Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Lodowce Austria Październik


wid

Rekomendowane odpowiedzi

Wybieramy się ze znajomymi pod koniec października na kilka dni (środa wyjazd - niedziela powrót) na nartki do Austrii.

Pytania do Was Forumowicze:

1. Gdzie najfajniej?

2. Gdzie najwięcej śniegu (wiem, że to trudno określić ale napewno macie jakieś doświadczenie)?

3. Gdzie najbliżej (nie chodzi mi tu o odległość co o czas dojazdu, startujemy z Gliwic)?

4. No i cena (to nie najważniejsze dlatego na końcu)?

Osobne pytanie, czy noclegi rezerwować wcześniej, czy jechać na tak zwaną "palę" i szukać czegoś na miejscu?

Z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi.

Pozdrowienia.

wid

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieramy się ze znajomymi pod koniec października na kilka dni (środa wyjazd - niedziela powrót) na nartki do Austrii.

Pytania do Was Forumowicze:

1. Gdzie najfajniej?

2. Gdzie najwięcej śniegu (wiem, że to trudno określić ale napewno macie jakieś doświadczenie)?

3. Gdzie najbliżej (nie chodzi mi tu o odległość co o czas dojazdu, startujemy z Gliwic)?

4. No i cena (to nie najważniejsze dlatego na końcu)?

Osobne pytanie, czy noclegi rezerwować wcześniej, czy jechać na tak zwaną "palę" i szukać czegoś na miejscu?

Z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi.

Pozdrowienia.

wid

1. Wszędzie, każdy lodowiec ma swój klimat

2. Bez odpowiedzi - jak sypie to wszędzie

3. Kaprun - Gliwice, Ostrawa, Brno, Salzburg, Kaprun

4. O tej porze możesz jechać w ciemno, ale praktyczniej jest poszukać coś w internecie

Wysłane z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec października pewnie pojeździcie ale wszystkiego otwartego bym się nie spodziewał- ja wybieram się 15 listopada na 3 dni jazdy po lodowcach ( nie pierwszy raz) zaczynamy w Pitztal śpimy dwie noce w solden i tam dzień jeździmy a wracając wpadamy do Stubai..... na niebieskie łączki :)

tylko w solden nie będą pewnie otwarte trasy do samego dołu reszta będzie na 100 % .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje opinie :

Pitztal - bo najwyżej , bo genialnie przygotowany bo gondole jest ambitnie

Solden - bo nocujesz w mieście gdzie można wieczorem normalnie wyjść i się pobawić a rano gondolą na górę.

Stubai - na koniec dużo łatwych tras

Kuntertal - to nie jest łatwy lodowiec - dużo free ridu

Hintertux w lato idealny zimą bywa okrutnie zimno i szklanka na górze

Molltaler w lato czasami lepszy od tux-a - jednak czasami nie chodzi przez wiatr ( częsciej niż inne)

ramsain dachstain - bardziej jako punkt widokowy

ps: wszystkie już działają

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje opinie :

w zasadzie wszystko prawda, tylko uzupełniam :)

Pitztal - bo najwyżej , bo genialnie przygotowany bo gondole jest ambitnie

Świetny, przydałoby się więcej wariantów

Solden - bo nocujesz w mieście gdzie można wieczorem normalnie wyjść i się pobawić a rano gondolą na górę.

W październiku nie ma szans na tę gondolę :) Dość drogo w samym miasteczku

Stubai - na koniec dużo łatwych tras

i bywa sporo ludzi, ale spory

Kuntertal - to nie jest łatwy lodowiec - dużo free ridu

daleki podjazd i płasko, dominuje orczykownia :)

Hintertux w lato idealny zimą bywa okrutnie zimno i szklanka na górze

szklanka tylko na samej przełęczy, a bywa bajkowo, spory, rozległy, więc OK

Molltaler w lato czasami lepszy od tux-a - jednak czasami nie chodzi przez wiatr ( częsciej niż inne)

dokładnie tak, choć wielki nie jest, dziki

ps: wszystkie już działają

Jeszcze Kitzuś czyli Kitzsteinhorn - za chwilę ruszy, choć jesienią różnie bywa z ilością tras.

PS.

Wid - nie ma za bardzo co teraz planować, trzeba patrzeć co się dzieje, jakie warunki itp. - decydować przed samym wjazdem.

Sorry ze sie wcinam w temat, ale gdzie byście pojechali z jeżdżącym 5-ciolatkiem. Piszą ze Stubai jest fajny dla dzieciaków. Czy ktoś korzystał z tych pakietów na stronach Stubai?

Każdy z ww. może być fajny dla dzieciaków :)

Edytowane przez gajowy01
PS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:happy:Witam,

Czy zdecydowałeś już gdzie będziesz śmigać?

My też planujemy 1-2 listopada pojechać na lodowiec Hintertux.

Wid daj znać gdzie będziesz jeździć.

Pozdrawiam

Paweł

Odpuść sobie w tym terminie. Byłem w zeszłym roku właśnie w tym teerminie na Tuxie. Ludzi chyba więcej niż w czasie polskiego święta listopadowego (11 ). Koleki do orczyków po 20 minut minimum.

Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie zmartwiłeś strasznie z tymi kolejkami. Miał być wyjazd tylko na 4 dni z czego 2 dni w drodze. Jak jeszcze człowiek ma tyle czekać w kolejkach to taki wyjazd mija się z celem. Czy tak też jest na innych stokach w terminie. A może ma ktoś inne doświadczenia z wyjazdami na narty w Alpy austriackie w tym terminie ? Proszę o wpisy bo szkoda wydać kilkaset euro za stanie i denerwowanie się w kolejkach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie zmartwiłeś strasznie z tymi kolejkami. Miał być wyjazd tylko na 4 dni z czego 2 dni w drodze. Jak jeszcze człowiek ma tyle czekać w kolejkach to taki wyjazd mija się z celem. Czy tak też jest na innych stokach w terminie. A może ma ktoś inne doświadczenia z wyjazdami na narty w Alpy austriackie w tym terminie ? Proszę o wpisy bo szkoda wydać kilkaset euro za stanie i denerwowanie się w kolejkach.

Pozdrawiam

To odpuść sobie dotyczyło chyba miejsca (TUX) a nie terminu. Byliśmy w tym czasie na Pitztalu i było ok - tam kret skutecznie ogranicza ilość narciarzy i jak wyjedziesz na górę to kolejek nie ma. Za to ranne wejście do kreta czasem hardcorowe (ale to tylko raz)

Pozdro

wiesiek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grę wchodzi jeszcze Stubai, ale termin jest sztywny 1-2 listopad. Był ktoś może w tym czasie na tym lodowcu i podrzuci jakąś krótką relacje. A może wybiera się ktoś z kolegów i koleżanek na Stubai w tym czasie?

Już nie mogę doczekać się otwarcia nowego sezonu narciarskiego i wyjazd raczej pewny.

Pozdrawiam forumowiczów

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grę wchodzi jeszcze Stubai, ale termin jest sztywny 1-2 listopad. Był ktoś może w tym czasie na tym lodowcu i podrzuci jakąś krótką relacje. A może wybiera się ktoś z kolegów i koleżanek na Stubai w tym czasie?

Już nie mogę doczekać się otwarcia nowego sezonu narciarskiego i wyjazd raczej pewny.

Pozdrawiam forumowiczów

Paweł

To jest weekend więc jeżeli pogoda dopisze to masz jak w banku, że będą tłumy. Dlaczego? Bo cała Bawaria przejedzie na narty!

W ubiegłym roku, w piękny listopadowy weekend na Stubaiu zabrakło miejsca na parkingach koło gondoli! A kolejki do krzeseł były jak za starych czasów w Szczyrku.

Wysłane z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grę wchodzi jeszcze Stubai, ale termin jest sztywny 1-2 listopad. Był ktoś może w tym czasie na tym lodowcu i podrzuci jakąś krótką relacje. A może wybiera się ktoś z kolegów i koleżanek na Stubai w tym czasie?

Już nie mogę doczekać się otwarcia nowego sezonu narciarskiego i wyjazd raczej pewny.

Pozdrawiam forumowiczów

Paweł

początek listopada trzy lata temu....

Wszystkie wyciągi otwarte nie czynna była jedna trasa objazdowa pod dolną gondolę

byliśmy w poniedziałek - brak kolejek gdziekolwiek - jednak ludzi było sporo.

Spotkani Polacy będący również w niedzielę mówili że były lekkie kolejki ale bez przesady jak to gość określił przez cały dzień stał tyle w kolejce co w ferie do jednego wjazdu na kotelnicy w godzinach szczytu ..... ( czyli jakieś 30 minut)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...