Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ceny w Alpach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałabym w tym sezonie wybrać się w Alpy. Czy ktoś mógłby podać jakieś "tanie" miejsca..

Ile Was wyniosły wyjazdy w poszczególne miejsca?

Pozdrawiam i liczę na jakieś podpowiedzi :smile:

Marta,

napisz coś więcej: budżet, dojazd (jesteś z Olsztyna?) itd. Wtedy łatwiej będzie udzielić odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(napisz coś więcej: budżet, dojazd (jesteś z Olsztyna?) itd. Wtedy łatwiej będzie udzielić odpowiedzi)

jestem z okolic olsztyna, dojazd jest w sumie najmniej ważny, ponieważ planuję jechać jeszcze z pięcioma osobami, a więc koszty za dojazd będą podzielone.. Bardziej interesują mnie tanie apartamenty na 5-6 osób i tanie skipassy.. Znajomi mówią, że jadąc w Alpy koszt na osobę wyniesie przynajmniej 3000 zł.. . Przeglądając informacje z internetu widziałam różne oferty, nawet za 1300 zł za osobe (do Puy Saint Vincent)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(napisz coś więcej: budżet, dojazd (jesteś z Olsztyna?) itd. Wtedy łatwiej będzie udzielić odpowiedzi)

jestem z okolic olsztyna, dojazd jest w sumie najmniej ważny, ponieważ planuję jechać jeszcze z pięcioma osobami, a więc koszty za dojazd będą podzielone.. Bardziej interesują mnie tanie apartamenty na 5-6 osób i tanie skipassy.. Znajomi mówią, że jadąc w Alpy koszt na osobę wyniesie przynajmniej 3000 zł.. . Przeglądając informacje z internetu widziałam różne oferty, nawet za 1300 zł za osobe (do Puy Saint Vincent)..

3 000, to masz zamożnych znajomych. Dużo zależy od okresu w jakim chcesz wyjechać. Np w grudniu, na początku stycznia lub pod koniec sezonu w marcu i kwietniu oferty będą zdecydowanie niższe niż w sezonie. Kiedy planujesz wyjazd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grudzień przed świętami to jeden z najtańszych okresów. Na naszej stronie są np. reklamy domków we Flachau. 4 osobowy domek ze skipasem na tydzień od 979 zł / osobę

to całkiem tanio! A możesz jeszcze dla porównania polecić tanie lodowce we Włoszech i Francji?

Edytowane przez marta88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(napisz coś więcej: budżet, dojazd (jesteś z Olsztyna?) itd. Wtedy łatwiej będzie udzielić odpowiedzi)

jestem z okolic olsztyna, dojazd jest w sumie najmniej ważny, ponieważ planuję jechać jeszcze z pięcioma osobami, a więc koszty za dojazd będą podzielone.. Bardziej interesują mnie tanie apartamenty na 5-6 osób i tanie skipassy.. Znajomi mówią, że jadąc w Alpy koszt na osobę wyniesie przynajmniej 3000 zł.. . Przeglądając informacje z internetu widziałam różne oferty, nawet za 1300 zł za osobe (do Puy Saint Vincent)..

Wszystko zależy, jak się nosisz.:happy: Mam znajomych co na osobę w Alpach wydają i po 8 tysięcy. Ja w zeszłym roku wydałem na tygodniowy wyjazd 1850 za osobę w terminie styczniowym w następujących warunkach: samochodem 4 osoby, apartament 4osobowy (2 pokojowy) skibus pod domem, położony 2 przystanki skibusem od pośredniej stacji Zillertal Areny, 6 dniowy skipass na całą Dolinę Ziller, ubezpieczenie, sprzęt narciarki cały własny bez wypożyczania czegokolwiek, jedzenie zabrane z polski i przyrządzane na miejscu (śniadania, obiadokolacje) ale również małe zakupy na miejscu w sklepie typu piwo, owoce itp ale też na stoku typu zupy, napoje itp.

Moim zdaniem w Austrii spokojnie można zejść nawet do 1500 zł za osobę, tym bardziej jeżeli jedziecie w pięciu. Z tym, że termin wyjazdu musi być albo w styczniu bez tygodnia sylwestrowego albo w drugiej połowie marca. No i co najważniejsze nie baw się w żadne pośrednictwa jakiś śmiesznych biur podróży tylko sama poszukaj apartamentu, teraz w internecie od tanich ofert aż się przelewa. Poszukaj na portalach typu vacando, booking itp albo na stronach poszczególnych miejscowości czy ośrodkó w Austrii.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy, jak się nosisz.:happy: Mam znajomych co na osobę w Alpach wydają i po 8 tysięcy. Ja w zeszłym roku wydałem na tygodniowy wyjazd 1850 za osobę w terminie styczniowym w następujących warunkach: samochodem 4 osoby, apartament 4osobowy (2 pokojowy) skibus pod domem, położony 2 przystanki skibusem od pośredniej stacji Zillertal Areny, 6 dniowy skipass na całą Dolinę Ziller, ubezpieczenie, sprzęt narciarki cały własny bez wypożyczania czegokolwiek, jedzenie zabrane z polski i przyrządzane na miejscu (śniadania, obiadokolacje) ale również małe zakupy na miejscu w sklepie typu piwo, owoce itp ale też na stoku typu zupy, napoje itp.

Moim zdaniem w Austrii spokojnie można zejść nawet do 1500 zł za osobę, tym bardziej jeżeli jedziecie w pięciu. Z tym, że termin wyjazdu musi być albo w styczniu bez tygodnia sylwestrowego albo w drugiej połowie marca. No i co najważniejsze nie baw się w żadne pośrednictwa jakiś śmiesznych biur podróży tylko sama poszukaj apartamentu, teraz w internecie od tanich ofert aż się przelewa. Poszukaj na portalach typu vacando, booking itp albo na stronach poszczególnych miejscowości czy ośrodkó w Austrii.

Szczerze mówiąc bez znajomości języka trochę obawiam się poszukiwań na własną rękę, z biurem podróży zawsze trochę inaczej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc bez znajomości języka trochę obawiam się poszukiwań na własną rękę, z biurem podróży zawsze trochę inaczej..

Tutaj też jest piesek pogrzebany.

Piszesz,że w 6 osób.Jednym samochodem to możliwe,pod warunkiem,że jest się w posiadaniu takowego.

Przy wyjeździe na dwa samochody i to z Olsztyna te 1500 złotych na osobę bardzo mało realne.

A może z biurem jakieś terminy freeski Wam spasują.

Nie jest to nadzwyczaj rozbudowana oferta.Ale jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w którym okresie jest najtaniej?

Na początku sezonu gdy jest mało śniegu i pod koniec (choć tu jest różnie). Ogólnie przed i po sezonowe "okazje" najłatwiej trafisz we Włoszech i Francji (szczególnie w mniejszych ośrodkach). Obarczone są one ryzykiem słabych warunków śniegowych i nie zawsze warto. Na pewno warto zakończyć sezon w topowych francuskich ośrodkach - 3V, espace killy (świetne warunki śniegowe i piękna pogoda i jest tanio). W Austrii o "okazje" trudniej ale np. początek sezonu w SFL karnet 4-dniowy kosztował 100 E. Noclegi są do znalezienia 15-18 E (choć na pewno z 30 km od stoku). Ale nawet w środku sezonu tydzień w Austrii z dojazdem powinien zamknąć się w 350 E + 300 zł - wyraźnie poniżej 2000 zł.

pozdro

Wiesiek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj też jest piesek pogrzebany.

Piszesz,że w 6 osób.Jednym samochodem to możliwe,pod warunkiem,że jest się w posiadaniu takowego.

Przy wyjeździe na dwa samochody i to z Olsztyna te 1500 złotych na osobę bardzo mało realne.

A może z biurem jakieś terminy freeski Wam spasują.

Nie jest to nadzwyczaj rozbudowana oferta.Ale jest.

Mamy 7-osobowe auto na gaz..

A co do freeski - to zastanawiałam się nad ich ofertą, ale przeczytałam trochę złych opinii na ich temat.. Zastanawiam się też nad ofertami typu snow party camp (wyjazdy studenckie) lub deskidance..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy 7-osobowe auto na gaz..

A co do freeski - to zastanawiałam się nad ich ofertą, ale przeczytałam trochę złych opinii na ich temat.. Zastanawiam się też nad ofertami typu snow party camp (wyjazdy studenckie) lub deskidance..

snow party camp, deskidance?? może po prostu idź na imprezę w Olsztynie jak spadnie śnieg, wyjdzie Ci taniej, a pewnie ciekawiej będzie :happy: Naprawdę jesteś taka naiwna, że wierzysz w te kolorowe foldery i wspaniałe filmiki biur podróży?

A co do znajomości języka to na podanych przeze mnie stronach czy podobnych rezerwacje możesz zrobić również w języku polskim. Możesz zapłacić przelewem albo kartą. Później wystarczy, że pojawisz się na miejscu w w zarezerwowanym terminie, a nawet jak właściciel będzie miał Wam coś do przekazania to na migi się dogadacie.

Ale wiesz jak nadal masz obawy to ja za małą opłatą załatwię Wam ten wyjazd, wszystko porezerwuje, prześle mapki z dojazdem, kupie ubezpieczenie, skipasy, prześle rozkład jazdy skibusów, zaanonsuje Was u właściciela, mogę nawet codziennie rano Was budzić, a jak jeszcze mi dopłacisz to mogę być nawet rezydentem na miejscu oraz organizować czas, wycieczki, imprezy :laughing:

Edytowane przez michaś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

snow party camp, deskidance?? może po prostu idź na imprezę w Olsztynie jak spadnie śnieg, wyjdzie Ci taniej, a pewnie ciekawiej będzie :happy: Naprawdę jesteś taka naiwna, że wierzysz w te kolorowe foldery i wspaniałe filmiki biur podróży?

A co do znajomości języka to na podanych przeze mnie stronach czy podobnych rezerwacje możesz zrobić również w języku polskim. Możesz zapłacić przelewem albo kartą. Później wystarczy, że pojawisz się na miejscu w w zarezerwowanym terminie, a nawet jak właściciel będzie miał Wam coś do przekazania to na migi się dogadacie.

Ale wiesz jak nadal masz obawy to ja za małą opłatą załatwię Wam ten wyjazd, wszystko porezerwuje, prześle mapki z dojazdem, kupie ubezpieczenie, skipasy, prześle rozkład jazdy skibusów, zaanonsuje Was u właściciela, mogę nawet codziennie rano Was budzić, a jak jeszcze mi dopłacisz to mogę być nawet rezydentem na miejscu oraz organizować czas, wycieczki, imprezy :laughing:

Naiwna? :P:) Byłam na podobnym wyjeździe, ale w Polsce i było świetnie :) dzięki za wskazówki ! pozdrawiam

Edytowane przez marta88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym sezonie Dolomity (Alta Badia, wioska La Villa, http://www.gana.it/) spanie plus skipas (6 dni) od 16 do 23 marca za 350 €. W tym sezonie też Dolomity (Val Gardena, Ortisei, chyba tu http://www.residencemagdalena.com/en/Default.asp ) od 15 do 22 marca też za 350 €. W 2011 i 2012 - Saalbach (http://www.austria.pl/hotele/viehhofen/apartamenty-pamina.xml), widzę, że cena w tym roku podobna (ok. 1200 zł/ 3 os/ 7 nocy od 15 marca w pokoju 3-osobowym), plus ok. 200 € za skipas. Val di Sole 8-15 marca - 350 € ze skipasem (http://www.lamoretina.it/).

Udanych poszukiwań dużo śniegu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolina Auriny (Valle Aurina)

Witam.

Chciałabym w tym sezonie wybrać się w Alpy. Czy ktoś mógłby podać jakieś "tanie" miejsca..

Ile Was wyniosły wyjazdy w poszczególne miejsca?

Pozdrawiam i liczę na jakieś podpowiedzi :smile:

jest tanim a równocześnie bardzo dobrym miejscem. Karnety są tu zdecydowanie tańsze, ponieważ ograniczają się tylko do tego regionu….jeśli ktoś nie zamierza codziennie jeździć w innym ośrodku, jest to region warty polecenia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, ze w alpejskich ośrodkach narciarskich powstaje (cytując Bareję) "nowa świecka tradycja": usuwają z wyszukiwarek kwater sortowanie po cenie!

W zeszłym sezonie prawie we wszystkich wyszukiwarkach można było wyniki wyszukiwania sortować po cenie, a teraz widzę, że ta funkcja znika!

Wręcz na moich oczach zniknęła z wyszukiwarki kwater w Livigno!

Jeszcze jakiś tydzień temu można było sortować wyniki wg ceny, a kilka dni temu pojawił się całkiem nowy interfejs, ale już bez tej funkcji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...