Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2012/2013


johnny_narciarz

Rekomendowane odpowiedzi

Krótki filmik ze Skrzycznego z 23(niedziela)2012.

Krótki ale conieco śniegu mozna zobaczyć.

Słaby? Bo się dopiero uczę....

[video=youtube;EvtmVqV-PaQ]

Oglądajcie Panowie i Panie

Dzisiaj spróbuje skleić mój tygodniowy wypad do Wierchomli.

filmik troche spozniony, ale fajny, no i +5 za The Offspring:d

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bachledova Dolina

Nie lepiej Bachledova? Śledzę od paru dni i na Jezersku kolejka na...minutę stania?

zgodnie z sugestią, dziś wybraliśmy się do Bachledovej, całkiem przyjemny ośrodek, kilka tras o zróżnicowanym stopniu trudności (czarne przemalowałbym raczej na czerwono), dobrze przygotowane, może niektóre trasy mogłyby być szersze, kanapy trochę wolne, ale brak kolejek rekompensuje wszystko :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że kolano to jeszcze nic, bo można(jak się człowiek postara)ale jednocześnie skręcił tą samą nogę w kostce!! Ostatniego dnia chciał sobie kilka razy zjechać(bo sprzęt cały kupił na wypad a tu injury)więc pomagałem mu założyć buty itd. Powiedział ze bardzo ma teraz usztywnioną stopę a wcześniej miał luzy, więc pewnie nie zawiązał dobrze buta. No ale i tak trzeba się postarać żeby osiągnąć taki efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie wszędzie sypie. Temp w okolicach zera. http://szczyrkowski.pl/# - sprawdzaj tutaj temperaturę i opad, bo ten drugi widać na kamerkach :) Tutaj też: http://195.88.31.146/meteo/ZlWisla.aspx no i tutaj http://83.14.4.10/meteo/. Ma sypać też jutro i pojutrze, temp podobna nawet wyższa, ale w górach powinien i tak być śnieg, który może nie ostanie się na gruncie, ale na naśnieżonych stokach już tak.

Edytowane przez Slash0r
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie wszędzie sypie. Temp w okolicach zera. http://szczyrkowski.pl/# - sprawdzaj tutaj temperaturę i opad, bo ten drugi widać na kamerkach :) Tutaj też: http://195.88.31.146/meteo/ZlWisla.aspx no i tutaj http://83.14.4.10/meteo/. Ma sypać też jutro i pojutrze, temp podobna nawet wyższa, ale w górach powinien i tak być śnieg, który może nie ostanie się na gruncie, ale na naśnieżonych stokach już tak.

Wygląda na to, że po polskiej stronie śnieg i śnie z deszczem a za południową granicą śnieg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem ze Skrzycznego. Napisze tak,jechaliśmy gotowi na rozmoknięte trasy,wystające niespodzianki itd. Na miejscu okazało się ze dosyć wieje,ale wyciągi chodziły. Trasa przygotowana dobrze. Ludzi prawie brak. I przyznam się że się wyszalałem. Troszkę szybkich zjazdów,troszkę świrowania, nawet się udało od ziemi oderwać. Warunki pogodowe miały być ciężkie bo według prognozy po południu miał padać deszcz i miało być ciepło. Prawda była inna,ostra zamieć śniezna, i pizgało niemiłosiernie. Trzeba zaznaczyć że zjazd to czysta przyjemność,ale wjazd na górę to koszmar. Tempo+temperatura+wiatr i odechciewa się. Mimo to 10 zjazdów pękło i do domku. Po południu zaczeły się pojawiać kamyki(i KAMIENIE!) na dwóch fragmentach trasy,od momentu przejścia z FiS na czerwoną. Reszta-rewelka.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świętokrzyskie po tygodniu odwilży. Bałtów nocą.

Po Czarno Górskich Igraszkach minęło kilka dni...a człowiek, choć przeziębiony delikatnie głodny jazdy.

Decyzja o wyjeździe zapadła już wczoraj.

Sobota - narty w Bałtowie.

1d8d3bf9f0d53b12med.jpg

Po ponad tygodniowej odwilży i temperaturze w dniu dzisiejszym +4, spodziewałem się jazdy po super miękkim cukrze. Od stoku również nie wymagałem, by był idealnie przygotowany.

Pierwsze spojrzenie, i jest ok. Narciarzy ok 10sięciu na górce:

caf8a053980eeb86med.jpg

No to cóż, kontrolnie kupuję 10 wyjazdów w górę.

Od niedawna pojawił się sklepik przy Stoku, oraz punkt pomocy medycznej - to nowość na świętokrzyskich Stokach:

f9a2e17fb56011dfmed.jpg

Kolejna nowość, która się pojawiła w czasie ostatniego tygodnia...wymienione bramki z dwóch do trzech, czytniki kart:

65c22707431add1dmed.jpg

Już w trakcie jazdy talerzykiem czuję pod nartą twarde podłoże, na stoku obserwuję, że nie ubyło zbyt wiele śniegu. Grubość pokrywy to nadal ok 50cm.

a710ed4f07d9b4cbmed.jpg

Pierwsze zjazdy bardziej stromą częścią Ośrodka i miłe zaskoczenie. Jest twardo, szybko, mimo dodatnich temperatur trasa przygotowana idealnie:

c3b20fa9ba9a172cmed.jpg

Kolejne zjazdy i decyduję się na wypróbowanie płaskiej trasy wokół lasu. Przy takiej powierzchni, mam sporo frajdy jeżdżąc również tędy:

7fcb9dc27dff2bffmed.jpg

Na skrzyżowaniu tras robię fotkę otwartej w tym roku, pięknie oświetlonej "Wioski Świętego Mikołaja: http://www.szwajcariabaltowska.pl/wioskamikolaja/

8fe9c675472424a2med.jpg

Spojrzenie ze środka bardziej stromego zjazdu, jazda jest luks i dokupuję drugie tyle zjazdów.

8959211652f621f8med.jpg

Choć to nie jest to co miałem jeszcze kilka dni temu w Czechach...ale jak się nie ma to co się lubi, to się lubi, to co się ma!

Trenować trzeba i wyjazd w pełni udany, mimo szarości za oknami, mimo lekkiego przeziębienia i odwilży.

Na koniec, podjeżdżam zobaczyć, jakie postępy w przygotowaniu trzeciej najdłuższej trasy i kolei krzesełkowej.

Dolna część oświetlona i wygląda naprawdę świetnie. Jest stromo, szeroko...będzie super!

4738163f89570871med.jpg

Dookoła, zarówno w górnej części (widocznej z talerzyka) jak i w dolnej rozstawione armaty śnieżne.

Włodarze Ośrodka czekają na mróz, by szybko wybielić trasę.

Na słupach wisi już lina...

...dół zrobiony, krzesła czekają już na zamontowanie:

92a8f78e473e21c5med.jpg

Wygląda na to, że będziemy mieli w świętokrzyskim Ośrodek narciarski z prawdziwego zdarzenia.

Trzy wyciągi, w tym kanapę czteroosobową, oraz trzy trasy narciarskie połączone ze sobą: 340m, 570m i ok 750m + "ośla łączka" długości 100m, z "wyrwirączką.

Jeśli w nocy nie będzie miał człowiek temperatury, to z pewnością znowu gdzieś wyskoczy pojeździć :smile:

pozdrawiam

marboru

Edytowane przez marboru
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu trzeba by się wybrać do Bałtowa, bo z Twoich relacji wynika, że rośnie numer 1 w świętokrzyskim. Tą trasę z krzesełkiem to jeszcze w tym sezonie planują uruchomić?

Z tego jaką uzyskałem informację, to trasa ma być czynna jeszcze w tym miesiącu.

Oby był mróz i śnieg, by tę nową trasę naśnieżyli.

Marcinie, liczę na to, że się w końcu spotkamy gdzieś na stoku.

Dzisiaj planuję Krajno - jedna z koleżanek będzie stawiała pierwsze kroki na nartach. Górka jest płaska, będzie się nadawać. A ponieważ śnieg jest szybki, to i ja powinienem się rozpędzić do odpowiednio :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczyrk SON i Trzech Króli

To drzewko na zamkniętej niebieskiej wygląda jakby hołd składało.

Nie podjeżdżałem tam, ale całkiem możliwe, że zostało specjalnie przez SON położone, aby nie jeździć po trasie z resztkami naturalnego śniegu.

Dzisiaj na SONie było całkiem, całkiem. Pierwszy wyjazd godz 8.06 od Soliska w stronę Małego Skrzycznego. Przez kilka pierwszych wyjazdów na orczyku byłem sam i musiałem sobie pośpiewywać kolędy, aby wytrzymać tą samotność.

Trasa ze szczytu Małego Skrzycznego do hali przygotowana na 4 w skali do 6, trasa czerwona z hali to już dałbym nawet 5- . Zjazd do Soliska -4 ze względu na minerałki zmieszane ze śniegiem przy dojeździe do wyciągu.

Golgotę nalezy traktować raczej jako mus po powrocie z Julianów do Soliska. W okolicach godz. 11 mocno już zniszczona więc przyjemności z jazdy brak.

Traska niebieska powyżej Golgoty to rekreacyjny miodek i tu można poćwiczyć w bardzo dobrych warunkach wszelkie techniki narciarskie w zwolnionym tempie co pozwala na eliminację błędów i doskonalenie jazdy.

Czerwona z Pośredniego czyli Juliany to już klasyka i tutaj warunki tak na 4+.

Jak wyjeżdżałem to mocno zaczął śnieg sypać więc można liczyć na to, ze reszta tras zostanie otwarta na przyszły weekend.

Dzisiejszej nocy trasy z Małego Skrzycznego były dośnieżanie armatkami, ponieważ mrozek w okolicach -8 stopni na górze już na to pozwalał. W dzień mimo mrozu nie śnieżyli dzięki temu jeździło się przyjemniej.

Ludzi mimo weekendu bardzo mało, trochę Rosjan było.

Naturalnego śniegu jest od 0 cm na dole do może 20 cm na szczycie. O tej porze roku to szok.

Wyjazd bardzo udany.

Fotek nie robiłem bo nie chciało mi się zdejmować rękawiczek na mrozie, sorry.

Edytowane przez andy-w
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa Osada

Witam,

Dziś wybór padł na nową osadę, ze względu na to że chyba mają najlepiej przygotowany stok w okolicy, biorąc pod uwagę braki śniegu. W sumie śnieg leży tylko na stokach :(

Trasa przygotowana całkiem nie źle jak na panujące ostatnio warunki pogodowe, oceniam na 4+ w skali do 5. Trochę lodu, ale dużo mniej niż w zeszłym tygodniu na cieńkowie. Przetarcia może jedno lub dwa. Na początku trasa fajna, twarda, w miarę upływu czasu coraz bardziej rozjeżdżona. Pojawiło się dużo luźnego pudru co trochę utrudniało jazdę.

Ludzi mało, jazda praktycznie bez kolejki, nie dłużej niż 1min oczekiwania.

Chwali się nowej osadzie że mimo nie sprzyjających warunków pogodowych cały czas są wstanie utrzymać stok w nie złej kondycji.

pozdrawiam

Luce

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magura Małastowska i Małastów-kompletnie pusto mimo niedzieli-na stoku może 20 osób,Magura-warunki zupełnie przyzwoite,o dziwo mimo opadów deszczu ostatnio,jest lepiej niż przed opadami-twardo i równo,na małych wyciągach w Małastowie bardzo dobrze.

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cieniu Łysicy

Kolejny narciarski dzień zaplanowany w miejscowości Krajno Zagórze, na stoku: Sabat Krajno: http://www.sabatkrajno.pl/

Jest to najdłuższa i najbardziej płaska Górka do szusowania w świętokrzyskim.

Wybór z tego względu, że dzisiejsze narty odbywały się z osobą, która po raz pierwszy debiutowała na Stoku.

Długość trasy to ok 1000m.

Temperatura w czasie drogi autem +2.

Pierwsze, widoczne zmiany - to parking w Ośrodku zrobiony z kostki. Do tej pory, niestety, szczególnie w cieplejsze dni człowiek parkował w błocie i w błocie zakładał buty.

Imponująca karczma przy stoku:

82509cd44884dde1med.jpg

W Sabacie, rozrywką w sezonie letnim jest Park Linowy, oraz Park Miniatur, pojawiły się nowsze ratraki...

f0f4161fb5a4a874med.jpg

Pierwszy rzut oka na trasę:

cc65f381841ab79amed.jpg

I do kasy:

a5db31a58ba76986med.jpg

Infrastruktura narciarska, to dwa wyciągi talerzykowe.

f4fe21cbe877b014med.jpg

Ponieważ w dniu dzisiejszym była niewielka ilość narciarzy działał tylko jeden:

cc736533f2e5d3ddmed.jpg

Powierzchnia podobna do tej w Bałtowie. Jest twardo, śniegu odpowiednia ilość. Zmrożone podłoże spowodowało, że można było nabrać przyzwoitej prędkości w czasie jazdy:

5daaf90c949be003med.jpg

Widok na najwyższy Szczyt Gór Świętokrzyskich: Łysicę:

5dbdcf7e31431de7med.jpg

Najstromszy fragment trasy:

7a9195d7db92c00dmed.jpg

Dół jest całkiem płaski:

5d47e303ad2c4d73med.jpg

W Ośrodku znajduje się "ośla łączka" z wyciągiem taśmowym. To właśnie z jej powodu znaleźliśmy się w tym miejscu dzisiaj (w tle Watykan i sławna paryska Wieża):

6149ea27ca82286emed.jpg

Godzina z instruktorem kosztuje tu 70zł.

Wjazd wyciągiem talerzykowym 3zł.

Są karnety godzinne, na 1 godzinę 20zł, 2 godziny 35zł, 3 godziny 45zł.

Taśma wjazd 1,5zł. Po zakupieniu 10 przejazdów + 2 gratis.

Najbardziej przykuwająca uwagę w tym miejscu jest z całą pewnością Miniatura WTC:

dff433728df43de7med.jpg

Po bardzo miłym popołudniu - podróż do domu.

Podsumowując - doskonałe miejsce dla dzieci, doskonałe miejsce do nauki narciarstwa.

Doświadczeni - będą się tu nudzić.

pozdrawiam

marboru

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie te czasy, że takie Krajno było kurą znosząca złote jajka, a w każdy weekend sprzedawali po kilka tysięcy karnetów 10-przejazdowych. Zresztą ogromny tłok był również w samych Kielcach (Stadion, Telegraf-tu trochę mniejszy z racji większej trudności stoku). A teraz pustki w porównaniu do tego co było. Może dla narciarzy to dobrze, bo jazda na okrągło, bez tłoku. Maksymalny czas w kolejce i to bardzo rzadko to może ze 2 minuty, a nie jak kiedyś 20 minut przy kilkudziesięciosekundowym zjeździe.

W Krajnie w sumie uczyłem się jeździć, ostatnio jeździłem tam może 5-6 lat temu, ale Park Miniatur latem zaliczyłem ;) Teraz ośrodek na pewno większą kasę robi latem niż zimą.

A to co napisał Mariusz, że idealne miejsce dla dzieci i do nauki jazdy to 100% prawda.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...