Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szczyrk 2012


Pesymista

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem na tym weekendzie i było... super! Akurat śnieg spadł, ludzie nie byli przygotowani, ferii jeszcze nie było, kolejek w ogóle, wszystkie trasy otwarte. Alpy normalnie. Trasy przygotowane przyzwoicie (byłem ostatnio w kilku ośrodkach w Alpach i potrafiło być gorzej). Golgoty jeszcze nigdy nie widziałem dobrze przygotowanej i tak samo było teraz, Bieńkula lepiej, ale pod koniec stoku maławo śniegu.

Jak to w Szczyrku, kamieni było mnóstwo, szczególnie w sobotę, czego za granicą nie uświadczyłem, a i otwarcie zielonej trasy nad golgotą w piątek uważam za skandal, tam było 5cm nieubitego śniegu! W sam raz, żeby wyleczyć początkujących z narciarstwa.

Ale ogólnie bardzo pozytywnie i przez 3 dni bardzo mocno się wyjeździłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na tym weekendzie i było... super! Akurat śnieg spadł, ludzie nie byli przygotowani, ferii jeszcze nie było, kolejek w ogóle, wszystkie trasy otwarte. Alpy normalnie. Trasy przygotowane przyzwoicie (byłem ostatnio w kilku ośrodkach w Alpach i potrafiło być gorzej). Golgoty jeszcze nigdy nie widziałem dobrze przygotowanej i tak samo było teraz, Bieńkula lepiej, ale pod koniec stoku maławo śniegu.

Jak to w Szczyrku, kamieni było mnóstwo, szczególnie w sobotę, czego za granicą nie uświadczyłem, a i otwarcie zielonej trasy nad golgotą w piątek uważam za skandal, tam było 5cm nieubitego śniegu! W sam raz, żeby wyleczyć początkujących z narciarstwa.

Ale ogólnie bardzo pozytywnie i przez 3 dni bardzo mocno się wyjeździłem.

Hehehe, rewelacyjny opis warunków.. generalnie było tak źle że aż super :-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm może faktycznie nieco schizofrenicznie wyszło. Jechałem tam czysto towarzysko, nie nastawiałem się kompletnie na narciarstwo, bo w dzień wyjazdu był 1 wyciąg tylko czynny.

A tu bardzo miło się zaskoczyłem, i wyjeździłem jak jeszcze nigdy w Polsce. Oprócz tras, o których pisałem, jakie mam zastrzeżenie, to na pozostałych było bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jechałem dzisiaj wyciągiem na Julianach za kimś z forumowiczów. Narty Dynastar Omeglass, kask srebrny z naklejką Skionline, kurtka czarna, spodnie czerwone. Byłem przed ósmą w Czyrnej (5 zł), karnet do 13-ej (37 zł ze zniżką Plusa), byłem bardzo zdziwiony (mile) warunkami na trasach (wszystkich), nawet na czerwonej 1-ce do Czyrnej. Z innych pozytywów: poszerzona odnoga niebieskiej 2-ki (i samej 2-ki w dolnej części), mało ludzi, niesamowita sceneria na Małym Skrzycznem (gruba warstwa szadzi na drzewach i budce górnego peronu). Bardzo udany wypad.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zapowiedziałem też tak uczyniłem i zrobiłem nalot na Szczyrk i ośrodek SON-u Czyrna Solisko. Na parkingu w Czyrnej zameldowałem się chwile po 8.00 opłata 5zł, ludzi i samochodów jak na lekarstwo. Szybko i sprawnie zakładanie sprzętu i w drogę do kasy i pod wyciąg. Karnecik do 13 za 48 zł +10 zł za kartę i etui. Na tablicy inf. że na trasach warunki trudne i dostateczne :/.No to zakładamy narty i wyjazd na górę. 1 raz byłem w Czyrnej do tej pory tylko na Solisku parkowałem i jeździłem. Jazda długa no ale po 5 min na Hali Skrzyczeńskiej mgła i lekki wiatr utrudniały zjazdy ale z biegiem czasu unosiła siew górne partie. Trasy wyratrakowane. Na Hali temp. -2,5. Wyjazd na Małe Skrzyczne jak po maśle ślady pod wyciągiem miodzio zero lodu.Zjazd we mgle był utrudniony widoczność kiepska + wiatr zimny powiewał. Lecz trasa wyratrakowana dobrze zmrożona. Zjeżdżałem różnymi trasami i 2,3,4,7. Trasa 2 przygotowana super dopiero o 13 jak zjeżdżałem do Czyrnej śnieg był już rozmiękły i się muldy niezłe zrobiły. Trasa 4 aż do soliska też super brak kamieni i przetarć tylko na dole poniżej suchego śnieg rozmiękły. Czerwona 7 śniegu dużo warunki extra dopiero o 12 ostatnia ścianka rozmięknął śnieg i zjazd był po muldach. Cały wyjazd zaliczam do udanego na koniec był banan:laughing: na twarzy i zadowolenie ale wiadomo i też niedosyt. Fotki na koniec.

DSC00177.jpg

DSC00180.jpg

DSC00181.jpg

DSC00182.jpg

DSC00183.jpg

DSC00177.jpg.7860bb32e4ecbf16f2a41ae8ec970510.jpg

DSC00180.jpg.d3b8e5288c160b76d7bfc7425f00f609.jpg

DSC00181.jpg.c8d57d84ba51ea07f6c9124381a99316.jpg

DSC00182.jpg.79eacaba5b55839ff4d15bb3a13d8a63.jpg

DSC00183.jpg.dd948b4c12748d998254f823ca3f1f8b.jpg

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaraz pooglądam kurtkę, mam nadzieję, że plam nie ma, ale kapało w weekend solidnie z rolek więc może być kiepsko.

Teraz zmieniam temat.

Najwyższy prezes SON zapowiadał w jakimś wywiadzie, że otworzą po latach na Hali Skrzyczeńskiej "akwarium" czyli przybytek gdzie można będzie wypić herbatę i załatwić potrzebę. Niestety na moje oko "akwarium " wygląda jak rok, dwa, trzy, .... i dziesięć lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaraz pooglądam kurtkę, mam nadzieję, że plam nie ma, ale kapało w weekend solidnie z rolek więc może być kiepsko.

Teraz zmieniam temat.

Najwyższy prezes SON zapowiadał w jakimś wywiadzie, że otworzą po latach na Hali Skrzyczeńskiej "akwarium" czyli przybytek gdzie można będzie wypić herbatę i załatwić potrzebę. Niestety na moje oko "akwarium " wygląda jak rok, dwa, trzy, .... i dziesięć lat temu.

Niestety akwarium nie ruszy w tym sezonie. Takie mam wieści :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyższy prezes SON zapowiadał w jakimś wywiadzie, że otworzą po latach na Hali Skrzyczeńskiej "akwarium" czyli przybytek gdzie można będzie wypić herbatę i załatwić potrzebę. Niestety na moje oko "akwarium " wygląda jak rok, dwa, trzy, .... i dziesięć lat temu.

Ja się nawet dałem nabrać.. widziałem jakiś render i myślałem że już teraz rusza... niestety tak jak mówisz akwarium nadal martwe, a szkoda, bo lata temu to miejsce nadawało polotu Hali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem w miarę zadowolony z wtorkowego wypadu.. do teraz... bo właśnie na ciuchach zauważyłem plamy z oleju, który kapał z orczyków (z kółek prowadzących line na słupach). Właśnie się piorą, jak nie zejdą, będzie wojna.

Niestety, plamy nie zeszły w praniu odpowiednim preparatem do odzieży z membraną. Napisałem już do SON'u, czekam na odpowiedź odnośnie ich stanowiska, w sprawie zniszczenia odzieży z ich winy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Akwarium jest problem innego rodzaju właścicielem budynku jest SZON a gruntu Miasto Szczyrk którym kieruje fenomenalny Burmistrz Bydliński który tak bardzo pomaga w rozwoju miasta w kierunku Narciarstwa.

Cywilistycznie, to niezbyt napisane. Jeżeli Gmina jest właścicielem gruntu, to i jest właścicielem budynku - stara rzymska paremia superficies solo cedit. Ewentualnie SON, kupując ośrodek, kupił prawa do nakładów na budowę tego budynku i wtedy, ma pewne roszczenia w stosunku do Gminy o uregulowanie tego stanu prawnego. Ale to nie miejsce na takie porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...