Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

SkiWelt największy region narciarski w Austrii


Rekomendowane odpowiedzi

Multicytatów w odpowiedzi Sławku, nie będę robił - bo offtop się robi straszny.

Ponieważ mamy diametralne inne spojrzenie na wiele kwestii związanych z narciarstwem - miło byłoby kiedyś usiąść na piwku i to dokładnie obgadać :happy:

A że wspólnych Kolegów mamy kilku, i oni na Twój temat wypowiadali się bardzo pozytywnie, to o wiele ciekawsza i milsza dysputa z Tobą myślę, że będzie w cztery oczy - mam nadzieję, że kiedyś nam to będzie dane.

A na koniec z innej beczki zapytam, bo wspomniałeś w ostatnim poście, a ja często myślę o Nim (na moje maile nie odpowiada) - czy u Darka wszystko w porządku? Niepokoję się, bo ze zdrowiem miał problemy - i po krótkim powrocie na forum, zniknął znowu.

Będę wdzięczny za słówko jeśli masz z Nim kontakt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest takie powiedzenie, że o gustach nie dyskutuje się, tak że jedni wolą blondynki inni brunetki, a sęk w tym, żeby dobrze sobie popier..., pojeździć sobie znaczy się :biggrin:

A jak będzie i czy będziemy zadowoleni czy też zawiedzeni to przekonamy się za 1,5-2 tygodnie. Mariusz pojedzie wszędzie i po wszystkim i będzie mu to sprawiało frajdę, ja tam osobiście wolę podobnie jak Sławek luźno, równo i szybko. W Waidring fajnie mi się jeździło i myślę, że tu też znajdę wiele tras gdzie będzie mi się świetnie jeździło, a nie muszę zjeżdżać też całego SkiWelt wzdłuż i wszerz po trasach i w miejscach, gdzie nie będzie mi to sprawiało przyjemności. A Kitzbuhel-Kirchberg z chęcią też odwiedzę, bo na poprzedni wyjazd brałem też ten ośrodek pod uwagę, ale Kitzbuhel skończyło się jedynie na przejeździe przez miasto i 2-godzinnym pobycie w AquaArenie, która w ogóle nie przypadła mi do gustu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek z tego co wiem, to już masz zaplanowany wyjazd na śnieg... tylko sztuczny. Nawet jestem tego pewien! :) Tydzień po sztucznym :), gdzie rano będzie twardo i lodowato, a po południu muldy po pas.

Nie ja to planowałem, ja to miałem zaplanowane tak że dzisiaj bym się pakował już po nartach w hotelu:tongue:

A ktoś te plany położył w gruzach:biggrin:

Ponieważ mamy diametralne inne spojrzenie na wiele kwestii związanych z narciarstwem - miło byłoby kiedyś usiąść na piwku i to dokładnie obgadać :happy:

Tylko ja niestety piwa nie piję:smile:

A na koniec z innej beczki zapytam, bo wspomniałeś w ostatnim poście, a ja często myślę o Nim (na moje maile nie odpowiada) - czy u Darka wszystko w porządku?

Na moje odpowiada, telefony odbiera, zawsze kartkę z nart przysyła, a w zeszły wtorek przysłał mi swoje Heady, bo go prosiłem o pożyczenie, ze zdrowiem wszystko ok u niego:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w ten oto sposób płynnie przeszliśmy do trunków :wink:

Na moje odpowiada, telefony odbiera, zawsze kartkę z nart przysyła, a w zeszły wtorek przysłał mi swoje Heady, bo go prosiłem o pożyczenie, ze zdrowiem wszystko ok u niego:smile:

SB, przy najbliższej okazji jak będziesz miał kontakt z Darkiem to proszę pozdrów go serdecznie ode mnie.

Edytowane przez Aressi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to nie dziwi...

Sam,jeśli piję alkohol,to w co najmniej 90% jest to wino... :angel:

Również w co najmniej 90% czerwone wytrawne. :smile:

No wiesz, patrząc na statystycznego mężczyznę to jest ciekawostka :wink:

To i tak było głównie w formie żartu, tak jakoś musiałam :biggrin:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie koniec OT!!!

Piszemy na temat SkiWelt!

Mobilnie Jacek

usp, sorki za jeszcze moje wtrącenie - wiecie jak my to mamy :tongue: już nie będę.

A tak w temacie to SkiWelt brzmi i wygląda dobrze, choć chyba najlepiej wybrać się tam w czasie zimy z prawdziwego zdarzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie koniec OT!!!

Piszemy na temat SkiWelt!

Mobilnie Jacek

usp, sorki za jeszcze moje wtrącenie - wiecie jak my to mamy :tongue: już nie będę.

Joasiu, wygląda na to że masz jakieś fory u naczelnego i pogrożenie palcem chyba Ciebie się nie tyczy:stupid:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joasiu, wygląda na to że masz jakieś fory u naczelnego i pogrożenie palcem chyba Ciebie się nie tyczy:stupid:

Wyraźnie było napisane panowie.:angel:

Było to również do mnie.:laughing:

Ale właśnie taki był cel mojego OffTopowego posta.

Jak widać nie przyniósł pożądanego efektu bo znów jedziemy OT.:eek:

Ja już kończę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek z tego co wiem, to już masz zaplanowany wyjazd na śnieg... tylko sztuczny. Nawet jestem tego pewien! :) Tydzień po sztucznym :), gdzie rano będzie twardo i lodowato, a po południu muldy po pas.

Niech zgadnę: Zwardoń-ski? :stupid: :biggrin:

OT ciąg dalszy :wink: :tongue:

Ja piję wszystko...:stupid:

Oprócz teru i asfaltu!:crazy:

Bo jesteś profesjonalnym anestezjologiem! :wink: :cheerful:

Wracając do SkiWelt.

Obejrzałem zdjęcia i znów widzę pewną powtarzalność...

Chodzi o te kolejne zdjęcia,np.: 8 i 9 (nieco bliższe i dalsze)

Zamiast oglądać ośrodek w różnych zakątkach,odnoszę wrażenie,że te zdjęcia (całe 34) są zrobione na jednaj górce podczas kilku zjadów... Ot tak,żeby było ich trochę,tylko z różnej perspektywy.

Sorry za drobną krytykę,ale według mnie,zdjęcia nie powinny być swego rodzaju "pojedynczymi klatkami z jednego filmu",ale w jak najmniejszej ich ilości,pokazać jak najwięcej,a najlepiej wszystko co najważniejsze. :)

No to się naraziłem... :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie koniec OT!!!

Piszemy na temat SkiWelt!

Mobilnie Jacek

Słabe strony ośrodka (według moich upodobań)

- bardzo ograniczone możliwości off piste

- dzike tłumu (w tym zdecydowana nadreprezentacja słabo jeżdżących)

- krótki sezon (do marca) a i tak pod koniec trasy pozamykane bo brakuje śniegu

- często lodowo z rana (nie tylko poprzez sztuczny śnieg ale silne wahania temperatury jakie tu występują)

Mocne punkty

- obecność pobliskiego Kitzbuhel - o niebo lepszego więc zawsze można dać nogę

- grupa czarnych tras (na Choralpe i Hohe Salve) jak się trafi na poranne oblodzenie - co często ma miejsce - to uczą pokory jak ch...

Dla mnie to ośrodek zdecydowanie gorszy od wszystkich większych ośrodków w AT. Nie zmienia to faktu, że pozytywnie nastawiona ekipa może i tutaj doskonale się bawić i dużo wyciągnąć z każdego zjazdu. Piszemy jednak tutaj o ośrodku narciarskim jako takim więc powtórzę - to najsłabszy znany mi duży (powyżej 100 km tras) ośrodek w AT.

Pozdro

Wiesiek

pees co do przejazdu do Kitzbuhel na nartach - jeśli wystartuje się z lewej części SkiWeltu (scheffau, Soll) to praktycznie z trudem można dojechać do ostatniej gondoli w Kitzbuhel (tej do Mittersill) z niewielką rezerwą czasową. Jest to o tyle istotne, że właśnie w okolicy Jochberg-Zweitausender- Pass Thurn) jest najlepsza część tego ośrodka. zdecydowanie lepiej jest mieszkać bliżej Kirschbergu tak aby nie tracić tyle czasu na przejazdy lub pojechać jednak autem.

Edytowane przez Wujot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabe strony ośrodka (według moich upodobań)

- bardzo ograniczone możliwości off piste

- dzike tłumu (w tym zdecydowana nadreprezentacja słabo jeżdżących)

- krótki sezon (do marca) a i tak pod koniec trasy pozamykane bo brakuje śniegu

- często lodowo z rana (nie tylko poprzez sztuczny śnieg ale silne wahania temperatury jakie tu występują)

Mocne punkty

- obecność pobliskiego Kitzbuhel - o niebo lepszego więc zawsze można dać nogę

- grupa czarnych tras (na Choralpe i Hohe Salve) jak się trafi na poranne oblodzenie - co często ma miejsce - to uczą pokory jak ch...

Dla mnie to ośrodek zdecydowanie gorszy od wszystkich większych ośrodków w AT. Nie zmienia to faktu, że pozytywnie nastawiona ekipa może i tutaj doskonale się bawić i dużo wyciągnąć z każdego zjazdu. Piszemy jednak tutaj o ośrodku narciarskim jako takim więc powtórzę - to najsłabszy znany mi duży (powyżej 100 km tras) ośrodek w AT.

-

Dobre :)

Sam sobie zaprzeczasz:

Słabe strony

- krótki sezon (do marca) a i tak pod koniec trasy pozamykane bo brakuje śniegu

Mocne strony

- obecność pobliskiego Kitzbuhel - o niebo lepszego więc zawsze można dać nogę

Przecież to te same górki - o tej samej wysokości. Więc co jest lepsze w Kitzbuehel..? Nazwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre :)

Sam sobie zaprzeczasz:

Słabe strony

- krótki sezon (do marca) a i tak pod koniec trasy pozamykane bo brakuje śniegu

Mocne strony

- obecność pobliskiego Kitzbuhel - o niebo lepszego więc zawsze można dać nogę

Przecież to te same górki - o tej samej wysokości. Więc co jest lepsze w Kitzbuehel..? Nazwa?

W Kitzbuehel - zwłaszcza w "lewej" części , czyli nad Jochbergiem i Pass Thurn jest zawsze lepszy śnieg niż w Skiwelcie- więcej naturalnego , jest jednak troszkę wyżej , może jakiś mikroklimat , albo wypadkowa wszystkich tych czynników i ciekawsze trasy - ja mam podobną opinie co do Skiweltu jak kolega Wujot - mając nieograniczone możliwości dzięki tyrolskiej sezonówce spędziłem tam chyba tylko pół dnia w tym sezonie na 60 przejechanych w innych tyrolskich stacjach narciarskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre :)

Sam sobie zaprzeczasz:

Słabe strony

- krótki sezon (do marca) a i tak pod koniec trasy pozamykane bo brakuje śniegu

Mocne strony

- obecność pobliskiego Kitzbuhel - o niebo lepszego więc zawsze można dać nogę

Przecież to te same górki - o tej samej wysokości. Więc co jest lepsze w Kitzbuehel..? Nazwa?

Nigdzie nie zaprzeczam

Napisałem, że Kitzbuhel jest lepsze od SkiWeltu a nie, że jest wyżej położone. To po pierwsze po drugie to jest nawet położone wyżej bo lewa strona dobija się do 2000 m.n.p.m. A Skiwelt zasadniczo prawie nie przekracza 1700 m.n.p.m. Te 300 m - jako doświadczony narciasz wiesz, to znacząca różnica. Ale żeby była jasność nie jestem miłośnikiem Kitzbuhel - bywam tam często bo jest na obu sezonówkach i tyle. Byłem też parę dni temu w drodze do Ostirolu i jest przepaść w ilości śniegu tu i tam (w Sillian czy St Jakob in Deferregental pojeździliśmy w puchu po kolana a czasem głębiej - na stokach ubitych też był przyjazny dobrze trzymający ale niezabetonowany śnieg więc reszcie też się podobało). Ale oczywiście możesz uważać, że SkiWelt to najlepszy ośrodek na świecie i takie zdanie szanuję. Dla mnie to nie jest najlepszy ośrodek na świecie.

Pozdro

Wiesiek

Edytowane przez Wujot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie zaprzeczam

Napisałem, że Kitzbihel jest lepsze od SkiWeltu a nie, że jest wyżej położone. To po pierwsze po drugie to jest nawet położone wyżej bo lewa strona dobija się do 2000 m.n.p.m. A Skiwelt zasadniczo prawie nie przekracza 1700 m.n.p.m. Te 300 m - jako doświadczony narciasz wiesz, to znacząca różnica. Ale żeby była jasność nie jestem miłośnikiem Kitzbuhel - bywam tam często bo jest na obu sezonówkach i tyle. Byłem też parę dni temu w drodze do Ostirolu i jest przepaść w ilości śniegu tu i tam (w Sillian czy St Jakob in Deferregental pojeździliśmy w puchu po kolana a czasem głębiej - na stokach ubitych też był przyjazny dobrze trzymający ale niezabetonowany śnieg więc reszcie też się podobało). Ale oczywiście możesz uważać, że SkiWelt to najlepszy ośrodek na świecie i takie zdanie szanuję. Dla mnie to nie jest najlepszy ośrodek na świecie.

Pozdro

Wiesiek

No dobra koniec przepychania, bo widzę, że sobie nie pogadamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam się cieszę, że tam jadę.

Skoro to najgorszy ośrodek w Austrii z trasami powyżej 100km, to bardzo dobrze.

Zacznę poznawać Austrię (do tej pory byłem tylko na Pitztalu) i w przyszłości będzie tylko lepiej.

W każdym bądź razie z All Star Card oprócz wspomnianego Kitzbuhel, w pobliżu mam:

1. St. Johann in Tirol - 16,8km.

2. Leogang i Skicircus - 45km.

3. Zell am See - 66km.

4. Kaprun - 72km.

Region jest ciekawy i możliwości jest wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra koniec przepychania, bo widzę, że sobie nie pogadamy.

Zamykasz temat???

:laughing::laughing::laughing:

Życzę Wam aby pogoda nas wszystkich zaskoczyła i spadło w SkiWelcie na Wasz Przyjazd z pół metra śniegu, drzewa pokryły się śnieżną kołderką, było w dzień -2 stopnie i piękne słoneczko a trasy były kompletnie puste. I tego się trzymajmy

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam się cieszę, że tam jadę.

Skoro to najgorszy ośrodek w Austrii z trasami powyżej 100km, to bardzo dobrze.

Zacznę poznawać Austrię (do tej pory byłem tylko na Pitztalu) i w przyszłości będzie tylko lepiej.

W każdym bądź razie z All Star Card oprócz wspomnianego Kitzbuhel, w pobliżu mam:

1. St. Johann in Tirol - 16,8km.

2. Leogang i Skicircus - 45km.

3. Zell am See - 66km.

4. Kaprun - 72km.

Region jest ciekawy i możliwości jest wiele.

Poprawię bo to jest ważne - Skicircus to 200 km tras - region absolutnie świetny to jedna z najlepszych stacji (choć też niska) a na pewno najlepsza na tym karnecie!

Warto pamiętać (freeridowo) o Fieberbrunn oczywiście jakby spadło to 50 cm.

Pozdro

Wiesiek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...