Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki na Chopoku


andrzej67

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem 2-6 stycznia i 2-go był dramat... Lod i zero naturalnego. Przez kolejne 3 dni sypalo i było coraz lepiej. Warunki są dobre ale wciaz sporo tras jest nieczynnych, a na tych narażonych na wiatr i bez nasniezania wciąż wystaje trawa. Na szczycie tak weieje ze masakra.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na http://www.jasna.sk/lanovky-a-zjazdovky/ napisali, że na górze jest 40cm śniegu! Poza tym co chwila chwalą się świetnymi warunkami na zdjęciach na fb:[ATTACH=CONFIG]18024[/ATTACH]
Z tego co poznaję na tej miniaturce to będzie FIS na wjeździe z Wychliadki... i tam faktycznie jest OK

foto1.jpg

(ten sam fragment dzień wcześniej foto w odwrotną stronę) Szkoda że nie zrobili fotki 200m wyżej bo tam było nawet nie ratrakowane :applause:

foto1.jpg.403aa30077b40413031ae8f8e596b7b9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się mają trasy na południu? Podają że jest nawet 80cm śniegu teoretycznie....

Z Chopoka zjechałem 5.01 - na południu było zdecydowanie lepiej jak u góry na północy tylko faktycznie jest zagrożenie że wiatr zatrzyma kolej na szczyt. Co prawda jeszcze nie zdarzyło mi się żeby nie przetransportowali Cię na drugą stronę ale można doznać trochę horroru jak pociągną przy wietrze na awaryjnym (http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/19570-S%C5%82owacja-warunki-narciarskie-14-15/page3 z 02.01)

Na północy jeździ czarna Zjazdarska (Predne Derese) + trawers pod kolej, Kosodrevina - Srdiecko oraz obie na Krupova wzdłuż orczyków.

Przejezdna jest (ale nie naśnieżana) czerwona na Zadnym Derese + trawers oraz pod koleją czarna Vyhliadkova.

Poza trasami jeszcze mało. 5.01 mocno sypało może będzie lepiej.

PS. na południu 1,5 metra to jest optymalna ilość :biggrin:

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam najnowsze info z Chopoka!

Wczorajszy deszcz i wiatr który narobił bigosu na trasach (odkrył kamienie) zamarzł i zrobił z górnych tras zarówno na północy jak i na południu LODOWISKO :eek:

Ponoć jedynie na FISie (od Rovnej holi do Zahradek) było spoko oraz w miarę na Pretakarskiej od Prehiby.

Ale ogólny wniosek: "nie jedź na Chopka zanim nie spadnie 20cm śniegu" a ja planowałem weekend :sorrow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by... spadło 20 to by się dało zjechać :biggrin:

Dziś tak nap...ło wiatrem że zatrzymali całą górę obie koleje oraz 4. Na kamerach wagoniki na południu latały jak baloniki :eek: a więc wywiało resztę śniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na Chopoku od wczoraj. Niestety odwilż i deszcz zrobiły swoje i powyżej granicy lasu jest cienko. Ale po kolei. Po niedzielno/poniedziałkowych opadach śniegu warstwę zmrożonej kaszy przykrył śnieg i dopóki narciarze nie wyorali gród lodu było naprawdę dobrze. Niebieskie trasy wyglądały naprawdę świetnie, fis i pretkarska (vel psychiatrik) trochę gorzej - dużo gród lodu, natomiast powyżej Rownej Holy już wszystko wyfukane. Z Lukowej jeszcze jakoś dało się zjechać, ale powyżej to szkoda nart. Na majstrowskiej to pewnie owieczki by sobie trawkę poskubały ale tuż obok w lesie pięknie (patrz foto).

IMG_3713.jpg

IMG_3717.jpg

IMG_3718.jpg

Dziś trasy dużo lepsze do 11 naprawdę świetnie się jeździło niestety z powodu wiatru co rusz coś wyłączano. Góra chodziła powoli tylko z rana, a koło 13 nawet Zahradki zwinęli. Poniżej na zdjęciach mam nadzieję że widać jak było.

IMG_3721.jpg

IMG_3723.jpg

Mimo tych średnich warunków wczoraj zacząłem o otwarciu a ostatni wjazd wyciągiem był na 4 minuty przed zamknięciem. Z mojego pulsometru wystukało 29 zjazdów i 58 przejechanych kilometrów z odczytu z karnetu 60 km czyli 2 dostałem gratis:biggrin: Dziś niestety w związku z "zamknięciami" trzeba było gdzieniegdzie postać a i zdegustowany skończyłem wcześniej więc wybiło tylko 31. Jutro chyba wybór padnie na Łomnicę. Niemniej jednak nie ma co straszyć. Na polskich stokach nawet takich warunków nie ma. Mimo wszystko nie jest źle, jeśli tylko nie będzie wiatru i choć trochę na minusie trasy z dnia na dzień będą lepsze.Jak mi się popołudniami będzie nudzić to jakieś wieści zamieszczę, bo chyba zostanę tu jeszcze na parę dobrych dni. :smile:

IMG_3713.jpg.ff4e03bb53cad3e98c5f1eaedd021961.jpg

IMG_3717.jpg.a3722cd1b50bb0b85b24131b5fcfe7b3.jpg

IMG_3718.jpg.1d743f39670c8f0f7710c2daf03cc309.jpg

IMG_3721.jpg.ae962f48f5e200c722ac5c456951aa75.jpg

IMG_3723.jpg.6bca88d4177bc4f37723c3a01e77b1c5.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj trochę o dzisiejszych podróżach JC :wink:
Czytałem i oglądałem zdjęcia. No to wygląda, że na trasach odwiedzonych przez JC jest podobnie jak na Chopoku FIS, Lucky, Turisticka, Otupne czy też Prehyba z rana. Trzeba tylko pamiętać że ocena warunków to bardzo indywidualna sprawa. :biggrin:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...