Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2013/2014


McKaczka

Rekomendowane odpowiedzi

o dziwo było bardzo dużo ludzi...w środę o 10 zamiast siedzieć w szkole czy pracy to jeździli na stoku :D w pewnym momencie pod wyciągiem poczułem się jak w szczycie okresu ferii :D

Teraz to już tylko kierunek -> Alpy :-)

To jedyna stacja w Polsce, która działa nieprzerwanie od pierwszych mrozów. Szkoda, bo też bym sobie na jeden dzień pojechał zaczerpnąć świeżego powietrza. Niestety sprzęt już schowałem i zacząłem picować jednoślad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podgląd na Kotelnice .

http://kamerynastokach.republika.pl/osrodek_kamery_bialka_tatrzanska.html

oto widać ile jeszcze ludzi tam jeździ .Nie ma sie co dziwić , że juz zdarzają się przetarcia , ale na tyle ludzi .

Codziennie jest ich tysiące , na razie nie ma różnicy , czy są ferie , czy ich już nie ma . I nie ma co porównywać , że gdzieś po takich pipidówkach , które mają po jednej kolejce jest lepiej , gdyż teraz jakby pozbierać wszystkich narciarzy ze wszystkich innych stacji na Podhalu , to napewno by sie tyle nie nazbierało razem co jest ich tylko w Białce .Wszystko zależy od intensywności eksploatacji .Możecie wierzyć , czy też nie , ale więcej śniegu tej zimy już nie dało się naprodukować .Do końca marca powinno sie spokojnie w Białce pojeździć .

Edytowane przez fibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja wierzę, że nie dało się wyprodukować więcej śniegu tej zimy :-) Nie można jednak OKŁAMYWAĆ ludzi podając grubość pokrywy śnieżnej od 50cm do 70cm, chyba, że wdarł się tam chochlik i miało być 5cm-70cm. Ponadto określanie warunków jako "bardzo dobre" chociaż jest to kryterium bardzo subiektywne to duże nadużycie. Warunki nie są ani bardzo dobre ani dobre, co najwyżej przeciętne. Ford wypuszczając model T na początku XX wieku reklamował go tak "Możesz mieć go w każdym kolorze pod warunkiem, że będzie czarny". Z Białką jest podobnie, jest po prostu jedynym w okolicy kurortem, który od pierwszego mrozu śnieżył i dlatego do tej pory ostał się czynny. Ponadto ogrom ludzi jeżdżących u Was nie bardzo potrafi utrzymać równowagę na nartach dlatego wybierają Białkę. Białka wcale nie jest atrakcyjnym kurortem. Chopok 100km dalej jest lata świetlne przed Białką. Białka jest po prostu blisko i da się jeszcze pojeździć. To jest kwestia wyboru mniejszego zła...Mam sentyment do Białki ale to nie oznacza, że mam klapki na oczach i nie widzę żadnych innych kurortów ani nie potrafię obiektywnie ocenić warunków tam panujących...Chciałbym żebyście kiedyś dorównali np. Chopokowi ale chyba nie macie na to warunków, ani geograficznych ani finansowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja wierzę, że nie dało się wyprodukować więcej śniegu tej zimy :-) Nie można jednak OKŁAMYWAĆ ludzi podając grubość pokrywy śnieżnej od 50cm do 70cm, chyba, że wdarł się tam chochlik i miało być 5cm-70cm. Ponadto określanie warunków jako "bardzo dobre" chociaż jest to kryterium bardzo subiektywne to duże nadużycie. Warunki nie są ani bardzo dobre ani dobre, co najwyżej przeciętne. Ford wypuszczając model T na początku XX wieku reklamował go tak "Możesz mieć go w każdym kolorze pod warunkiem, że będzie czarny". Z Białką jest podobnie, jest po prostu jedynym w okolicy kurortem, który od pierwszego mrozu śnieżył i dlatego do tej pory ostał się czynny. Ponadto ogrom ludzi jeżdżących u Was nie bardzo potrafi utrzymać równowagę na nartach dlatego wybierają Białkę. Białka wcale nie jest atrakcyjnym kurortem. Chopok 100km dalej jest lata świetlne przed Białką. Białka jest po prostu blisko i da się jeszcze pojeździć. To jest kwestia wyboru mniejszego zła...Mam sentyment do Białki ale to nie oznacza, że mam klapki na oczach i nie widzę żadnych innych kurortów ani nie potrafię obiektywnie ocenić warunków tam panujących...Chciałbym żebyście kiedyś dorównali np. Chopokowi ale chyba nie macie na to warunków, ani geograficznych ani finansowych.

ale CHOPOK , ani ŁOMNICA to nie Polska ,nikt nie ma zamiaru konkurować z zagranicą , bo u nas nie ma gór , wiadomo Białka nie może sobie dosypac z 500 metrów do góry , dlatego pokazywanie na każdym kroku Słowacji i innych państw nie ma sensu .Akurat tylko chodzi mi o polskie warunki , a co do komunikatów o grubości sniegu , to już w kwestii wlaścicieli , że tak podają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto ogrom ludzi jeżdżących u Was nie bardzo potrafi utrzymać równowagę na nartach dlatego wybierają Białkę. Białka wcale nie jest atrakcyjnym kurortem. Chopok 100km dalej jest lata świetlne przed Białką. .Chciałbym żebyście kiedyś dorównali np. Chopokowi ale chyba nie macie na to warunków, ani geograficznych ani finansowych.

to nie temat o Słowacji

Chopok ..... szklana góra i tyle nie lubię tego miejsca i nie zmienią tego pieniądze i kolejne kamieniste trasy ....a ceny w tym słowackim "kurorcie" nijak się mają do standartu tras, jak i całej reszty !!!!,

wolę jechać do białki, niż na coś pseudo alpejskiego jak Chopok, bo 200 km dalej ... jest Austria :rolleyes:: - więc omijam szerokim łukiem Słowację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja. Nie powinienem porównywać Białki do Chopoku. Bo ich nie da się porównać. Do Białki wpadam od czasu do czasu z sentymentu, nie dlatego, że na stronie jest napisane 50-70cm śniegu i bardzo dobre warunki...Nie podoba mi się jednak duża rozbieżność pomiędzy stanem faktycznym a tym deklarowanym na stronie www lub fanpage'u na facebooku.

ps. Cały dzień na Chopoku przy 10% zniżce to 130zł, każdy sam sobie oceni czy to dużo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Białki wpadam od czasu do czasu z sentymentu, nie dlatego, że na stronie jest napisane 50-70cm śniegu i bardzo dobre warunki...Nie podoba mi się jednak duża rozbieżność pomiędzy stanem faktycznym a tym deklarowanym na stronie www lub fanpage'u na facebooku.

gdzie masz konkretnie tak napisane ?

bo na stronie jest inaczej :rolleyes:: http://www.bialkatatrzanska.pl/strona-glowna/warunki-narciarskie.html

bądź obiektywny

nie ma sensu porównywać cen na chopoku i w polsce - jednak ku ścisłości na dzień dziejszy w kasie karnet kosztuje w białce 85 zł na chopoku 35e*4,25=148zł .... jest tam drożej co nie zmienia faktu że w Austrii jeszcze drożej i tam bym pojechał :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena karnetu w Białce w czasie sezonu to 95zł/dzień. Cena karnetu na Chopoku w czasie sezonu (ze zniżką jadąc np. z Antałkiem) 134zł/dzień. To jest różnica tylko kilku złotych w stosunku do Twojego wyliczenia ale dzięki temu widać, że cenowo Chopok wcale nie wypada aż tak niekorzystnie.

Co do warunków w Białce, dane brałem stąd :-).

Gwoli ścisłości, ja nie krytykuję Białki bo naprawdę mam do tego miejsca duży sentyment. Nie lubię rozczarowań przyjeżdżając na stok a niestety takowe mnie spotkało w środę. Z drugiej strony rozumiem właścicieli, którzy nie chcą napisać prawdy bo "porywa śnieżna 5cm-50cm" wygląda mało zachęcająco dla potencjalnych klientów ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj Harachow to nie Polska ale zaraz za granicą więc mozna podjechać, warunki super, rano zgodnie z cytatem ,,kto rano wstaje temu sztruksik sie dostaje" stok fajnie przygotowany 0 st c słoneczko, przetarc właściwie nie ma, kolo 12 wprawdzie juz muldy ale da sie wytrzymac,,kolo 11 godziny mega kolejki przy wyciagu ale dosc szybki idzie, no i skocznia mamucia co za widok, zadaje sobie pytanie jak ci skoczkowie do diabła sie nie boją

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma sensu porównywać cen na chopoku i w polsce - jednak ku ścisłości na dzień dziejszy w kasie karnet kosztuje w białce 85 zł na chopoku 35e*4,25=148zł .... jest tam drożej co nie zmienia faktu że w Austrii jeszcze drożej i tam bym pojechał :eek:

...w Austri jest drożej niż na Chopoku ale tylko w dużych ośrodkach ,natomiast lokalne stacje ,często większe niż Chopok a prawie zawsze lepiej przygotowane i mniej zagęszczone mają ceny na poziomie Chopoku

dla przykładu ...

http://www.kappl.com/de/skipass-preise-kappl-paznaun

http://www.see.at/de/skipass-preise-see

Edytowane przez witoski
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/i
]

...w Austri jest drożej niż na Chopoku ale tylko w dużych ośrodkach ,natomiast lokalne stacje ,często większe niż Chopok a prawie zawsze lepiej przygotowane i mniej zagęszczone mają ceny na poziomie Chopoku

dla przykładu ...

http://www.kappl.com/de/skipass-preise-kappl-paznaun

http://www.see.at/de/skipass-preise-see

tak masz rację, ale nie tylko samymi nartami człowiek żyje - dla mnie Słowacja globalnie to jakieś minimum 25% drożej, a Austria co najmniej 50% drożej jak w Polsce ( przykład z Austrii:14,5 e udko kurczaka + frytki ;zupa gulaszowa 4,2e +o,9 e kajzerka ..... itd.... ) jednak patrząc narciarsko jak mam wydawać w Słowacji to wolę pozostać w Polsce lub wydać więcej i jechać do Austrii dla mnie Słowacja jest droga a ich "sławne" ośrodki nie są warte wyższych cen niż Polsce a do Austrii im brakuje lata świetlne !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]

jednak patrząc narciarsko jak mam wydawać w Słowacji to wolę pozostać w Polsce lub wydać więcej i jechać do Austrii dla mnie Słowacja jest droga a ich "sławne" ośrodki nie są warte wyższych cen niż Polsce a do Austrii im brakuje lata świetlne !!!!

Co im brakuje do Austrii ?

Też uważam że Słowacja jest droga kiedyś ceny tam były bardziej "Polskie" no ale dużo zainwestowali więc chcą żeby za to zapłacić a przy okazji Oni mogli się wzbogacić choć uważam że w Białce też dużo zainwestowali a jednak ceny niższe także to pokazuje że na Słowacji też mogłyby być ceny niższe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co im brakuje do Austrii ?

Też uważam że Słowacja jest droga kiedyś ceny tam były bardziej "Polskie" no ale dużo zainwestowali więc chcą żeby za to zapłacić a przy okazji Oni mogli się wzbogacić choć uważam że w Białce też dużo zainwestowali a jednak ceny niższe także to pokazuje że na Słowacji też mogłyby być ceny niższe

Ceny na Słowacji były bardziej "polskie" bo Słowacja przeliczała swoje korony na euro po kursie 30 koron = 1 euro, podczas gdy u nas 1euro kosztowało wówczas 3,3zł. Policz, 4,25/3,3 = 1,288, czyli tylko na samej zmianie kursu naszej "zielonowyspowej" waluty, dla nas podrożało o około 30%!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...?

To zgadnij gdzie TO jest?

Chopok, wyglądają na trasy 5, 10, 14 i 1.

Zdjęcia ładne, tyle, że nie pokazują spraw, które zastałem będąc w tym roku 2x na Chopoku i Łomnicy:

- schody na 5-10 cm pomiędzy kolejnymi przejazdami ratraka,

- zwalniające pryzmy śniegu co jakieś 100 m np. na trasie nr 14 na Chopoku (dosypywali przez noc i rano już im się nie chciało tego rozprowadzić po reszcie trasy),

- zwężenie na 3 m z muldami po kolana na końcu trasy nr 5 na Łomnicy,

- trasa nr 1c ze szczytu Chopoka,

- sezon się kończy, a 1/3 Chopoka nadal nie otwarta (w zeszłym rok było podobnie),

- kamienie, bryły lodu itp.

W porównaniu np. do Nauders, które ma podobne ceny (karnet jednodniowy od 35 do 37,5 e; 6-dniowy od 169 do 193), podobną ilość tras, a przygotowanie dużo lepsze.

Lubię jeździć na Słowację, bo tamtejsze ośrodki oferują lepszą infrastrukturę wyciągową i jest tam zazwyczaj mniej ludzi niż w Polsce, ale uważam, że do Austrii im jeszcze trochę brakuje. Ostatni raz byłem tam w trakcie ferii mazowieckich i słowackich, a jeździło się prawie na okrągło (ktoś tu wspominał, że w tym samym czasie na Rusińskim kolejka na 15 minut).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tu pisać o warunkach narciarskich w Polsce jak ich cały sezon nie było mam namyśli Pilsko COS SON. Ja osobiście wolałbym pisać jak było na bieńkuli, małym skrzycznym, trasie z COSu do SONu trasach na pilsku powyżej szczawiny ale się nie da bo ich nie ma warunków cały sezon ich nie było z nudów się przeszło na takie tematy

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...