Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2013/2014


McKaczka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od jutra do niedzieli będę przebywał w Wiśle. Warto brać narty żeby poszusować sobie gdzieś w okolicach do 30km?

Myślę, że warto - z Wisły do Szczyrku masz wg googla 22 km, więc nie widzę przeszkód, żeby wyskoczyć na Skrzyczne ze dwa razy na poranne nartowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, czekamy na opady na Kasprowym, bo zapowiedzi są obiecujące.

Ale i teraz nie jest źle. W Gąsienicowej warunki bardzo przyzwoite, nawet zjechałem nartostradą do Nosalowej Przełęczy, potem kawałek do Kuźnic z buta.

W Kotle Goryczkowym warunki dobre, od Patelni przetarcia, ale można znaleźć dobrą ścieżkę. Nartostrada do samych Kuźnic przejezdna, w jednym miejscu przy mostku trzeba na kilka metrów odpiąć narty. Ludzi w weekend sporo, ale kolejek brak.

Sezon trwa i zapowiada się, że będzie trwał. Pozdrowienia dla Wszystkich z Tatr :)

begaze8e.jpg

Wysyłane z mojego iPad przy użyciu Tapatalk HD

  • Like 15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę byłam na Spindlerowym Młynie- warunki całkiem całkiem, rano sztruksik koło 13-stej juz wprawdzie muldy ale da się wytrzymać , brak przetarć ,wszystkie trasy czynne ,ludzi dość sporo bo Czesi mają ferie ale szybko w miarę idzie, piękne widoki ,fajny mini park dla deskarzy ,bardzo udany wypad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było świetnie :laughing:

W piątek mega mgła, ale prószyło kilka nocy wcześniej i śmignąłem do Kuźnic przez Goryczkową.

W sobotę więcej przetarć, ale słonko.

Zmontowaliśmy wycieczkę turystów z RPA z foką na ręku, ale bez paszportu i szczepień, i śmignęliśmy znowu do dołu.

potem after w Yurcie.

Warunki na tury milutkie.

Moje objeżdżone. Najlepsza narta jaką miałem na słabo przygotowane polskie trasy. :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś już pisał o tym to ok, ale może jeszcze nie....

część z nas zakupiła karnety przez serwis http://e-skipass.pl/

części z nas pewnie zostało kilka dni do wykorzystania i może w tym sezonie nie zostaną już wykorzystane. w takim przypadku można do nich napisać prośbę o przeniesienie na kolejny sezon. Napisałem i nie było problemu :happy: Nie jestem pewny czy wszystkie skipassy da się, wiślański na pewno.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś już pisał o tym to ok, ale może jeszcze nie....

część z nas zakupiła karnety przez serwis http://e-skipass.pl/

części z nas pewnie zostało kilka dni do wykorzystania i może w tym sezonie nie zostaną już wykorzystane. w takim przypadku można do nich napisać prośbę o przeniesienie na kolejny sezon. Napisałem i nie było problemu :happy: Nie jestem pewny czy wszystkie skipassy da się, wiślański na pewno.

Wczoraj dostałem takiego maila - za zgodą autorki zacytuję:

W związku z niezadowalającymi warunkami narciarskimi w obecnym sezonie, wyjątkowo dla karnetów zakupionych w sezonie 2013/2014 istnieje możliwość przeniesienia napoczętych/nienapoczętych karnetów na kolejny sezon – dotyczy to karnetów „Czarna Góra BlackCard”, „SutetySki”, „Zieleniec Winterpol&Gryglówka” oraz „Wiślański Skipass” - w przypadku przeniesienia karnetów, nie ma możliwości zwrotu środków w kolejnym sezonie. Przypominam również, iż przy przeniesieniu karnetów na kolejny sezon przeniesieniu podlega jedynie karnet (ubezpieczenie zakupione w tym sezonie nie podlega przeniesieniu na sezon 2014/2015).

Powyższa informacja dotycząca przeniesienia dotyczy karnetów zakupionych przez http://e-skipass.pl/.

W celu przeniesienia karnetu na kolejny sezon proszę o podanie:

1. Numer i data zamówienia

2. Numer/y kart/y e-skipass

3. Imię i Nazwisko

Każda zamiana zostanie potwierdzona drogą mailową przez e-skipass.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dostałem takiego maila - za zgodą autorki zacytuję:

W związku z niezadowalającymi warunkami narciarskimi w obecnym sezonie, wyjątkowo dla karnetów zakupionych w sezonie 2013/2014 istnieje możliwość przeniesienia napoczętych/nienapoczętych karnetów na kolejny sezon – dotyczy to karnetów „Czarna Góra BlackCard”, „SutetySki”, „Zieleniec Winterpol&Gryglówka” oraz „Wiślański Skipass” - w przypadku przeniesienia karnetów, nie ma możliwości zwrotu środków w kolejnym sezonie. Przypominam również, iż przy przeniesieniu karnetów na kolejny sezon przeniesieniu podlega jedynie karnet (ubezpieczenie zakupione w tym sezonie nie podlega przeniesieniu na sezon 2014/2015).

Powyższa informacja dotycząca przeniesienia dotyczy karnetów zakupionych przez http://e-skipass.pl/.

W celu przeniesienia karnetu na kolejny sezon proszę o podanie:

1. Numer i data zamówienia

2. Numer/y kart/y e-skipass

3. Imię i Nazwisko

Każda zamiana zostanie potwierdzona drogą mailową przez e-skipass.pl

dokładnie tak to się odbyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem ze znajomymi (m.in. Zitą) W Rzykach. Po raz pierwszy w życiu jeździłem na Czarnym Groniu i powiem, że jestem mile zaskoczony. Po pierwsze, jak na te warunki atmosferyczne, przygotowanie stoku było autentycznie ok. Po drugie, wyszli do ludzi i zrobili super ofertę na karnety - za 4-godzinny płaciliśmy połowę ceny, a więc 22,50 zł. Na stoku w sumie jeździło kilkanaście osób. Rano u góry (trasa nr 3) nawet było zmrożone - zaczęliśmy jazdę o 9:30 i spotkaliśmy u góry jakieś pozostałości po sztruksie. Na dolne (trasa nr 1) już raczej "bryndza". Koło 11:30 zrobiliśmy przerwę, na tarasie leżaki, także można się było legnąć w słońcu, w barze ceny przyzwoite :) Przez cały dzień na górnej stacji temp. utrzymywała się na poziomie -1, natomiast na dole było nawet +17 z tego względu na samym dole (również na trasie orczyka) pojawiały się plamy z błota i kamieni i to spore. Niestety nie udało mi się zrobić zdjęcia, bo dbając o ślizgi walczyłem o jak najlepszą linię przejazdu na orczyku. Co więcej, po 11 wychodziły minerały na dolnej trasie, a ok 12-13 można było trafić już na spore, niebezpieczne dla krawędzi, gadziny.Reasumując: dzień zdecydowanie na plus!

140320142422.jpg

140320142423.jpg

140320142424.jpg

140320142428.jpg

140320142431.jpg

140320142432.jpg

I coś, co mnie bardzo zaintrygowało - trochę niefortunny znak :stupid::stupid:

140320142426.jpg

140320142427.jpg

140320142422.jpg.9f0f799e704473a89faf2d68c480a986.jpg

140320142423.jpg.14d32ac8947f8c8acb39e4524ed6d108.jpg

140320142424.jpg.7d90f168794e733617896f9a24b315a9.jpg

140320142428.jpg.4b641fcb390221706b4236c1f3fb17eb.jpg

140320142431.jpg.2ddc069384acb730b292ecbbecbf848d.jpg

140320142432.jpg.2f5dd022326758fa78e6f9863f5ec717.jpg

140320142426.jpg.43baa97602988a7105b8b1a642831ae2.jpg

140320142427.jpg.895985f83dd434ec0990ecd68ba08603.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Korbielowie, jak widać na kamerach już zaczęło padać. Snowforecast, podaje ok 31cm dla szczytu Pilska - przy obecnej pogodzie i warunkach - nie jest to rewelacja, ale do Szczawin powino się bez problemu zjechać. Mimo wszystko na Pilsko już w tym sezonie nie liczę, bardziej nastawiam się na Tatry, bo tam, te 30-40 cm jest w stanie poprawić znacząco sytuacje.

Ktoś planuje jakieś tury w Tatrach właśnie, w przyszłym tygodniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem ze znajomymi (m.in. Zitą) W Rzykach. .....

ROCH-u

popełniłeś co najmniej dwa błędy :wink:

po pierwsze : o tej porze sezonu a zwłaszcza przy takiej aurze to na Praciakach trzeba się stawić o 8-ej rano , 2 godzinki góra-dół i do domu ew. do baru :smile:

po drugie :jak byś dał wcześniej znać , to pewnie coś bym pokombinował z robotą , zjawił się rano na stoku i byłaby okazja się poznać :)

I coś, co mnie bardzo zaintrygowało - trochę niefortunny znak :stupid::stupid:

[ATTACH=CONFIG]14769[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]14770[/ATTACH]

mnie te tabliczki zawsze intrygują , ilekroć tam jestem :biggrin:

Ps

jutro melduję się na CG o 8-ej rano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...