Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2012/2013


johnny_narciarz

Rekomendowane odpowiedzi

Patrząc na prognozy 10 dniowe zimy w Polsce na razie nie widać.

http://www.yr.no/place/Poland/Lesser_Poland/Zakopane~3080866/long.html

Mrozy mogą przyjść najwcześniej na początku grudnia.

Więc będą tylko 3 tyg. aby do świąt zdążyć naśnieżyć trasy, to nie jest dużo czasu ale tam gdzie mają dobre naśnieżanie powinno się udać.

Potem już powinno być tylko lepiej, bo z reguły prawdziwa zima przychodzi dopiero w styczniu.

Edytowane przez s84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas to lubi być tak, że na początku grudnia mróz, żeby naśnieżyć, potem na święta oczywiście odwilż. No bo po co w Boże Narodzenie śnieg? ;) Po świętach znowu mrozy. Osobiście nie bazowałbym na prognozie yr.no. Najlepszy jest dla naszego kraju ICM.

Edytowane przez Slash0r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tamtą Pan Staszek zamawiał:stupid:

A ja nerwowo czekam aż mi gaz podłączą... :redface: jeszcze zimy nie będzie! :wink:

Na wunglu śpisz a gaz podłączasz?

Już Hitler z gazem kombinował i nic dobrego z tego nie wynikło:cool::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam samoaktualizujacy się wykres zasięgu pokrywy śnieżnej.

snieg_n.png

Na wykresie oznaczono w jakim procencie powierzchnia Polski jest pokryta śniegiem.

Historia obserwacji:

http://gmes.cbk.waw.pl/snieg/klimat.htm

Tutaj można sprawdzić gdzie obecnie leży śnieg:

http://espcgis2.nesdis.noaa.gov/website/SSDSnow/viewer.htm

Edytowane przez Slash0r
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciepła zima przed nami?

Przewidywanie zasięgu pokrywy śnieżnej na najbliższe miesiące na terenie Polski jest jeszcze mniej sprawdzalne od modeli numerycznych np.CFS na 30 dni http://www.weatheronline.co.uk/cgi-bin/expertcharts?LANG=en&MENU=0000000000&CONT=euro&MODELL=cfs&MODELLTYP=1&VAR=prec&HH=3&BASE=-&WMO=&ZOOM=0 To typowe ,,wróżenie z fusów''. Z własnych obserwacji mam następujące przewidywania pogodowe . Nadchodząca zima będzie tak ciepła jak zima 2006/2007 i to będzie pierwsza z serii ciepłych ,nawet bardzo zim. Sezony narciarskie w Polsce bardzo krótkie . Plajta finansowa niżej położonych S.N.Moja norma to 10-15 wyjazdów narciarskich w sezonie w tym 6 dni w Alpach to dam radę . Gorzej z tymi ,którzy jeżdżą w sezonie ponad 30 razy.Będą niezadowoleni.W grudniu powinno być około 12-15 dni mroźnych . Styczeń i luty zdecydowanie cieplejsze i mokre (raczej deszczowe niż śnieżne)miałem w planie wyjazdy już 05 ,07 i 11 grudnia ,ale patrząc realnie to dopiero około 13.12 da radę pojeździć (Zakopane?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak rok temu,w drodze w góry widziałem suche chodniki bądź gdzieniegdzie błoto. Ja w autku,mkne jak strzała, 50 km od celu a tu raz na jakiś czas jakaś mała kupka śniegu u kogoś obok podjazdu. Stres,pikawa skacze. Deski na dachu suche....ale rok temu dojechalem do celu i po zajęciu pokoiku mogłem ruszyć na deseczkę. Oby w tym roku było podobnie po wigilii, jakies zmiany-to tylko więcej sniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie gafa z mojej strony:eek: Nie przyjrzałem się dokładnie. Niebieska linia to średni zasięg pokrywy śnieżnej na terenie Polski za lata 1996-2011 a czerwona stan aktualny. W przepowiednie pogodowe można się pobawić bo ich sprawdzalność nie musi być mniejsza od prognoz długoterminowych pochodzących z fachowych źródeł :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewidywanie zasięgu pokrywy śnieżnej na najbliższe miesiące na terenie Polski jest jeszcze mniej sprawdzalne od modeli numerycznych np.CFS na 30 dni http://www.weatheronline.co.uk/cgi-bin/expertcharts?LANG=en&MENU=0000000000&CONT=euro&MODELL=cfs&MODELLTYP=1&VAR=prec&HH=3&BASE=-&WMO=&ZOOM=0 To typowe ,,wróżenie z fusów''. Z własnych obserwacji mam następujące przewidywania pogodowe . Nadchodząca zima będzie tak ciepła jak zima 2006/2007 i to będzie pierwsza z serii ciepłych ,nawet bardzo zim. Sezony narciarskie w Polsce bardzo krótkie . Plajta finansowa niżej położonych S.N.Moja norma to 10-15 wyjazdów narciarskich w sezonie w tym 6 dni w Alpach to dam radę . Gorzej z tymi ,którzy jeżdżą w sezonie ponad 30 razy.Będą niezadowoleni.W grudniu powinno być około 12-15 dni mroźnych . Styczeń i luty zdecydowanie cieplejsze i mokre (raczej deszczowe niż śnieżne)miałem w planie wyjazdy już 05 ,07 i 11 grudnia ,ale patrząc realnie to dopiero około 13.12 da radę pojeździć (Zakopane?)

Niewiem po co piszesz takie bajki któryś już raz. Ok, można raz napisać, że się ma czuja że będzie tak, ale po co robić to kolejny raz i to jeszcze z opisem szczegolowym ze styczen i luty deszczowe, a kolejne lata to już całkiem ciepłe zimy i plajta nisko położonych stacji. Można wróżyć z fusów, ale nie w temacie o warunkach narciarskich, a poza tym nie siejąc jakiegoś bezsensownego fermentu, który niewiem czemu ma służyć. Jak wiemy wszyscy pogoda to wielka niewiadoma i przepowiedzenie jej na 2-3 dni często jest niemożliwe a co dopiero na miesiące czy lata. Są wróżby podobne do twoich o słabej zimie, są i takie mówiące o zimie w normie i te wydają się w mojej wróżbie bardziej realne obserwując częste powiewy wiatru ze wschodu, a to może sugerować że w tym roku układy ciśnienia, które typowo w grudniu i styczniu przepychają do nas mroźne powietrze z syberii są silne. Ale nadal to tylko wróżby.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież kilka osób tu przestawiło prognozy pochodzące z ,,fachowych" źródeł.Dobrze ,ze się moje przepowiednie przebiły.Ostatnie kilka lat były z ciepłymi marcami. Powyżej średniej wieloletniej. To jest szansa na bardziej zimowy marzec po ,,jesiennej " zimie.Zamykam się w temacie moich przewidywań pogodowych do kwietnia:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewidywanie zasięgu pokrywy śnieżnej na najbliższe miesiące na terenie Polski jest jeszcze mniej sprawdzalne od modeli numerycznych np.CFS na 30 dni http://www.weatheronline.co.uk/cgi-bin/expertcharts?LANG=en&MENU=0000000000&CONT=euro&MODELL=cfs&MODELLTYP=1&VAR=prec&HH=3&BASE=-&WMO=&ZOOM=0 To typowe ,,wróżenie z fusów''. Z własnych obserwacji mam następujące przewidywania pogodowe . Nadchodząca zima będzie tak ciepła jak zima 2006/2007 i to będzie pierwsza z serii ciepłych ,nawet bardzo zim. Sezony narciarskie w Polsce bardzo krótkie . Plajta finansowa niżej położonych S.N.Moja norma to 10-15 wyjazdów narciarskich w sezonie w tym 6 dni w Alpach to dam radę . Gorzej z tymi ,którzy jeżdżą w sezonie ponad 30 razy.Będą niezadowoleni.W grudniu powinno być około 12-15 dni mroźnych . Styczeń i luty zdecydowanie cieplejsze i mokre (raczej deszczowe niż śnieżne)miałem w planie wyjazdy już 05 ,07 i 11 grudnia ,ale patrząc realnie to dopiero około 13.12 da radę pojeździć (Zakopane?)

kolego pomyliłeś się z powołaniem, powinieneś zostać wajdelotą bo masz szanse przebić w ściemie wróżbitę Macieja, a wtedy kasa poleci szerokim strumieniem :laughing: niestety prawda dla domorosłych przepowiadaczy pogody jest brutalna bo w naszym położeniu geograficznym nie da się skutecznie prognozwać pogody dalej niż na 10 dni.

Przecież kilka osób tu przestawiło prognozy pochodzące z ,,fachowych" źródeł.Dobrze ,ze się moje przepowiednie przebiły.Ostatnie kilka lat były z ciepłymi marcami. Powyżej średniej wieloletniej. To jest szansa na bardziej zimowy marzec po ,,jesiennej " zimie.Zamykam się w temacie moich przewidywań pogodowych do kwietnia:biggrin:

oczywiście Twoje domysły są fachowe?? rozumiem, że odezwiesz się w kwietniu i powiesz "a nie mówiłem", i będzie miał rację bo swoją przepowiednie tak ułożyłeś, że można ją podciągnąć pod każdą pogodę która faktycznie będzie :laughing:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,

kolego pomyliłeś się z powołaniem, powinieneś zostać wajdelotą bo masz szanse przebić w ściemie wróżbitę Macieja, a wtedy kasa poleci szerokim strumieniem :laughing: niestety prawda dla domorosłych przepowiadaczy pogody jest brutalna bo w naszym położeniu geograficznym nie da się skutecznie prognozwać pogody dalej niż na 10 dni.''

Jesteś ignorantem w dziedzinie meteorologii a z takimi nie dyskutuję!!!To nie są prognozy tylko moje przewidywania poparte dokładnymi obserwacjami i archiwizowaniem danych na przestrzeni ponad 20 lat.Jak piszę ,że w styczniu i lutym będzie ciepło tzn ,że średnia temperatura będzie około dwóch stopni powyżej średniej temperatury wieloletniej (za lata 1971/2000) ,która np. dla stycznia w Wiśle wynosi minus 3 stopnie.Po co się wysilam jak ty i tak nic z tego nie zrozumiesz .Nie obrażaj mnie bo nazwę Cie tak jak na to zasługujesz czyli D....m!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś ignorantem w dziedzinie meteorologii a z takimi nie dyskutuję!!!To nie są prognozy tylko moje przewidywania poparte dokładnymi obserwacjami i archiwizowaniem danych na przestrzeni ponad 20 lat.Jak piszę ,że w styczniu i lutym będzie ciepło tzn ,że średnia temperatura będzie około dwóch stopni powyżej średniej temperatury wieloletniej (za lata 1971/2000) ,która np. dla stycznia w Wiśle wynosi minus 3 stopnie.Po co się wysilam jak ty i tak nic z tego nie zrozumiesz .Nie obrażaj mnie bo nazwę Cie tak jak na to zasługujesz czyli D....m!

Popusc rajtuzy !

Jak sie sprawdzi twoja "wrozba" to poprostu bedzie to zbieg okolicznosci z tym co wczesniej napisales. ( a wtedy Ty mianujesz sie nadwornym wrozbita skionline)

Jak sie nie sprawdzi, to znaczy ze wszystko jest na swoim mjejscu.

Wystarczy ze kazdy portal podaje inne info co do tegorocznej zimy, a kolejnego zamenu to to czego najmniej w tym wszystkim potrzeba.

Edytowane przez artix
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś ignorantem w dziedzinie meteorologii a z takimi nie dyskutuję!!!To nie są prognozy tylko moje przewidywania poparte dokładnymi obserwacjami i archiwizowaniem danych na przestrzeni ponad 20 lat.Jak piszę ,że w styczniu i lutym będzie ciepło tzn ,że średnia temperatura będzie około dwóch stopni powyżej średniej temperatury wieloletniej (za lata 1971/2000) ,która np. dla stycznia w Wiśle wynosi minus 3 stopnie.Po co się wysilam jak ty i tak nic z tego nie zrozumiesz .Nie obrażaj mnie bo nazwę Cie tak jak na to zasługujesz czyli D....m!

wróżbici też wróżą na podstawie "faktów" z kart tarota i konstruując wróżbę w dużym stopniu ogólności osiągają wysoka skuteczność w przewidywaniu przyszłości :laughing:, tak jak i Ty przedstawiasz dane z odpowiednio dobranych lat potwierdzające stawiane przez Ciebie tezy i tak przykładowo gdyby w styczniu spadło kilka metrów śniegu, który utrzymałby się do końca lutego, ktoś mógłby powiedzieć, że się pomyliłeś bo mówiłeś, że będzie "ciepła zima, a nawet bardzo ciepła zima", a tu proszę zima w pełni, ale Ty wtedy podasz powyższe dane (albo z inaczej dobranych lat ze średnią temperatura jeszcze niższą) i powiesz, że własnie tak przewidziałeś bo temperatura średnia była około minus 1 stopnia czyli było cieplej niż zawsze, a to przecież ciepła zima. Tak więc wszystkie dane można tak przedstawić, aby wyszło zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

a swoją drogą prezentujesz wobec niezgadzających się z Tobą pogardę godną wybitnego specjalisty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za durna dyskusja. Wiecie jaka prognoza nie jest wróżeniem z fusów?

Tylko ta: http://new.meteo.pl/um/php/meteorogram_id_um.php?ntype=0u&id=716 obejmująca do niedawna tylko 48h (wczoraj podbili do 60h z racji włączenia w sieć dwóch nowych radarów pogodowych).

Edytowane przez Slash0r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za durna dyskusja. Wiecie jaka prognoza nie jest wróżeniem z fusów?

Tylko ta: http://new.meteo.pl/um/php/meteorogram_id_um.php?ntype=0u&id=716 obejmująca do niedawna tylko 48h (wczoraj podbili do 60h z racji włączenia w sieć dwóch nowych radarów pogodowych).

Nie zgadzam sie z toba - tylko wczorajsza nie jest :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś rozmawiałem o prognozach pogody z informatykiem. Powiedział mi, że naukowcy starali sie stworzyć matematyczne modele warunków pogodowych (nazwijmy to tak ) przy zastosowaniu wielu matematycznych teorii- miedzy innymi, teorii chaosu. Wyszło z tego wielkie g...! Za dużo zmiennych dynamicznie danych i w rezultacie wniosek- pogodę mozna jako tako przewidzieć na 3 dni do przodu! A co się zaś tyczy tych wróżbitów pogodowych, to wydaje mi się, że i ja mógłbym nim być.:laughing: Jesli zaobserwuję, że np. listopad był ciepły, będę przewidywał zimniejszy grudziń. Temperatura musi się jakoś wyrównać i dojść do wartości uśrednionych w perspektywie jakiegoś okresu czasu, np. miesiąca, dwóch, kwartału, półrocza, roku itd. To samo może dotyczyć opadów, dni słonecznych itp. Więc jak do tej pory przedstawia się sytuacja? Mieliśmy zimniej niz zwykle, bardziej mokro, aby spodziewać sie ciepłej i suchej zimy dla wyrównania? Czy może jest odwrotnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...