Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2012/2013


johnny_narciarz

Rekomendowane odpowiedzi

i jeszcze zamarznięte drzewko na szczycie:smile:

20130126_191821.jpg

20130126_191822.jpg

w świetle wychodzącego co jakiś czas księżyca w pełni:

20130126_192035.jpg

Po godz. 20-ej mój żołądek zaczął domagać się czegoś ciepłego-zacząłem rozglądać się za jedzeniem – na górze stoku za snow parkiem zauważyłem domki – postanowiłem tam podjechać, a okazało się, że to karczma „Swojskie klimaty” (obowiązkowo proszę zawiesić jej reklamę na stoku – gdyby nie moja ciekawość, w życiu bym nie pomyślał, że tam jest karczma:tongue:) – w środku bardzo przyjemna atmosfera a z miłą obsługą udało się nawet porozmawiać na temat realizacji inwestycji na Małym Rachowcu. Posilony, pośmigałem sobie jeszcze do 21-ej no i po ostatniej jeździe pora zakończyć dzień.Oceniając warunki – SON-owi za Solisko dałbym 4-, na Julianach mocne 4 (albo nawet 4,5) a ZwardońSki za zakończenie dnia i przemiłą obsługę- mocną piątkę!:smile:To był długi, fajny dzień i tylko żal było wsiadać w auto i ruszać w trasę do domu.Mam nadzieję, że teraz zapowiadana odwilż nie przyjdzie i nie pokrzyżuje nam warunków.

20130126_191821.jpg.6abdfa69eaffb402f60c6eb2669f4778.jpg

20130126_191822.jpg.7c49251f6fe4de3f0cfd7d822b313fd7.jpg

20130126_192035.jpg.d31f93a0aa88824bf295949069648aa6.jpg

  • Like 16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po takiej dawce nartowania jaką sobie jaka sobie zapodał Fundu kurował bym się przez co najmniej tydzień. Dzisiaj ja byłem w Zwardoń-ski. Moja ocena dla stacji to solidna 4. Mam daleko ,ale raz w sezonie pociągiem przy obu czynnych wyciągach, bo zjazdów to dzisiaj zaliczyłem 5 na Dużym Rachowcu ,reszta czyli13-15 na Małym.Dokładną rachubę straciłem. Na stoku M. Rachowca było dzisiaj sporo narciarzy, ale kolejki do wyciągu na około2-3 minuty tylko. W mojej opinii to jedna trasa na wyciąg o sporej przepustowości to za mało .Dzień udany narciarsko i mimo podroży pociągiem trwającej 2,5 godziny ( w jedna stronę)oceniam go na solidne 4.Zdjęć nie wstawiam bo inni Forumowicze wkleili już ich mnóstwo. Pogoda: pół godziny ze słońcem potem mglisto i mroźno bo minus 6-7 stopni. Miało być bardziej słonecznie i cieplej ,ale doczekamy się ocieplenia i odwilży to powoli można kończyć sezon. Taki żarcik na koniec. Taka krótka relacja z wyjazdu przy okazji podziwu dla kondycji Fundu . Tak dziwnie wyszło, ale osobnej ,obszerniejszej nie chce mi się pisać. Nie każdy może być Fundu ,Johnny czy Marboru .Pozdrawiam.

Edytowane przez janek57
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe-tak,to juz koniec relacji:smile:

Co do kondycji-to bardziej tak na spokojnie,bez szarpania bo po zeszlym sezonie,gdzie 5 dni na 4 literach a w weekend wariowanie na stoku zalatwilem sobie kolano. Dlatego teraz na spokojnie,ze sciagaczem mocno naciagnietym bardziej chce ns spokojnie szkolic technike bez szarzowania i kiedy mam chwile to staram sie krecic na rowerze stacjonarnym w domu.Chcialem teraz nawet wziac godzine z instruktorem,zeby mi powiedzial,co mozna dopracowac ale w sonie 60-70 zl plus oplacenie kazdego wjazdu instruktorowi - z 80-90 zl by wyszlo-wszedzie trzeba tak wjazdy oplacac?

Ale po powrocie,jak o 00.30 otworzylrm zimnego zywca dopiero w domu,to nawet nie wiedzialem,kiedy odlecialem:tongue:

Dzisiaj co prawda czuc wczorajszy dzien,ale taki rodzaj zakwasow to ja lubie:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elbląg - Góra Chrobrego 27.01Ponieważ zewsząd płyną złowieszcze doniesienia o zbliżającej się odwilży pomyślałem, że lepiej maksymalnie wykorzystać dotychczasowe dobre warunki pogodowe i urządzić sobie kolejny narciarski wypad na Górę Chrobrego. Jak pomyślałem tak zrobiłem i korzystając z wolnej niedzieli, wczesnym rankiem (jak na niedzielę :biggrin:), kiedy rodzinka jeszcze smacznie spała wymknąłem się cichutko z domu. Niecała godzinka i jestem na miejscu. Formalności jak wszędzie czyli parking (5 PLN) i karnet (50 PLN za 20 wjazdów). Następnie - jak to określa Johnny - gramoling i na stok! Ludzi o dziwo mało. Zimno. Temperatura -10 st C i troszkę wieje. Wilgotność powietrza duża co wzmaga uczucie zimna. Kominiarki są dziś wielce przydatne. Jak zwykle krótka rozgrzewka i ruszam. No i tu minus dla ośrodka bo przygotowanie trasy nie jest idealne. A właściwie minus należy się Stefanowi z ratraka bo to ewidentnie "szkody poratrakowe". Dość powiedzieć, że miejscami pojawiają się naprawdę solidne skupiska lodowych gród. A jeździ się po tym kiepsko.

IMG_6255.jpg

IMG_6256.jpg

Ale po dwóch, trzech zjazdach wiem już, które miejsca należy omijać. Postanawiam sprawdzić jak wygląda "prawa odnoga" stoku ale tam jest zbyt dużo przetarć i minerałów. Stanowczo zbyt dużo.Wracam na lewą stronę i śmigam dalej. Ludzi przybywa. Kolejka się wydłuża. Ale wszystko idzie dość płynnie i nie trzeba długo czekać w kolejce.

IMG_6254.jpg

IMG_6259.jpg

Przy okazji byłem świadkiem dość ciekawego zdarzenia. Otóż obsługa zatrzymała wyciąg bo jeden koleżka w czasie jazdy wyciągiem zapalił papierosa. Wznowili jazdę dopiero jak palacz wyrzucił peta. Jak dla mnie OK! :applause:Wyjeździłem swoje 20 zjazdów i - ponieważ czekały mnie tego dnia jeszcze inne obowiązki - udałem się w drogę powrotną. Oczywiście z uczuciem niedosytu!Ogólnie - kolejny miły dzień na nartach. No i forma rośnie! :biggrin:

IMG_6255.jpg.725b1bbb7d369600dfb9db0526f83ba2.jpg

IMG_6256.jpg.a8077ee3f8a08b1cbf136d5623ae18b9.jpg

IMG_6254.jpg.7416d9214df880b5321281b301c321de.jpg

IMG_6259.jpg.a613672862881819a7a5dfad06579785.jpg

Edytowane przez Aressi
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laskowa 26.01

W sobotę 26.01 byłem na wieczornej jeździe na stoku w Laskowej. Po godzinie 17:00 karnet 2 godzinny za 30 zł. Po przyjeździe na miejsce, mały zonk..... parking pełny :eek:, trudno, jak już jestem:wink: Ubranie tego i tamtego i do kasy. Mimo pełnego parkingu, na stoku luźno - za to karczma pełna :biggrin: . Jazda wyciągiem krzesełkowym (wyciąg w dolnej części biegnie korytem strumienia) w scenerii zasypanego lasu :biggrin: Trasa mimo obciążenia przez cały dzień narciarzami - 4+. Usypane na bokach miękkie muldy śniegu, jednak na środku nie było lodu - twardo.

Z tego co zauważyłem, w obu zbiornikach stacja ma pełno wody do naśnieżania, więc są przygotowani do sezonu :tongue:

Dwie godziny minęły błyskawicznie, a wyjazd uważam za udany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JANKU!!!

Prosił bym o jakieś wywróżenie pogody. Nie ukrywam ze z wielkim cierpieniem spoglądam przez okno. Boli strasznie. Lekarstwem może byc kilka słów proroczych, w temacie pogody ofkoz.

Podpowiem odrobinke co by lekarstwo poskutkowało:

Stacja w xyz przepowiedziała że to ocieplenie będzie trwało dwa dni a potem wraca sroga zima i dopiero teraz zaczną się prawdziwe opady śniegu....

Oczywiście może być troszke inaczej,i w sumie to mógł byś nawet delikatnie podkolorować (wybielić bardziej by pasowało),byle się lepiej czuć.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze przyznać ,że kolejna moja długoterminowa prognoza mi nie wyszła.Lekko mroźny miał być tylko grudzień a tymczasem w styczniu mieliśmy ponad dwa tygodnie pogody typowo narciarskiej i średnia temperatura za styczeń 2013 będzie mimo ostatnich trzech ciepłych dni poniżej średniej wieloletniej jakieś 0,5-1 stopień. Dla Katowic to będzie około -2,5 stopnia (średnia wieloletnia dla Katowic minus 1,8) Jaki będzie luty. Trochę cieplejszy od stycznia ,ale 13-15 dni typowo narciarskiej pogody będzie. Te staje narciarskie ,które zadbały o produkcje śniegu w mroźne dni powinny mieć dostateczne warunki cały miesiąc. Czyli powinno być znacznie lepsza (dla nas) pogoda niż przewidywałem na luty w listopadzie .Już od niedzieli 03.lutego powinno być znacznie chłodniej ,bardziej zimowo.http://www.weatheronline.co.uk/weather/maps/city?LANG=en&CEL=C&SI=mph&CONT=euro&LAND=PL&REGION=0001&WMO=x5348&LEVEL=52&R=0&NOREGION=1

http://www.skionline.pl/pogoda/polska-beskid-slaski-i-zywiecki-wisla-soszow,osrodek,31.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stugach deszczu...

Dzisiejszy dzień zapowiadał się ok.

Przed pracą temperatura w okolicach 0, bez opadów...

...po południu zaczęło padać.

Pytanie: jechać, czy nie jechać?

Jechać!

Na wieczorny trening w Bałtowie jedziemy we trójkę...i wszyscy jesteśmy nastawieni na jazdę w deszczu.

Po przybyciu na miejsce - pogoda nie ulega zmianie.

16 zjazdów powinno być ok na 2 godziny wieczornej jazdy.

Przy kasach pojawia się spora mapka Ośrodka po zmianach:

054eca5b9ea01e15med.jpg

Na początku jeździmy po starej trasie przy orczyku. O dziwo, stok jest doskonale przygotowany. Jest zmrożony, twardy i szybki :smile:

49b2d0f2ba19952emed.jpg

Gdyby nie deszcz - byłoby naprawdę super.

Przenosimy się na nowy stok z krzesłem.

Ukazuje nam się dosyć ciekawy widok...

4887a580998b52f3med.jpg

Usypano dużą górkę, która jest "rozpędzaczem" we wszystkie strony...

Bardzo dobry pomysł!

Pierwsza część trasy jest płaska (ma być przeprofilowana przed następnym sezonie) i to doskonałe rozwiązanie doraźne problemu.

Widok z tego "cuda" przed zjazdem:

d40a69c002fb5195med.jpg

Chyba nigdy nie byłem tak mokry na nartach...

...no może raz na Pilsku, z Johnnym, rok temu.

6632e25274b5ee0dmed.jpg

...na koniec jazdy - niebo się lituje i przestaje "płakać".

Mimo niesprzyjającej pogody, wracamy narciarsko zadowoleni.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krynica jaworzyna 29.01 - ostatni dzionek przed odwilżąpo wyjeździe do austrii, tygodniu nartowania lokalnego i krótkim odpoczynku głos sie odezwał - trzeba jechać. więc zapada decyzja i we dwóch (znam tylko jednego świra, który porywa sie na takie jednodniówki) startujemy 5:15 i już przed 9:00 jesteśmy na miejscu. no prawie - zamkneli parking na polanie izwór :sorrow:. więc niestety zwrot i ładujemy się pod gondolę, gdzie sporo ludzi do kasy ...a czas leci. olewamy kolejkę i gondolę i krzesełkiem na górę. słonko świeci, lekki mrozik...bajka

DSC_0652.jpg

dajemy parę razy wzdłóż krzesła

DSC_0651.jpg

warunki bardzo dobre więc póki nie ma tłumu chcemy to wykorzystać. pogoda powoli zaczyna sie zmieniać ale nadal jest super

DSC_0653.jpg

generalnie zaskoczenie - jak na ferie warszawskie to ludzi jest mało (co potwierdza barman w knajpie)przenosimy się na trasę 2 i 4

DSC_0656.jpg

potem na trasę 5, gdzie ludzi garstka a warunki najlepsze jak zwykle

DSC_0667.jpg

dajemy więc do 16 i zjazd na parking. w miedzyczasie pogoda sie zmieniła - wiaterek, lekka mgła u góry i zaczyna padać śnieg ale było OK. potem szybki obiadek (cichy kącik na wlocie do krynicy-polecam) i już w niespełna 4 godziny jazdy w deszczu i walce z kałużami wielkości bajkału jestem w domku. zmasakrowany ale i tak warto:biggrin:

DSC_0667.jpg.256583e83996b76f650a6ef3992a7e0a.jpg

DSC_0652.jpg.2161518c5918c2c12b825255cf394503.jpg

DSC_0651.jpg.c65fd0486f99041ec5776884d167f027.jpg

DSC_0653.jpg.76598ccbb347c44f729c84212480ef03.jpg

DSC_0656.jpg.42ce376f9313d45ee692b5e03a6475ae.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze parę widoków

DSC_0660.jpg

DSC_0658.jpg

DSC_0659.jpg

i PSjak to jest - czy to kwestia natury czy umiejetności ludzi? chodzi o to, że mimo duzych opadów śniegu, niskich temperatur itd. pod warstwą śniegu jest masakryczny lód i (w zależności od ilości ludzi) wcześniej, czy później warunki na stoku są średnie. jak to jest, że w alpach czegoś takiego nie ma (lub jest rzadko):confused::

DSC_0660.jpg.b4deafddde3e6ce0f0cd1d0f5c18ae52.jpg

DSC_0658.jpg.c6a7630b0d8a72ac2ac27254873343b4.jpg

DSC_0659.jpg.1786316f4e06bd1c634b86a3f54f2157.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...