Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2011/2012


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

CzantoriaZ samego ranka sióp na Czantorie.Pogoda nie zachęcała ale na szczęsciena miejscu bez opadów ,no może większych opadów,ale za to mlecznie,bardzo:frown::Wjazd na górę skutkował szaleniem błędnika przez pierwsze 200 metrów zresztą o 12 było tak samo,trzeba było uważać przed pierwszą ścianką żeby się nie wpie..... w las :eek:Czy były jakieś plusy dzisiaj :rolleyes:: a no tak jeżdziło całe 6 osób,po południu zjechało się pare aut,obniżyli ceny.Trasa mięciutka,warunki trudne ale bez większych przetarć,wyciąg ma chodzić podobno jeszcze w następnym tygodniu,średnio to widze,ale...Jak dla mnie pojeżdziłem,aczkolwiek ostatnie zjazdy zachowawcze to znaczy wolałem dmuchać na zimne

201203141067.jpg

201203141068.jpg

201203141070.jpg

201203141075.jpg

201203141069.jpg

he,he tak właśnie wyglądało to 200 metrów z góry

201203141067.jpg.86d242a8f0f9de89939e269498ba58ec.jpg

201203141068.jpg.330c978f30891f7b8c1d4fcd02b09257.jpg

201203141070.jpg.251135b379f4baf4b1492a4069085b02.jpg

201203141075.jpg.4f40301f471979d3aa1064669605ec9a.jpg

201203141069.jpg.0788f0fc6048b7b9b1e3ad1262ee8b77.jpg

Edytowane przez marcinn
dodanie zdjęcia
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z samego ranka sióp na Czantorie.Pogoda nie zachęcała ale na szczęscie

na miejscu bez opadów ,no może większych opadów,ale za to mlecznie,bardzo:frown::

Wjazd na górę skutkował szaleniem błędnika przez pierwsze 200 metrów zresztą o 12 było tak samo,trzeba

było uważać przed pierwszą ścianką żeby się nie wpie..... się w las :eek:

Czy były jakieś plusy dzisiaj :rolleyes:: a no tak jeżdziło całe 6 osób,po południu zjechało się pare aut,obniżyli ceny.

Trasa mięciutka,warunki trudne ale bez większych przetarć,wyciąg ma chodzić podobno jeszcze w następnym tygodniu,średnio to widze,ale...

Jak dla mnie pojeżdziłem,aczkolwiek ostatnie zjazdy zachowawcze to znaczy wolałem dmuchać na zimne

[ATTACH=CONFIG]6599[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]6600[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]6601[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]6602[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]6607[/ATTACH] he,he tak właśnie wyglądało to 200 metrów z góry

Widziałem Cię na kamerce w zielonych spodniach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W SON-ie na Headach

Jeździłem dzisiaj w SON-ie (godz .10.30-13.30) na nowych nartach. Napiszę jutro rano obszerniejsze sprawozdanie. Dzisiaj krótko: narty w mojej opinii bardzo dobre (Head iPeak78) ,pogoda skrajnie zła bo cały czas mżawka ,lub deszcz oraz mgła ,śnieg mokry i ciężki.Mimo to jazda całkiem dobra. Do domu przyjechałem kompletnie przemoczony ,ale zadowolony:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba nie na górze,bo tam było jedne mleczko :tongue:

Na dolnej kamerce tak obserwowałem ile jest os na stoku i nadjechałeś i tak lukam że to chyba ty ;) i potem czekałem czy ktos jeszcze pojedzie ale nikt i myślę że chyba tam sam jesteś hahaha

Ale warunki jak opisujesz trudne w SONie też już piszą że śnieg miękki i też trudne :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Panowie drodzyi Panie. Dzieci maja 3 dni wolne w szkole w przyszłym tygodniu (chwała rekolekcjom) i planuje wyjazd. Czy Szczyrk wytrzyma do przyszłego tygodnia. Zaznaczam, że nie musi byc ideału - wiosenna jazd całkiem zadowoli?

Pozdro i z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mitku jak wiesz od jutra wiosennie a wręcz letnio ale myślę że śnieg się utrzyma w najgorszym razie masz Istebną a tam na 100 procent pojeżdzisz w warunkach wiosennych oczywiście :wink:

Sorry za te warunki wiosenne bo wiem, że to oczywistość ale jak niektórzy pisali, że jest bardzo źle a na zdjęciach widac lekko rozgrzebany stół to wolałem zaznaczyć. :)

Zalezy mi na SZczyrku lub ewentualnie Korbielowie ze względu na Amelaka bo ona lubi zwiedzać a jeszcze tam nie była. Istebna raczej odpada bo to pojedyńcze stoki. To juz wole pojechać na Czarny Groń gdzie zawsze jest fajnie chociazby ze względu na ludzi.

Dzięki Marcin.

Jakby ktos był w weekend to niech daje sygnały.

Pozdro serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj. Miałem dzisiaj obszerniej napisać ,ale za pół godziny wychodzę do roboty to krótko. Śniegu jeszcze sporo ,ale jest bardzo mokry bo temperatury plusowe i trzy dni padało (raczej deszcz) Około 30-70 cm. W niektórych miejscach przetarcia np. na Golgocie i siódemce (tam były i tak najlepsze warunki). Po stronie Czyrnej nie byłem. Wczoraj jeździło mi się dobrze a jestem narciarzem z małym stażem bo był to mój 33 wyjazd w życiu nie licząc kilku nieudanych prób na drewnianych ,,Rysach" w wieku 12-13 lat.Nowe narty bardzo mi przypadły do gustu ,ale z opinii na Forum to podobno na twardym zmrożonym śniegu nie trzymają krawędzi i klepią. Na razie tym się nie martwię. Ja skończyłem sezon. W przyszłym tygodniu będzie coraz marniej w SON-ie ,ale pojeździć jeszcze się da.

Pozdrawiam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nio sezon trwa :D co po niektóre stacje mają nadzieję że sezon zakończą w 2 połowie kwietnia np. Soszów :D ja jak na razie planuję jazdę do końca marca jak tylko warunki dopisywać będą. W zeszłym sezonie koniec miałem 20 marca na Soszowie :D a w ten kto to wie może też Soszów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tradycyjnie już Lubomierz, chyba w moim wykonaniu ostatni raz w tym sezonie; ale co ważne bardzo udany. Na parkingu o 9.30 było 0 stopni i pełne słońce, stok wyżej prezentował się lepiej niż przyzwoicie i wyglądał na ładnie przygotowany zapraszając równiutką powierzchnią odbijającą promienie słoneczne. Okazało się, że nie tylko wyglądał ale i taki był, na początku było nawet dosyć twardo - taki przymrożony firn z ociupinką lodu, bardzo szybki. Z czasem słońce pięknie świecące robiło jednak swoje i było coraz bardziej miękko, niemniej z uwagi na niedużą liczbę jeżdżących stok do końca był równy. Na trasie sportowej, która była nie ratrakowana z rana do południa było niezłe lodowisko, później troszkę puściło i zrobiła się tam bardzo fajny, twardy stok, który nawet przed 14tą nie puszczał wcale i można było sprawdzić krawędzie i ostro pociągnąć. Jako, że do jazdy wziąłem allmountainy to na stoku miękkim też dawały radę do samego końca i także tam można było nieźle śmigać, na tych nartach bardzo mi odpowiadają takie warunki, no może rankiem jak jest nieco lodu to tęskni się za czymś race - ale wraz ze wzrostem temperatury to mija :biggrin: Ze stoku zwijamy sie po 14 tej, na parkingu +3, w Krakowie po godzinie +9 ale jutro ma być znacznie cieplej. To była taka pierwsza świetna, wiosenna jazda ze słońcem ale jeszcze niezbyt mocnym - czyli prawie idealnie wiosennie.

Na stoku poznałem forumowicza Magellana - bardzo fajna rozmowa, troszkę razem pojeździliśmy - fajnie spotkać kogoś w realu zwłaszcza jak się okazuje sympatyczna osobą i do tego bardzo dobrze jeździ:smile:. Pozdrawiam jeszcze raz.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Panowie drodzyi Panie. Dzieci maja 3 dni wolne w szkole w przyszłym tygodniu (chwała rekolekcjom) i planuje wyjazd. Czy Szczyrk wytrzyma do przyszłego tygodnia. Zaznaczam, że nie musi byc ideału - wiosenna jazd całkiem zadowoli?

Pozdro i z góry dzięki

Raczej wytrzyma,nawet do Świąt Wielkanocnych!Śniegu mieli tyle,że spokojnie powinni przetrzymać jeszcze przynajmniej do końca miesiąca. :wink:

Nie wiem tylko,czy bardziej polecać SON czy COS... Każde miejsce ma swój klimat.Pilsko pewnie będzie chodzić do drugiej połowy kwietnia - niemal jak zawsze,a ja liczę na majówkę. :cool::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Raczej wytrzyma,nawet do Świąt Wielkanocnych!Śniegu mieli tyle,że spokojnie powinni przetrzymać jeszcze przynajmniej do końca miesiąca. :wink:

Nie wiem tylko,czy bardziej polecać SON czy COS... Każde miejsce ma swój klimat.Pilsko pewnie będzie chodzić do drugiej połowy kwietnia - niemal jak zawsze,a ja liczę na majówkę. :cool::

No właśnie też nie wiem czy Szczyrk Czy Korbielów. Satawiam na Szczyrk bo wielkim sentymentem go darzę.

Pozdro serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

No właśnie też nie wiem czy Szczyrk Czy Korbielów. Satawiam na Szczyrk bo wielkim sentymentem go darzę.

Pozdro serdeczne

Ciężko jednoznacznie polecić,bo Szczyrk to więcej tras (SON),Skrzyczne COS na wiosnę ma swój wyjątkowy klimat,podobnie Pilsko,tylko tam to trudno powiedzieć jak się przygotują.Chyba każde z tych miejsc powinno być fajne.Może po jednym dniu na każdy kolejny ośrodek przeznaczyć? :rolleyes:: Odległości do pokonania niewielkie.

Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnim nartowaniu też mi śmiga w głowie SON. Ale Pilsko to Pilsko (chociaż z trasami ostatnio różnie tam bywa) i jest wyżej położone no i kusi, kusi, bo ... 5.03.(ale 2011 r.) było wtedy jeszcze tak, jak na foto poniżej a to był jeden z piękniejszych i dłuższych dni na Pilsku:biggrin: Tak jak pisze Johnny - do godz. 16-ej Pilsko a potem szybko do Soliska i po wyratrakowanych trasach na wieczorną dobitkę:wink:

050320111114.jpg

050320111126.jpg

050320111162.jpg

050320111173.jpg

050320111114.jpg.8e3471c0914bab081eb9e249109a4c00.jpg

050320111126.jpg.6d19fd4b8eae330fd11bfbc8aee6b231.jpg

050320111162.jpg.6f678cb67dee7edf8e1a57ee913ff2d7.jpg

050320111173.jpg.fefe2444443e520edb720f2ba78ff533.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemalże bezludna BiałkaRano po 176 km i niewielkim mandacie ( naprawdę zwalniałem ale nie dość energicznie) zajechałem dziś pod Kotelnicę. Temperatura na dole -1 na górze -3 plus wiaterek ( no i ratraki) zsumowały się w zmrożony, szybki sztruksik - kochani co za dźwięk!Dobre warunki utrzymały się na północnych stokach i pasiece do południa; w słońcu padła tylko czerwona do pasieki.Nawet na koniec jazdy około 14 ciapa na górze była całkiem jezdna- gorzej na dole.Wyjazd niesamowicie udany - piękne słońce , widoki i w białczańskiej skali "0" ludzi.Jazda na okrągło i rozterka - odpakować rower zapakować narty czy może jeszcze raz....

Poranny sztruksik.jpg

Pasieka_express.jpg

Nio i ciapa.jpg

Widoki.jpg

Clou_wyjazdu.jpg

57da816b675b7_Porannysztruksik.jpg.c92cb757341a3216ca2cf36642055c70.jpg

Pasieka_express.jpg.d98acabadbe90b2386e468551c947045.jpg

57da816b7c9fa_Nioiciapa.jpg.9936a9833f63da9049e0c66f7ca6837c.jpg

Widoki.jpg.888d549f912358c5a3945f865d331251.jpg

Clou_wyjazdu.jpg.274afadcddfa4bce7a7ab62eab888d29.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...