Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Korbielow 2013


gregor_g4

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiejszy poranek byl mrozny i sloneczny. 840 startuje z Soliska, jest slonecznie i lekki mrozik, na stoku pustki, trasa przygotowana idealnie :)

IMG_2231.jpg

IMG_2233.jpg

podobnie z trasa pod wyciagiem:

IMG_2234.jpg

Baba wyglada podobnie, czyli rowniotko :)

IMG_2236.jpg

Nastepnie kieruje sie na Buczyne, tam ciagle slonecznie, jednak na samej gorze wyciagu, czuc sporadyczne, ale mocne podmuchy wiatru.trasy tam rowniez przygotowane b.dobrze, brak lodu, wszystko pieknie wyratrakowane, o tej godzinie ludzi praktycznie brak, wiec mozna bylo niezle polatac :)

IMG_2237.jpg

nastepnie ok 10 przemieszczam sie na osle laczki, podobna sytuacja pogodowa utrzymuje sie jeszcze przez moze 30 min. Nagle, przychodzi mocny podmuch wiatru od Slowacji i zaczyna sypac mocny snieg, sypie przez 3-4 godziny, z roznym nasileniem. Niestety podnosi sie tez temperatura, wiec to co spada jest troche mokre i hamuje narty... ok 15 opad snigu ustaje, jest pochmurnie i dosc wilgotno, czyli nie zbyt dobra pogoda. Jutro prognozy mowia o wyzszej temperaturze i niestety deszczu... ale podobno po weekendzie ma byc spora dostawa swiezego puchu :)oby sie sprawdzilo.

IMG_2231.jpg.633dd2aa0d6713b5ce404794e056c704.jpg

IMG_2233.jpg.d4a249599c4c26f3ed47ea811d95aca2.jpg

IMG_2234.jpg.440f6d0b361eddba746dbd685805d07e.jpg

IMG_2236.jpg.3d81501ebdfce37dde0987ca8146eeb9.jpg

IMG_2237.jpg.3f49bc20daad2ad57142bba793226457.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki gregor - poranne zdjęcia (prawie w środku tygodnia) - jak miód na codzienną monotonię:smile:

Popraw proszę tylko ten ostatni załącznik, bo: "Zakradł się błąd... Jeśli uważasz, że link powinien działać skontaktuj się z administratorem"

i jeszcze jedno foto, tez z Buczyny:

[ATTACH=CONFIG]8765[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą manifestacja narciarzy to dobry pomysł...postaramy się do tego przygotować, tylko trzeba by się skrzyknąć "większą grupką". My się dopraszamy u inwestora, aby coś robił i na razie mamy informacje, że oni czekają na opinię Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w sprawie modernizacji wyciągów. Ważne, aby wydanie tej opinii się nie przedłużało, bo nam nerwy puszczają.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie przyjeżdżać do Korbielowa na narty i ciągnąc się na Pilsko gondolami, to musicie nam pomóc najpierw wygrać z EKOLOGAMI!!!! Bo już mamy w Korbielowie nowego, super inwestora, który jest w stanie to zrobić, ale na przepychanki z fanatyzmem ekologicznym juz nie ma czasu. POPRZYJCIE NAS NA www.rsop.com.pl

Ruch Pilska: odesłałeś mnie do tego tematu, ale i tu szczegółów z tego co się dzieje nie ma... Manifa to już było. Czekamy teraz na oficjalne informację władz gminy/miasta etc.

Zatem co w "śniegu" piszczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie

w ostatnią niedzielę na Pilsku było bardzo zimowo:smile: , poza trasami jest już całkiem , całkiem:tongue:

mały suplement -krótka relacja z tego wyjazdu :

"cześć

dzisiaj razem z Nurkiem i kumplem Tomkiem (TCarving) wybraliśmy się na Pilsko .Rano miałem dylemat jakie narty zabrać , bo aura ostatnio kapryśna i ,na szczęście, zdecydowałem się na moje frirajdówki Line Influenece . Jak się później okazało , był to jak najbardziej słuszny wybór . Wyjazd z Andrychowa o godz. 7,15 , jazda przez Kęty ( zabieramy Tomka ) i na parkingu meldujemy się ok.8,30 . Kupujemy karnety na 6 godzin i jazda na stoki .Cały czas prószy śnieg . Pierwsze zjazdy na Buczynce i Solisku . Pod warstwą świeżego , trochę hamującego , śniegu czuć twardy , bardzo zmrożony podkład .Nie jest źle , ale naszym celem jest góra ośrodka . Zostawiamy Tomka na dole ( robi kurs PI ) i dawaj na szczyt z Nurkiem . Docieramy do Szczawin , a tam i śniegu więcej , no i mocniej pada . Wyjazd na Miziową , po drodze lustracja przerobionej czarnej i z Miziowej trasą na Szczawiny . po drodze sprawdzam jak wyglądają sprawy śniegowe poza trasą i okazuje się , że nie jest źle , rzekłbym nawet że jest całkiem ,całkiem . Następne zjazdy , to już off piste przy ciągle padającym , czasem nawet dosyć obficie , śniegu . Testuję czarną , trochę po lesie . Następnie przerwa na małe co nieco w schronisku i dawaj do góry . Trochę zjazdów z Kopca , trochę z pod Pilska ,szukamy linii , kombinujemy po lesie, generalnie super . Jestem pełen podziwu dla Nurka , który dzielnie mi towarzyszy na swoich Zenitach . Kosztuje go to dużo więcej sił niż mnie , no i nie obywa się bez kilku , na szczęście niegroźnych , gleb .Ogólnie warunki na jazdę pozatrasową robią się już , w końcu , bardzo fajne , zwłaszcza w górnej części masywu Pilska . Gdyby nie mgła , to dzisiaj byłoby miodzio . Z góry zjeżdżamy ok. 13,30 , na Buczynce zwijamy Tomka ze szkolenia , no i do domciu , do żonek . Dzień mega udany , Nurek coś kręcił na Go Pro , więc może to zmontuje i zamieści na forum .

pozdrawiam

Andrzej "

Edytowane przez aklim
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze tylko krotki post. Jesli ktos wacha sie dzisiaj gdzie jechac, to polecam Pilsko. Po wczorajszym deszczu (padal na dole - u gory sam snieg) nie ma sladu. W nocy spadlo 20cm pielnego puchu i ciagle obficie sypie.

Zaraz lece na 2 godziny na gore.

Ravick, od 8 do 10 ja bede w czwartek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czas na relacje z dzisiejszego dniazaczne od poczatku :)wczoraj ok 10 dwoch znajomych z mojej szkoly wrocilo z Pilska i stwierdzilo ze w lesie jest na prawde fajnie, mozna juz bez problemowo jechac do Szczawin, wiec umowilismy sie na dzisiaj, przed 8 pod krzeslem. Gdy wczoraj na dole padal deszcz i deszcz ze sniegiem, na Pilsku walil snieg :)ok 18 opad sie uspokoil, poszedlem sobie niczego nieswiadomy spac.wstaje rano, bo obudzil mnie pod domem odglos lopaty odsniezajacej podjazd :D, patrze w okno, widze ze leca wielkie platy. Wygladam na samochod, ktory o 18 splywal deszczem, dzisiaj o 7 wygladal tak :

IMG_2245.jpg

wystarczy spojrzec na lusterko i widac, ze warstwa sniegu jest wyzsza, ok 25 cm!!!na mojej twarzy juz po obudzeniu zagoscil banan, a to i tak byl tylko przedsmak :)szybkie sniadanie, pakowanie nart i ubieranie, no i odsniezanie auta. pod drodze maly problem z wyjazdem, bo drogi boczne nie odsniezone, melduje sie jednak na czas pod krzeslem i w grupce znajomych ruszamy :)pojawia sie jakis problem z bramkami, wiec mamy promocje i darmowy wjazd krzeslem.na dzien dobry, taki widok:

IMG_2246.jpg

a tu zblizenie na krzeselko, te ktore jada z gory, przywoza na dol nadmiar sniegu :D

IMG_2248.jpg

ladujemy na Szczawinach i pierwsza niespodzianka, pozytywna dla tych ktorzy wola jazde po trasach - otoz mimo mocnego opadu, czerwona 5 w miare przygotowana, ratrak musial ok6-7 jechac i ubijac, na sztruksie warstwa ok 5-10cm sniegu :)

IMG_2250.jpg

ruszamy orczykiem na Miziowa, rzut oka na czarna trase:

IMG_2252.jpg

nie jest zle, pojedyncze slady na niej, wiec bierzemy ja na rozgrzewke :)c.d.n... :)

IMG_2245.jpg.e5c1a079139da4492f79067fe2ed9733.jpg

IMG_2246.jpg.855656b518d38850593000a6c843e965.jpg

IMG_2248.jpg.1f09701d9f313c476c539ca35a1382ab.jpg

IMG_2250.jpg.f664a5b3c91f0f04d0e03aa49ca9422a.jpg

IMG_2252.jpg.b8aea47a55ee4a5cc6882861a3381832.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i na czarnej kolejna niespodzianka, w kilku miejscach sa slady ratraka :o zjazd calkiem przyjemny, jednak tylko raz na rozgrzewke, pozniej coraz wiecej ludzi i ciezko tam spotkac nietkniety snieg... co innego w lesie :)do ktorego kierujemy sie po drugim wjezdzie na Miziowa, poza nami nie bylo tam jeszcze nikogosniegu jest na prawde bardzo duzo, jeszcze nie tyle co w szczytowym momencie rok temu, ale solidny podklad + ogromny opad, spowodowal ze warunki sa niesamowite. puchu jest ok metr a miejscami sporo wiecej.las z Miziowej do Szczawin bardzo przyjemny, jak zawsze, ale pierwszy zjazd robilem na pamiec, no i niespodzianka, w tym roku jest wiecej powalonych drzew, nie ktore nie do konca przysypane. Po 2 zjazdach, rusza wyciag na szczyt, robimy lasy obok wyciagu i jeszcze raz do Szczawin, by 9:15 byc znowu na szczycie. tym razem decydujemy sie na marsz w gore. podpina sie pod nas kilka osob i w ok 10osob brodzimy w snigegu po pas. meczarnia straszna wiec nie doszlismy tam gdzie chcielismy, ale chociaz czesc szlaku przetarlismy :) zjazd jest bajeczny, sniegu mnostwo. Kopula szczytowa to jest to co lubie najbardziej, fajne nachylenie, rzadki las no i ten snieg :)

IMG_2256.jpg

wystarczy spojrzec na to drzewko, a mamy przekroj opadu z ostatnich dni :D

IMG_2261.jpg

ostatni zjazd zrobilismy na sam dol, na parking, miejscami bylo ciezko, bo przecieralismy szlak po tym opadzie, ale jutro juz powinno byc lepiej.udalo mi sie wygospodarowac czas od 8 do 12, tak wiec Ravick jutro sie bawimy, oby tylko noc przyniosla swiezy snieg :)

IMG_2256.jpg.623e3ae592082abb0de29ea78b324e9d.jpg

IMG_2261.jpg.29c595bae2eae7037e44b7a06fdf7e09.jpg

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak długi jest odcinek od peronu górnego, wyciągów III i iV do dolnego IX?

ok. 100m, jest lekko z górki, więc da się rozpędzić i dojechać, gorzej, że IX to są 2 talerzyki i pomiędzy nimi trzeba też podejść ze 100 m, ale tylko lekko pod górkę

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczorajsza noc mialem niespokojna, budzilem sie i tylko zerkalem przez okno czy sypie... :) cala noc nic, az tu wreszcie nad ranem zaczelo. przed 8 rano, na samochodzie mialem ok 10cm, a snieg ciagle sypal dosc obficie.

Ruszamy krzeslem, Ravick mial obsuwe bo drogi od Krakowa biale :)

wpadamy standardowo, rozgrzewka na czarnej i tutaj uwaga szok! CZARNA JEST RATRAKOWANA

na calej dlugosci. sciana byla przejechana jednak tylko z lewej strony( patrzac z dolu) prawa czesc, to ten zleb gdzie ratrak nie ma szans.

komfort jazdy zdecydowanie na plus, no ale to juz nie ta sama czarna co kiedys :) ale fun dalej jest, moze tylko troche inny :)

teraz mozna puscic sie bez wiekszego ryzyka cietym skretem juz od schroniska.

w lasach od Miziowej do Szczawin, sporo rozjezdzone, a na to spadl swiezy snieg, takze nie jest do konca idealnie, ale mozna bylo jeszcze trafic nietkniete slady.

Robimy z 4-5 zjazdow, w koncu pojawia sie Ravick :) lecimy razem ze Szczawin, az na Kopiec, stamtad przez czarownice, na niebieska 6 i odbijamy w las, a z lasu spowrotem na Szczawiny. Wjezdzamy na Miziowa, tam niestety od rana chmura, widocznosc baaaaaaaardzo slaba, duzo gorsza niz wczoraj. Mimo wszystko decydujemy sie na szczyt, Ravick zostaje i katuje trasy :)

my troche na czuja i po omacku bo widocznosc raptem na 5m. ale udaje nam sie najechac prawie tam gdzie chcielismy i nie zboczylismy na Slowacje :)

trafiamy swietna linie, fajna lesna przecinka, od grzbietu az na Mala Szczawine, dobre 500 m niezlego zjazdu miedzy drzewkami i choinkami. Puchu po pas i wyzej.

Byla tez mala przerwa na poszukiwanie mojego kijka :D troche pokopalem i sie znalazl :)

kolejny zjazd mial byc taki sam wlasciwie, jednak troche przedobrzylismy i odbilsimy w prawo no i wyladowalismy na samym dole, pod krzeslem.

plan byl by jeszcze wjechac do gory, a na dol poleciec lasami od Buczynki.

Jak na zlosc, wlaczono nam wolny bieg krzesla..... :( 25 min na tym sniegu i wietrze to masakra. wiec zjezdzamy juz na prosto na Babe, ja wykorzystalem ostatnie 20 min wolnego na ogrzanie sie i pozywienie.

Pozniej jazda na Babie... sniegu mnostwo, sypie caly dzien. duzo miekkiego i luznego sniegu, ale przy takim opadzie i sporej dosc ilosci ludzi nie sposob to utrzymac...

do auta wracam o 16, a na nim znowu z 15 cm jak nic :)

takze dzien obfity w snieg i fajne zjazdy.

jutro powtorka od 8 do 11 ;)

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Gregor

jak się nic nie zmieni do jutra rana ( a raczej nie powinno:smile: ) , to jutro ok. 8,30 powinienem zameldować się pod kasą przy krześle na Szczawiny .Mój nr telefonu wysłałem Ci na priv .Miło by było zaliczyć razem kilka zjazdów

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcę pojeździć na Buczynce i później na Pilsku. wjeżdżam w.III potem 100m do IX, którym na górę i mogę wtedy zjechać zieloną 4 do Szczawin?
jadąc z Buczynki podążaj za talerzykami, jak się skończy drugi, to skręć w lewo na 4można też przed talerzykami skręcić od razu na 4, ale czeka Cię wtedy jakieś 400m dreptania po płaskimtam generalnie wszystko widać, bo te talerzyki wciągają prawie po płaskim :) no chyba, że mgła będzie :wink:tak to mniej więcej wygląda:[ATTACH=CONFIG]8954[/ATTACH]

IMG_7759_m.jpg

IMG_7759_m.jpg.4890a4be93fb608383ba96c2e60bfad5.jpg

Edytowane przez Plywak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że mamy w osobie gregor_g4 lokalnego zapalonego sprawozdawcę na którego zawsze można liczyć.

W sobotę wybieramy się do Korbielowa mocną 4 osobową skionlinową grupą (Johnny, Mati i ja ze starszym juniorem) to może spotkamy gregora i może pokaże nam jakąś jedną lajtową pozatrasową traskę, którą będziemy w stanie pokonać bez strat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że mamy w osobie gregor_g4 lokalnego zapalonego sprawozdawcę na którego zawsze można liczyć.

W sobotę wybieramy się do Korbielowa mocną 4 osobową skionlinową grupą (Johnny, Mati i ja ze starszym juniorem) to może spotkamy gregora i może pokaże nam jakąś jedną lajtową pozatrasową traskę, którą będziemy w stanie pokonać bez strat.

Ja się już zacząłem zastanawiać,czy nie wziąć Coombacków... :wink:

Ale muszę konkretnie przetestować Rictory i mam zgryz. :redface:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że mamy w osobie gregor_g4 lokalnego zapalonego sprawozdawcę na którego zawsze można liczyć.

W sobotę wybieramy się do Korbielowa mocną 4 osobową skionlinową grupą (Johnny, Mati i ja ze starszym juniorem) to może spotkamy gregora i może pokaże nam jakąś jedną lajtową pozatrasową traskę, którą będziemy w stanie pokonać bez strat.

podobno ma byc tez Bugajson :D ciekawe czy wreszcie uda mu sie dotrzec hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...