Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2012/2013


johnny_narciarz

Rekomendowane odpowiedzi

Nowa Osada 11-12 stycznia

Piątek

W piątek miałem inne plany, ale szybka decyzja i o 9.00 wyjeżdżałem już Katowic w kierunku Wisły, planowałem Złoty Groń w Istebnej –z uwagi na szybką kanapę, ale w ostatnim momencie spojrzałem w net no i na Złotym Groniu jakieś zawody, więc zmiana planów. Nową Osadę zawsze mijałem jadąc na Cienków i jakoś nigdy nie było okazji - postanowiłem sprawdzić. Dotarłem 10.30 , mimo późnej godziny nie ma kolejki do wyciągu. Kupuje karnet na 4 h i heja. Pogoda – raz chmury raz słońce, niewielki mróz, trasa przygotowana całkiem fajnie, po bokach sporo świeżego, po dwóch godzinach zmieniam zatem narty i próbuje sił w małym freeraidzie. Koło 12.00 pojawia się coraz więcej ludzi, robi się ciasno na stoku no i się zamuldza. Przy powrocie widzę na parkingu sporo aut na rejestracjach innych województw, widac, że zaczęły się ferie. Jutro będzie kupa ludzi pewnie.

Sobota

Jestem w Nowej Osadzie przed 8.00, co ciekawe udało mi się wyciągnąć 7-letnią córkę o 6.00 z łóżka, żeby pojechała z tatą na poranne narty! Pada śnieg, trasa przygotowana ale miękka. Dość sporo ludzi przed otwarciem, ale jeździmy na bieżąco gdzieś do 9.00, potem z każdym zjazdem rośnie kolejka. Śnieg cały czas pada raz mniej raz mocniej, na trasie też go coraz więcej , ja akurat lobię takie warunki, jeździmy trochę poza trasą - jest fajny puch. Przed 10.00 ludzi od groma, wielka kolejka, na trasie robi się bardzo ciasno i pierwsze muldy. Córka stanowczo protestuje przeciwko staniu w potężnej kolejce, wiec o 10.30 kończymy poranne, całkiem udane nartowanie. Przyjazd w weekend na późniejsza godzinę niż 8.00 mija się tutaj z celem, tym bardziej teraz gdy rozpoczęły się ferie.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę kolejny trening w Bałtowie.

Śniegu kilkanaście centymetrów z chmurki.

Temperatura -2.

Na trasie jak to w intensywne opady.

Dół nowego krzesła:

d46deca20ff4d379med.jpg

Krzesełka wiszą już na linie - wyciąg wygląda na zamontowany i gotowy do pracy.

Nową trasę gdy wyjeżdżałem ubijał ratrak...może dzisiaj w niedzielę, po niej śmignę? Kto wie?

8962766e181dba7fmed.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę wybrałem się do podkieleckiego Tumlina http://www.tumlinsportski.pl/ rozruszać trochę kości i sprzęt. Ponieważ w świętokrzyskim właśnie zaczęły się ferie miałem zamiar być na miejscu na 10, kiedy to wyciąg rusza. Tak się zbierałem, że na miejscu byłem po 11. Po przyjeździe na parkingu dużo wolnego miejsca, na stoku jeździ może 30-40 osób. Warunki pewnie jak wszędzie, czyli padający ciągle śnieg, a na stoku sporo świeżego, kopnego śniegu. Nigdzie nie natrafiłem na ślady po ratraku, tak że przed otwarciem na pewno nie ratrakowali, być może zrobili to w piątek wieczorem.

Tak stok wyglądał z dołu:

camerazoom2013011211171.jpg

Dolna "stacja" wyciągu i standardowa kolejka do niego :happy::

camerazoom2013011213101.jpg

camerazoom2013011211172.jpg

A na górze wesoło oznaczona strefa wyczepiania:

camerazoom2013011211224.jpg

I widok z góry:

camerazoom2013011211230.jpg

camerazoom2013011213193.jpg

camerazoom2013011213194.jpg

No i na koniec widok z parkingu na stok:

camerazoom2013011213373.jpg

Jak widać na zdjęciach przez cały czas śnieżyli boczny stok i niestety jadąc wyciągiem baaardzo wolnym niestety, śnieg z armatek bardzo często sypał prosto w twarz.

I muszę jakiś patent znaleźć na zimne palce w stopach. Pierwszy raz miałem na stoku nowe buty Fischer Progressor 120 i trzymanie nogi super (w sumie teoretycznie można jechać z klamrami zapiętymi na 1 ząbek, zero ucisków, obtarć, itp.... tylko strasznie zmarzły mi palce u stóp :sad:

Przed jazdą tak z ciekawości uruchomiłem w telefonie dwie aplikacje z danymi typu przejechany dystans, prędkości, itp. Przez dwie godziny przejechałem góra-dół w sumie 24km i co ciekawe, obie aplikacje pokazały maksymalną prędkość ok 69,5 km/h.

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny trening w Bałtowie.

Warunki w świętokrzyskim, po wczorajszych intensywnych opadach śniegu - idealne.

W dniu dzisiejszym uzyskałem kilka informacji na temat modernizacji Ośrodka.

Otóż zamontowany wyciąg krzesełkowy czeka na odbiór techniczny, dlatego na razie nie jest uruchomiony mimo tego, że trwa naśnieżanie i ratrak pracował dzisiaj tam cały mój pobyt...oj kusiło by ominąć obsługę i po sztruksie wypróbować nowe...

c89a70de547ea56dmed.jpg

Od obsługi dowiedziałem się, ze są spore szanse na uruchomienie w przyszły weekend :happy:

Kolejka jest produkcji słowackiej, ma 55 krzesełek i przepustowość 2400 osób na godzinę. Razem z orczykami, przepustowość ośrodka wzrośnie do 4800 o/h.

931b571a9fadcfeamed.jpg

Wszystkie trzy wyciągi będą wywozić narciarzy na sam szczyt...

52bda0fb328e2c98med.jpg

...z którego będzie dostępne trzy trasy narciarskie (dwie dotychczasowe).

9d928123b7a571ecmed.jpg

W dniu dzisiejszym od 9, do 11 niewielu narciarzy - później zaczęły się robić kolejki.

Weekend...

...a jak wolne, to nawet Ci co kochają przestworza wykorzystują czas na swoją pasję.

3bccb36d7ce2f090med.jpg

To był udany dzień.

pozdrawiam

marboru

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaworzyna 11.01.2013Mimo moich złośliwości w ostatnim poście na temat tej góry (płatnych parkingów), w piątek byłem na jeździe od 15 do 18.Ze względu na duże opady śniegu, o tej porze stok był pokryty muldami z białego puchu. Jednak w miejscach przetartych nie było lodu. Otwarli trasę nr 2A, więc tam skierowałem pierwsze kroki. Jada w takich warunkach na K2 Rictor - REWELACJA :) Uśmiech od uch od ucha. Po zamknięci przeniosłem się na 1 - tu też jazda bez kolejek w takich samych warunkach.Poniżej kilka zdjęć nienajlepszych bo z komórki.

ZdjÄcia-0011.jpg

ZdjÄcia-0015.jpg

ZdjÄcia-0016.jpg

.W drodze powrotnej intensywnie padał śnieg.

57da81a07ffdb_Zdjcia-0011.jpg.d9e42f349bf44cc671a8b0d82298158a.jpg

57da81a08c061_Zdjcia-0015.jpg.4769fc34e70061e06f463764c5c6945f.jpg

57da81a0989ab_Zdjcia-0016.jpg.8c736e8ebbbc1223b588bf4f8c1b8162.jpg

Edytowane przez robert_k
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czantoria

Dziś wybór padł na czantorię.

Przyjazd przed 9 i na parkingu ośrodka nie było już miejsc, na stronie się reklamują że jest za darmo, więc trzeba było zostawić samochód po drugiej stronie drogi za 6PLN.

Na niebieskiej trasie warunki słabe. Oceniam na 3 w skali do 5, ze względu na dużą ilość kamieni, co moje ślizgi niestety odczuły. Do tego przetarcia szczególnie przy przecinkach przez las.

Za to trasa czerwona przygotowana dobrze, oceniam na 5-. Trochę miękko no i z czasem zaczęły się robić muldy. W dolnej części trasy cały czas pracowały armatki.

Cały czas lekko padał śnieg.

Całkiem sporo ludzi przyjechało, jednak jak leży śnieg na śląsku automatycznie przekłada się to na frekwencje na stokach.

W kolejce czas oczekiwania 10-12min i to już od samego początku.

Ze względu na ilość ludzi jeździłem na karnecie punktowym i okazało się to dobrą decyzją.

Wyjazd bardzo udany, lubię jeździć na Czantorii. :)

pozdrawiam

Luce

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Son - 12.01

We wczorajszą sobotę, tj 12.01.2013, wybrałem się w końcu zainaugurować sezon. Jakoś wcześniej nie miałem ochoty testować wątpliwych warunków, ale że już późno a i opad był w ostatnich dniach przyzwoity, we wspomnianą sobotę o godz. 0750 zameldowałem się na darmowym parkingu na Czyrnej. Samochodów układał się już drugi rząd, więc można się było spodziewać sporej ilości amatorów białego szaleństwa na stokach, jednak przez pierwsze 2 godzinki nie dało się tego odczuć. Co dało się natomiast odczuć, to fakt iż Czyrna została otwarta na siłę. Czerwonej jedynki nie odważyłem się nawet sprawdzić, bo jeśli z orczyka o godzinie 0800 widzę na niej wystającą trawę+minerały, nie wróży to dobrze i oznacza iż trasa nie nadaję się do jazdy. Bieńkuli na szczęście nie otworzyli, więc plus dla nich. Niebieska czwórka do Suchego i Soliska okej, chociaż kilka oblodzeń zauważono. Idźmy wyżej.. Najlepiej obfita w śnieg była trasa z Małego Skrzycznego do Hali S. Tam warunki dobre+ i gdyby nie specyfika trasy, spokojnie można by tam spędzić pół dnia, nie martwiąc się o kamienie czy lód. Dobra również traska nr5, oraz zielona 8 na Julianach. Z biegiem czasu i przybywających ludków, warunki się niestety pogarszały.. i tak po ucieczce z zatłoczonych Julianów, walecznym zjeździe z Golgoty (muldy+lód), wróciłem na Hale Skrzyczeńską po to by zjechać do Czyrnej niebieską trasą, która miejscami wymuszała postój aby wybrać tor jazdy między kamieniami..

Generalnie pojeżdżone, dzień uważam za udany, radość z powrotu na dechy niesamowita.. jednak na bardzo warunki w SON'ie trzeba poczekać jeszcze ze 20cm śniegu ubitego!

Na chwilę obecną, całokształt oceniłbym na dostatecznie z plusem.

ps. ahhh no i ten zapach smaru w okolicach dolnych stacji orczyków.. mmmm człowiek czuje się u siebie :-)

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj 13.01.2013 wybieramy się z żoną na narty. Do wyboru Pilsko lub Stożek,ze względu na kiepsko odśnieżone drogi dojazdowe, a także na to, że moja druga połowa lubi sobie rano pospać wybieramy Stożek. Start z Gliwic parę minut po 7ej i o 8:15 meldujemy się na dolnym parkingu pod Stożkiem. Tutaj miłe zaskoczenie, podróż pod wyciąg odbywa się skibusami (darmowymi), które kursują na bieżąco. Kolejny wyższy parking jest obsługiwany przez przewoźników niezależnych (koń+sanie), którzy pobierają opłatę za transport. Goście nocujący w ośrodku na Stożku mogą podjechać pod sam wyciąg samochodem.

Szybki zakup karnetów i już "pędzimy" wyciągiem na górę. Ludzi brak, tzn. Jest może z 20 osób i w miarę upływu czasu liczba ta nie powiększ się jakoś strasznie. Wjazd na górę bez przestojów, właściwie bez kolejek. Najdłuższy czas oczekiwania na bramkach minuta.

Odnośnie warunków, to są takie do jakich przyzwyczaił mnie Stożek w ostatnich latach. Porannego "sztruksu" raczej nie można tutaj doświadczyć. Górna część trasy mięka, około południa zaczynają się tworzyć muldy. Na ściankach na czerwonej jak i na czarnej w miarę twardo i w miarę równo, podobnie jak w dolnej części trasy. Podczas zjazdów nie wykryłem żadnych minerałów i przetarć. Takie daje się zauważyć na nawrotkach na niebieskiej nartostradzie.

Odnośnie trudności Stożka. Ktoś wspominał w wątku o najtrudniejszych polskich trasach tą górkę. Dla mnie (podobnie jak dla mojej 10 letniej córki, która jeździ tam ze szkółką) nigdy nie była ona jakoś specjalnie trudna. Natomiast moja żona po pierwszym zjeździe była w lekkim szoku i stwierdziła, że FIS na Skrzycznym jest sporo łatwiejszy :confused::

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 % znizki

13 stycznia Solisko Szczyrk godz 9. czekam w sporej kolejce ponad 20 minut - widzę znowu reklamy mojej sieci komórkowej PLUS GSM o treści wyślij SMS o treści Szczyrk na numer 71300 i otrzymasz 20 % znizki na karte teminowa czyli z kwoty 68 zł obnizka o 14 zl lub z karty za 48 zł tez 20 orocent.Pokazuje pani w kasie komórke z sms zwrotnym. lecz pani mowi żę tego systemu nie ma jeszcze w swej kasie i proponuje mi przejść kulturalnie do kasy na Golgotę.JA kulturalnie mówię że to jest smieszne, jesli macie takie reklamy to ja nie będe biegał po całym Szczyrku w poszukiwanie dobrej kasy ktora posiada te aplikację do znizki

inny pozytwyny aspekt to że powstła nowa wypozyczalnia obok Soliska i na dole posiadaja piekne TOALETY z płytkami z umywalką z recznikami w cenie 2 zł

Szkoda ze BAR AKWARIUM stoi dalej pusty

na trasie niebieskiej z Małego Skrzycznego fajny bufet Bacówka był nieczynny.

Na trasie 2 niebieskiej do Czyrnej sporo kamieni....

Ogólnie dużo nowego nie ubitego sniegu i duzo ludzi ....

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwardoń-Ski puch

Wczoraj 13 wyjazd na narty,a dziś 13 dzień w roku 2013... Czy nie powinna nastąpić kumulacja pecha?Coś w tym jest,tyle tylko,że te trzynastki okazały się baaardzo szczęśliwe!Wczoraj uśmiech nr 10 na twarzy,a dziś kontynuacja!Zapobiegawczo zabrałem moje łopaty K2 Coomback.

ZwardońSki rusza o godz. 9.00,więc nie trzeba jakoś wcześniej wstawać.Ruszamy jak zaplanowaliśmy i już po 45 minutach osiągamy Zwardoń.Drogi na początku wydawały się śliskie,ale w rzeczywistości ok.Na miejscu meldujemy się tuż przed godz. 9. szybki gramoling i do kas.Tam pierwszy zgrzyt,wynikający z braku odpowiedniej informacji.Otóż na wywieszonym cenniku karnet poranny za 45zł jest od 9.00 do 12.00,natomiast czterogodzinny za 50zł... Z oczywistych względów bierzemy ten drugi,ale już za nami ktoś wziął pierwszą opcję!Chwila nasłuchu i już wiemy,że karnet poranny był do 13.00.W sumie bez znaczenia,ale ktoś nie dopilnował.To kolejne miejsce,gdzie nie byłem nigdy w życiu,więc pierwsze spojrzenie:

zwardo_1.jpg

Z rana na wyciągu pusto,więc trzeba wykorzystać szanse na fotkę nowego nabytku:

zwardo_2.jpg

zwardo_3.jpg

Jak widać na zdjęciach,ciągle sypie śnieg,ale to właściwie cieszy.Może zdjęcia nieco mało efektowne,ale opad cieszy!Nie widać przesłanek na poprawę pogody,więc szybka fota z rana:

zwardo_4.jpg

Stok wygląda dość interesująco - był ratrakowany,ale nasypało na niego dobre 10 - 15 cm świeżego śniegu.Uwielbiam takie warunki!Niestety ten puch delikatny i słabo się go "czuję",za to bardziej można poczuć,że podłoże nie jest idealnie przygotowane.Dziś mogę dać 4 na 5,bo brak przetarć czy minerałów,ale nie do końca jest pod puszystym dywanikiem równo.

Szybko jednak każdy znajduję swój tor jazdy i odczucia jak najbardziej pozytywne!Niedawno Figo pisał,że nie lubił Małego Rachowca ze względu na trawers - to już przeszłość,teraz nachylenie jest tylko i wyłącznie w dół.Tutaj szybko zbiera się sporo ludzi,więc zaczynamy lukać w stronę Dużego rachowca:

zwardo_5.jpg

Wypytujemy panów z obsługi jak się tam dostać,czy wyciąg ruszy i o knajpkę,żeby się ogrzać.Wskazują drogę,ale odpowiedzi na część pytań dostaniemy na miejscu... jak najbardziej pozytywnych!Ruszamy więc i szybko trafiamy na jakąś drogę i dale nieco po płaskim wprost na środkową część trasy.Tutaj miłe zaskoczenie... ZwardońSki podawał warunki jako dostateczne... My jednogłośnie stwierdzamy,że są DOSKONAŁE!!! Trasa była ratrakowana,ale od tego czasu dosypało na nią dobre 20cm świeżego śniegu!Jest bosko!Wszyscy mają wieeelki banan!Tutaj widać co nieco:

zwardo_8.jpg

Andrzej zapuszcza się dalej,ale chyba jednak Rictory nie do końca zdały egzamin... Ale na trasę wraca uśmiechnięty:

zwardo_9.jpg

Dopóki na trasie jest sporo puchu,to wszyscy tu śmigamy i rozjeżdżamy go do końca.Później sam zapuszczam się w pola,tam gdzie jeszcze nikt nie dotarł.Poza trasą jest grubo ponad pół metra świeżego śniegu!Rewelacja!Już planuję zakup jeszcze szerszych nart!

Po przerwie w barze,pojawia się słońce,które w tym sezonie towarzyszy mi niemal na każdym kroku.Czas robić zdjęcia!Niestety czas też powoli wracać.Kombinujemy drogę powrotną,bo pola z puchem kuszą:

zwardo_17.jpg

Ruszamy drogą okrężną przez pola,a ja,z racji posiadania najszerszych nart,rozdziewiczam teren:

zwardo_18.jpg

Wszyscy są zachwyceni,na każdym kroku bajkowe widoki,nic tylko słychać flesze... Po drodzę zaliczamy jeszcze taki lajtowy slalom,wszyscy jednak dają trochę z siebie:

zwardo_23.jpg

Na koniec spojrzenie na kolejki do kanapy:

zwardo_24.jpg

No i na całość,bo w słońcu to wygląda lepiej:

zwardo_25.jpg

Ech,co za dzień!Dzięki panowie za miłe towarzystwo i wspólne przeżywanie niesamowitego dnia!Oby dało się to powtarzać,jak najczęściej!Zakochałem się w Zwardoniu!!!

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Like 22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widoki z Duzego sa przepiekne-sam ostatnio tam telefonem nabilem ponad 150 zdjec. Tam gdzie stoicie z tylu wyciagu jak leci niebieska trasa w bezchmurna pogode bylo widac osniezone szczyty Tatr jak na wyciagniecie reki. W sumie to tam przez caly dzien chyba z godzine na focenie stracilem dlatego nie zalowalem ze wzialem calodniowy karnet. Tym bardziej bede wyczekiwal na kolejne foty:happy:

P.s. juz sa - lece ogladac:)

Czekajcie na relację Johnnego z Rachowców, a zwłaszcza z Dużego.

Jeżeli tak wygląda raj to może być :happy:

[ATTACH=CONFIG]8434[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]8435[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]8436[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]8437[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]8438[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferie zimowe się rozpoczęły to w weekendy trzeba sobie zdecydowanie odpuścić. Do SON zawitam w piątek 18.01.13.Liczę na luz na stokach.

Znajomy 12.01 zrezygnował z Nowej Osady bo miejsca na parkingu i stoku trudno było znależć:mad:: - Ot, taka uroda Nowej Osady

A co do SON - powodzenia (Ferie rozpoczęte !!!!! :tongue:)

Trzymaj się śniegu!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slash0r - i jak tam - dałeś radę??? - bo dzisiaj myślałem, że chociaż w niedzielę będzie mniej ludzi (niż w sobotę) - ale dzień wolny+ferie - ludzi od groma

Niestety ekipa się chorobowo wykruszyła :( a samotnie ruszać w te tłumy to jak walczyć z wiatrakami :)

Chyba nie będę płakał, że mnie dzisiaj tam nie było. Też spoglądałem na kamerki i bywało nawet gorzej niż na tym co Ty, fundu dodałeś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech,co za dzień!Dzięki panowie za miłe towarzystwo i wspólne przeżywanie niesamowitego dnia!Oby dało się to powtarzać,jak najczęściej!Zakochałem się w Zwardoniu!!!

Dzięki za relację. Sam tam się wybieram na cały przyszły tydzień, a ponieważ tam nigdy nie byłem obawiałem się czy to dobre miejsce na tydzień jazdy. Widzę że ryzyko się opłaci :) Aż mi się chce już jechać.:frown::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolejny raz wszystkich. Taka krótka relacja z najpiękniejszych chwil tej zimy(moich ofkoz). Czwartek rano-dowiaduje się że przez najbliższe dwa dni nie mam co robić w pracy,musze wybrać urlop. Szybka konsultacja z moim współpracownikiem,jeszcze szybsza reakcja,urlopy wypisane. Umówieni na piątek rano. Pakujemy się do fury i ruszamy. Kierunek dobrze znany i przez nas uwielbiany-Szczyrk-Skrzyczne. Jak co tydzień. Ale,ale....tym razem same niespodzianki. Pierwsze co to ŚNIEG!!! JEST!!I to wszędzie dookoła!

20130111_093425.jpg

W czwartek kolejek brak przed kasą-to kolejny dobry znak.Ale chwile później przecieraliśmy oczy ze zdziwienia. Jakiś ziomek na desce pocinał na dół. Gdzie w ostatnią sobotę widzieliśmy trawę. Więc chyba się da. Na wyciągu kolejne miłe chwile(poza samą podróżą która tam trwa i trwa).

20130111_143048.jpg

Jedziemy dalej,kilka osób na Jaworzynie która utopiona w śniegu. Startujemy następnym wyciągiem pietro wyżej nastawieni na jazdę samym FISem,no bo reszta przecie nieczynna(według strony COS).

20130111_143337.jpg

Im wyzej tym trudniejsze warunki. Mgła,zaczyna sypać odrobinke, ale mordy się cieszą. A na samej górze kolejna mega niespodzianka. Wszystkie trasy czynne!! Decydujemy się najpierw na znany nam FIS,potem Kaskada i tam miłość do tej traski rozkwitła. Jest równie niesamowita jak FIS. Na FISie były porozstawiane tyczki dla narciarzy a przy nich takie rynny że jazda na desce troszkę straciła w tym miejscu. Po południu rynny roz...zniwelowane i jazda była przyjemna. Sniegu po bokach tyle że troszke ciągneło poza traske. Tylko że doświadczenie w tym temacie niewielkie więc ledwo się wychylaliśmy. Znaleźliśmy fajny przesmyk pomiędzy trasami, na nim fajne zaspy które troszkę nas wypychały w powietrze. Jednak lądowanie na puchu który nie przekracza 20 cm to loteria. No i kumpel wygrał na niej fajne oranie deski(regeneracja ślizgu konieczna). Zdjęcia marne bo robiłem aparatem,kamerke miałem w plecaku....no właśnie.Co tu będe przynudzał. Zapraszam do zerknięcia.[video=youtube;6dunmJs1DPg]
Subskrybujcie kanał i komentujcie Panowie i Panie.

20130111_093425.jpg.1de4cfe5d73c054b8e410de5c098192a.jpg

20130111_143048.jpg.3bd4286b0fa33a28b6b0d6c04b02cd7a.jpg

20130111_143337.jpg.ed3009fbbcaa04b584fdb31a1a3233e8.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złoty Groń 15.01Dzisiaj zawitałem na Złoty Groń na poranne śmiganie, wprawdzie w Istebnej byłem już tej zimy, ale nie na Złotym Groniu. Zameldowałem się przed 8 i jestem pierwszy na trasie! , na stoku do 8.30 kilka osób, czyli pusto. Później pojawiło się trochę więcej osób, koło 9.00 jakaś szkółka narciarska rozstawiła gigant (na boku trasy - nie przeszkadzało). Ludzi przybywało, ale umiarkowanie. O 10.30 zaplanowałem koniec śmigania, a tu zaskoczenie - mimo ferii nadal bez kolejki do wyciągu !! I trasa w stanie jak rano. Warunki dobre - trasa dobrze przygotowana, ubita a na niej kilka cm świeżego śniegu - miodzio! Za warunki dałbym 5 , ale zdarzyło mi się kilka razy trafić na jakiś kawałeczek lodu pod spodem , więc daje 4+. Musze przyznać, że fajny ten wyciąg bo szybki, dzięki temu można się w 2 godziny wyjeździć na dość krótkim stoku. Na koniec zerknąłem poza trasę i okazuje się, że po lewej stronie trasy (patrząc z dołu), w jej górnej części jest całkiem fajna nieratrakowana polana, gdzie leży sporo świeżego , wiec uskuteczniłem delikatny freeraid - super :biggrin: Szkoda że ta polana nie jest dłuższa ...:rolleyes:: Generalnie polecam. Wracając (przed 11.00) rzuciłem okiem na Zagroń a tam znacznie więcej osób na trasie i całkiem spora kolejka do wyciągu.

IMG-20130115-00311.jpg

IMG-20130115-00312.jpg

IMG-20130115-00313.jpg

tak wyglądała kolejka - a raczej jej brak i trasa - koło godziny 10.00 :biggrin:

IMG-20130115-00314.jpg

IMG-20130115-00315.jpg

IMG-20130115-00311.jpg.9def9bcee2265b6c24f532f76bbd35c0.jpg

IMG-20130115-00312.jpg.6997213264bb58c9c4f880adc4af74d0.jpg

IMG-20130115-00313.jpg.864b9e556f9e021ed05212f4522f4aec.jpg

IMG-20130115-00314.jpg.eaf595c93e1fc0c0a02149e9165c67da.jpg

IMG-20130115-00315.jpg.a15c3f474d8603bf389c230cde811683.jpg

Edytowane przez dembus
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...