki?

proponuje wklejac tutaj informacje, na pewno sa ludzie ktorzy poluja na okazje.

Jesli chodzi o Warszawe, to odwiedziłem sklep 'ski team' w factory outlet ursus- niestety slabo to wyglada, nie chodzi mi nawet o poziom obnizek, a to ze sprzetu jest po prostu malo. W przypadku nart, znalazlem tylko kilka part dynastarow omeglass, jednak w standardowej cenie,a rzekomo po obnizce;).

Drugi sklep jaki odwiedzilem do 'ski team' na karolkowej, tam niestety brak zachecajacych obnizek.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Warszawy to dodam sklep Rossignol/Quiksilver w Fashion House Piaseczno tam głównie można nabyć narty Dynastar z serii Booster, Roosignol z serii Zenith czy Harmony z sezonu 09/10 ale przebrane jeśli chodzi o długości. Byłem w weekend na giełdzie narciarskiej i ... straszna marniawka. Podobno handlarze czekają na wyprzedaże w hurtowniach ale np.: Blizzard G-Three z sezonu 10/11 za 1100,- można wytargować. Co do Skiteam to zależy, czego szukamy (narty dla jakiego poziomu zaawansowania); narty takie jak Alias Carbon można dostać za 1099,- i uważam, że nie jest to zła cena.

Edytowane przez Mr. A
literówki :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

witam, a ja mam troszkę inne pytanie, otóż czy warto inwestować w sprzęt z najnowszej kolekcji 10/11? mam możliwość nabycia nart z tej samej serii i generalnie - poza szata graficzna - nie różniącymi się niczym z kolekcji 09/10 o 150 zł taniej niż z kolekcji 10/11. I tu rodzi się pytanie - lepiej dołożyć i kupić "nowsze katalogowo" czy zaoszczędzić i wybrać narty z zeszłego sezonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, a ja mam troszkę inne pytanie, otóż czy warto inwestować w sprzęt z najnowszej kolekcji 10/11? mam możliwość nabycia nart z tej samej serii i generalnie - poza szata graficzna - nie różniącymi się niczym z kolekcji 09/10 o 150 zł taniej niż z kolekcji 10/11. I tu rodzi się pytanie - lepiej dołożyć i kupić "nowsze katalogowo" czy zaoszczędzić i wybrać narty z zeszłego sezonu?

Jeśli obie pary nowe to poza kwestią estetyczną róznicy być nie powinno. A o jakich nartach piszesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rossignol Attraxion III ECHO 10/11 albo Attraxion III Casual 09/10.. różnica w cenie 150 zł

tegoroczne RA0EG01_ATTRAXION_III_ECHO_m.jpg

zeszłoroczne 1335221193

dodam że zeszłoroczne bardziej cieszą oko ;)

a z tego co mi powiedziano, poza użytymi materiałami w budowie nart, nie ma większych różnic które wpływałyby na lepszą jakość jazdy w tych ECHO.

Może ktoś doradzi które narty warto kupić?

Edytowane przez GooGoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Gość specjalsport

Tanie narty 1-2 letnie

Jest tak jak kolega wspomniał niekiedy nowe narty różnią się tylko kolorem malowania i 2x ceną :)

Sami używamy i przy okazji zaujemy sie sprzedażą używanych nart, butów, desek, rowerów itp.

http://www.allsport.sklepna5.pl/

dużo więcej sprzętu do obejrzenia na miejscu we Wrocławiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...