Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Warunki na Chopoku


andrzej67

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w Jasnej - dziś i jutro odpuszczam jeżdżenie właśnie przez pogodę, ale wczoraj i przedwczoraj śniegu już i tak było w nadmiarze (poza trasą 33 na południe). Planuję sobotę na Chopoku, a potem Łomnicę i Strbske Pleso w kolejnych dniach, bo mam do wykorzystania skipass za akcje w ośrodkach TMR-u. W drodze powrotnej może odwiedzę Rohace, gdzie jeszcze nie byłem. Zdjęcia i relacja już po powrocie do Pl, chyba że ktoś chce o coś dopytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Cześć

Każda zielona szkoła jest zielona choć może być biała oczywiście.

Wiem, że to widok z kamery i wiem na co tylko skojarzenie natychmiastowe bo takie ławki pod sznurek...

Pozdr

Mitek, przecież wiem, że wiesz i jakie masz skojarzenie. Moi synowie też na zielone szkoły jeździli...

To kontynuując te kolory...

Koniec czerwca, dziecko z tatą na wycieczce w lesie:

- Tatusiu, tatusiu - co to jest?

- Czarne jagody

- A dlaczego są czerwone, a nie czarne?

- Bo są jeszcze zielone. A jak będą czarne, to będą zupełnie niebieskie...

No nie mogłem się powstrzymać. :smile: I teraz i przy poprzednim poście :smile:

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Fajna fotka z naśnieżania :biggrin: a nawiasem mówiąc naśnieżają chyba za dużo naraz bo słabo im to idzie. Przed mistrzostwami za 4 dni mieli kupy wyższe od lanc ale wtedy sypali dwie trasy. W tym roku na Jasnej jest Puchar a więc Pretakarska-Majowa będzie fajnie przygotowana.

ch.jpg

ch.jpg.edea67d89f99febb7a22d01a85532492.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie na Chopoku poszli po rozum do głowy i zaczęli naśnieżać trasy Zahradky-Rovna Hola priorytetowo.

Znając charakterystykę chopoka to z tras Chopok-Priehyba w grudniu żadnej uciechy nie będzie bo beż dużej ilości naturalnego śniegu jest tam lodowisko.

W zeszłym roku tak właśnie było i wtedy właśnie brakowało czynnych tras Rovna Hola-Zahradky gdzie śnieg nie zostałby wywiany.

Zamiast śnieżyć wywiewane lodowe trasy na szczyt najlepiej byłoby zaczynać od tras:

- Rovna Hola-Zahradky (i tu jest na reszcie progres! :) )

- Vyhliadka -Lucky

- Grand-Brhliska

- Priehyba-Zahradky

a na południu bez względnie tą nową łagodną Panoramę (choć chyba tam nie ma naśnieżania)

Jestem przekonany że po kilku kolejnych nieudanych sezonach walki z przygotowaniem tras na szczyt w grudniu - w końcu (OBY!) dadzą sobie spokój i zabiorą się za nie w następnej kolejności po przygotowaniu w/w.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że oni chcą, żeby było połączenie (na nartach) między północą a południem. Poza tym tańsze jest uruchomienie Funitelu, niż Lućek i Brhlisk (zwłaszcza, że w przypadku uruchomienia dolnych kanap, funitel też by jeździł!).

Masz rację, ale to jest raczej niemożliwe.

Na większości Panoramy nie ma naśnieżania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Rovna Hola-Zahradky (i tu jest na reszcie progres! :) )

- Vyhliadka -Lucky

- Grand-Brhliska

- Priehyba-Zahradky

a na południu bez względnie tą nową łagodną Panoramę (choć chyba tam nie ma naśnieżania)

No toś pojechał... a gdzie byśmy jeździli? bo z Chopoka zrobiłeś Białkę! a ja bym zaczął od: Zjazdarskiej i Majstrowskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...