Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2012/2013


johnny_narciarz

Rekomendowane odpowiedzi

Nowa Osada wieczorkiemZaraz po pracy szybkie pakowanko i w drogęW Wiśle jestem o 16,kupuje karnecik do 21 za 40 zł i ruszamJeśli chodzi o pogode to zimno -5,wiaterek i cały czas temperaturka spadaNarciarzy może z 30-tu :rolleyes::,jazda na bieżącoWarunki na stoku,co tu pisać-mróz,mało luda=bardzo dobre warunkiWyjeżdżony jazde kończe coś chwile po 20,jakoś mi bylo zimnawo :cool::Gdy zdawałem karnecik pani żdziwiona informuje mnie że NO ma zamiar kończyć sezon 13 kwietnia:rolleyes::

IMAG0746.jpg

IMAG0747.jpg

IMAG0748.jpg

IMAG0749.jpg

IMAG0752.jpg

IMAG0746.jpg.acbeeb2be39b2419010c661650abf33c.jpg

IMAG0747.jpg.949b0fe1ca4914235ab3c45bb70ed9ba.jpg

IMAG0748.jpg.f0b56799cd4e194f6ae60d50c025c294.jpg

IMAG0749.jpg.af7feb09d868bf190d9ed8a7796f7834.jpg

IMAG0752.jpg.7089c962ebe5801aa91593d16f94f715.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyganiał kocioł garnkowi... czyli Marboru Marcinowi, że jest Nartoholikiem :wink:

:angel:

Wiesz taka pogoda na koniec marca,trza targać

Jutro końcówka mrozów,proponuje Ci też jeszcze potargać w zimowych warunkach :tongue:

Jutro trzeba gdzieś jechać - masz rację Marcinie.

Zima ucieka, więc nie ma co siedzieć w domu i się kisić :happy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też po szpiegowałem i taki śmigłowiec ma Zbigniew Juroszek.

50-letni biznesmen z Cieszyna. Od 13 lat prowadzi sieć sportowych zakładów bukmacherskich STS liczących ponad 450 punktów. Główne przedsięwzięcie Zbigniewa Juroszka to grupa deweloperska Atal. Koncentruje się na rynkach Łodzi, Katowic, Krakowa i Wrocławia, ale w ubiegłym roku rozpoczęła też budowę mieszkań w Warszawie. W 2011 r. firma sprzedała 514 domów i mieszkań za prawie 200 mln zł. (domysły po tym artykule )

oraz Gołębiewski

jeden już rozwalił, wylądował w ogródku

http://gazetacodzienna.pl/artykul/wydarzenia/cieszynski-milioner-cudem-ocalal-z-wypadku-helikoptera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczyrk-sonDzisiaj raniutko wpadłem na pomysł,że popracuje póżniej :stupid:a z rańca na stokNie byłem jeszcze w tym sezonie w krainie łorcyków,więc wybór był prostySzybkie pakowanko,córke szybciorem do przedszkola a ja fru :tongue:O 8 melduje się w Czyrnej na parkingu,niewiem czy tylko dzisiaj ale parking freeKupuje karnecik do 13 i przez pierwsze dwie godzinki katuje bieńkułe,potem już troszkę zaczyna pojawiać się lód,ale sprawni narciarze bez problemu są wstanie skorygować tor jazdyNastępnie jade z Hali Skrzyczyńskiej na Solisko,jeżdze na Golgocie na której warunki dobrePotem jeszcze zaliczam pare zjazdów na Pośredniej i powrót do CzyrnejDzisiejsz jazda całkiem,całkie gdyby nie ten cholerny wiotr,chciało łeb urwaćPrzy tem -5 wiatr potęgował spokojnie -10,tylko raz wjechałem na Małe SkrzyczneAle ogólnie warunki i tak pikne jak na wiosne tej zimy,narty całe :wink:Ps.SON kończy sezon w niedziele

IMAG0755.jpg

IMAG0756.jpg

IMAG0758.jpg

IMAG0759.jpg

IMAG0762.jpg

IMAG0755.jpg.0b51642317e6b3abdcc0f9ce053ffbfe.jpg

IMAG0756.jpg.5c18b76bec44d67ca1ed564a482b8897.jpg

IMAG0758.jpg.8ac0bdb40efe9cc1b148667221101aeb.jpg

IMAG0759.jpg.f51b28b6ad52035b1955cdd5368b0a52.jpg

IMAG0762.jpg.dc825ec7f3f7f049d3cc452c81e05172.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamieńsk po raz kolejnyDziś rano spontaniczna decyzja - ruszamy na górkę. Jazda od 9 do 13:30, warunki cud miód, 10/10 :smile:. Od 10:30 zaczął powiewać mocny wiatr, który skutecznie wyhamowywał na płaskim dolnym odcinku stoku, ale dzięki temu cały czas do 13:30 nawet na stromym odcinku nie było żadnych nierówności. :cool::. Parking o dziwo pełny ale ludzi mało, jak widać na zdjęciach.Pozdrawiam.

IMAG1009.jpg

IMAG1010.jpg

IMAG1012.jpg

IMAG1013.jpg

IMAG1014.jpg

ps. sezon na Górce do 4 kwietnia :biggrin: .

IMAG1009.jpg.c2fe4426ac47ca0b3cf779ee6911a926.jpg

IMAG1010.jpg.ebdc860a7cb9aa6e2673123f9eeff577.jpg

IMAG1012.jpg.c6da4266ca3e00a5ff3837e86a115ff9.jpg

IMAG1013.jpg.d122f0f431116df21aeebe9a64afaf01.jpg

IMAG1014.jpg.3c11f3eb76d6808c27b25827d05442e5.jpg

Edytowane przez Ratrak
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SON kończy sezon 31.03.13 czyli w pierwsze Święto wielkanocne. Dlaczego nie we wtorek 02 .04.13 albo jeszcze tydzień później:confused::

http://szczyrkowski.pl/

Tego akurat nie rozumiem taka zima a oni kończą. Sam kiedyś jeżdziłem na pilsku 21 kwietnia a pewnie można jeszcze dłużej nie wspominając o słowacji gdzie też jak tylko mogą to jeżdzą do maja a tu już koniec. Szkoda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dzisiaj dwaj górale niskopienni, czyli ja i Mifilim wybraliśmy się na kielecki Telegraf pokorzystać z uroków tegorocznej wiosny i ponartować. Co mogę powiedzieć? Ano to, że kocham taką wiosnę KOCHAM !!! Przefantastyczne warunki na stoku i jazda na maksa. .

a dzisiaj jeździło mi się też bardzo sympatycznie :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego akurat nie rozumiem taka zima a oni kończą. Sam kiedyś jeżdziłem na pilsku 21 kwietnia a pewnie można jeszcze dłużej nie wspominając o słowacji gdzie też jak tylko mogą to jeżdzą do maja a tu już koniec. Szkoda

A co tu można nie rozumieć?

Wszystko ma swój koniec i początek, w Alpach jest to unormowane sztywnymi datami i choćby spadło metr świeżego śniegu to zamykają i koniec, wynika to z rachunku ekonomicznego.

A to że w poniedziałek nie otworzą to może wynikać z tego że mogą mieć energię zamówioną tylko do końca marca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SON w poniedziałek

Po ostatniej wizycie na Złotym Groniu i jednym zjeździe z Czantorii miałem spory niedosyt nartowania. Wszyscy opisywali fantastyczne warunki w Beskidach więc trzeba się było wybrać. Oczywiście wybór padł na SON. Co by nie mówić jest tam gdzie pojeździć, do tego ja mam blisko, no i cena fajna.

Zaparkowałem na Pośrednim. Słyszałem, że w Czyrnej nie kasują, ale wolałem nie ryzykować. Zresztą w Czyrnej trzeba podejść, czego nie lubię. Na Pośrednim nie byłem pierwszy, więc do stoku miałem jakieś 20m. Po małym guzdraniu przy aucie, do kasy, gdzie nabyłem karnet do 13. Pierwsze odbicie mam zarejestrowane 8:05. Trasy wyglądały następująco:

1-zamknięta

2- Na odcinku Małe Skrzyczne-Hala był mały problem na tej „ściance”. Lewa część zamknięta. Na prawej oblodzone, ale bardzo równo(bez przetarć). Odcinek do Czyrnej bez zarzutu. Poza tym fragmentem wspólnym z „3”, gdzie nadal są przetarcia, ale są wygrodzone płotkami. W dolnej części równiusieńko.

3- Jak dla mnie trasa, która nie powinna być liczona w ogólnym bilansie SON. Odcinka Skrzyczne-Małe Skrzyczne nie da się spróbować bez wjazdu od strony COS. Odcinek równoległy do „2” z Małego Skrzycznego nie był chyba ratrakowany, zresztą tam jest mega wąsko. Jak wiadomo „2” i „3” się rozchodzą do Czyrnej i tego fragmentu w dolnej części nie spróbowałem, ale jak patrzyłem od strony „2”, tam gdzie się łączą, to wyglądało słabo. Ale może nie powinno się oceniać jak się nie jechało.

4-Idealnie. Jedynie w tym wariancie 4a, były minimalne przetarcia.

5-„Bieńkula” Nadal za trudno jak dla mnie. Zjechałem raz i uważam, że bardzo dobre warunki, ale troszkę oblodzeń. Ale do opanowania nawet dla takiego amatora jak ja. Działał tylko orczyk II(taki ma numer na schemacie), więc trzeba było przejeżdżać w poprzek orczyka co wg mnie jest niebezpieczne.

6- Najbardziej magiczna trasa w SON. Z tego co zauważyłem na forum wielu nawet nie wie gdzie ona jest. Nietrudno zauważyć, że odbija od „4”. Następnie zbliża się do „2” i „3”(tak, że można na nie wjechać) i następnie wraca, by się znowu połączyć z „4” na wysokości jednej z „bud jedzeniowych”. Tyle, że na sporym odcinku trasa biegnie do góry. Nie sposób podjechać bez podchodzenia. Do tego wąsko. Szeroka na jeden ratrak. Co prawda było to wyratrakowane, ale najgorzej w tym dniu w SON(grudy lodu). Do tego przetarcia. Na plus tej trasy przemawia widoczek, ale więcej tam nie pojadę, chyba, że to ktoś zniweluje tak, żeby nie trzeba było podchodzić.

7-Jak dla mnie najlepiej przygotowana trasa. Cały dzień bez zarzutu. Ktoś już tu pisał na forum, ale zaskakujący dla mnie jest też kolor tej trasy, zwłaszcza w tej części z Hali do Suchego.

8- Do samego końca idealnie. Trasa jak wiadomo dla początkujących, ale pięknie wyratrakowana(hiper szeroko). Bardzo mało ludzi, więc do 13 na spokojnie.

9- Idealnie przygotowana trasa, ale jak dla mnie te wyciągi V, IX chodzą wolniej niż np. z Suchego na Halę. Dlatego zamiast Julianów wolę inne trasy. Do „9” nie można się jednak przyczepić.

10-Idealna jak wszystko w obrębie Julianów

11-„Golgota” Chyba najlepsze przygotowanie tej trasy jakie miałem okazję testować w swojej krótkiej „karierze” narciarskiej. Równo, bez przetarć. Po 12 spróbowałem zjazdu i jak dla mnie tak samo równo jak rano(oczywiście bez sztruksu). Wg mnie jest tam bardzo niebezpiecznie na dole. Gdyby ktoś nie opanował nart w końcówce to albo droga, albo dach baru jego. Chyba, że coś dadzą te śmieszne płotki, ale nie wyglądają mi na dobre zabezpieczenie.

12-Kolejna trasa widmo w SON. Tzn. jak najbardziej istnieje i muszę ją chyba najbardziej pochwalić za „trzymanie formy”. Tyle, że na całej długości w ośrodku jest oznaczona jako „9”. Oznaczenia na słupkach wskazują, że „9” rozwidla się na 2 warianty. Na mapce jest zupełnie inaczej. Na trasie przed godz. 13 dało się znaleźć pokłady dziewiczego sztruksu. Zjechałem tam kilka razy pod koniec i było bajecznie. Dla początkujących na tej trasie podobnie jak na 9 są dosyć trudne te „ścianki”.

13-Poza magiczną „6” najsłabiej utrzymana trasa. Duże połacie trawy i piasku. Oczywiście łatwe do ominięcia, ale słabo to wyglądało jak na pięknym białym śniegu takie szaro-buro-zielone plamy. Oczywiście poza tymi niefajnymi miejscami mega równo.

Na minus brak wyrównania pod niektórymi wyciągami. Nierówno było pod XII, III i oczywiście II z Czyrnej. Na pozostałych było super równo. Najlepiej wyglądała VII obok Golgoty. Właściwie przez cały sezon było tam mega równo.

Z rana jazda na bieżąco. Później trzeba było czekać tak 3-4 pary już za kołowrotkami. Aż w pewnym momencie na II zrobiła się taka dziwna kolejka. Na trasach super pusto, a tam ze 2 pary do kołowrotka i 5-6 za kołowrotkiem. Krótko mówiąc parę minut czekania. Później już tam nie jechałem i reszta „bezkolejkowa”. Jeździłem na tyle szybko ile potrafię z jedną małą przerwą na winko. Tam się właśnie dowiedziałem, że kończą 31.03. Podobno ma to wynikać z tego, że trzebaby zapłacić jakieś podatki za kwiecień. Zapewne też trzebaby „orczykowym” zapłacić, ale tu się chyba można dogadać, żeby dostali kasę tylko za kilka dni. Na pewno jest tam jeszcze bardzo dużo śniegu. Dlatego nie kumam dlaczego, ma się to skończyć już teraz. Myślę, że na 1.04 znalazłoby się dużo amatorów białego szaleństwa.

Ostatnie odbicie miałem 12:55. Zrobiłem w tym czasie 32 wjazdy różnymi wyciągami. Jak dla mnie było troszkę za zimno. Na Małym Skrzycznem -13, w pozostałych miejscach -10. Przez to jednak, że było tak zimno to trasy do końca trzymały formę. Jedne lepiej, drugie gorzej, ale do końca nie było miejsca gdzie zrobiłoby się jakoś niesympatycznie. Jak ktoś tylko ma możliwość wyjazdu w tygodniu do SON to mogę polecić w pełni. Nie wiem, czy zawsze tak dobrze przygotują trasy, ale jak dla mnie było bajecznie równo.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś z rana na zamknięcie sezonu 3h na Czantorii. Czantorię zawsze omijałem z uwagi na ceny i tłumy. Trasa czerwona z eleganckim nachyleniem przygotowana bardzo dobrze, śniegu pod dostatkiem. Na niebieskiej, mimo, że otwarta warunki takie sobie. Zresztą ta trasa oprócz górnego odcinka to nic ciekawego. Dziś jazda na bieżąco, około 2/3 krzesełek jeździło pustych. Jeśli nie będzie pogodowego kataklizmu to dłuższą chwilę na Czantorii jeszcze będzie można pojeździć...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca instruktora jest ciężka. Parchatka w blasku Księżyca - poraz kolejny.

Chyba zarażam...

Od zeszłego tygodnia w kalendarzu miałem zaznaczony narciarski wtorek.

Koledzy w pracy się dowiedzieli i postanowili pojechać razem ze mną...w tym jeden, który nigdy nie miał desek na nogach.

Zarażam swoją pasją, czy co?

Na miejscu, w Parchatce jesteśmy ok 18:30. Zaczynamy od malutkiego grzańca ponieważ nie jest zbyt ciepło: -4stopnie.

051d27585e12d12emed.jpg

Kolega bierze z wypożyczalni narty, kupujemy karnety i w górę...

Wjazd talerzykiem wychodzi mu perfekcyjnie :happy:

Ponieważ jest nas czwórka, to ustalamy, że każdy z nas jedzie z początkującym po dwa zjazdy udzielając mu wskazówek.

Wychodzi na to, że ja zaczynam...

Księżyc świeci, oświetlając trasy:

61139016537ed817med.jpg

Płaski początek jest w sam raz do tego by się oswoić z nartami.

Robimy drobną rozgrzewkę i zaczynamy ćwiczyć pług.

Pomimo sporego zapału, nogi kolegi są jakieś bardzo miękkie...

...kilka metrów jedzie stojąc, potem upadek - i tak 10 minut zjeżdżamy pierwszy zjazd.

12237d3080c4dc0bmed.jpg

Chwila oddechu i jedziemy w górę drugi raz.

W oczy rzuca mi się, nie zauważony wcześniej obiekt klasy lux:

f7984d2d8504cea9med.jpg

Szersza trasa najwyraźniej bardziej się podoba mojemu "uczniowi".

Częstotliwość upadków się zmniejsza - czyżby moje wskazówki coś pomagały?

Wątpię...

...to raczej przyzwyczajenie się i krótkie obycie z deskami na nogach.

ef5925480e0758d9med.jpg

Kończę swoją "rundkę", oddaję początkującego w inne ręce...

ufff

Przyśpieszam.

Kilka szybkich zjazdów i gdy jestem już dobrze rozgrzany, skaczę sobie z hopki:

c29491f8fa4f144amed.jpg

Kolejne zjazdy:

b3a8b702e9b17ff3med.jpg

Początkujący ćwiczy...

...drugi "instruktor" tłumaczy po swojemu.

Dużej zmiany nie ma...

...zaczyna swoje lekcje płeć piękna.

Jesteśmy w szoku, bo nagła zmiana. Upadków bardzo mało...a ostatni zjazd bez upadku.

Co się stało?

Urok pięknej Dziewczyny?

A może celniejsze uwagi uczącej się w sumie jeszcze adeptki narciarstwa?

Czy...męska motywacja, by zaimponować Kobiecie?

Kończymy.

Jest po 21 i pora jechać do domu.

Ostatni rzut oka na zimowy klimat Parchatki w blasku Księżyca i pakowanie do auta.

651d8dc11ba00a2dmed.jpg

Droga powrotna to mecz...

...mecz słuchany w radio, na pierwszym programie - nawet z San Marino, to bardzo ciekawe przeżycie :laughing:

Ufff - wygrywamy...

...ale to nie jest najważniejsze.

Ważniejsze jest to, że początkujący Kolega, mimo bolesnej pierwszej lekcji - niesamowicie zadowolony z wyjazdu, postanowił zostać narciarzem.

pozdrawiam

marboru

PS. Podziwiam wszystkich instruktorów. Nie wiedziałem jak ciężką pracę wykonujecie...

Gratuluję cierpliwości i wytrwałości w tym co robicie.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soszów wieczorkiemDość niespodziewanie dziś wcześniej dostałem wolne,więc w głowie zaświeciła się żarówka... Trza na narty jechać!Musiałem na szybkości rozkminić,jak to pogodzić z masą obowiązków (nie mam tyle wolnego czasu co obecni liderzy :wink: ) i się udało!Już 15.30 biegnę (dosłownie!) do auta i obieram kierunek Wisła.Lubię marzec narciarsko,ale ma też on minusy.Choćby to,że niestety wiele stacji działa krótko albo tylko w weekendy,więc wybór miejsca ograniczony.Najpewniej jechać do Wisły,bo "tam na pewno musi być jakaś cywilizacja"... :wink: Wybór padł na Soszów,bo najbliżej,bo najtaniej!Kto by pomyślał,że będę tą stację chwalił za ceny!Na miejsce docieram tuż po 16.Czemu tuż po a nie przed?Bo parkingowy robi do 16.00! :tongue: Później parking bezpłatny!Ekspres gramoling i zakupuję wieczorny karnet od 16.00 - 21.00.Najpierw krzesło,potem orczyk,bo jeszcze działa i na samą górę póki jasno.Tutaj miłe zaskoczenie!Otóż ruszam na trasę niebieską,swoim zwyczajem raczej boczkiem,a tu jeszcze nienaruszony sztruks! :applause: Nie dość,że ten odcinek niebieskiej jest bardzo fajny,to jeszcze niemal nie naruszony.Tutaj więc śmigam aż do końca funkcjonowania orczyka.Co dalej?Pozostaje krzesło.Jeździmy tylko na dolnej części tras,więc jeżdżę opcją niebiesko-czarną.Tutaj również warunki znakomite!Póki widoczność pozwala,katuję tą opcję.Niestety po ćmoku już nie za bardzo da się tam śmigać,pozostaje czerwona i dolna część niebieskiej.Dobrze,że jest mróz,ale niestety jest też dość mocny wiatr i chyba do tego spora wilgotność powietrza,bo odczuwalna temperatura poniżej -10st!Trasy są super,wszędzie twardo,równo,po bokach trochę cukru,zero minerałów i do tego ludzi niewiele.Jedynie zaniepokoiło mnie,że po 18 we wszystkich knajpach ciemno... :confused:: Na szczęście działa restauracja przy dolnej stacji krzesełka,bo po dwóch godzinach aż się prosi grzańca zaliczyć!Robię krótką pauzę,żeby trochę się ogrzać i żeby znów komfortowo nawijać kolejne zjazdy.Robię nawet jedną fotkę:

P1180451.jpg

Ale tyle wystarczy,bo każde odsłonienie się,kosztuję utratę bezcennego ciepła! :wink: Śmigam dalej i wyłącznie po czerwonej,bo tu nogi muszą się napracować.Pasjonatów takich jak ja nie brakuję,ciągle jeździ ok 20 - 30 ludzi.Najlepszy jest widok,kiedy dochodzi 21.00,czyli godzina zamknięcia ośrodka,wtedy wszyscy cisną jak zwariowani do krzesła,żeby jeszcze choć jeden raz... :biggrin:No cóż,5 godzin to nie to samo co 9 na Pilsku,ale nie ma co narzekać."Na bezrybiu i rak rybą!" :cool::Pozdrawia niezależny reporter z Beskidów. :wink:

P1180451.jpg.eb5038866d9f1cef34037e777e0255b8.jpg

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

johnny narciarz jestes wielki ja w tym sezonie 53 dni na nartach.

czwartek i piatek będę na PILSKU i chetnie wypije grzanca w starym schronisku z SKIONLINE.pl forumowiczami...

hasło : skionline.

pozdrowienia dla miłosników SKI.

CZY SZEF JC i SB planują jakieś spotkanie na PILSKU w kwietniu czy na GRUNKI SCH

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tu można nie rozumieć?

Wszystko ma swój koniec i początek, w Alpach jest to unormowane sztywnymi datami i choćby spadło metr świeżego śniegu to zamykają i koniec, wynika to z rachunku ekonomicznego.

A to że w poniedziałek nie otworzą to może wynikać z tego że mogą mieć energię zamówioną tylko do końca marca.

No dobra sztywne daty ale żeby to chociaż było 15 kwietnia nie mówiąc do końca kwietnia no ale wtedy to już chyba rzeczywiście za długo bo w naszych warunkach szczyrkowskich to śniegu już może nie być
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Podziwiam wszystkich instruktorów. Nie wiedziałem jak ciężką pracę wykonujecie...

Gratuluję cierpliwości i wytrwałości w tym co robicie.

powiem tak można super jezdzić sobie . ale nauczenie nowego adepta jest trudne. NA KURSIE INSTRUKTOR uczy sie od podstaw jak uczyć poszczególne elementy. NA kursie omawia sie błedy i sposoby jak je eliminować. poza tym majac praktykę nabywa sie doświadczenia jak podejść do ucznia ktory ma lat 4-5 jakie techniki dla faceta wiek dojrzały czy pieknej kobiety. jedna zasada - pokaz krotkie objasnienie i potem nauczyciel jazda tyłem i asekuracja gdy uczeń rozwija predkość 3 żółwie.

ZYCZĘ dużo smacznej szynki i podrapanych j..... oraz milego szusowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi sztywnymi datami poza Polska to roznie jest. Nie wiem w sumie, jak jest w austriackich Alpach, ale w Hiszpanii na przyklad reaguja elastycznie. W Pienejach jest rekordowy rok i Baqueira-Beret przedluza sezon. Podobnie Sierra Nevada. Najczesciej polega to na tym, ze otwieraja na kilka dodatkowych weekendow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ja w tym sezonie 53 dni na nartach.

No proszę,mamy tu anonimowego nartoholika! :applause: No toś przysadził obecnym (oficjalnym) liderom po ambicji... :wink:

No ale nie o to chodzi,jak co komu wychodzi... :)

czwartek i piatek będę na PILSKU i chetnie wypije grzanca w starym schronisku z SKIONLINE.pl forumowiczami...

"Nie dla psa kiełbasa" - jest szansa,ale raczej nikła,że się tam pojawię w tym terminie... :sorrow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...