Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Fotelik na rower dla dziecka?


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zależy od wieku dziecka, "strachliwości" rodzica i zasobności portfela.

Z reguły foteliki montowane na ramie ograniczone są do 15kg, pogarszają manewrowość kierownicą jak i wymagają nieco pozycji kowbojskiej , ale za to zapewniają dobry kontakt z dzieciaczkiem podczas jazdy. Do zastosowania dla najmłodszych.

Za to foteliki montowane na nad tylnym kołem mają większą nośność (ca. 22kg), a umiejscowienie za plecami rodzica chroni szkraba przed czołowymi podmuchami wiatru i przekąskami w postaci much i komarów :). Niestety, a może i stety mają także swoje wady w postaci ograniczonej kontroli nad dzieckiem :cool:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jestem przesadny ale ze względów bezpieczeństwa nie zamontowałbym fotelika na rowerze :/

Co nie znaczy że odradzam, to tylko moje zdanie :)

Roobs, bez przesady.

Idąc twoim tokiem myślenia, to dziecko nie powinno wychodzić z domu.

I najlepiej je przykuć do kaloryfera na 15cm łańcuchu.

Ja swoją córę woziłem na foteliku rowerowym montowanym na tylne koło jak miała 3 do 5lat.

To było .........., ja pierdzielę jaki stary jestem;)

Fajna sprawa, dzieciakowi założyć kask i już.

Niestety w "moich" czasach nie było ochraniaczy, czy kasków.

A sprawy bezpieczeństwa załatwia najczęściej zdrowy rozsądek rodziców.

Pozdrawiam

Edytowane przez Piotr_67
miejsce montażu:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względów bezpieczeństwa to najlepiej nie mieć dzieci:D:D Fotelik z tyłu jest bardzo ok, dziecko jest przypięte pasami i nóżki też ma przypięte wiec jego manewrowośc i ryzyko nieprzewidzianych działan własnych minimalne. Za to jak już waży 15 kg to każdy stromy podjazd robi wrażenie i to raczej nie na dziecku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i utranowoczesny, megabezpieczny i ekologiczny wiklinowy koszyk montowany do kierownicy wigry 3 lub 4 :D.
Cześć, pewnie masz na myśli to:[ATTACH]2612[/ATTACH]Nie, no taki stary to znowu nie;)W takim to ja jeździłem jako gówniarz:D:DTak a propos to ta wersja na zdjęciu załatwiła by problem spotkania innego forum:D;)Jest miejsce do siedzenia i pluszak:rolleyes:Pozdrawiam

129_2.jpg

129_2.jpg.78a942419436a4811fde9bb89e5ba5c3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jestem przesadny ale ze względów bezpieczeństwa nie zamontowałbym fotelika na rowerze :/

Co nie znaczy że odradzam, to tylko moje zdanie :)

Przepraszam za ten post ale:

Chyba daliśmy się Roobs-owi wkręcić:D:D:D

Wszedłem na jego profil i do galerii.

Znalazłem tam fotki chyba z synkiem na quadzie.

Jak fotelik na rowerku niebezpieczny, to co powiedzieć na to?:rolleyes:

Pozdrawiam

Edytowane przez Piotr_67
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr_67 może dlatego tak to ująłem ponieważ bardziej skojarzyło mi się to z jazdą miejską a nie swobodnym podróżowaniem po parkach czy leśnych duktach.

To co widzę jadąc samochodem aż w głowie się kręci. Tak jak napisałem nie odradzam:) To tylko moje zdanie :)

Nie wiąże też moich maluchów w domu, już w wieku 3,5 roku sam zaczął jeździć na Quadzie a mając 4 lata na motorowerze Yamaha 50 cm na który przekracza bez problemu 60km/h :P Tylko odbywa się to w bezpiecznych miejscach gdzie np nie zostanie najechany przez napitego kierowcę, których u nas nie brakuje.

Dodam że to dzięki mojemu niespełna 5 letniemu wtedy synowi nauczyłem sie jeździć na nartach :D:D:D:P...żona też :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do meritum, chodzi mi dokładnie o za i przeciw w przypadku takich fotelików.....
Witam.Trudno mi się odnieść do tego, gdyż używałem tylko fotelika na tylne koło.Znalazłem jednak coś takiego:[ATTACH]2616[/ATTACH]Niestety było to na stronie sklepu który sprzedaje te foteliki, więc nie jest do końca wiarygodne.Niektóre stwierdzenia są wręcz śmieszne;)Nie mniej można z tego skorzystać.Pozdrawiam

dddd.jpg

dddd.jpg.64dd915c39590547122d5f7780c0ee3d.jpg

Edytowane przez Piotr_67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Trudno mi się odnieść do tego, gdyż używałem tylko fotelika na tylne koło.

Znalazłem jednak coś takiego:

[ATTACH]2616[/ATTACH]

Niestety było to na stronie sklepu który sprzedaje te foteliki, więc nie jest do końca wiarygodne.

Niektóre stwierdzenia są wręcz śmieszne;)

Nie mniej można z tego skorzystać.

Pozdrawiam

Faktycznie trochę stronnicze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Wożęnie dziecka na rowerze w foteliku - dla mnie kretynizm totalny - slabo jeżdże na rowarze.

Nooo, no właśnie ;):)

" Skrajna Głupota, Idiotyzm, realizacja chorych ambicji zakompleksionych rodziców...

co innego wychowywanie dziecka "pod kloszem", co innego skrajna nieodpowiedzialność... równie dobrze można maluszka wypuścić by pieszo spacerowało sobie po autostradzie, by "sie z samochodami oswoiło".

Sam "stary" zakłada kask, jakieś "żółwiki" i inne zbroje, a tu jakiś pacjent zakłada dzieciaka na siebie naiwnie wierząc, że "mi się na pewno nic a nic nie stanie"... nie chce nawet wiedzieć, co moze sie stać z dzieckiem jak taki dorosły podczas upadku przydusi go własnym ciałem (...), albo gdy inny (...)na pełnym speedzie wpadnie na taką "parę"..."

Dziecko i ...(sprzęt) - TAK! Ale jak już dziecko potrafi samo na nim stanąć i spróbować jazdy, a przede wszystkim samo ma wpływ czy mu zimno, czy mu ciepło, czy boi sie, czy mu jazda pasuje... troszke wcześniej można zabrać je na sanki na jakąś spokojną górkę...

Ale "lans" (...), że się ma super nosidełko i dziecko - Durnota, Itiotyzm, Matrwica Mózgu... wybrać dowolne, połączyć wszstkie... "

"Jak ktoś ryzykuje życiem swoim - luz, jak ryzykuje życiem (autora) przy okazji - usłyszy wiązankę, ewentualnie poczuje "liścia" do (autora) na własnej twarzy... ale jak ktoś ryzykuje życiem maluszka, który w żaden sposób nie umie sie obronić, wyrazić własnej woli i to w imię tylko sobie samemu znanych ideałów... tutaj (autor) luźny nie jest, a spięty bardziej niż dusząc na białej muszli "temat" podczas gigantycznego zatwardzenia...

Jak to sie mówi - nie powinno sie ganić ludzi - więc Mitku nie ganię Cię jako osoby,

Powinno sie ganić jedynie postępowanie ludzi - a jeśli tak jeździsz z kimkolwiek na jakimkolwiek nosidełku - to właśnie to ganię... "

"Zacznijmy od tego że wszystkie te nosidełka powinny być zabronione... I nie ma tu znaczenia żaden atest... Nawet chodząc po mieście przez godzinę, na organizm dziecka działają zbyt duże siły w efekcie mogące prowadzić do zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa. Spróbujcie posiedzieć sobie przez pół godziny np. na stole, z nogami swobodnie puszczonymi w dół i nie podpierając się rękami i nie dotykając stopami podłogi. Zobaczycie jak szybko kręgosłup da o sobie znać. (...)

Naprawdę żal niektórych dzieci, bo najgorsze, że rodzice durni i nierozgarnięci nie dadzą im nawet szansy... "

PS.

Posłużyłem się cytatami, za co przepraszam autorów, i przepraszam, że pozostaną anonimowi :)

Być może autorzy uznaliby, że cytaty nie są adekwatne - dla mnie pasują jak ulał - po minimalnych skrótach, raczej takich, żeby te wpisy stały się "uniwersalne" :)

Wybór jest de facto przypadkowy - zarówno autorów jak i postów - mogłoby to być wielu i wiele innych, zbieżnych, podobnych opinii z "innego forum" gdzie dyskusja się toczyła.

Edytowane przez gajowy01
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A JC dalej nie wie co z siodełkiem :D

JC - kup oba :)

Słyszałem chyba też o wersji na kierownicę - jest taka 3 opcja? :)

A poważnie - to nie mam pojęcia, nie znam się na tym wcale... ale gdybym miał podobny problem to pewnie zależało by to od rodzaju roweru. W jakimś typu miejskiego, ogólnie na takim na którym siedzisz wysoko, raczej wyprostowany, z dłuższą ramą (?) - brałbym taki na ramę; jeśli bardziej "leżysz" na rowerze to wtedy to się po prostu może nie udać - zostaje fotelik z tyłu.

Gabaryty dziecka i fotelika też mają znaczenie - zrób może jakieś próby - w myśl zasady "nie testujesz - nie kupujesz (nie jeździsz)" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hamax siesta - mocowany nad tylnym kolem

jezdzilam kilka lat rowerem na kolach 28" (moze sie przydac do porownan) z fotelikiem hamax siesta (nad tylnym kolem), zarowno w miescie jak i w terenie, wcale nie najwolniejszym tempem,

oto kilka uwag:

- fotelik ma system odchylania pod katem 20 stopni umożliwiający dziecku wygodny sen - moim zdaniem mocowanie nie jest odpowiednie, bo jest zbyt sprezyste, co powodowalo na wiekszych nierownosciach mocne hustanie fotelika, przez co dzieciak zamiast spokojnie spac obijal sobie glowe o siedzisko i momentalnie sie budzil (nie warto doplacac)

- waga przewożonego dziecka nie może przekraczać 22 kg - fotelik jest wiec przystosowany dla szerokiej wzrostowo grupy dzieci, przez co starszym dzieciom zaglowek bedzie siegal do polowy glowy, moj dzieciak jezdzac w kasku obijal dosc bolesnie glowa/kaskiem o zaglowek na wszystkich nierownosciach

- warto zwrocic uwage na odleglosc fotelika od siodelka/plecow rowerzysty,

jadac z plecakiem moj dzieciak mial mozliwosc swobodnego manewrowania rekami (np. jedzenia, czy dlubania w nosie) i podziwiania okolicznosci przyrody, ale widzialam rowerzystow, ktorzy szurali plecakiem dzieciakowi po nosie, co powodowalo, ze mial mozliwosc zepsucia sobie wzroku od patrzenia na placak (badz kregoslup rowerzysty!) z odleglosci 10 cm

- zapiecie dzieciaka w foteliku jest bardzo wazne, tak plecow jak i nog - mialam kilka ostrych przechylow i upadek, a dzieciak nie wylecial z fotelika i nawet sie nie wystraszyl, bo byl dobrze przypiety (nie poradzilam sobie tylko z postawieniem roweru do pionu z dzieciakiem w foteliku), zawsze warto pamietac tez o prawidlowym zapieciu stop - przy jezdzeniu po chaszczach waskimi sciezkami mozna uniknac poharatanych nozek i nie szukac potem np. buta :), ale przydaje sie tez na waskich sciezkach rowerowych w miescie

czesc spostrzezen zostala poruszona juz wczesniej, ale w mysl zasady "im wiecej podobnych obserwacji, tym latwiej cos zdyskwalifikowac" ... :)

Edytowane przez bublo
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...