Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki na Chopoku


andrzej67

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem od środy na Chopoku i :

- w środę jazda po południowej stronie i po północnej. Na północnej trochę mgły i bardziej zmrożony śnieg, wg mnie najlepsze warunki wzdłuż samego funitela. Na poludniu mgła na gorze, niżej lepiej, no i zdecydowanie mniej ludzi. Robimy kilka razy czarne do Kosodreviny, jest fajnie.

-w czwartek wyjeździłem sie na maxa: szerokie narty i kierunek południe ! Testy nart Nobile w użyciu głownie były 50/50 i po południu Supreme. Te drugie plus południowa strona Chopoka = bajka. Oj tylko nogi nie dawały rady, muszę nad tym popracować .

- piątek - niestety musiałem odpoczywać od nart......

- sobota - zapowiada sie piękna pogoda !

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem od środy na Chopoku i :

- w środę jazda po południowej stronie i po północnej. Na północnej trochę mgły i bardziej zmrożony śnieg, wg mnie najlepsze warunki wzdłuż samego funitela. Na poludniu mgła na gorze, niżej lepiej, no i zdecydowanie mniej ludzi. Robimy kilka razy czarne do Kosodreviny, jest fajnie.

-w czwartek wyjeździłem sie na maxa: szerokie narty i kierunek południe ! Testy nart Nobile w użyciu głownie były 50/50 i po południu Supreme. Te drugie plus południowa strona Chopoka = bajka. Oj tylko nogi nie dawały rady, muszę nad tym popracować .

- piątek - niestety musiałem odpoczywać od nart......

- sobota - zapowiada sie piękna pogoda !

W piątek odpoczywałeś od nart ale to pewnie dlatego że żeś pogrzał :tongue:..przyznaj się

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj się nawet przegrzałem :rolleyes::

No dobra kilka fotek.

W środę pogoda nie za specjalna, wyglądało to tak. Poniżej Lukovej mgła, po południowej - brak mgły !

PH000400.JPG

PH000410.JPG

Droga do białej "nicości":wink:

PH000417.JPG

W czwartek mgła się utrzymywała w północnej stronie, a na południu przedzierało się słoneczko! Wybór był prosty.

PH000433.JPG

PH000447.JPG

Po południu słońce pojawiło się i na górnej-północnej części :wink:

PH000484.JPG

W piątek - tak jak pisałem - pauzowałem :biggrin:, wiele nie straciłem bo mgła była spora po obu stronach

cdn

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w sobotę wcześnie rano wyjechać, ale jak się obudziłem i spojrzałem za okno - szybko zmieniłem zdanie.

Startuje zatem rano koło 8.30 z Bielej Put'ci. Na razie zero kolejek. Generalnie zauważyłem jakby mniejsze kolejki w tym roku w tym miejscu startowym, chyba nowe krzesło z Lucky rozładowuje poranny napór narciarzy. Gdyby nie miejscówka , to też bym nie zaczynał od Bielej Put , bo krzesło tu jest niemiłosiernie wolne..

Piękne słońce, twarde, "sztruksikowe", zmrożone trasy.

PH000489.JPG

PH000492.JPG

PH000491.JPG

Narty na nogach raczej nie "rejsowe", dlatego kieruje sie na południe.

Na górze rzut oka w żleb "Centralny" (albo "Meteorologicky" - nie jestem pewien)

PH000495.JPG

Kiedyś tu zjadę ;-)

PH000496.JPG

No i jazda na południe - tu śnieg jest już miękki, ale mi sie tam taki podoba - w koncu wiosna!

Mniej ludzi, kilka szkółek ćwiczy na tyczkach.

PH000507.JPG

PH000509.JPG

"Retrans" kocioł

PH000520.JPG

No i jazda po terenach freeride - Derese i Konske. Gdzieniegdzie wystają głazy, ale można je spokojnie minąć. Śniegu trochę ubity, troche mokry, ale można fajnie pojeździć poza trasą, czasami znaleźć nienaruszoną połać - mi się podobało, narty nienaruszone, piekna pogoda i jazda "między kujokami" (cytując "klasyka")! Super.

PH000525.JPG

PH000526.JPG

Koło 13.00 powrót na północną stronę, tu trasy zdecydowanie twardsze ale z dużą ilością ciężkiego cukru, a czym niżej tym większe muldy. No i zdecydowanie więcej ludzi.

Fotka na koniec.

PH000539.JPG

A - zaliczyłem jeszcze "pareną buchte" Nawet nawet!

PH000514.JPG

Polecam południową stronę - mniej ludzi na trasach, więcej śniegu poza trasą,.

Edytowane przez dembus
  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Poranne info z Jasnej:

ŠTART LYŽIARSKEJ SEZÓNY UŽ 5.12.2014! Prvé oblúky priamo z Chopku a čerstvý menčester si môžete vychutnať na svojej prvej lyžovačke v sezóne 2014/15 v Jasnej v Nízkych Tatrách už v piatok, 5. decembra! (Upozornenie: lanovky budú do otvorenia sezóny mimo prevádzky).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zaliczyłem Chopok. Trasa ze szczytu na Priehybę: do południa śnieg twardy, miejscami nawiany. Po południu miejscami przetarcia do kamieni i niebieskiego lodu. Silny wiatr, u góry mgła. Koło południa były przestoje na gondoli Priehyba - Chopok. Krzesełko Jasna - Lukova kursowało tylko do 10. Później zostało zatrzymane z powodu wiatru. Kolejki do wyciągów tworzyły się w czasie przestojów, a po zamknięciu wyciągu na Lukovą, również do "akordeonu" na Priehybę. Generalnie w górnych partiach warunki tylko dla twardzieli. W dolnych dla każdego. Na Południe nie zaglądałem, może Jutro. Jutro otwierają też Zachriadki.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ratrakują Zahradki [ATTACH=CONFIG]17146[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]17143[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]17145[/ATTACH]

wczoraj nieźle musiało sypnąć- nawet na dole (patrzcie na dach busa)

[ATTACH=CONFIG]17144[/ATTACH]

Jasiek - jesteś Mega fanem Chopoka - tez go lubię, ale nie jestem tak często jak bym chciał - jak syn dorośnie, bede częściej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No byłem dziś... i jak ktoś się wybiera to niech zostanie przy zamiarach! chyba że chce sobie zniszczyć sprzęt i trochę się powq....ć!Trasy zwężone a pomimo tego kamiory! (wiem Mitek zaraz mi napiszę że zawsze się da slalomiczek pomiędzy kamyczkami :wink: pozdrawiam! ) ale w tym rzecz że nie za bardzo można je zobaczyć... za to słychać i czuć!Wiatr 80km/h wywiał cały śnieg pozostawiając taflę lodu od szczytu do Lukovej męczarnia a do Prehiby nie wiele lepiej! z rana dobre warunki na Pretakarskiej od Prehiby do Zahradek koło pomarańczówki ale około 12 muldy po kolana lub lód (zawsze jakiś wybór). Za to na moim ukochanym południu... rewelka! dobre warunki odpalili od szczytu czarną zjardarską oraz obok orczyka na Krupovą a najlepiej od Kosodreviny do Srdećka.nawet na Tatralandii dziś horror tłumy ludzi... bo jakaś gala sportów walki i zwaliło się wiary!a teraz kilka fotek:

na srdecko.jpg

pretakarska.jpg

pretakarska_dol.jpg

pretakarska_dol2.jpg

pretakarska2.jpg

pretakarska3.jpg

zjazdarska.jpg

zjazdarska2.jpg

zastanawiam się czy jutro nie przeskoczę na Strbskie!

57da82c55b56d_nasrdecko.jpg.0c0c185029e496a51476d8f5628757dc.jpg

pretakarska.jpg.f08c99ef29430500a01e93c8610508c5.jpg

pretakarska_dol.jpg.a5aa406f10e303731c69d69a7a54ada3.jpg

pretakarska_dol2.jpg.2731de6e30c4ea098a9b514a8238a706.jpg

pretakarska2.jpg.5c97bf93108c9191638f3b4d93590445.jpg

pretakarska3.jpg.2d9bb3f9048a53d88a1d67b7f9700856.jpg

zjazdarska.jpg.05e5eca81e670e4f40081a6d1121342b.jpg

zjazdarska2.jpg.6335052d09c4952ebea0bd1d1fcf7bd7.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chopok - dzisiaj zdecydowanie pod znakiem tras strony południowej. W godzinach dopołudniowych warunki na Juhu bardzo dobre. Do tego słoneczko i słaby wiatr, co nie ma porównania z wczorajszą wichurą i mgłą. Natomiast otwarty dzisiaj odcinek Pretekarskiej od Priechyby do Zachriadek był przeze mnie testowany pod koniec dnia, gdy był już mocno zdegradowany, ale i tak trasa ta była znacznie przyzwoitsza od górnych partii powyżej Prehyby. Zero kolejek do wyciągów, choć na trasach spory tłok.

Uwaga - parking na Zachriadkach, który w ub. sezonie miał część płatną i bezpłatną obecnie jest w całości płatny. Tak więc na Zachriadkach bez opłat parkujemy tylko wzdłuż drogi poniżej parkingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj od rana rewelacja! Nie wiem skąd Słowaki wzięli śnieg żeby przykryć wczorajszy lód ale... bylo super do 10 teraz górny odcinek Pretakarskiej SZCZYT-LUKOVA fatalny (szczyt jak co roku). Połunie ok. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...