Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2011/2012


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

Też byłem dzisiaj w Szczyrku i jeździłem w SON-ie od około 11 do 15.30. Jak na pierwszą tam wizytę i w ogóle 22 wyjazd na narty to zastałem warunki ,,odlotowe’’ ,które już kemyR opisał: padający śnieg, śnieg z deszczem i czasami sam deszcz, mgła okresami gęsta i prawie jazda po omacku .Śniegu bardzo dużo bo chyba ponad 50 cm(60-70?) Śnieg bardzo mokry i hamujący, drugi raz w życiu na orczykach no to jedne wypadniecie z orczyka być musiało. Jazda całkiem niezła, tylko kilka gleb w tym raz do przodu (,,pyskiem na twarz'') na nieprzetartym odcinku trasy nr 4 . Ogólnie wyjazd udany chociaż przyjechałem kompletnie przemoczony:smile: Dobra zaprawa i nauka jazdy w trudnych warunkach co przed wyjazdem w Alpy 20.01 jest bardzo dobre. Pozdrawiam

ZdjÄcie0358.jpg

ZdjÄcie0366.jpg

ZdjÄcie0361.jpg

ZdjÄcie0363.jpg

57da814166163_Zdjcie0358.jpg.5b35205d6b0bd12141cf4db1d38a165a.jpg

57da8141792fe_Zdjcie0366.jpg.72fe9b7d1f51a53638779f8a8caf9471.jpg

57da814186a4c_Zdjcie0361.jpg.cdbb8f3876a621d58ca5dcd9d9ed8c86.jpg

57da81418f4c8_Zdjcie0363.jpg.47bbab630da3e5724dac5b4487505fec.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Też byłem dzisiaj w Szczyrku i jeździłem w SON-ie od około 11 do 15.30. Jak na pierwszą tam wizytę i w ogóle 22 wyjazd na narty to zastałem warunki ,,odlotowe’’ ,które już kemyR opisał: padający śnieg, śnieg z deszczem i czasami sam deszcz, mgła okresami gęsta i prawie jazda po omacku .Śniegu bardzo dużo bo chyba ponad 50 cm(60-70?) Śnieg bardzo mokry i hamujący, drugi raz w życiu na orczykach no to jedne wypadniecie z orczyka być musiało. Jazda całkiem niezła, tylko kilka gleb w tym raz do przodu (,,pyskiem na twarz'') na nieprzetartym odcinku trasy nr 4 . Ogólnie wyjazd udany chociaż przyjechałem kompletnie przemoczony:smile: Dobra zaprawa i nauka jazdy w trudnych warunkach co przed wyjazdem w Alpy 20.01 jest bardzo dobre. Pozdrawiam

W perspektywie Twoich wielu postów takie informcje mnie po prostu szokują.

Zazdroszczę jazdy serdecznie.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co byście polecali na piątkowy wypad (8.00-13.00 może nawet na cały dzień) ? Korbielów plisko(według ośrodka nawet 110cm śniegu ;)http://korbielow.net/komunikat_narciarski/) czy może szczyr SON ?

W szczyrku byłem kilka razy i bardzo lubię ten ośrodek a w korbielowe nigdy nie byłem. Gdzie na dzień dzisiejszy są lepsze warunki ? Atutem Korbielowa jest to że jest tam krzesło i są dłuższe trasy. ( a jak z kolejkami przy krześle ?)

Do szczyrku mam za to bliżej. Ponadto w nocy w piątek są zapowiadane silne opady śniegu i nie wiem czy sam dojazd do korbielowa nie będzie problemem ?

Czy w korbielowie ten karnet całodniowy za 55zł to jest na wszystkie wyciągi na tej mapce http://korbielow.net/pilsko_trasy_wyciagi/ ?

Edytowane przez viruss3000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co byście polecali na piątkowy wypad (8.00-13.00 może nawet na cały dzień) ? Korbielów plisko(według ośrodka nawet 110cm śniegu ;)http://korbielow.net/komunikat_narciarski/) czy może szczyr SON ?

W szczyrku byłem kilka razy i bardzo lubię ten ośrodek a w korbielowe nigdy nie byłem. Gdzie na dzień dzisiejszy są lepsze warunki ? Atutem Korbielowa jest to że jest tam krzesło i są dłuższe trasy. ( a jak z kolejkami przy krześle ?)

Do szczyrku mam za to bliżej. Ponadto w nocy w piątek są zapowiadane silne opady śniegu i nie wiem czy sam dojazd do korbielowa nie będzie problemem ?

Czy w korbielowie ten karnet całodniowy za 55zł to jest na wszystkie wyciągi na tej mapce http://korbielow.net/pilsko_trasy_wyciagi/ ?

Jak nie byłeś w Korbielowie,to na pewno warto,abyś poznał ten ośrodek.Nie wiem,czy nie najpiękniej położony w Beskidach!Ilość tras podobnie w Szczyrku,jest gdzie pojeździć,ja lubię to miejsce,mimo paru niedogodności.Na pewno nie jest gorzej niż w Szczyrku i do tego taniej i parking bezpłatny... :cheerful:

Z dojazdem nigdy nie miałem problemów - jak masz zimówki,to dasz radę - a od tego roku dojazd do samego parkingu ma być utrzymany w wyższym standardzie.

Oprócz kolei "BABA" i orczyków "PYRZYK" I "CYPISEK" (ale te dwa ostatnie raczej nie dla Ciebie :wink: ),obowiązuje na wszystkie wyciągi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mija się z celem ? Mnie ślinka cieknie na ten 5km zjazd czerwoną trasą nr 5. Z samej góry na sam dół jazda.

A jak się jedzie na deskę to krzesło to duży plus. Da się wyjeździć cały dzień kiedy na orczyku po połowie dnia ciągłej jazdy ma się dość. Trochę nie rozumiem tej polityki dlaczego całodniowy jest od 9.00 a poranny od 8.

Edytowane przez viruss3000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bywam niezbyt często na Pilsku, ale ta 5-tka czerwona równie niezbyt często jest w ogóle przygotowywana.. poprawcie mnie jeśli się mylę. Viruss3000-mija się z celem bo można na tym krześle: zamarznąć jeśli jest zimno i nie masz piersiówki; zasnąć jeśli nie masz z kim pić z piersiówki, zanudzić się jeśli sam pijesz z piersiówki, załamać się bo skończy ci się piersiówka zanim dojedziesz do góry. "Kanapa" jest po prostu meeega wolna, a długa.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mija się z celem ? Mnie ślinka cieknie na ten 5km zjazd czerwoną trasą nr 5. Z samej góry na sam dół jazda.

A jak się jedzie na deskę to krzesło to duży plus. Da się wyjeździć cały dzień kiedy na orczyku po połowie dnia ciągłej jazdy ma się dość. Trochę nie rozumiem tej polityki dlaczego całodniowy jest od 9.00 a poranny od 8.

Karnet całodniowy jest od ósmej!Spójrz tutaj. :rolleyes::

Trasa nr 5 nie jest otwarta w całości,odcinek obok krzesełka jest zamknięty.W ogóle rzadko go otwierają,do tego to wąska przecinka przez las.

Poniżej masz mapkę:

mapkaA306zz.jpg

Możesz pojechać inną trasą na sam dół,ale to raczej jednorazowo na sam koniec,bo powrót trochę męczący.Zaczynasz "5",rozpęd i od razu przeskok na Kopiec,dalej niebieską "6",ale nie pod tależyk,tylko kawałek wcześniej jest odbicie w lewo i ciśniesz do Buczynki.Tutaj możesz zrobić opcję "delikatne podejście",żeby zaliczyć ją całą i dalej na sam dół.To ponad 5 km jazdy.Są miejsca gdzie jest za płasko i trzeba czasem trochę podejść,ale ogólnie fajnie raz tak pojechać. :wink:

Tutaj masz właściwą stronkę GAT-u właściciela ośrodka. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viruss3000-mija się z celem bo można na tym krześle: zamarznąć jeśli jest zimno i nie masz piersiówki; zasnąć jeśli nie masz z kim pić z piersiówki, zanudzić się jeśli sam pijesz z piersiówki, załamać się bo skończy ci się piersiówka zanim dojedziesz do góry. "Kanapa" jest po prostu meeega wolna, a długa.

sorrki za ot ale umarłem ze śmiechu :applause::applause: muszę sobie to gdzieś zanotować :D:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba się zdecydowałem na Korbielów, Musze pogadać jeszcze z resztą ekipy. Co ja bym bez tego forum i Was zrobił. Zawsze służycie pomocą. Dzięki !

Patrząc na prognozę długoterminową robi się piękna zima po -10. http://www.twojapogoda.pl/polska/slaskie/szczyrk/16dniowa Wiem że to odlegle przepowiednie ale trzeba robić sobie nadzieje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorrki za ot ale umarłem ze śmiechu :applause::applause: muszę sobie to gdzieś zanotować :D:biggrin:

Taka prawda :-)

.. a wracając do Piątki, to też na początek śliniłem się do tej trasy, ale każdy jak pytałem o nią pukał się w głowę, potem przeszedłem ją w lecie z buta.. tak jak johnny pisze, wąska kupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz kolei "BABA" i orczyków "PYRZYK" I "CYPISEK" (ale te dwa ostatnie raczej nie dla Ciebie :wink: ),obowiązuje na wszystkie wyciągi.

Na BABIE też można z karnetem GAT-u :smile: .( pierwszy kołowrotek z prawej jest dla posiadaczy karnetów GAT ).

A przy okazji , Witam Wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jestem na Praciakach od 18 02 do 23 02. Wieczorem tyczki. Może ktos wpadnie pomóc?

Pozdro

Cześć

......

Dołączam filmik z dzisiaj. Pogoda mega lipna, wiec jakość podobnie, coś ale nagralem wiec daje, chociaż reklama kamer średnia :-) Trzeba mieć jednak świadomość, iż do filmowania, podobnie jak do fotografowanie, niezbędne jest światło.

Bardzo fajny film dawny nie byłem w Szczyrku a spędziełm tam tyle narciarskiego czasu... Dzieki KemyR

Nie zmienia to faktu że jeżdżenie w pojedynke na orczyku juz samo w sobie jest niebezpieczne ale z przełożonym orczykiem to po prostu skandaliczne łamanie zasad korzystania z tego typu wyciagów.

Pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak popatrzyłem na zdjęcia z Soliska po poszerzeniu trasy i... zastanawiam się czy jest sens jechać na miziową.. czy od razu rano w sobotęładować się na Solisko i Buczynkę :)

Pewnie wszyscy będą jechać na góręa tu być może będize luźniej + kanapa BABA... w sam raz na całe przedpołudnie.

Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżdżenie w pojedynke na orczyku juz samo w sobie jest niebezpieczne ale z przełożonym orczykiem to po prostu skandaliczne łamanie zasad korzystania z tego typu wyciagów.

Mitek całe życie tak jeździłem na orczyku i nadal jeżdżę - jakoś nie czuję tego niebezpieczeństwa.:cool::

Na szczęście dla mnie nigdy nic ekstremalnego na orczykach mi się nie przydarzyło. No! Jedna zerwana linka na stromej ściance przed skrzyczeńską.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jestem na Praciakach od 18 02 do 23 02. Wieczorem tyczki. Może ktos wpadnie pomóc?

Pozdro

Cześć

Bardzo fajny film dawny nie byłem w Szczyrku a spędziełm tam tyle narciarskiego czasu... Dzieki KemyR

Nie zmienia to faktu że jeżdżenie w pojedynke na orczyku juz samo w sobie jest niebezpieczne ale z przełożonym orczykiem to po prostu skandaliczne łamanie zasad korzystania z tego typu wyciagów.

Pozdrawiam serdecznie

O kurcze . Pierwszy raz na orczykach i tak mi doradzono jeździć jak to KemyR robił. Większość narciarzy we wtorek tak w Szczyrku jeździła. Jak nie wolno to już nie będę ! We dwójkę to od razu poleciałem do tyłu ,więc jeździłem sam z przełożonym orczykiem za co pochwalił mnie nowo poznany narciarz. Dobrze mi się tak jechało. Co się może stać . Pytam bo rzeczywiście nie wiem czym to grozi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jestem na Praciakach od 18 02 do 23 02. Wieczorem tyczki. Może ktos wpadnie pomóc?

Pozdro

Cześć

Bardzo fajny film dawny nie byłem w Szczyrku a spędziełm tam tyle narciarskiego czasu... Dzieki KemyR

Nie zmienia to faktu że jeżdżenie w pojedynke na orczyku juz samo w sobie jest niebezpieczne ale z przełożonym orczykiem to po prostu skandaliczne łamanie zasad korzystania z tego typu wyciagów.

Pozdrawiam serdecznie

Mitek umówmy się, w Szczyrku to już samo przebywanie w pobliżu orczyków grozi trwałym kalectwem :-P ..więc wiele więcej nie ryzykowałem, a przynajmniej wygodniej się tak jedzie samemu. Jak umierać to w przyjemnośći :-P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

He he daliście się nabrać. ;) Też tak zawsze jeżdżę. Wbrew pozorom to bezpieczny sposób, oczywiście musisz być w miarę czujny,żeby w razie kłopotów wypuścić orczyk pod uniesiona nogą bo jak się wywalisz to może pociągnąć i kicha. Lepiej więc jak tak jeżdżą Ci co czują się na orczyku zupełnie swobodnie.

Pozdro i sorry za niewinny żarcik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...