Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2011/2012


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w dniu dzisiejszym Oficjalnie zakończyłem Sezon Narciarski 2011/2012 w Wiśle na Nowej Osadzie. Warunki do 10 dobre śnieg zmrożony a póxniej rozmiękły. Jeździłem do 13 i ostatni zjazd był bardzo dumny że takie psotepy w technice w tym sezonie poczyniłem. Żal było opuszczać stok ale licze że czas do kolejnego sezonu minie tak szybko jak ten sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek 22.03 byłem na Kasprowym - bajka, pogoda iście alpejska, mało ludzi, wejście do wagonika o 7.40 - bez żadnej kolejki - super. Warunki - w Gąsienicowym do 10.00 twardo, dobrze zrobione, potem nieco zmiękło, ale bez przetarć, a dla mnie dalej fajnie. Gdzieś od 11.00 słońce pełną parą i zrobiło się miękko, ale bez totalnej ciapy. Mi się gęba śmiała, bo moje K2 Rictor dopiero od tego momentu pokazały co potrafią (wcześniej nie miałem okazji ich przetestować w podobnych warunkach) po prostu super decha na rozmiękłe warunki, idzie jak przecinak, bez zająknięcia :biggrin: Towarzysz wyjazdu krzesełkiem, zaopatrzony w slalomki nieco narzeka - ja wprost przeciwnie! Ale wracając do warunków. Koło 13 musiałem już wracać, wybrałem przez Goryczkową. W dolnych partiach nartostrada mocno rozmiękła, tak, że wyhamowuje i trzeba czami nieco podchodzić - ale to w zasadzie jedyny minus. Sama Goryczkowo koło 13 była juz tez mocno rozwalona, także nie skusiłem sie na ponowne jazdy. Załączam dwa zdjęcia Gąsienicowej z 8.30 - byłem sam na stoku ! Sory za jakość, wot komórka.Patrząc na ilość śniegu na Kasprusiu (1,7m) to chyba jeszcze z miesiąc :smile: i już kombinuje kiedy jeszcze mógłbym sie wyrwać:wink: Pogoda wg prognoz zapowiada sie całkiem nieźle. Podsumowując polecam na wiosnę !

IMG00292-20120322-0836.jpg

IMG00293-20120322-0836.jpg

IMG00292-20120322-0836.jpg.46101a6860ca1e3c4e87d916594f78c3.jpg

IMG00293-20120322-0836.jpg.b50a5c7efb0c0bed6298beb2a5a3cb4c.jpg

Edytowane przez dembus
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chopok

Na Chopoku dziś piekna pogoda - od rana do 12-tej jezdzilem glownie czarna trasa z lukovei do stridecka. Bylo naprawde w porzadku i mimo wysokich temperatur do poludnia trasa sie trzymala dzielnie i bylo w miare twardo. Od 12-tej juz mocno sie rozmiecza. Jutro zapowiadaja podobna pogode i slonce. Warto wpasc, choc popoludniu nastawilbym sie na wiecej opalania a mniej jezdzenia, a rano wykorzystac zmrozone po nocy trasy na maxa.

W poniedzialek ma byc chlodniej wiec bedzie na pewno lepiej. Niemniej jednak to juz chyba ostatnie weekendy na deskach tutaj, bo wokol wiosna i mimo wysokosci temperatury daja znac o sobie. Na szczescie poki co w nocy robi sie mocno chlodno wiec na rano trasy sa bardzo dobrze przygotowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na TVN24 jest cykl o warunkach narciarskich nazywa się to "Biała Jazda" i dzisiaj rano np. można się było dowiedzieć że w Szczyrku śniegu jest od 20 do 120 cm, temp. +1 st i tyle, ani słowa o tym że wyciągi są nieczynne.

Po co komu takie info:confused::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg TVN24 bardzo często przy np. +10 stopniach jest śnieg typu puch, a w ośrodkach takich jak Białka, Czarna Góra, Krynica warunki są wspaniałe, a wszędzie indziej co najwyżej wyśmienite, dobre i bardzo dobre. Dla mnie ta skala jest bardzo naciągana. Widać jak na dłoni, że informacje narciarskie są sponsorowane i z rzetelnością nie maja wiele wspólnego.

Edytowane przez andy-w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Na TVN24 jest cykl o warunkach narciarskich nazywa się to "Biała Jazda" i dzisiaj rano np. można się było dowiedzieć że w Szczyrku śniegu jest od 20 do 120 cm, temp. +1 st i tyle, ani słowa o tym że wyciągi są nieczynne.

Po co komu takie info:confused::

Przecież COS chodzi.

Poza tym reszta zamknieta została bo narciarzy nie było więc dla kogo mają się napinać?

Pozdro serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Przecież COS chodzi.

Poza tym reszta zamknieta została bo narciarzy nie było więc dla kogo mają się napinać?

Pozdro serdeczne

No to może by tak powiedzieć o tym że COS chodzi, a reszta nie, powiedzieć tylko że śnieg jest to trochę za mało informacji.

Dzisiaj rano na TVN24 identyczne info jak wczoraj, tyle że wczoraj ja się kiwnąłem bo śniegu u góry podają 150 cm, a nie 120.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

No to może by tak powiedzieć o tym że COS chodzi, a reszta nie, powiedzieć tylko że śnieg jest to trochę za mało informacji.

Dzisiaj rano na TVN24 identyczne info jak wczoraj, tyle że wczoraj ja się kiwnąłem bo śniegu u góry podają 150 cm, a nie 120.

Ja tam mam niezwodny sposób na wiedzę o realnych warunkach na stoku - kolegów z forum. Zawsze działa. A na stronach w serwisach itd... sam wiesz i widzisz.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może by tak powiedzieć o tym że COS chodzi, a reszta nie, powiedzieć tylko że śnieg jest to trochę za mało informacji.

Dzisiaj rano na TVN24 identyczne info jak wczoraj, tyle że wczoraj ja się kiwnąłem bo śniegu u góry podają 150 cm, a nie 120.

no mnie tez rozbawili... dziś po południu TVN meteło podało,że na jaworzynie 145 cm i świeży śnieg, na Śnieżnicy puch itp itd.

radośnie w tym TVN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...