Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2012/2013


johnny_narciarz

Rekomendowane odpowiedzi

nurek1974 fajnie się bawiliście! :) kurde gdzie jeździcie na Praciakach? Od górnej stacji krzesełkowej na prawo? czy w dół do dolnej i tam gdzieś w prawo odbijacie? Aklim nieźle naparza! :) chętnie bym się przy Was podszkolił :P

Johnny też byłem wczoraj na Czantorii! była piękna :) co prawda przez duże opady śniegu i brak chodź by lekkiego mrozu długo się to nie utrzymało i narciarze w mig to rozjezdzili. I co chwile było słychać całkiem oddmienne zdania jedni się zachwycali i mówili że super warunki, a inni że nie da się w tych muldach jeździć , no cóż pracownicy ośrodka i tak nic więcej nie mogli raczej zrobić :P. Ja po dwóch zjazdach na czerwonej i dwóch na niebieskiej opuściłem trasy by pierwszy raz w życiu pojeździć między drzewami, a to lasek między kanapą a czerwoną, lasek przy fakturce (po lewej i prawej) i lasek miedzy polaną na niebieskiej w dół w stronę nartostrady. I ten ostatni był najprzyjemniejszy w zjeździe ok. 40cm świeżego śniegu dało popalić , 20 gleb, ręka naciągnięta przy upadku, ale wrażenia bezcenne. Tak pod koniec dnia nawet zaczęło wychodzić, kilka płynnych skrętów bez zatrzymywania, coraz większa prędkość a i nawet kilka razy udało się "skompresoweć" śnieg i wykorzystać to przy skręcie. Niestety albo i na szczęście jeszcze bardzo dużo nauki przede mną . Tak czy inaczej wczorajszy dzień na Czantorii uważam za jeden z lepszych w sezonie.

Pozdro

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nurek1974 fajnie się bawiliście! :) kurde gdzie jeździcie na Praciakach? Od górnej stacji krzesełkowej na prawo? czy w dół do dolnej i tam gdzieś w prawo odbijacie? Aklim nieźle naparza! :) chętnie bym się przy Was podszkolił :P

Cześć, z tą jazda to jest parę wariantów na całkiem fajny freeraid tam np. z samej góry prawą stroną poza zbiornikiem do polany nad szkółką ale tam trzeba uważać żeby się nie zapuścić za daleko w prawo bo wylądujesz w potoku bez perspektywy na dalszą jazdę i trzeba podchodzić dość stromo widać na filmie od 3:00 min. Potem z stacji pośredniej można uderzyć albo do wyciągu na dole albo do parkingu tam gdzie się do busa wsiada ta druga opcja dużo lepsza, znajdzie się jeszcze kilka możliwości tak na 4h bez problemu można pośmigać nie nudząc się. W tym sezonie pewnie już nie pośmigamy ale w przyszłym czemu nie, będziesz się wybierał na Czarny Groń to daj znać na priw to się zgadam na małe WZF.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie cud wielkanocny, że przeżyliście te mijanki z drzewami :eek:

Wczoraj na Czantorii jakiś snowboardzista walną w drzewo... huk spory!Jemu chyba nic się nie stało,ale nie wiem czy sprzęt nie ucierpiał (tak coś nasłuchałem)

Aklim śmiga na LINE INFLUENCE 105 SKIS rewelacyjna narta

Skąd takie cóś wynalazł?Może nam coś napiszę o niej? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CosMiał być SON,jeszcze rano sprawdzałem Pilsko,ale jak weszłem ile tras czynnych :stupid: to kierunek SzczyrkDo końca nie wiedziałem czy COS,ale jeszcze przed 9 miał być ostatni dzień czynny więc kierunek kasaWprawdzie kolejek nie było,ale ludzi całkiem,całkiem,temperatura na dole 0,od Jaworzyny do 13 na minusieWprawdzie to nie Alpy ale trasy przygotowane dobrze,no może na dole od 11 popuszczało i pare minerałków się pojawiłoOgólnie,także dzięki świetnej pogodzie pare razy wydawało mi się że nie jestem w Szczyrku :tongue:Wiem,wiem pierdziele jak by mnie fura z gnojem przejechała a może już czas kończyć sezon :rolleyes::

IMAG0819.jpg

IMAG0821.jpg

IMAG0827.jpg

IMAG0832.jpg

IMAG0833.jpg

IMAG0819.jpg.aa74c1556873b99a617da7276316653e.jpg

IMAG0821.jpg.b204b033ea030838575427e3024b5e44.jpg

IMAG0827.jpg.687dd3903f50fedd70486ae8d5ed59b9.jpg

IMAG0832.jpg.2110b82513eb1a7f987664cadce89f61.jpg

IMAG0833.jpg.40d9a9ee75afa1a15e611bd81598e291.jpg

Edytowane przez marcinn
  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał być SON,jeszcze rano sprawdzałem Pilsko,ale jak weszłem ile tras czynnych :stupid: to kierunek Szczyrk

No a ja w tym czasie ,,śmigałem" w SON i tu warunki Super do 12.30 bo później w niewielu miejscach trochę miękko. Byłem w SON-ie 6 razy w tym sezonie i dzisiaj był najlepszy dzień na narty: bardzo dobrze przygotowane trasy plus słoneczna pogoda (temperatura od -3 do plus 1,5 stopnia w Solisku o 13-tej) Tylko data (02.04!) każe oczekiwać wiosennych warunków a nie pół metra świeżego śniegu. No ,ale skoro natura nakazuje nam jeździć to trzeba się słuchać . Najbardziej udany dzień na nartach w kraju w zakończonym (?) dzisiaj sezonie :cheerful:.Marcinn nie kończ sezonu.Jutro ma ostro sypnąć.Nie specjalnie ta prognoza mnie nie cieszy ,ale dzisiejszy dzień narciarsko zaliczyłem do bardzo udanych:smile: Kilka fotek późnym wieczorem wstawię.

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu Maciek i Mariusz przodują w relacjach,zresztą Maciek znacznie więcej pisze na swoim forum:wink:Warunki macie świetne,nawet w centralnej Polsce:tongue:,a ile nowych ośrodków w świetokrzyskim:eek:

Na pólnocy zima też nie odpuszcza,ale takich warunków jak prezentujecie raczej już nie ma.W wolnym świątecznym czasie sobota-niedziela spędziłem na swojskim stoku-gora Chrobrego.Po opadzie nocnym z piątku na sobotę wydawało się,że będzie sympatycznie.Śniegu nie brakowało,ale dodatnia temperatura spowolniła jazdę,w niedzielę podobnie.Ciągle okresowe opady i wiatr,jazda zaliczona,ale bardziej dla zabicia czasu,niż przyjemności:eek:W poniedziałek świateczny sypnęło porządnie,ale niestety w tym dniu musiałem pracować,aby zarobić na skipassy:cool::Wybrałem się dziś,jedynie słońce było jakimś plusem,reszta to .....:wink:I tak nie myślałem,że w kwietniu na naszej górce będzie można pojeździć.Na Wieźycy to już 114 dzień sezonu i może do połowy kwietnia uda się pojeździć.Lepsze narty już niedługo:tongue:,zleci!

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu Maciek i Mariusz przodują w relacjach...Warunki macie świetne,nawet w centralnej Polsce:tongue:,a ile nowych ośrodków w świetokrzyskim:eek:

W tym roku Darku sporo wypadów na Lubelszczyznę: Kazimierz, Parchatka, Rąblów.

Tu znajdziesz opisik: http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/16719-quot-Trzy-i-p%C3%B3%C5%82-Doliny-quot-na-lubelszczy%C5%BAnie?highlight=trzy+i+p%F3%B3+doliny

No i zapraszam, zapraszam w moje strony :smile:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pólnocy zima też nie odpuszcza,ale takich warunków jak prezentujecie raczej już nie ma.W wolnym świątecznym czasie sobota-niedziela spędziłem na swojskim stoku-gora Chrobrego.Po opadzie nocnym z piątku na sobotę wydawało się,że będzie sympatycznie.Śniegu nie brakowało,ale dodatnia temperatura spowolniła jazdę,w niedzielę podobnie.Ciągle okresowe opady i wiatr,jazda zaliczona,ale bardziej dla zabicia czasu,niż przyjemności:eek:W poniedziałek świateczny sypnęło porządnie,ale niestety w tym dniu musiałem pracować,aby zarobić na skipassy:cool::Wybrałem się dziś,jedynie słońce było jakimś plusem,reszta to .....:wink:I tak nie myślałem,że w kwietniu na naszej górce będzie można pojeździć.Na Wieźycy to już 114 dzień sezonu i może do połowy kwietnia uda się pojeździć.Lepsze narty już niedługo:tongue:,zleci!

Nie mam odniesienia do soboty i niedzieli, ale byłem w poniedziałek :( masakra.

Na stronie napisali, że stok przygotowany w nocy ratrakowany, chyba, że quadem,

było widać wyraźne ślady bieżnika, miejscami śnieg „poprzecierany” i zmieszany z glebą. Ogólnie warunki fatalne zjechałem 10 razy i miałem dosyć.

W sobotę będę na Kasprowym to sobie odbiję ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak było w święta wielkanocne na Kopie w Karpaczu . Jezdziłem tam przez 3 dni i warunki były super !! śnieg padał prawie cały czas , ale szczególnie w niedziele wieczorem co w poniedziałek dało około 40 cm świeżego puchu w wyższych partiach . W poniedziałek poza trasami rewelacja , o czym świadczyła duża ilość osób bawiących się w puchu . Rozmawiając z miejscowym kierowcą busa dowiedziałem się , że Kopa jest w posiadaniu Polaka w 51 % i Niemca 49 % . Uzyskali oni wszelkie pozwolenia na budowę 4-osobowej kanapy na Kope . Aktualnie czekają aż stopnieje śnieg i zaczynają lać fundamenty . Najprawdopodobniej wyrobią się do zimy . Nie mogą natomiast oświetlić trasy z Kopy bo zieloni powiedzieli , że będą oślepiać ćmy (tylko kto widział ćme zimą ?????) Mają w planach dogadać się z Winterpolem w Białym Jarze , chociaż po tych opadach zjechałem do ronda w Białym Jarze bez zdejmowania nart : )

GOPR0036.jpg

GOPR0086.jpg

IMG_5047.jpg

GOPR0012.jpg

GOPR0036.jpg.2c069b2fad36c8bac214a2f4c1ca38ba.jpg

GOPR0086.jpg.2316f872cdfdf00b889105bf37ccbd23.jpg

IMG_5047.jpg.951e27ca3ddb4902dfde5e44bc074916.jpg

GOPR0012.jpg.288952f270bf524f66a36d8196c06852.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W SON-ie dzisiaj ,,alpejsko". Miałem czasu tylko na 3 godziny nartowania. Czyli 3 godziny dojazdu do SON-u ,3 godziny na nartach i 3 godziny jazdy do domu.Razem 9 godzin. Taki wygląda mój narciarski dzień w kraju .Dzisiaj super udany narciarsko:smile: Fotek z braku czasu tylko kilka ,w kiepskiej jakości bo robione ,, komórką".

suche.jpg

golgota.jpg

golgota z gĂłry.jpg

maĹe s.1.jpg

maĹe s.2.jpg

suche.jpg.bf8f92ac0ae3ade7912bfee194e9c665.jpg

golgota.jpg.42959aa57763f0c27429533fd360b6fb.jpg

57da81e0531de_golgotazgry.jpg.ed5e33b7dfe6ebdd37a34d4567d77130.jpg

57da81e05ca5b_maes.1.jpg.4d90dfa4020169938238c3725015e793.jpg

57da81e064aad_maes.2.jpg.6b2b4669ff53086785cc42ac03b91059.jpg

Edytowane przez janek57
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 3 godziny dojazdu do SON-u ,3 godziny na nartach i 3 godziny jazdy do domu.Razem 9 godzin. Taki jest mój narciarski dzień w kraju ,z którego dzisiaj jestem bardzo zadowolony.

Janku Twoja determinacja w podróżowaniu na narty jest godna podziwu :applause: :applause::applause:

Brawo!

Te 18 dni na nartach jest z całą pewnością o wiele pełniejsze niż moich 30.

Czytając Twoje relacje przypominają mi się moje pierwsze wyprawy na ryby...

...najpierw PKP, potem PKS i końcówka na nogach by dotrzeć nad rybną wodę i rozbić namiot.

To niesamowite wspomnienia i wyprawy z przygodą - nie to co teraz :wink:

Człowiek wygodny jest...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SON c.d. Dzisiaj bliżej poznałem w autobusie ,w drodze powrotnej do Bielska narciarza w wieku 70 lat, który latem przesiada się na rowerek i średnio dziennie pedałuje 20km.Przegadaliśmy całe 45 minut jazdy. Jest przede mną nadzieja na kilka następnych sezonów narciarskich :smile:. Obecny dzisiaj zakończyłem.

siĂłdemka.jpg

maĹe s.3.jpg

orczyk G..jpg

poĹredni.jpg

57da81e06f42a_sidemka.jpg.4bc97cbd5146c0d57046427a138d9761.jpg

57da81e077630_maes.3.jpg.f15fa29f5c56a46e0a998fd29a8a0fa9.jpg

57da81e081f48_orczykG..jpg.dac0a4c7ebb7f4cdd76c8a4fac340e5c.jpg

57da81e08b557_poredni.jpg.8eff341ad4b2fcfddabf0991f1798897.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janku Twoja determinacja w podróżowaniu na narty jest godna podziwu :applause: :applause::applause:

Brawo!

Te 18 dni na nartach jest z całą pewnością o wiele pełniejsze niż moich 30.

Z dzisiejszym 19 dni ,ale w tym 6 dni w Alpach i 3 razy samochodem szwagra. Czyli podróże PkP,PkS, KZkGop, Mzk... tylko 10 razy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...