Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska warunki narciarskie 14/15


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Środa i czwartek z rana wygospodarowane po parę godzinek na wyjeżdżie służbowym na narty :smile:

Nie wiem jak Wam ale mi czasami praca przeszkadza w wyjazdach narciarskich :biggrin:

Dobra odszczekuje to bo zawsze może być gorzej

Ty to pożyjesz :tongue:. Jutro też odwiedzę Kluszki :tongue: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niż poszedł jeszcze bardziej na zachód. To oznacza, iż na 90% najwięcej śniegu spadnie w Małopolsce, Beskidzie Żywieckim i Śl. w świętokrzyskim, opady mogą dotrzeć nawet do linii Opole-Malbork, a na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie więcej deszczu. Brdzie się działo przez weekend jest wielka szansa że ośrodki ruszą już pełną parą:applause: Dalej lekkie ocieplenie 30 i 31 stycznia z intensywnymi opadami śniegu mokrego później w stronę zimy i to tej z dwu cyfrowym mrozem. Zima do około 15 dalej możliwe ponowne ocieplenie ale nie jest to jeszcze przesądzone. Ogólnie prognozy pokazują zimny kwiecień wiec zapewne nartowanie na pilsku będzie możliwe a kto wie czy też nie w maju:stupid:

Robisz mi konkurencję ,ale masz pełne prawo. Prognozy na marzec,kwiecień i maj to trzeba nazwać przewidywaniami ze sprawdzalnością poniżej 10 procent. W dzisiejszych prognozach i modelu GFS widać sporo opadów do końca stycznia ,ale nie tylko śniegu ,chociaż w górach przede wszystkim a temperatury średnie dobowe poniżej zera (góry). Warunki narciarskie powinny się poprawić a pierwszy tydzień lutego może być mroźny.Po 7-8 lutym wyraźne ocieplenie i cały luty raczej lekko ciepły. Też bardziej przewidywania na podstawie modelu CFS. Pierwszy tydzień ferii śląskich zapowiada się z dobrymi warunkami narciarskimi , z tłumami dzieciaków na stokach niestety:eek:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może jutro ruszą:applause: chodz warto poczekać aż miną opady wtedy może czerwoną uruchomią:stupid:

Chyba lepiej poczekać dłużej...

attachment.php?attachmentid=18687&d=1421928507

:)

Z nasza koleją jak z kobieta - można prosić, można błagać, a ona i tak postawi na swoim. Cóż...pozostaje nam zaprosić wszystkich na piątkową imprezę APRES-SKI, która rozpocznie się o godzinie 20.00 - gwarantujemy świetną zabawę. Miłośników górskiego szusowania zapraszamy już w najbliższą SOBOTĘ 24.01.2015 od godziny 8.00 !!!!!!!

Dla każdego zmarzlucha czeka grzane wino lub gorąca czekolada na szczycie góry w punkcie gastronomicznym. Serdecznie zapraszamy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janku błagam nie pisz mi o GFS największy syf z modeli darmowych wszystkie telewizje z niego korzystają i widzimy ich sprawdzalność. W zeszły weekend zapowiadali wielkie ocieplenie na 25 stycznia chodź wiesz że ja już dawno pisałem w tym czasie o ochłodzeniu. Jeśli jakaś odwilż się pojawi przed 10 lutego to potrwa jeden dwa dni i do 10 wrócą mrozy. Ogólnie pierwszy kwartał będzie zimowy gorzej to wygląda po 15 bo może się pojawić większa i dłuższa odwilż. Spokojnie to nie będzie koniec zimy bo w marcu czeka nas też spory atak. Ogólnie wszystkie darmowe modele to dno!! Wykup sobie model METEOBASE. Kosztuje sporo ale warto jeśli interesujesz się pogodą. Chyba że robisz to tylko hobbistycznie wiec rozumiem ale musisz się liczyć że w darmowych modelach powyżej 5 dni to loteria ba czasem na 24 h do przodu potrafią walnąć gafę o 8 stopni ale cieszę się że ktoś ma podobne hobby jak ja.:cool::

Zawsze można właśnie też porównać jaką różnice robią darmowe modele:applause:

P.S. Pisałem wczoraj do TVNMeteo że robią z siebie idiotów pisząc że jutro będzie prószyło że w lutym temperatura w warszawie nie spadnie poniżej -1. Napisałem im prognozę. Otrzymałem odpowiedz że jak się sprawdzi co jest niemożliwe z chęcią zaproszą mnie na rozmowę. Poleciłem im wykupić płatny model i koniec.:stupid:

Musimy sie wybrać na piwko:biggrin: Może Ty znasz Glebe bo widziałem że byłeś na nartach we Francji wtedy co kolega z Rudy Śl.:confused::

GFS przynajmniej w miarę przewidział styczeń-ciepły (odchylenie najprawdopodobniej ok +3.0*C) i mokry (co drugi-trzeci dzień coś tam pada). GEM zapowiada chłodny początek lutego - z całodobowym mrozem.

NOAA zapowiada kilkanaście stopni na plusie w lutym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj udało się wyruszyć o 6 - mała u dziadków na noc to nie trzeba czekać aż się obudzi.

Cel - Cienków potem Stożek.

Niestety o 7.30 podczas dojeżdzania do Wisły wszędzie mgła. Szybka rozmowa z drugą połową i wybór Nowa Osada - 8-13 karnet. Przynajmniej napije sie piwa, nie muszę przejeżdzać ze stoku na stok.

Od 8 zaczynamy jazde i jest świetnie, trasa dobrze przygotowana, narty zaraz po serwisie - CUDO. Jedynie przeszkadza mgła, ale przy tej ilości ludzi da się nawet trochę zaszaleć.

Niestety z godizny na godzine coraz więcej ludzi, szkółek narciarskich przedwszystkim. Około godz 11 ogromna ilość mokrych kupek śniegu, do wyciągu prawie z buta ale na stoku ścisk!

O godzinie 12 oddajemy karnety - ilość ludzi i stan stoku nie pozwala na dłuższą zabawę. Na plus brak jakichkolwiek przetarć, może jedno malutkie miejsce z szarawym śniegiem. Tutaj NO się postarali!

Zdjęć niema bo nie było nic widać :D

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczawnica- PalenicaNa Palenicy warunki przyzwoiteBrak przetarć,minerałów.Tłumy ludzi :stupid:Przy obecnej pogodzie stok od samego rana raczej miękkiPogoda nie rozpieszcza,dobrze że nie pada,choć mgła bywa uciążliwa :frown::Niestety czerwona trasa oficjalnie zamknięta z powodu nie wystarczającej ilości śniegu :rolleyes::Sprawdziłem osobiście :biggrin:,jak dla mnie jest go wystarczająco

IMAG0423.jpg

IMAG0424.jpg

IMAG0427.jpg

IMAG0428.jpg

IMAG0429.jpg

IMAG0431.jpg

IMAG0433.jpg

[ATTACH=CONFIG]0[/ATTACH]

IMAG0436.jpg

IMAG0437.jpg

IMAG0441.jpg

IMAG0423.jpg.1119da795e590e208b818c443dac9d33.jpg

IMAG0424.jpg.7faba8edd7ad01c8260c42339dceb7db.jpg

IMAG0427.jpg.fe87dc5229f55fac42fb555b80984cbc.jpg

IMAG0428.jpg.266c174fa3444abb56b99ff596a04252.jpg

IMAG0429.jpg.63eb719b7b1073f30b8daf849a891d9f.jpg

IMAG0431.jpg.5dd402f1510c8c992aee029703cd0294.jpg

IMAG0433.jpg.1fb3b73f11371b31c3e610626eaa8c5b.jpg

IMAG0436.jpg.c9a55c702b94bf3b2db101411c4a731e.jpg

IMAG0437.jpg.5216ffe95fb552917e24da10a4209282.jpg

IMAG0441.jpg.136f9d942380ae71544e133de9770d6a.jpg

  • Like 15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janku błagam nie pisz mi o GFS największy syf z modeli darmowych wszystkie...

Musimy sie wybrać na piwko:biggrin: Może Ty znasz Glebe bo widziałem że byłeś na nartach we Francji wtedy co kolega z Rudy Śl.:confused::

Wyślę prywatną wiadomość w ciągu 3-5 dni. GFS nie jest taki zły i uważam ,że lepszy od ECMWF, GME ...,,Prognozy ''mam własne a modele tylko pomagają w ich sporządzaniu i mam do nich dystans , przede wszystkim opieram się na wieloletniej obserwacji przebiegu pogody... We Francji jeszcze na nartach nie jeździłem. Nie zanudzajmy narciarzy naszymi ,,meteorologicznymi'' wywodami bo się wku.... Jak już pisałem, według mnie luty też będzie ciepły (jako całość) ,ale do 10-12.02.15 powinno być na stokach dobrze ,szczególnie w pierwszych dniach miesiąca kiedy to zapowiadane są mrozy.Napiszę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam udało mi się dzisiaj odwiedzić niewidziany kilka lat ON Czorsztyn Ski :eek:, warunki słabe, ze względu na dodatnie temperatury stok już o 10 był mocno zmęczony :sorrow:, ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło młody miał frajdę skacząc po chopkach przez kilka godzin :wink:

DSC_0209.jpg

DSC_0213.jpg

DSC_0212.jpg

DSC_0214.jpg

DSC_0215.jpg

:smile:ps. jestem teraz w Zakopcu, jutro będę się szlajał po Harendzie, a w niedzielę kierunek.......:rolleyes::

DSC_0209.jpg.3c0d97626c93560786a506334f15a9cf.jpg

DSC_0213.jpg.0fd13d7e48819f73575aae800293f265.jpg

DSC_0212.jpg.e158160c83d3a17e14cb418b2ae36e87.jpg

DSC_0214.jpg.2a7c7e12fea5a15d3cd880037be18c39.jpg

DSC_0215.jpg.d6879bf2695e2a625969263ba805688f.jpg

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdjęcie jest z Kluszkowców które wchodzą w skład karnetu TatraSki stąd owa tablica informacyjna :wink:

No widzisz,dawno tam nie jeździłem,to nie jestem na bieżąco. :wink:

Tak swoją drogą, to jak wracałem z TŁ w półmroku, to te oświetlone stoki w Białce,Bukowinie itp prezentowały się naprawde pięknie! :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam udało mi się dzisiaj odwiedzić niewidziany kilka lat ON Czorsztyn Ski [ATTACH=CONFIG]18742[/ATTACH]

Nigdy tam nie byłem, ale zdjęcia wygląda jak z Jurgowa. Sprawdziłem mapkę ośrodka w Kluszkowcach - układ tras i wyciągów bardzo podobny do Jurgowa :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczorajsza Czantoria - gdyby nie mgła ...:smile:

....to było by całkiem całkiem. Warunki na trasie średnie i oczywiście z godziny na godzinę coraz gorsze. Ludzi garstka i ratowało to troszkę całą sytuację.Minerały wyłaziły coraz większe i gdyby nie mgła ominąć było by je łatwiej. Temperatura na dole +2 na górze 0. Jeździliśmy od 9.30 do 14.30.Sporo przetarć na środkowej części trasy, dawało się ominąć ale gdyby nie mgła:wink:, która ograniczała widoczność do 20 metrów było by bezpieczniej. Po godz. 10 mgła zeszła również na dolną część trasy i było coraz mniej ciekawie. Morale załogi zaczęło spadać - gdyby nie mgła nie było by tego problemu - zaproponowałem przerwę, po której zjechaliśmy jeszcze lilka razy i trzeba było kończyć. Pewnie jeszcze byśmy pozjeżdżali - gdyby nie ta mgła :smile:. Mimo wszystko 10 zjazdów zrobionych. Dzień jak najbardziej zaliczam do udanych w końcu to dzień spędzony na nartach. :smile:

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj padło na Cervenohorske sedlo. Wprawdzie to w Czechach ale dość blisko granicy. Wyjazd z Gliwic o 6 i około ósmej jesteśmy na miejscu. Krótko o warunkach: zimno (-8stopni), przewiany zbity śnieg, a miejscami lód, silny wiatr i gęsta mgła :eek: Ludzi początkowo niewiele, przynajmniej tych, których udało się we mgla zobaczyć. Później coraz więcej. Jeździmy do 11 i wyjeżdżając z ośrodka widać sporo samochodów, które dopiero na stoki zjeżdżają.Otwarta jest jedna trasa, tzn. otwartych jest więcej natomiast niespecjalnie nadją się one do jazdy.

image.jpg

image.jpg

Śniegu powinni mieć sporo bo wszędzie poza stokiem leży warstwa 10-20cm, natomiast większość tras chyba nie jest sztucznie naśnieżana :confused::Ogólnie ośrodek wypadł słabo, na co główny wpływ miały warunki :sad:

image.jpg

image.jpg

image.jpg.5c1a78feabab23c55c1a30fe28f7a3bb.jpg

image.jpg.4a6d594fca1e50614662c936d5cbfb35.jpg

image.jpg.9bf599322d858d886a24a236f05a2989.jpg

image.jpg.71e42e4cb08e5aec07f58cfcbf99464a.jpg

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...