Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2013/2014


McKaczka

Rekomendowane odpowiedzi

Centymetry chyba są mnożone przez informatorów razy 4 lub 5 .Nie wierzę, że tam są bardzo dobre tam warunki:confused:: Bardziej wiarygodne jednak dane z IMGW z godz.06:00 http://pogodynka.pl/gory/pogoda/beskid/ Trochę dziwne ,że pokrywa mniejsza niż wczoraj.Śnieg chyba osiadł. Stożek mnie kusi ,ale dopiero w środę .Może być jeszcze kiepsko z pokrywą bo stromy stok. W poniedziałek ma padać umiarkowanie śnieg a niżej deszcz ze śniegiem i deszcz. Wyżej może się zdecydowanie poprawić.

Janku Ty wierzysz w jakąkolwiek prognozę pogody dłuższą niż 2-3 dni ??? Bo ta cała meteorologia to jak dla mnie pic na wodę. Sprzętu, satelit i bóg wie czego, a na kilka dni do przodu nie umieją poprawnie przewidzieć. Jeszcze w czwartek cały przyszły tydzień miał być na mrozie (dzień ok -1, -2, w nocy do -7), lekki śnieg lub częściowo słonecznie. Dziś zaglądam i nagle od poniedziałku ocieplenie tak do +3 +5 i deszcz :shocked: Te prognozy to jakaś paranoja kompletna. Tak samo to pierwszy lepszy góral może przepowiedzieć "no panocku, bedzie albo -3 albo +3, bedzie słońce albo chmury, bedzie śnieg albo deszcz albo moze nic nie padać" :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janku Ty wierzysz w jakąkolwiek prognozę pogody dłuższą niż 2-3 dni ??? Bo ta cała meteorologia to jak dla mnie pic na wodę. Sprzętu, satelit i bóg wie czego, a na kilka dni do przodu nie umieją poprawnie przewidzieć. Jeszcze w czwartek cały przyszły tydzień miał być na mrozie (dzień ok -1, -2, w nocy do -7), lekki śnieg lub częściowo słonecznie. Dziś zaglądam i nagle od poniedziałku ocieplenie tak do +3 +5 i deszcz :shocked: Te prognozy to jakaś paranoja kompletna. Tak samo to pierwszy lepszy góral może przepowiedzieć "no panocku, bedzie albo -3 albo +3, bedzie słońce albo chmury, bedzie śnieg albo deszcz albo moze nic nie padać" :crazy:

Wiesz co Marcinie, problem leży w tej technologii - dawniej babcia po swoim samopoczuciu przewidywała mi pogodę na najbliższy miesiąc. Kiedy spadnie śnieg nie pomyliła się nigdy, a w domu nawet radia nie miała. Dzisiaj to ruskie potrafią nawet mgłę wytworzyć, więc się to wszystko tak poplątało, że nawet te satelity nie wyrabiają. I pogodę z wyprzedzeniem większym niż 3 dni ciężko przewidzieć. Ja tam lubię czytać Janka prognozy, bo zawsze mówił, że lubi się tym w wolnym czasie zajmować. Nikt mu nie każe, więc myślę, że robi to z serca - solidnie... nikt nieomylny nie jest, ale Janka prognozy często się sprawdzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ta paplanina o pogodzie jest tutaj zbędna... każdy potrafi sobie sam sprawdzić pogodę zwłaszcza, że Jacek wyposażył ten portal w te wszystkie opcje.

Co tutaj wchodzę to mam nadzieję, że zobaczę jakieś fajne fotki, opisy gdzie kto był... a zamiast tego ciągłe, głupie i tak naprawdę nic nie wnoszące do dyskusji posty.. bo rozumiem coś tam przewidywać, cieszyć się z opadów, ale co drugi post...

Czy Złoty groń jest ratrakowany przed wieczorną jazdą 16-21?

Przepraszam za offtop.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario tu nie chodzi o nabijanie postów czy paplaninę bez sensu. Wierz mi, że jak tylko rozpocznę sezon, to na pewno opiszę co, gdzie i jak i zaopatrzę to w odpowiednie zdjęcia. A póki co rozpoczęcie sezonu pewnie nie tylko dla mnie uzależnione jest od pogody i nie stresuj się, bo za jakiś czas na pewno będzie pojawiało się sporo relacji z różnych części Polski i Europy. A dla nacieszenie oczu zawsze można wejść na alpinforum i zerknąć na relacje np. z austriackich ośrodków.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem już po otwarciu sezonu :) Byłem na Złotym groniu w Istebnej. Karnet wieczorny i o 16.00 pierwsze odbicie. Na dole praktycznie zero wiaterku. Jadąc kanapą zaczynało wiać przed drzewem na stoku, czyli praktycznie przy samej górze. U góry troszkę tego śniegu wiatr zdmuchnął i trzeba było jechać ostrożnie, ale potem to już czysta przyjemność. Stok jak na to że zima dopiero się rozpoczęła przygotowany na 5, prócz górnego odcinka zero minerałów, zero muld czy lodu. Można było poszaleć na kreche, tym bardziej że ludzi nie było za dużo. Od 19 to już praktycznie sam na kanapie jeździłem do góry. Tuż po 17.00 troszkę posypało śniegiem ale też szybko przestało. Z racji tego, że jestem lekko zmęczony jutro wrzucę filmik :) Jeździłem trochę ponad 4 godzinki. Nie liczyłem już nawet ile razy wjechałem bo się pogubiłem. Wiem tylko, że do 17.00 9 razy :)

EDIT:

[video=youtube_share;sv_Noai_wVQ]

Edytowane przez matis991
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny Groń k/Andrychowa

dzisiaj było oficjalne otwarcie stacji w sezonie 2013/14

rano byłem ,pojeździłem i sezon rozdziewiczyłem :D

na razie otwarty tylko dolny stok ,warunki bardzo przyzwoite , w miarę równo i twardo ,głównie sztuczny śnieg .Ludzi mało :) . Armatki armatkują non stop , więc z każdym dniem powinno być coraz lepiej

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Złotym Groniu rzeczywiście warunki, jak na początek sezonu, bardzo przyzwoite. Trochę minerałów, ale spodziewałem się, że będzie gorzej. Zagroń również działał, ale ludzi (patrząc na parking) zdecydowanie mniej, niż na Złotym Groniu - pewnie ze względu na wolniejszy wyciąg. Przy dzisiejszych Ksawerych, czas spędzony na kanapie miał spore znaczenie. Brawo dla Złotego za przygotowanie stoku i wspólny skipass z pobliskim Chichotem (połączenie bez odpinania nart), chociaż dzisiaj Chichot jeszcze nieczynny. Czekamy na połączenie z Zagroniem, a potem gondolę na Ochodzitą ;)

Ogólnie, za Kubalonką (w Istebnej) zima, podczas gdy przed przełęczą, w Wiśle, jakoś tak szaro. Nic dziwnego, że ośrodki w Istebnej ruszyły szybciej.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze Termy masz w Hotelu "Bukovina" w Bukowinie Tatrzańskiej.

Przede wszystkim obiekt jest nieporównywalnie większy i... tańszy! :)

Byłem,zaliczyłem..ale żeby wejść do sanarium w Bukowinie musisz wykupić całą wejściówkę,obejmującą wszystkie baseny.

a w Białce wchodzę tylko na sanarium za trzy dychy na 1,5 godziny:biggrin:

I to mi wystarcza..

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluszkowce

W wątku o Białce padło pytanie o Kluszkowce. Byłem dziś rozpoczynając w ten sposób sezon.

Pogoda piękna, śnieg świeży zmieszany ze sztucznym. Trasa bardzo dobrze przygotowana, sporo śniegu. U góry szeroko, dół trochę węższy Czynne krzesło. Jazda za 50% dziś była no i można się było wyjeździć do bólu. A co najważniejsze ludzi nie za dużo i bez kolejki do krzesła i bez tłumów na trasie. Cały czas chodziły armatki.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze Termy masz w Hotelu "Bukovina" w Bukowinie Tatrzańskiej.

Przede wszystkim obiekt jest nieporównywalnie większy i... tańszy! :)

Mają lepsze baseny i mniej ludzi, ale sauny w Białce lepsze.

Byłem,zaliczyłem..ale żeby wejść do sanarium w Bukowinie musisz wykupić całą wejściówkę,obejmującą wszystkie baseny.

a w Białce wchodzę tylko na sanarium za trzy dychy na 1,5 godziny:biggrin:

I to mi wystarcza..

pozdrawiam

Ja w Białce chodzę tylko do Saunarium... w 1,5h nie da się tam obejść wszystkich saun + bani + odpoczynek w "cichym pokoju".

Dwa tygodnie temu spędziłem tam prawie 6h...

Ciekawe jest to, że Slowacy ze Zdiaru, znaczy się pensjonaty, mają spore zniżki dla swoich klientów na termy w Białce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wątku o Białce padło pytanie o Kluszkowce. Byłem dziś rozpoczynając w ten sposób sezon.

Pogoda piękna, śnieg świeży zmieszany ze sztucznym. Trasa bardzo dobrze przygotowana, sporo śniegu. U góry szeroko, dół trochę węższy Czynne krzesło. Jazda za 50% dziś była no i można się było wyjeździć do bólu. A co najważniejsze ludzi nie za dużo i bez kolejki do krzesła i bez tłumów na trasie. Cały czas chodziły armatki.

A czy czerwoną (tą starą - środkową) śnieżyli ? Bo pewnie była czynna tylko niebieska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...