Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2013/2014


McKaczka

Rekomendowane odpowiedzi

każdemu co innego ,,pasi"

znam to z rozmów ze znajomymi na zdecydowanie podobny temat :

Jedni fani: "Lazurowego wybrzeża ": piękna plaże i ciepłe , krystaliczna woda, zawsze ciepło ; o bałtyku: ściek i zimno

Drudzy fani: "Morza Bałtyckiego": chłodna orzeźwiająca woda, dużo jodu, mało ludzi , pięknie , czasami miło popada a nie tylko słońce ; o "Lazurowym Wybrzeżu": dużo ludzi , za gorąco, za drogo

to coś jak wybór miejsca do jeżdżenia między Polską, a Alpami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja przewrotnie ... cieszę się że wszyscy jadą na Soszów, Cieńków, Nową Osadę , Klepki itd. Ja pojadę tu: http://www.hotelstok.pl/id/156 i tłumów nie będzie :wink:

Górka jak górka szału nie ma... ale w innych ośrodkach też działają przeważnie pojedyńcze trasy :smile:

Wybieram się w piątek więc Figo jak nie wypali Austria to zapraszam :smile: dojazd masz w 30 min. parking , knajpka, wc :biggrin: i wszystko w cenie karnetu , jest tylko małe ale... orczyk :sorrow: ale ludzie którzy narciarsko wychowali się w Szczyrku dadzą radę :angel:

Pozdr.Torres

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja przewrotnie ... cieszę się że wszyscy jadą na Soszów, Cieńków, Nową Osadę , Klepki itd. Ja pojadę tu: http://www.hotelstok.pl/id/156 i tłumów nie będzie :wink:

Górka jak górka szału nie ma... ale w innych ośrodkach też działają przeważnie pojedyńcze trasy :smile:

Wybieram się w piątek więc Figo jak nie wypali Austria to zapraszam :smile: dojazd masz w 30 min. parking , knajpka, wc :biggrin: i wszystko w cenie karnetu , jest tylko małe ale... orczyk :sorrow: ale ludzie którzy narciarsko wychowali się w Szczyrku dadzą radę :angel:

Pozdr.Torres

jak ma być grubo :eek:, to tutaj też praktycznie pusto : http://www.arlamow.pl/dla-narciarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja przewrotnie ... cieszę się że wszyscy jadą na Soszów, Cieńków, Nową Osadę , Klepki itd. Ja pojadę tu: http://www.hotelstok.pl/id/156 i tłumów nie będzie :wink:

Górka jak górka szału nie ma... ale w innych ośrodkach też działają przeważnie pojedyńcze trasy :smile:

Wybieram się w piątek więc Figo jak nie wypali Austria to zapraszam :smile: dojazd masz w 30 min. parking , knajpka, wc :biggrin: i wszystko w cenie karnetu , jest tylko małe ale... orczyk :sorrow: ale ludzie którzy narciarsko wychowali się w Szczyrku dadzą radę :angel:

Pozdr.Torres

Znam,znam.

Dupy nie urywa,jak mawiają w TV.

Dzięki za zaproszenie.

Ale po trzech prawdziwych wyjazdach narciarskich w tym sezonie nie jestem aż tak bardzo głodny nartowania.

Brak konieczności stania w kolejce jest przyjemnością samą w sobie.

Niestety ten i przyszły tydzień "ostre strzelanie" u mnie.( w sensie praca):sad:

A po pracy,czyli po zmroku w moim przypadku,bateryjki są wyczerpane. :proud:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam,znam.

Dupy nie urywa,jak mawiają w TV.

Dzięki za zaproszenie.

Ale po trzech prawdziwych wyjazdach narciarskich w tym sezonie nie jestem aż tak bardzo głodny nartowania.

Brak konieczności stania w kolejce jest przyjemnością samą w sobie.

Niestety ten i przyszły tydzień "ostre strzelanie" u mnie.( w sensie praca):sad:

A po pracy,czyli po zmroku w moim przypadku,bateryjki są wyczerpane. :proud:

się Kolega wykręca - głód nartowania o tej porze roku jest cały czas :tongue: a poważnie przyjeżdżam tam najczęściej na 2,3 godz. mnie to wystarczy - cieszy mnie sama jazda i możliwość spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

Kolego @jodek1 - tylko się nie obraź ale ja to się już boję lodówkę otworzyć...

jak tylko zrobię licencję lotniczą to tam zawitam na razie pozostaję przy tym co podałem wyżej

Pozdr.Torres

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

......Jak najbardziej masz rację.

I ja też się uważam za narciarza turystycznego. Wyczynowcem nigdy nie byłem.:smile:

Niestety albo "stety" te nasze beskidzkie szlaki,górki i pagórki mam zdeptane wzdłuż i wszerz od młodzieńczych lat.

Co nie znaczy,że za każdym razem nie napawam się widokiem gór i nie odnajduję za każdym razem ich wielkiego piękna.

Nigdy nie ukrywałem,że jestem wygodnicki ,leniwy i rozkapryszony.:sorrow:

Jak nie jest mi wygodnie i łatwo - to nie lubię. :cool:: Dziwaczeję na starość.:cheerful:

Trochę za drogo jak dla mnie kosztuje taki wyjazd żebym się ledwie ślizgnął 10km a resztę posiedział czy pospacerował.

Natomiast wielki szacun dla Ciebie za turystykę narciarsko-autobusowo-szynową.:happy:Czapki i kaski z głów!

Tylko,że ja to przerobiłem w latach 70-tych i 80-tych wieku XX i już teraz by mi się już nie chciało.

Przyłączam się do podziwu i życzeń dla Janka!.

Jednego nie rozumiem - przeciwstawienia. Polska - Alpy, Bałtyk - Lazury, itd.

Równie dobrze można się bawić na nartach w Trzech Dolinach jak i w Czarnym Groniu. Trzeba tylko odpowiednio zaprojektować wyjazd i ustawić sobie cele. Jedyne czego nie znoszę to traktowania narciarstwa powierzchownie bez odpowiedniej etyki, bez szacunku dla innych, bez świadomości własnych granic i możliwości, ale to sprawa ludzi a ich można albo naprostować albo unikać miejsc gdzie jest takich wielu.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze w kwestii OT :)

Zauważyłem, że w większości są tutaj porównywane znane polskie miejscowości czy "kurorty" z zachodnimi narciarskimi regionami. Kilka osób mówiło tutaj o kwestii priorytetów. I niejako od tego chciałbym wyjść. Polska, to nie tylko ośrodki, których nazwy tu padają. Są też miejsca, które stanowią niezwykle atrakcyjną ofertę "treningową" dla osób, które czerpią przyjemność z jazdy z lekko sportowym zacięciem. Oczywiście, te ośrodki pod względem szeroko rozumianej infrastruktury odstają czasami nawet od średniej polskiej, jednak można tam całkiem solidnie się wyjeździć. Przykład: Skrzyczne, trasa FIS. W momencie dobrych warunków śniegowych, kiedy trasa jest przygotowana (!) można tam dać sobie w kość. Harenda - trasa, gdzie rozgrywanych jest wiele poważnych zawodów - jest naprawdę wymagająca. Czy mój ulubiony polski ośrodek - Palenica w Szczawnicy (tu akurat każdy znajdzie coś dla siebie, bo oprócz trasy nr 1, są jeszcze Szafranówka i trasa "rodzinna" z ładnymi widokami) - ale to tylko trzy trasy, które po jednym weekendzie mogą się znudzić. Kiedyś pisałem na forum o ośrodku Plejsy na Słowacji - krzesło dwuosobowe, które jedzie w tempie tego szczyrkowskiego... pozostałe wyciągi to jednoosobowe orczyki. Miejscowość Krompachy to jakiś dramat. Nic tam nie ma. Ale narciarsko jest to bajka! Mają niby 9 tras (ale kilka z nich to takie krótkie byle co) i 3 wyciągi dla dzieci. Wszystkie trasy czarne i czerwone. Codziennie trasy przygotowane pierwszorzędnie. Ośrodek na tyle fajny, że trenuje tam słowacka kadra. I teraz pytanie odnośnie priorytetów: czy chcę jeździć bez kolejek po dwóch czarnych trasach non-stop, zjeść kolacje i iść spać, czy wolę wybrać się np. do Austrii i w tym samym czasie przejeździć 200 km, a wieczorami pochodzić po knajpkach, itd. Absolutnie nie mówię, że w Austrii nie ma czarnych tras :stupid: Chodzi mi tylko o to, że o ile w przypadku takiego czysto rekreacyjnego wypadu ze wszystkimi atrakcjami zachód nie wypada aż tak drogo w porównaniu z najbardziej znanymi ośrodkami w Polsce, o tyle na krótki wyjazd nastawiony wyłącznie na jazdę Polska może być ciekawą i relatywnie tanią propozycją :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,poniedziałkowa Śnieżnica w Kasinie

20140127_185114.jpg

Trzeba być przed osiemnastą,o tej startują po ratrakowaniu.Przez półtorej godziny bajka,stok nieźle przygotowany,poten trochę muld

(albo odsypów:biggrin:),trochę lodu, ale bez dramatu.

20140127_184106.jpg

Przez pierwszą godzinę ludzi mało,potem dojechali,ale praktycznie jazda na okrągło przez cały czas.Trzeba było tylko uważać na mocną ekipę bezkijkowców,

którzy nienaganną techniką goryla zbierającego kamienie,pruli na krechę,jakby mieli zakład kto szybciej się połamie:eek:

%255BUNSET%255D.jpg

Zjechałem ponad 20 razy i uważam że wydane 25 zeta na skipas było sensowną inwestycją.(Taką promocję mają;Rabatowy poniedziałek:biggrin:).

20140127_185106.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciągnąc dalej OT:wink:

są tacy , którzy jeżdżą tylko w Alpach , inni tylko w Polsce , ale też jest spora (chyba największa ?) grupa która jeździ i tu , i tam . Ja zaliczam się do tej ostaniej i większość czasu spędzam na polskich i słowackich stokach . Jak jest jednak możliwość (czasowa i finasowa ) to w Alpy bardzo chętnie :) . Mnie jazda na nartach , niezależnie gdzie , sprawia ZAWSZE przyjemność i jedyna rzecz , która psuje mi humor , to kolejki do wyciągów . Dlatego też staram się w okresie feryjnym i w weekendy jeździć tam , gdzie prawdopodobieństwo dużych kolejek jest jak najmniejsze. Najważniejsze jest jednak to , żeby było po czym , a nie gdzie :smile:

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciągnąc dalej OT:wink:

...większość czasu spędzam na polskich i słowackich stokach . Jak jest jednak możliwość (czasowa i finasowa ) to w Alpy bardzo chętnie :) . Mnie jazda na nartach , niezależnie gdzie , sprawia ZAWSZE przyjemność i jedyna rzecz , która psuje mi humor , to kolejki do wyciągów.

Mam dokładnie tak samo :)

ciągnąc dalej OT:wink:

Najważniejsze jest jednak to , żeby było po czym , a nie gdzie :smile:

No i to jest idealne podsumowanie :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kolejny dzień na Cieńkowie ale niestety ostatni :sorrow:

ZdjÄcie0877.jpg

ZdjÄcie0880.jpg

ZdjÄcie0882.jpg

ZdjÄcie0885.jpg

ZdjÄcie0891.jpg

ZdjÄcie0896.jpg

ZdjÄcie0898.jpg

ZdjÄcie0900.jpg

ZdjÄcie0903.jpg

ZdjÄcie0905.jpg

ZdjÄcie0906.jpg

ZdjÄcie0907.jpg

ZdjÄcie0910.jpg

, trzeba wracać na swoje śmieci :frown::, troszkę o warunkach rano dość dobrze po 13 już sporo przetarć, kamyków i stania w kolejce około 10 min. Dla mnie ludka z nad morza pasiło prawie wszystko oprócz stania :eek:. Jutro wyjazd do domku, po drodze nocleg w interesach w Łodzi, w piątek wieczorem melduje się na swoich włościach :tongue:. Sobota na ogarnięcie tematu a w niedzielę lecę na Wieżyce :applause:. Pozdrawiam

57da823ebdf0d_Zdjcie0877.jpg.f376f2d0f28340b6ae13782ae5b25465.jpg

57da823ec78cf_Zdjcie0880.jpg.1247b7812afd09f7ea7736e2e9c19f2b.jpg

57da823ed11ae_Zdjcie0882.jpg.0031d1dc06d745c4f3cb81073894ba0f.jpg

57da823edcf5e_Zdjcie0885.jpg.4f3a8adfea15ab5d379a017afca724ed.jpg

57da823f19617_Zdjcie0891.jpg.48b70c92563a367af430997174081f8d.jpg

57da823f2706c_Zdjcie0896.jpg.95602665d0cb910800b5d8b2f6e69b87.jpg

57da823f333b1_Zdjcie0898.jpg.157ad2047b79a9341ad1c6b2b4b017eb.jpg

57da823f3de4e_Zdjcie0900.jpg.f9cfb0ad8730c13db236b84e26210196.jpg

57da823f4859c_Zdjcie0903.jpg.552e042c4d5603303cec1b6857c4effb.jpg

57da823f51116_Zdjcie0905.jpg.004ba2316c5ab7086bc9c015651de19b.jpg

57da823f5ed6b_Zdjcie0906.jpg.2f6d4f93d1a72e72f94d4a1d36c95afb.jpg

57da823f6bc4a_Zdjcie0907.jpg.2133e6bafcbbef2be33ab3b873adb556.jpg

57da823f7a9c0_Zdjcie0910.jpg.7e3451512f86440dcbf7d1ffdc88d168.jpg

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzionek obudził mnie takim widokiem;

20140129_085033.jpg

Szczebel cały spowity we mgle,ale słoneczko gdzieś się przebijało.Obiecałem młodej że dzisiaj pojeździ,ale gdzie?Na podhalu tłumy,na słowację nie za bardzo chce się jechać,na szczęście w okolicy jest już gdzie pojeździć.Dziś wybór padł na Laskową.

20140129_144438.jpg

Małe dzieci do 5+ jeżdżą z rodzicem za darmo:biggrin:

Po 35 minutach jesteśmy pod stokiem i zaskoczenie; pusto:eek:

20140129_135525.jpg

20140129_132405.jpg

20140129_132400.jpg

Warunki bardzo dobre,sztuczny śnieg pomieszany z naturalnym,muld(obsypów)brak.

20140129_131859.jpg

Zresztą na tak płaskim stoku trudno żeby były.

Czarna jeszcze zamknięta z braku śniegu;

20140129_120448.jpg

Słoneczko jednak nie pojawiło się przez cały nasz pobyt(5 godzin) i było dość zimno(duża wilgotność)bo mróz nie był duży.

Młoda bardzo zadowolona;

20140129_131739.jpg

Ja też:biggrin:

  • Like 15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za relacje - teraz już wiem, że jeśli w ogóle da radę, to nie Cienków a Czantoria:wink: Trochę kusi, żeby jeszcze poczekać i wykorzystać SkiPass na lepsze warunki (na weekend zapowiadają odwilż - i podobnie jak u MB myśli - a może jeszcze sypnie naturalnym i będą lepsze warunki:tongue::smile: - Janku, możesz doprecyzować - dużo lodu? - pewnie głównie górna część i pierwsze górka. Piszesz, że twardo ale ogólnie chyba daje rade i jesteś zadowolony:wink:. Jeśli ktoś wybiera się na Czantorię w najbliższych dniach, to prosim bardzo o szczegółową relację:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak a'propos warunków:smile:

dzisiaj rano byłem w ON Czarny Groń k/Andrychowa . Śniegu mają narobione sporo , na trasach więc go nie brakuje .Jedyny mankament to lodowe grudy , które dzisiaj dosyć szybko się pokazały , szczególnie na dolnym , stromszym stoku . Ludzi umiarkowanie , do 10-tej jazda praktycznie na bieżąco , potem kolejki na kilka minut stania , ale ja się ewakuowałem o 10,30 więc , na szczęście , w kolejkach nie postałem . Generalnie wyjazd , jak zwykle OK :)

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tego nie pisać.(żeby nie zapeszyć wyjazdu):rolleyes::

Czekam i marzę tylko o jakichś opadach śniegu w rejonie Wiednia.

Bo Semmering-Stuhleck czeka na mnie i ja czekam niecierpliwie na niego.

Wolałbym poza weekendem ale upierał się nie będę.

1392_2014-01-28_1230_f66203f762ee5b6e.jpg

wygląda to już nieźle

może nie trzeba czekać na śnieg z nieba:stupid:

widocznie robią śnieg na okrągło

...

Właśnie też wpadły nam do głowy te miejsca, przyznaję: nie tak same z siebie tylko jak poszperałam po forum :redface: na moje oko też całkiem sympatycznie prezentują się kamerki, ale ja laik jestem :smile: my mieliśmy w planie weekend w marcu, wielce prawdopodobne, że zamiast w Polsce będzie tam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za relacje - teraz już wiem, że jeśli w ogóle da radę, to nie Cienków a Czantoria:wink: Trochę kusi, żeby jeszcze poczekać i wykorzystać SkiPass na lepsze warunki (na weekend zapowiadają odwilż - i podobnie jak u MB myśli - a może jeszcze sypnie naturalnym i będą lepsze warunki:tongue::smile: - Janku, możesz doprecyzować - dużo lodu? - pewnie głównie górna część i pierwsze górka. Piszesz, że twardo ale ogólnie chyba daje rade i jesteś zadowolony:wink:. Jeśli ktoś wybiera się na Czantorię w najbliższych dniach, to prosim bardzo o szczegółową relację:smile:

Da radę:smile: Luzy na krzesełku, chociaż sporo narciarzy na trasie bo tylko jedna otwarta. Uważać trzeba bo zawsze ktoś leży a na zalodzonej ściance u góry trasy to 2-3 osobników przeważnie. Wyraźnie lepiej jak na Stożku:smile: Jechać bo konkretna ilość śniegu naturalnego to może w marcu dopiero:confused::

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam to z rozmów ze znajomymi na zdecydowanie podobny temat :

Jedni fani: "Lazurowego wybrzeża ": piękna plaże i ciepłe , krystaliczna woda, zawsze ciepło ; o bałtyku: ściek i zimno

Drudzy fani: "Morza Bałtyckiego": chłodna orzeźwiająca woda, dużo jodu, mało ludzi , pięknie , czasami miło popada a nie tylko słońce ; o "Lazurowym Wybrzeżu": dużo ludzi , za gorąco, za drogo

to coś jak wybór miejsca do jeżdżenia między Polską, a Alpami :)

Nie do końca się zgadzam, bo zarówno uwielbiam nasze morze (ma swój niepowtarzalny urok) i odwiedzamy go co jakiś sezon - nawet pogoda nas nie zniechęca, ale też lubię cieplejsze rejony... tak samo z nartami: lubię jazdę w Polsce (poza kolejkami do kolejek :rolleyes:: ), ale wtedy nastawiam się ciut inaczej i nie mam wygórowanych wymagać co do przejechanych km...

Nie chcę wybierać "albo rybki, albo akwarium", chce mieć jedno i drugie, O! :biggrin::stupid:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze w kwestii OT :)

Chodzi mi tylko o to, że o ile w przypadku takiego czysto rekreacyjnego wypadu ze wszystkimi atrakcjami zachód nie wypada aż tak drogo w porównaniu z najbardziej znanymi ośrodkami w Polsce, o tyle na krótki wyjazd nastawiony wyłącznie na jazdę Polska może być ciekawą i relatywnie tanią propozycją :)

Zgadzam się w kwestii, Polska może być tanią opcją na fajny wyjazd narciarski - moim ulubionym ośrodkiem jest Jaworzyna - gondola - trasa 2,5 km w ciągu dnia spokojnie można zrobić tam ( w tygodniu 20-25 zjazdów ) inną kwestią pozostaje ile można jeździć po tej samej trasie ...

Nie zgadzam się z kosztami, z pojęciem "aż, tak drogo w Austrii" / Alpach (napiszę szczegółowo by pokazać różnice) ,dodaj do wyjazdu w Polsce :

przynajmniej 600 km w jedną stronę dalej czyli minimum 1200 km przy spalaniu 7 litrów wychodzi + winiety + 540 zł

ceny karnetów średnio dziennie:(pl) 85 pln, 40e czyli + 83 zł dziennie / osoba

nocleg (normalna kwatera prywatna z osobną łazienką) : 40 zł /taniej ciężko 18e czyli +35 zł / dziennie / osoba

przekąska na stoku w ciągu dnia:

żurek/ kwaśnica (9 zł) , dwa piwa (nie ma grzanych w Austrii) 7 zł , szarlotka 10 zł ( w sklepie cena piwa jest taka sama lub niższa niż w Polsce )

gulaszowa (dostępna wszędzie i zawsze) min 4e ( na stubaiu 5,2), piwo 3,5e , deser 3e

wychodzi na przekąskach na stoku +26 zł / dziennie /osoba

Kolację można pomnożyć razy dwa przekąski +52 zł / dziennie osoba

Śniadanie pewnie przywieziemy ze sobą :)

Rożnica na dzień wychodzi 200 zł od osoby przy względnie konsumpcyjnym dniu .... na osobę .... plus podział na transport ... (oczywiście można taniej (nic nie jeść i pić na stoku ani wieczorem )) itd...

Wszystko zależy od podejścia czy 200 zł /os na dzień plus podział transportu na osoby to mało czy dużo ? oraz kosztu przejechanego kilometra / gdzie się jeździ i jak ... bo to inne wyliczenie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedząc już to i owo o warunkach na lokalnych stokach być może w weekend wybierzemy się na Zagroń - za nim na plus przemawia spore zaplecze restauracyjne, gdzie można przekoczować z małym dzieckiem :wink: idealnie byłoby gdyby zrobili jeszcze jakiś pokój zabaw dla dzieci :applause:

Z zasady wtedy stawiamy się na otwarcie stoku i jeździmy maksymalnie do godz. 13, potem obiadek i do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za relacje - teraz już wiem, że jeśli w ogóle da radę, to nie Cienków a Czantoria:wink: Trochę kusi, żeby jeszcze poczekać i wykorzystać SkiPass na lepsze warunki (na weekend zapowiadają odwilż - i podobnie jak u MB myśli - a może jeszcze sypnie naturalnym i będą lepsze warunki:tongue::smile: - Janku, możesz doprecyzować - dużo lodu? - pewnie głównie górna część i pierwsze górka. Piszesz, że twardo ale ogólnie chyba daje rade i jesteś zadowolony:wink:. Jeśli ktoś wybiera się na Czantorię w najbliższych dniach, to prosim bardzo o szczegółową relację:smile:

Byłem wczoraj dwie godziny (na przerwie śniadaniowej :laughing:) na Czantorii, potwierdzam to co napisał Janek, ścianka u góry bardzo twarda, podobnie lewa strona (armatki). Ale prawa o wiele lepsza - pewnie dlatego, że dalej od armatek. Z kolei na dole lepiej przy talerzyku.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...