Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Okulary na narty


shocker

Rekomendowane odpowiedzi

Kup z szybkami przezroczystymi

Maiłem rożne szybki i najlepsze są z przezroczystymi

A jak pełna lampa to też, przecież zapalenie spojówek dostanie, przynajmniej ja bym nie dał rady jeździć przy pełnym słońcu z bezbarwną szybą.

W ogóle nie dam rady jeździć w okularach, mam wrażliwe oczy na wiatr, więc nic nie poradzę z okularów, okulary są dobre do kawy na taras, a do jazdy tylko gogle. Jak dla mnie oczywiście:smile:

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za pytanie? Po pierwsze trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, czy mam zdrowe oczy, czy nie? Czy mam wadę wzroku? To podstawa.

Drugie pytanie, w jakich warunkach bedę jezdził? W słońcu czy mgle, a moze wieczorem?

No i trzecie pytanie, jak szybko będę śmigał i jak wrażliwe mam oczy?

Czwarte pytanie dotyczy stanu zatok i wytrzymałości na niskie temperatury.

Reasumując, potrzebne będą min 3 szt okularów, jeśli je lubisz, i min 2 szt gogli ( jak masz wszystko zdrowe!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za pytanie? Po pierwsze trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, czy mam zdrowe oczy, czy nie? Czy mam wadę wzroku? To podstawa.

Drugie pytanie, w jakich warunkach bedę jezdził? W słońcu czy mgle, a moze wieczorem?

No i trzecie pytanie, jak szybko będę śmigał i jak wrażliwe mam oczy?

Czwarte pytanie dotyczy stanu zatok i wytrzymałości na niskie temperatury.

Reasumując, potrzebne będą min 3 szt okularów, jeśli je lubisz, i min 2 szt gogli ( jak masz wszystko zdrowe!).

Eeee... nie przesadzaj można obkuć temat 1 parą gogli....:smile:

....pod warunkiem że mają wymienne szyby:rolleyes::

Ale do pica kawy czy browara nie ma szans, okulary muszą być:tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak pełna lampa to też, przecież zapalenie spojówek dostanie, przynajmniej ja bym nie dał rady jeździć przy pełnym słońcu z bezbarwną szybą.

W ogóle nie dam rady jeździć w okularach, mam wrażliwe oczy na wiatr, więc nic nie poradzę z okularów, okulary są dobre do kawy na taras, a do jazdy tylko gogle. Jak dla mnie oczywiście:smile:

Absolutnie się z tym zgadzam. Gogle są najlepsze w zdecydowanej większości warunków. Próbowałem jeździć w różnych okularach i moje spostrzeżenie jest takie - im lepiej dopasowane tym bardziej parują. Mam np specjalne "narciarskie" Fishera z zakładanymi gumami uszczelniającymi, wymiennymi zausznikami na gumki tyle tylko, że się w tym nie da jeździć. Więc jeśli już to chyba wziąłbym rowerowe - są tańsze a powinny być dobre, mają duże pole widzenia - podmuch powinien przeciwdziałać parowaniu.

W wyższych górach (na lodowcach) w bardzo słoneczną pogodę używam bardzo podobnych do http://www.e-pamir.pl/0,232,okulary-julbo-sherpa.html tylko IV kategorii czyli pochłaniają 95% światła widzialnego - o dziwo raczej nie parują. Jeździ się też bez problemów.

Jeszcze zajrzałem do sklepu i znalazłem coś takiego więc jeśli koniecznie okulary to może te:

http://www.e-pamir.pl/0,4939,uvex-okulary-uvex-flash.html

Pozdro

Wiesiek

Edytowane przez Wujot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie się z tym zgadzam. Gogle są najlepsze w zdecydowanej większości warunków. Próbowałem jeździć w różnych okularach i moje spostrzeżenie jest takie - im lepiej dopasowane tym bardziej parują. Mam np specjalne "narciarskie" Fishera z zakładanymi gumami uszczelniającymi, wymiennymi zausznikami na gumki tyle tylko, że się w tym nie da jeździć.

Problem z okularami jest jeszcze taki, że na na stoku w mroźne dni unoszą się drobinki lodu, głównie ze sprawą jeżdżących narciarzy, i to się dostaje pod okulary, gdzie jest temperatura plusowa. następuje topnienie i osiadanie tej wilgoci na szkłach i to najczęściej jest przyczyna parowania okularów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisali moi poprzednicy, na ogół albo okulary chronią przed pędem powietrza, ale wtedy się parują, albo zapewniają wentylacje szybek, ale wtedy oczy łzawią od od pędu powietrza.

Znalazłem okularo-gogle, które są kompromisem, tzn. szybki nie parują oraz oczy w nich nie łzawią: http://x-trem.pl/okularo-gogle-x-trem.html

Na zdjęciu wyglądają dosyć niepozornie, ale wersja z całymi oprawkami w kolorze silver naprawdę wygląda doskonale.

Mają one niestety pewne wady: szybka nie jest polaryzowana oraz plastik oprawek jest dosyć kruchy i po jakimś czasie pęka. Gdyby nie to, powiedziałbym, że to są okulary idealne na narty.

Ten model prawdopodobnie już nie jest produkowany, ale czasami można je jeszcze spotkać w sklepach, w dodatku po mocno obniżonej cenie, a wtedy warto je kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisali moi poprzednicy, na ogół albo okulary chronią przed pędem powietrza, ale wtedy się parują, albo zapewniają wentylacje szybek, ale wtedy oczy łzawią od od pędu powietrza.

Znalazłem okularo-gogle, które są kompromisem, tzn. szybki nie parują oraz oczy w nich nie łzawią: http://x-trem.pl/okularo-gogle-x-trem.html

Na zdjęciu wyglądają dosyć niepozornie, ale wersja z całymi oprawkami w kolorze silver naprawdę wygląda doskonale.

Mają one niestety pewne wady: szybka nie jest polaryzowana oraz plastik oprawek jest dosyć kruchy i po jakimś czasie pęka. Gdyby nie to, powiedziałbym, że to są okulary idealne na narty.

Ten model prawdopodobnie już nie jest produkowany, ale czasami można je jeszcze spotkać w sklepach, w dodatku po mocno obniżonej cenie, a wtedy warto je kupić.

Te okulary nie mają filtra UVC więc na wyższe wysokości średnio się nadają.

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Pany,

Okulary w ogóle się nie sprawdzą, te gąbeczki co miały przylegać do twarzy odstają od dołu + brak dobrej wentylacji i parują.

Także nie polecam. Pewnie się sprawdzą jak zwykłe okulary gdy będzie naprawdę ładnie.

Ale znalazłem świetną alternatywę, pół-gogle BRENDA Delta, nie parują, widoczność jak w okularach. Ten produkt mogę spokojnie polecić.

http://aventurasport.pl/pl/p/Gogle-narciarskiesnowboardowe-BRENDA-DELTA-BlackBlue/546

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...