Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2013/2014


McKaczka

Rekomendowane odpowiedzi

Ja spotkałem śnieg samym końcem kwietnia, w czasie podejścia na Wielką Raczę, choć niżej już dawno go nie było i takie rzeczy uważam za całkowicie normalne w górach. Tylko co innego spotkać grubą warstwę nawianego śniegu gdzieś w zacienionym miejscu, a co innego na otwartym stoku narciarskim, gdzie słońce i wiatr czynią o wiele większe spustoszenie.

Poza tym w sobotę były jeszcze o wiele lepsze warunki, bo sam jeździłem wtedy na nartach w Zwardoniu i warunki były jeszcze w porządku.

Edytowane przez Bacus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś patrzyłem po kamerkach - ale lipa!!! :frustrating:

ON albo pozamykane,albo jeszcze działają,ale z katastrofalnymi warunkami...

Chyba tylko na Słowacji jeszcze mają jako takie warunki do jazdy.

Masakra !!! :sorrow:

Pozostaje otworzyć butelkę dobrego wina i dłuuugo spać. :sad:

Popatrz na ICM Jeleśnia, z czwartku na piątek zacznie spadać temperatura, wiatr osłabnie i pojawi się mały opad. Szykuj łopaty, spływ na Pilsku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze mam super wspomnienia z Rysianki

Jak warunki sniegowe,bo przypuszczam że mieszkalne fajne-studencki :rolleyes::

Warunki spoko, ale twardo. Mieszkalne nie wiem bo byłem tylko na 1 dzień :P

Ja spotkałem śnieg samym końcem kwietnia, w czasie podejścia na Wielką Raczę, choć niżej już dawno go nie było i takie rzeczy uważam za całkowicie normalne w górach. Tylko co innego spotkać grubą warstwę nawianego śniegu gdzieś w zacienionym miejscu, a co innego na otwartym stoku narciarskim, gdzie słońce i wiatr czynią o wiele większe spustoszenie.

Poza tym w sobotę były jeszcze o wiele lepsze warunki, bo sam jeździłem wtedy na nartach w Zwardoniu i warunki były jeszcze w porządku.

Nie wiem jak jest dzisiaj. Ale na Lipowskiej i Rysiance masz orczyki ;) i to nie był tylko nawiany śnieg ponieważ krajobraz był jakby była w pełni zima drzewa ośnieżone itp a na nartach możnabyło wyjść z samego dołu od auta.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest dzisiaj. Ale na Lipowskiej i Rysiance masz orczyki ;) i to nie był tylko nawiany śnieg ponieważ krajobraz był jakby była w pełni zima drzewa ośnieżone itp a na nartach możnabyło wyjść z samego dołu od auta.

Pozdrawiam

Zgadzam się z Tobą, na Rysiance warunki były bardzo dobre, a nawet dzisiaj leży tam jeszcze sporo śniegu :smile: http://www.dalekieobserwacje.eu/cam-rysianka/

Niestety w innych rejonach beskidu żywieckiego oraz śląskiego nie ma już tak dobrze :sad:

http://www.kolejbaba.com/kamera/

http://www.zlotygron.pl/kamera-przedszkole

http://www.cienkownarty.pl/kamery-on-line,3.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisła Soszów

Smutno w tym wątku,więc wrzucę odrobinę pozytywu.

Dziś odwiedziłem Soszów,bo na kamerkach wyglądał całkiem dobrze,tj. niebieska trasa.Faktycznie,warunki dobre!Żadnych przetarć ani minerałów nie zaobserwowałem.Mają podkład z lodu,który jak na razie mocno trzyma minerały pod sobą.

Jedyna wada to szerokość tej trasy.Ja przyjechałem po 13 i wtedy ludzi było sporo.Bez kolejek,ale krzesła wypełnione.Więc jak to wszystko ruszyło na jedną biedną trasę,to nie trudno sobie wyobrazić te tłumy... :eek:

Po godzine sporo ludu ubyło i już jeździło się lepiej.Otwarta jest też sama góra czerwonej,ale tam już wyłazi gdzieniegdzie glina,więc tam nie jeździłem.To chyba jedyna stacja w okolicy,która jeszcze daję radę.

1545112_493594980753129_1681172790_n.jpg

1538938_493594887419805_882133864_n.jpg

Niebieska:

1526172_493595100753117_1639644573_n.jpg

1535529_493595324086428_272509558_n.jpg

1504026_493595390753088_1365707166_n.jpg

1512749_493595614086399_40801331_n.jpg

1509197_493595554086405_1346508352_n.jpg

Czerwona:

1525567_493595980753029_1587925749_n.jpg

1525108_493595027419791_150283970_n.jpg

Nawet się najeździłem. :smile:

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkarpackie ski safari

Podkarpackie ski safari, czyli gdzie się dało pojeździć (a gdzie nie) na podkarpaciu w święta:

dzień 1 -> Karlików:

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/18325-Karlik%C3%B3w-k.-Bukowska?p=182943&viewfull=1#post182943

dzień 2 -> Puławy

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/18326-Pu%C5%82awy-k.-Rymanowa-Kiczera?p=182947&viewfull=1#post182947

dzień 3 -> Chyrowa

http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/18329-Chyrowa-k.-Dukli?p=182952&viewfull=1#post182952

Korzystajcie, bo te stacje długo jużnie pociągna przy tej pogodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet się najeździłem. :smile:

Żal patrzeć...

Koniec grudnia a w Beskidach taka bieda...

Cóż, miejmy nadzieję, że zima przyjdzie późno, i późno odejdzie...a Ty Maćku zrealizujesz obietnice i odwiedzisz stoki centralnej Polski...jeśli ruszą. Jak na razie, to zaczynam w to wątpić.

Dzięki za relację.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, tak sobie myśle że może byśmy się z Maćkiem zawzieli i w tym sezonie wspólnie odwiedzili słynny telegraf :rolleyes::

Proponuję gościnę i całe np. weekendowe turne, po okolicznych stokach :smile: Byłoby mi bardzo miło gdybyście mnie odwiedzili.

No i wieczorami byśmy pogadali o narciarstwie, i w ogóle... :wink:

Zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm,może i tak,e powiem Ci kolego że ja czasami nie wszystko przeliczam na kase :cool::

koleżanko*, napisałam po prostu swoją opinię na temat tego stoku. Warunki jakie tam panują i sam fakt, że jest jedna trasa, i to niezbyt długa to ceny są nieadekwatne :) niektórzy ludzie kombinują, żeby jak najtaniej gdzieś wyjechać, a że nie znam Ciebie osobiście to nie wiem czy przeliczasz czy nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, tak sobie myśle że może byśmy się z Maćkiem zawzieli i w tym sezonie wspólnie odwiedzili słynny telegraf :rolleyes::

:eek:jestem w szoku i nie wiem czy się prędko otrząchnę, nie wiem czy się w ogóle otrząchnę:eek:

Marcin toż w tym czasie co do Kielc trza jechać, zajedziesz na Kraischberg koło Murau:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:eek:jestem w szoku i nie wiem czy się prędko otrząchnę, nie wiem czy się w ogóle otrząchnę:eek:

Marcin toż w tym czasie co do Kielc trza jechać, zajedziesz na Kraischberg koło Murau:smile:

No widzisz Sławku chyba będę musiał jeszcze raz napisać to samo co koleżance powyżej,nie przeliczam wszystkiego na pieniądze a że dokładam do tych 300 km co mam do Radomia jeszcze jakieś 250,300 i mam świetne warunki narciarski to ja wiem

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz Sławku chyba będę musiał jeszcze raz napisać to samo co koleżance powyżej,nie przeliczam wszystkiego na pieniądze a że dokładam do tych 300 km co mam do Radomia jeszcze jakieś 250,300 i mam świetne warunki narciarski to ja wiem

Ale ja nic o pieniądzach nie prawiłem, wręcz przeciwnie, bo wiadomo że na taki wyjazd pieniądze do wydania większe.

A jeśli chodzi o mnie to zależność taka, że jak zadzwonisz mi że na Kraischberg i że potrzebny jeden od ściepki na paliwo, to siadam dokładam się i jadę, a jaz zadzwonisz że na telegraf nawet w gratisie, to nie:cool::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...