Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czy warto kupić ten model nart?


xwiewiurx

Rekomendowane odpowiedzi

Czy warto kupić ten model nart?

Witam jak w temacie, mam okazje kupić narty. Kompletnie sie na tym nie znam wiec prosze o podpowiedz czy warto je kupic i jesli tak to o jakas wycene ewentualnie poprosze

1 Salomon SCREAM 10 PILOT

mONOCOQUE

DANE

L186

R19

SC 108 70 101

Pilot system, Prolink

po bokach na rancie jest troszke rdzy, jak sie je postawi do siebie na tym co sie zjezdza to odginaja sie tylko w okolicach butow ale tylko troche

2. Narty Head Cyber XP albo XR 80 wiazania tyrolia 80

posiada traction power system

dane

Lenght/ Radius 177/14.5

dimensions 117-66-101

F-index 115

All mountains expert

co moge o nich powieadziec.... po bokach nie ma rdzy jak w salomonach, jak sie je postawi do siebie na tym co sie zjezdza, to odgnija sie bardziej niz salomony - ponad polowa dlugosci nart nie przylega do siebie ( ma to znaczenie??)

wiecej nie udalo mi sie ustalic

3. Dynastar SR 750 Na wizaniach jest napisane Master

nic wiecej nie wiem

4. Narty Rossignol Bandit XX

dualtec , nazwa marker na zapeciach

5. Pozycja to nie narty lez buty do nart

Rossignol Carve 2x cockip

na zapieciach [pisze micro x

rozmiar 28.5 ?? ale tego nie jestem pewnie bo nie bylo na zadnej metce a jedynie to mi przypomina

Te dane spisalem z nart, nie wiem co oznaczaja i czy wszystkie maja znaczenie. prosze o jakiekolwiek podpowiedzi

Wiadomo 2 pierwsze pozycje sa najciekawsze i ewentualnie buty, na nich by mi zalezalo. Ja mam 176 cm wzrostu i okolo 68 kg wagi. Jestem dopiero poczatkujacym zapalencem sportow zimowych wiec jesli mozna o podpowiedzi czy warto je wziasc i ile sa warte to prosze o posty. Jesli sa dla mnie z jakiegos powodu nieodpowiednie to moze ktos inny ma na nie chrapke. Jak by co to mozna pisac na priv

Dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

a wiec mam juz narty(byly tak tanie ze nie moglem sie oprzec ;) ), to nie jest tak ze jest jakas konkretna cena. Jestes na auckji i licytujesz, a ze obecnie przebywam na terenie kraju w ktorym ten sport nie jest jakos bardzo popularny jak w Polsce to wyobrazcie sobie ze ceny byly tak niskie ze jesli ich nie sprzedam dalej to powiesze sobie na scianie w garazu jako zabytek - eksponat ;) I nie ze niska cena to dla mnie 100-200 zl bo zarabiam w funtach tylko to jest przyslowiowe w 5 zl. I w sumie juz odpowiedzialem na 1-wsze pytanie mysiauek : dlaczego BO NIEWIARYGONIE NISKA CENA. Fakt moze za duzo ich wzialem no ale jak ktos by chcial chetnie odstapie. Zalaczam linka i prosze o opinie. Acha, mam tez buty do nart i wygladaja na moj rozmiar. Ze zdjec zobaczycie ze nowki, no prawie z mala rdza na srubkach od spody. Z reszta czubki i naklejka na nich o tym swiadcza. Mysle ze moj rozmiar bo nie moglem ich wlozyc, dlugoscia stopy mniej wiecej pasuje ale chyba nierozciagniety jezyk jest i chyba dlatego. I nawet pasuja do Nart Rossignol Bandit (nie sa zjechane a na moje poczatki moze wystarcza - prosze o opinie. Brakuje tylko jednej czesci widocznej na zdjeciu. Moze da sie to wymienic. "polak potrafi" wiec zaryzykowalem i wzialem :D Musze dodac ze pierwsze narty - zdjecia sa najmniej ciekawe ale kupilem je dla pokrowca i kijkow ;) zawsze cos na poczatek https://picasaweb.google.com/jeleniwiewiur/Narty?authuser=0&authkey=Gv1sRgCJiR9oqIj9T3aw&feat=directlink

Jesli ktos by chcial pozostale mozna pisac. A nawet zeby antyk sobie na scianie powiesic ;)

Dzieki i pozdrawiam

Edytowane przez xwiewiurx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...BO NIEWIARYGONIE NISKA CENA... Fakt moze za duzo ich wzialem no ale jak ktos by chcial chetnie odstapie...

Wszystko tak kupujesz? Ja mam odwrotnie, najpierw zastanawiam się czy mi potrzebne, potem martwię się ceną :smile:

Aha, odnośnie odstąpienia, to dzięki, ale nie :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no zadnej sprzedazy, nie mam celu zarobkowego tylko chcialbym wiedziec czy da sie je przywrocic znow do zycia i czy warto w ogole. jesli tak to czy sa tam jakies dla mnie na poczatek. a co myslicie o butach??widzieliscie je? np te z rossignol bandit? stare ale na moj pocztek moze sie nadadza. tam tylko cos jest ulamane, spojrzcie i napiszcie czy da sie cos z tym zrobic. sluchajcie moze i zajechane sa, pordzewiale te salomony ale niska cena przyciaga i czasem mozna sie zapomniec ;) i bez zlosliwosci johny :P

z drugiej strony mam ich 6 par wiec jesli ktos chce nad kominkiem sobie zawiesic eksponat to chetnie odstapie ;) bo az tyle mi nie trzeba. coz po 5 zloty bylo to sie czlowiek zapomnial ;)

ps. te atomic lub dynastar to nad kominek jak znalazl ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemku te atomic np. kosztowaly mnie 1 funta wiec wzialem je dla samej torby salomona i kijkow. bo jak bym chcial taka torbe w polsce kupic to musialbym wydac kilka razy wiecej jesli w ogole bym znalazl gdzies uzywana bo w Pl to ktos woli sobie zostawic lub odsprzedac znajomemu niz puscic to na allegro(tak mysle). wiec za 5-taka torba i kijki moga byc a narty laduja w koszu jak nikt ich nie zechce. ja bardzo lubie rowery naprawiac i mam taki jeden z 1993 wiec kazdy kto miluje swoj sport powinien miec szacunek nawet do takich "staroci" i miec (w miare mozliwosci) gdzies skitrany taki okaz. z reszta buty podobnie kupilem i opplacalo sie zaryzykowac. sa jak nowe i do tego z torba :P raz na wozie raz pod wozem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no zadnej sprzedazy, nie mam celu zarobkowego tylko chcialbym wiedziec czy da sie je przywrocic znow do zycia i czy warto w ogole. jesli tak to czy sa tam jakies dla mnie na poczatek. a co myslicie o butach??widzieliscie je? np te z rossignol bandit? stare ale na moj pocztek moze sie nadadza. tam tylko cos jest ulamane, spojrzcie i napiszcie czy da sie cos z tym zrobic. sluchajcie moze i zajechane sa, pordzewiale te salomony ale niska cena przyciaga i czasem mozna sie zapomniec i bez zlosliwosci johny :P

z drugiej strony mam ich 6 par wiec jesli ktos chce nad kominkiem sobie zawiesic eksponat to chetnie odstapie bo az tyle mi nie trzeba. coz po 5 zloty bylo to sie czlowiek zapomnial

ps. te atomic lub dynastar to nad kominek jak znalazl

To taki żart był. :wink:

Poważnie,to polecam Ci poszperać np. po alledrogo.Znajdziesz tam na pewno sporo ofert dużo świeższego sprzętu i w dobrym stanie,nawet w cenie od 100 do 200zł.

Ja sam w zeszłym roku kupiłem fajne narty za 150zł.Na początek nie polecam kupowania nowych desek,bo podczas nauki szybko je zniszczysz.Lepiej najpierw zedrzeć jakieś strasze.

Co do butów,to zdecydowanie namawiam na zakup nowych!Na tym bym nie oszczędzał. :rolleyes::

Edytowane przez johnny_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemku te atomic np. kosztowaly mnie 1 funta wiec wzialem je dla samej torby salomona i kijkow. bo jak bym chcial taka torbe w polsce kupic to musialbym wydac kilka razy wiecej jesli w ogole bym znalazl gdzies uzywana bo w Pl to ktos woli sobie zostawic lub odsprzedac znajomemu niz puscic to na allegro(tak mysle). wiec za 5-taka torba i kijki moga byc a narty laduja w koszu jak nikt ich nie zechce. ja bardzo lubie rowery naprawiac i mam taki jeden z 1993 wiec kazdy kto miluje swoj sport powinien miec szacunek nawet do takich "staroci" i miec (w miare mozliwosci) gdzies skitrany taki okaz. z reszta buty podobnie kupilem i opplacalo sie zaryzykowac. sa jak nowe i do tego z torba :P raz na wozie raz pod wozem :P

Zgoda, super, masz torbę i kijki, ale piszesz też że jesteś początkującym narciarzem i pytasz do czego te narty się nadają? Więc nadają się do... powieszenia nad kominkiem właśnie, i to nie dlatego że jest na nich rdza. Jeżeli chcesz jeździć, to kup narty dla początkujących, dlatego że przydadzą Ci się do nauki, a nie dlatego że kosztują 1 funta.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taki żart był. :wink:

Poważnie,to polecam Ci poszperać np. po alledrogo.Znajdziesz tam na pewno sporo ofert dużo świeższego sprzętu i w dobrym stanie,nawet w cenie od 100 do 200zł.

Ja sam w zeszłym roku kupiłem fajne narty za 150zł.Na początek nie polecam kupowania nowych desek,bo podczas nauki szybko je zniszczysz.Lepiej najpierw zedrzeć jakieś strasze.

Co do butów,to zdecydowanie namawiam na zakup nowych!Na tym bym nie oszczędzał. :rolleyes::

Skoro ma narty takie jakie ma, to co stoi na przeszkodzie żeby je założył i spróbował. Czy do tego potrzebna jest narta taliowana? Niech wybierze taką w najlepszym stanie i naprzód.

Pozdrawiam.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za regenerację tych zardzewiałych krawędzi i podziurawionych ślizgów wyda więcej niż za roczne nartki na allegro, które często są już przygotowane do jazdy :D

nie mówiac o tym, że przydałoby się jeszcze sprawdzić na maszynce takie stare wiązania, bo mogą już w ogóle nie trzymać

zgadzam się z Johnym, do 200 zł na allegro można wyrwać bardziej używalne narty :) ale jak ktoś lubi taką zabawę, to czemu nie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszyscu sie skupiacie na tych najstarszych nartach i probujecie wbic mnie w ziemie ze cos takiego kupilem.fakt kupilem narty za funta ale jedne bo mialy kijki jedne bo pokrowiec. wiec cos juz mam, najbardziej skupilem sie na bandit(buty juz podpiete byly -widac to na zdjeciach i stabilnie sie trzymaly. jedyna wada ulamana czesc plastikowa - widac to na zdjeciu) oraz salomon czy head. no chyba sa wiecej warte niz ten marny funt. jedyny lokiec racjonalnie cos podpowiada. a czy w tych salomonach na przyklad jest az tak zjechany slizg?? i co to za smara wychodzaca z pod tych plastikow co jest napisane prolink?? i ajak to jest ze jak sie postawi narty pionowo to jedne maja duza szpare miedzy soba a inne mniejsza?? no chyba sa cos warte?? przyznajcie sie ze ta rdza was odstrasza co?? ;)

mozna? mozna! oto przyklad http://www.favore.pl/galeria/17745_rowerowy-narciarski-serwis-speed-warszawa-mazowieckie,1.html

pozdrawiam i czekam na kolejne biczowanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszyscu sie skupiacie na tych najstarszych nartach i probujecie wbic mnie w ziemie ze cos takiego kupilem.fakt kupilem narty za funta ale jedne bo mialy kijki jedne bo pokrowiec. wiec cos juz mam, najbardziej skupilem sie na bandit(buty juz podpiete byly -widac to na zdjeciach i stabilnie sie trzymaly. jedyna wada ulamana czesc plastikowa - widac to na zdjeciu) oraz salomon czy head. no chyba sa wiecej warte niz ten marny funt. jedyny lokiec racjonalnie cos podpowiada. a czy w tych salomonach na przyklad jest az tak zjechany slizg?? i co to za smara wychodzaca z pod tych plastikow co jest napisane prolink?? i ajak to jest ze jak sie postawi narty pionowo to jedne maja duza szpare miedzy soba a inne mniejsza?? no chyba sa cos warte?? przyznajcie sie ze ta rdza was odstrasza co?? ;)

mozna? mozna! oto przyklad http://www.favore.pl/galeria/17745_rowerowy-narciarski-serwis-speed-warszawa-mazowieckie,1.html

pozdrawiam i czekam na kolejne biczowanie ;)

Warto było kupić dla:

1) pokrowca na buty

2) kijków

3) być może butów bo dobrze wyglądają... ale czy pasują.

Jedynie Bandity JAKOŚ wyglądają, ale potrzebująbardzo dobrego serwisu. Poza tym... 191cm jeśli dobrze spojrzałem. Jak Twoje umiejętności do tak długich nart ?

A teraz biczowanie: reszta na złom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę okrutny! Boze, jak ciężko się czyta takie teksty pisane polskimi wyrazami. Trudno mi doszukać sie sensu i tego, o co chodziło piszącemu. Trzeba trochę popracować nad pisanym- łatwiej kupić niz opisać! Mam nadzieję że nie będziesz tych śmieci ściagał do Polski? To są odpady wymagajace utylizacji! Szkoda naszego pieknego kraju zasmiecać! No i kolejna uwaga, uprawianie narciarstwa nie jest tanie, skipasy, noclegi, usługi gastronomiczne i serwis sprzętu swoje kosztują. Za 1000zł mozna kupić sobie nowy i sprawny sprzęt dla początkujacego narciarza. Ten tysiąc to równowartość 3-4 dniowego pobytu w górach na nartach. Czy warto ryzykować grzybicą, odciskami i otarciami czy kontuzją z uwagi na niesprawny i zuzyty sprzęt? Czegoś tu nie rozumiem.Chciałbym urządzić sobie basen w domu, ale na wodzie oszczędzę, i kumpel co jeżdzi szambobeką przywiezie mi ją za funta z rzeki! A wydawało mi się, że na wystawki przestaliśmy jeżdzić po 1990 roku! Przepraszam jesli kogoś mój wpis uraził, ale piszę ten tekst dla opamietania się i spjrzenia realnie na świat!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

az tak niezrozumiale jest to napisalem? to ze zmeczenia i ekscytacji ;) pozno bylo. kolego bumer nie kazdy ma tysiaka zeby wylozyc na narty i kolejnego na niby 3-4 dni na pobyt. sam bylem na 3 dni na kopie i nie kosztowalo to tyle. z reszta mozna jechac po sezonie. moje pierwsze narty i buty na nogach to byly z wypozyczalni. wiec uwazam ze te buty co kupilem sa 100 razy lepsze niz te z wypozyczalni. no sam powiedz. nie kazdego stac na rarytas posiadania nowych butow. i to nie zadne wystawki tylko normalne okazje. z restza w necie nie wiesz co kupujesz a tam masz okazje zobaczenia sprzetu. moj blad bo nie wiedzialem na co patrzec. dobrze ze sie nauczylem na tanich zyzytych nartach niz sprzecie kupionym na portalu alleDROGO za kilkaset zlotych. a do PL czy zwiaze??? nie wiem, jak ktos ze chce to czemu nie. przeciez jak ktos kupuje taki sprzet to wie co trzeba i ile pracy sie w to wklada wiec pozostawie wybor tej osobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ma narty takie jakie ma, to co stoi na przeszkodzie żeby je założył i spróbował. Pozdrawiam.

Na przeszkodzie niestety stoi ten sprzęt,regeneracja przewyższy znacznie wartość pewnie 150 PLN,ale elastyczności nart już nie da się przywrócić.Ten sprzęt może nadawać się na płot,bo nawet jako eksponat przy kominku też nie jest porywający.Te narty stwarzają niebezpieczeństwo przy korzystaniu!!!.Ogarnijcie się!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnych nart z 5 par + kijki + buty. Zaczynajac od Polsportów a koncząc na Atomicach. To kolekcja z ostatnich kilkudziesieciu lat której z sentymentu i braku wiedzy gdzie mozna wyrzucić nie mogę sie pozbyć. Oddam za darmo chetnym. Odbiór osobisty w Bydgoszczy

Pozdr

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Jezdzilem na nich parenascie dni. Byly Super. Nie boja sie starego sniegu na off-piste. Mnie sie bardzo podobaly. nawet chcialem kupic pare ale Salomon przestal je robic. teraz, jak slyszalem wrocili do tego modelu i znowu go robia? Nie wiem ile masz wzrostu/wagi i jak jezdziszz ale 186cm to moze byc troche za duzo. Ale klepy sa super. rdza na krawedziach nie ma zadnego znaczenia. patrz na spody czy nie zrypane

1 Salomon SCREAM 10 PILOT

mONOCOQUE

DANE

L186

R19

SC 108 70 101

Pilot system, Prolink

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salomony Scream 10 pilots

Nie doczytalem do konca Twojego pytania. Zapomnij o tych Salomonach. Za duze dla Ciebie i za ostre. Jak masz w cos wkladac kase to w buty. Klepy wynajmuj przez pierwsze 2-3 sezony. Mozesz wtedy zobaczyc co Ci pasi.

Czy warto kupić ten model nart?

Witam jak w temacie, mam okazje kupić narty. Kompletnie sie na tym nie znam wiec prosze o podpowiedz czy warto je kupic i jesli tak to o jakas wycene ewentualnie poprosze

1 Salomon SCREAM 10 PILOT

mONOCOQUE

DANE

L186

R19

SC 108 70 101

Pilot system, Prolink

po bokach na rancie jest troszke rdzy, jak sie je postawi do siebie na tym co sie zjezdza to odginaja sie tylko w okolicach butow ale tylko troche

2. Narty Head Cyber XP albo XR 80 wiazania tyrolia 80

posiada traction power system

dane

Lenght/ Radius 177/14.5

dimensions 117-66-101

F-index 115

All mountains expert

co moge o nich powieadziec.... po bokach nie ma rdzy jak w salomonach, jak sie je postawi do siebie na tym co sie zjezdza, to odgnija sie bardziej niz salomony - ponad polowa dlugosci nart nie przylega do siebie ( ma to znaczenie??)

wiecej nie udalo mi sie ustalic

3. Dynastar SR 750 Na wizaniach jest napisane Master

nic wiecej nie wiem

4. Narty Rossignol Bandit XX

dualtec , nazwa marker na zapeciach

5. Pozycja to nie narty lez buty do nart

Rossignol Carve 2x cockip

na zapieciach [pisze micro x

rozmiar 28.5 ?? ale tego nie jestem pewnie bo nie bylo na zadnej metce a jedynie to mi przypomina

Te dane spisalem z nart, nie wiem co oznaczaja i czy wszystkie maja znaczenie. prosze o jakiekolwiek podpowiedzi

Wiadomo 2 pierwsze pozycje sa najciekawsze i ewentualnie buty, na nich by mi zalezalo. Ja mam 176 cm wzrostu i okolo 68 kg wagi. Jestem dopiero poczatkujacym zapalencem sportow zimowych wiec jesli mozna o podpowiedzi czy warto je wziasc i ile sa warte to prosze o posty. Jesli sa dla mnie z jakiegos powodu nieodpowiednie to moze ktos inny ma na nie chrapke. Jak by co to mozna pisac na priv

Dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

witam kolegow po dlugim czasie. minelo kilka miesiecy i troche powazniej wzialem sie za szukanie nart i butow. jesli ktos ma chec mi pomoc odsylam do mojego posta. mam nadzieje ze bedzie rownie burzliwa duskusja jak z przed kilka miesiecy ;)http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/16515-Pomoc-w-doborze-nart-dla-poczatkujacego?p=163335#post163335

pozdrawiam i czekam na komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...