Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Autostradowo przez Śląsk do Czech (A1)


fanatyk

Rekomendowane odpowiedzi

Uzupełnienie do mojego wcześniejszego posta odnośnie stacji paliw na terenie MOP Rowień-Zachód przy autostradzie A1.

To jest stacja koncernu LOTOS, a tu jest jej strona internetowa: http://www.lotos.pl/858/p,25,s,663/dla_kierowcy/stacje_lotos/stacja_paliw_lotos_sf816_mop_rowien

Z pow. strony wynika, że stacja prowadzi także sprzedaż LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Uzupełnienie do mojego wcześniejszego posta odnośnie stacji paliw na terenie MOP Rowień-Zachód przy autostradzie A1.

To jest stacja koncernu LOTOS, a tu jest jej strona internetowa: http://www.lotos.pl/858/p,25,s,663/dla_kierowcy/stacje_lotos/stacja_paliw_lotos_sf816_mop_rowien

Z pow. strony wynika, że stacja prowadzi także sprzedaż LPG.

To jeszcze coś dodam do tej stacji. Dzwoniłem do nich dowiedzieć się czy mają winietki na Czechy. Nie mają.

Pytam o cenę 95 i LPG... Pani woła drugą Panią bo nie widzi... a druga Pani mówi: "NIE MOŻEMY UDZIELAĆ TAKICH INFORMACJI" !!!

LOTOS: szczerze gratuluje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Ma ktoś info jak to wygląda na dzień dzisiejszy? Jest może coś bliżej granicy CZ???

Raczej niewielkie szanse żeby coś jeszcze przybyło. A nawet gdyby powstała jakaś nowa stacja to zapewne ceny będą takie jak w Czechach, lub może nawet wyższe.

Najsensowniej będzie zatankować w Gliwicach, np. na tej stacji Orlenu: http://goo.gl/maps/gqcAz (na węźle będziesz musiał trochę pogłówkować :) )

Na jednym zbiorniki spokojnie dolecisz do Wiednia, a tam możesz sobie tanknąć na Hirschstettnerstrasse (lub na jakiej innej niedrogiej stacji).

PS:

Tę stację Orlenu to ja sobie upatrzyłem jako dość wygodną dla mnie, gdy jadę z Krakowa.

W Twoim przypadku, jadąc od Wrocławia, to chyba każda inna stacja w Gliwicach będzie wygodniejsza do osiągnięcia, niż ta.

Edytowane przez Chris_M
PS
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej niewielkie szanse żeby coś jeszcze przybyło. A nawet gdyby powstała jakaś nowa stacja to zapewne ceny będą takie jak w Czechach, lub może nawet wyższe.

Najsensowniej będzie zatankować w Gliwicach, np. na tej stacji Orlenu: http://goo.gl/maps/gqcAz (na węźle będziesz musiał trochę pogłówkować :) )

Na jednym zbiorniki spokojnie dolecisz do Wiednia, a tam możesz sobie tanknąć na Hirschstettnerstrasse (lub na jakiej innej niedrogiej stacji).

PS:

Tę stację Orlenu to ja sobie upatrzyłem jako dość wygodną dla mnie, gdy jadę z Krakowa.

W Twoim przypadku, jadąc od Wrocławia, to chyba każda inna stacja w Gliwicach będzie wygodniejsza do osiągnięcia, niż ta.

Jeśli od Wrocławia to można zjechać na upartego na Auchana w Knurowie -> jest zaraz przy zjeździe przed bramkami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą stacją na Auchan to racja. Dodatkowo omijamy bramki na A4 i w Knurowie wskakujemy na A1. Jeśli komuś nie pasuje tankowanie na Auchan, to zjeżdżając od strony Wrocławia na zjeździe Gliwice-Rybnik, udając się w stronę Gliwic po 1km mamy BP i Shell. Przy wspomnianym wcześniej Orlenie na węźle Sośnica jest też BP.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą stacją na Auchan to racja. Dodatkowo omijamy bramki na A4 i w Knurowie wskakujemy na A1. Jeśli komuś nie pasuje tankowanie na Auchan, to zjeżdżając od strony Wrocławia na zjeździe Gliwice-Rybnik, udając się w stronę Gliwic po 1km mamy BP i Shell. Przy wspomnianym wcześniej Orlenie na węźle Sośnica jest też BP.

To jak komuś się chce lecieć z tego węzła na Knurów ina A1 to ma jeszcze BARDZO taniego Statoila 1-2-3 i równie tani Orlen w samym Knurowie. Ostatnio to dwie najtańsze stacje jakie spotykam w kraju. O ile zjedzie się bez korka na bramce to przejazd przez Knurów to max 10 minut.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Może ktoś wie czy na stacji Shell zaraz za granicą w chałupkach można za winietę płacić w złotówkach czy tylko w koronach?

1. Autostradowe przejście graniczne nie jest w Chałupkach, tylko w Gorzyczkach.

2. Pierwsza stacja paliw w Czechach faktycznie należy do Shella i mieści się w Antosovicach.

3. Na stacji przyjmują płatność tylko w koronach czeskich lub euro, ale najbardziej opłaca się płacić kartą płatniczą powiązaną z kontem w EUR (przewalutowanie następuje po dość korzystnym kursie VISA/MC). Absolutnie unikać płacenia kartą powiązaną z kontem w PLN lub USD, gdyż bank najpierw po bandyckim kursie przeliczy należność na PLN, a potem doliczy sobie jeszcze prowizję za przewalutowanie.

4. Gdy jechaliśmy w Alpy tydzień temu, to na parkingu przy stacji stała przyczepa campingowa, w której za PLN sprzedawano winiety autostradowe na CZ i A, ale w cenie zdecydowanie wyższej niż na stacji. Możliwe że faceta już nie będzie, bo akurat gdy tam przyjechaliśmy, to czeska policja robiła mu coś koło pióra.

5. Przed zjazdem na stację jest ograniczenie prędkości. Byłem świadkiem, jak policja w nieoznakowanym czarnym Superbie skasowała polskiego kierowcę na 500 KC za przekroczenie prędkości o 20 km/h (80/60 km/h).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz kupić w kantorze kilkaset koron, starczy na winietę, kawę i marlenkę:happy:

oczywiście winietę na stacji bez dodatkowej prowizji - 10 dniowa za 310 koron czeskich

do Ostravy na chwilę obecną jest bezpłatna autostrada

Edytowane przez jata_70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla samochodów osobowych obwodnica Ostrawy jest "bez poplatku", winieta jest tam wymagana dla samochodów bodajże powyżej 3,5 t.

Kiedyś na forum był wątek poświęcony temu tematowi, ale nie podejmuję się go wskazać, gdyż każdorazowe użycie wyszukiwarki na tym forum tylko podnosi mi ciśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla samochodów osobowych obwodnica Ostrawy jest "bez poplatku", winieta jest tam wymagana dla samochodów bodajże powyżej 3,5 t.

Kiedyś na forum był wątek poświęcony temu tematowi, ale nie podejmuję się go wskazać, gdyż każdorazowe użycie wyszukiwarki na tym forum tylko podnosi mi ciśnienie.

oczywiście mam na myśli do 3,5 t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszłym roku na tej stacji Schell-a płaciłem kartą za CZ i A a szwagier płacił polską walutą. Jak już w Austrii zobaczyłem ile mi przeliczyło w ING to wyszło że szwagier zapłacił ok 40zł więcej. Mnie przeliczyli 87zł.

Prosta rada: NIE PŁAĆCIE Z PLZ :) bo "kroją" nas ostro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą sprawdziłem obciążenia mojej karty płatniczej prowadzonej w EUR. Okazało się, że w ramach strzyżenia frajerów mój bank (BZWBK) wprowadził prowizję w wysokości 2,8% za "przewalutowanie" z EUR na EUR :mad:: (przewalutowania z CZK na EUR dokonuje MasterCard, więc polski bank w rzeczywistości żadnego przewalutowania nie dokonuje!)

Czeska winieta kosztuje 310 CZK, co przy dzisiejszym kantorowym kursie korony wynoszącym 0,1540 PLN/CZK daje nam 47,747 zł.

Bank za płatność kartą MasterCard obciążył mnie łączną kwotą 11,72 EUR, co przy obecnym kursie daje cenę o 1-2 zł wyższą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą sprawdziłem obciążenia mojej karty płatniczej prowadzonej w EUR. Okazało się, że w ramach strzyżenia frajerów mój bank (BZWBK) wprowadził prowizję w wysokości 2,8% za "przewalutowanie" z EUR na EUR :mad:: (przewalutowania z CZK na EUR dokonuje MasterCard, więc polski bank w rzeczywistości żadnego przewalutowania nie dokonuje!)

Czeska winieta kosztuje 310 CZK, co przy dzisiejszym kantorowym kursie korony wynoszącym 0,1540 PLN/CZK daje nam 47,747 zł.

Bank za płatność kartą MasterCard obciążył mnie łączną kwotą 11,72 EUR, co przy obecnym kursie daje cenę o 1-2 zł wyższą.

BRE(konto PLN) podobnie, za winietę 10 dniową 310 CZK pobrano mi 49,54 PLN

dalnicni-znamky-pro-rok-2015-nepodrazi-id2118_01.jpg

Za to w PZMocie i przy autostradzie mają trochę większą prowizję:

CENNIK WINIET na CZECHY przy A1 w Polsce MOP Rowień :

10 DNIOWA 70,00 PLN w Czechach 47zł (310 koron)

MIESIĘCZNA 95,00 PLN w Czechach 67zł (440 koron)

ROCZNA 295,00 PLN w Czechach 226zł (1500 koron)

Edytowane przez surfing
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRE(konto PLN) podobnie, za winietę 10 dniową 310 CZK pobrano mi 49,54 PLN

dalnicni-znamky-pro-rok-2015-nepodrazi-id2118_01.jpg

Za to w PZMocie i przy autostradzie mają trochę większą prowizję:

CENNIK WINIET na CZECHY przy A1 w Polsce MOP Rowień :

10 DNIOWA 70,00 PLN w Czechach 47zł (310 koron)

MIESIĘCZNA 95,00 PLN w Czechach 67zł (440 koron)

ROCZNA 295,00 PLN w Czechach 226zł (1500 koron)

Roczna za 226 zł:sorrow:

A u nas :eek::stupid:

Edytowane przez jata_70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Dokładnie, potwierdzam prowizje 2,8% w bzwbk:

Typ operacji OPŁATA/PROWIZJA

Tytuł operacji PROWIZJA ZA PRZEWALUTOW. 2,8% 557519******4453 SILVRETTA SEILBAHN ISCHGL

Data transakcji 2015-01-13

Opłata kartą mBank winietki w CZ:

Opis operacji SHELL ANTOSOVICE L /Antosovice DATA TRANSAKCJI: 2015-03-27

Kwota w walucie oryginalnej -310,00 CZK

Kwota w walucie rozliczeniowej -49,61 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...