Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska warunki narciarskie 14/15


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Polska warunki narciarskie 14/15

SON dzisiaj- naprawdę zimowo od 8 zaczęło mocno sypać, temperatura na kilkustopniowym minusie. Najpierw Golgota rano wygładzona jak stół, ale pod spodem trochę lodu. Po trzech zjazdach przenosimy sie na 7 i tam chyba dzisiaj najlepsze warunki ! . Jazda na bierząco, koło 9.30 na Polanie Suche niewielka kolejka. Znudziła nam sie 7 i koło godziny 10 wracam pod Golgotę - tam kolejka zerowa ! - i przenosimy sie na Juliany i katujemy 10 . Na Julianach kolejka - kilka osób.

846428f91f0ba1c2816758c07ad43c48.jpg

f2192b48214b4c951d37a3e810726bd5.jpg

2758af3f679883201d801adea81fb9ed.jpg

b553870006f542fb164bd819827ff1f5.jpg

c7c4934038e0f90ca6595a2afc8c8e11.jpg

90a537e2dceabbec40eeb092fa35e55e.jpg

c734c007eef56f59b0974f37bcaaea56.jpg

Koło 11.00 kończymy zjazdem na Golgocie - gdzie dość zaskakujący widok - dwa ratraki wygładzają trasę .

f701b269203508f7c0e9b1796cd651be.jpg

Aura iście zimowa, cały czas sypie śnieg, armaty pełna parą pracują. Czyli z dnia na dzień bedzie jeszcze lepiej. Jedyny problem to kartoflisko pod wyciągami i to o tak wczesnej porze. Cos tam Panowie działali łopatami, ale czy to cos da ...?

Małe OT: Dodatkowa przyjemność dzisiaj to testowanie slalomki Nobile SL 165 cm - zaskakująco bardzo fajna czarnulka ! Trzyma sie lodu jak pieron , fajna dynamika, jak dla mnie pewnie sie prowadzi i nie szuka jak porąbana krawędzi. Jak ktoś szuka nowej SL to polecam wziać pod rozwagę. Podziękowania dla Maćka B. z Nobile (z synem ) za użyczenie i wspólne poranne nartowanie !

edb7fab3cc02bedebee12c085a711aaf.jpg

482b1353ab164af7c4fb9b7319dba3dc.jpg2460c54ff888a293d5f89da8a6dfa8c6.jpg

Jeszcze jedno - jaka frekwencja na stoku w godzinach 8-10 widać na fotkach :rolleyes:: W czasie śląskich ferii raczej takie luzu nie będzie, choć może orczyki odstraszają, bo kolega był dzisiaj w Wiśle i meldował o większym ścisku.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez dembus
  • Like 15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIĘKI MARCIN!! Napisz coś więcej o warunkach na Poniwcu. Jutro się wybieram i nie wiem poniwiec czy stożek.

Minerały dużo? Przetarcia?

Wyciąg działał od 8.00 a nawet obsługa puściła ciut wcześniej

Parę minerałów ale tylko na samej górze,jak byś się uparł to byś nie zobaczył :smile:

Brak przetarć.Wprawdzie ratrakowy jeszcze trochę musi wyjeżdzić godzin,ale nie jest żle

Przemek jak będzie jutro wyratrakowane jak dzisiaj to będziesz miał warunki lepsze jak ja,cały czas pada

Jak wam się uda to proponuje z samego rana.Trzy godzinki w parę osób ... kto rano wstaje :wink:

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIĘKI MARCIN!! Napisz coś więcej o warunkach na Poniwcu. Jutro się wybieram i nie wiem poniwiec czy stożek.

Minerały dużo? Przetarcia?

na chwilę obecną w Cieszynie tak sypie, że całe Beskidy na jutro powinny być zasypane

większym problemem może być dojazd i nadmiar śniegu

Edytowane przez jata_70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciąg działał od 8.00 a nawet obsługa puściła ciut wcześniej

Parę minerałów ale tylko na samej górze,jak byś się uparł to byś nie zobaczył :smile:

Brak przetarć.Wprawdzie ratrakowy jeszcze trochę musi wyjeżdzić godzin,ale nie jest żle

Przemek jak będzie jutro wyratrakowane jak dzisiaj to będziesz miał warunki lepsze jak ja,cały czas pada

Jak wam się uda to proponuje z samego rana.Trzy godzinki w parę osób ... kto rano wstaje :wink:

My zawsze na 8:) Widzę właśnie na kamerach że cały czas SYPIE bo to nie padanie:applause: A prognozy sprzyjające.

A jaka jest sama trasa na Poniwcu? Nigdy nie byłem. Jednostajne nachylenie, czy bardziej "schodkowo" jak na Palenicy w Ustroniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest drożej bo karnet punktowy za 50 zł to na spokojne i z przerwami jeżdżenie 2,5 godziny. W poprzednich sezonach było taniej a narciarze ,którzy kupili ,,czasówki'' tez narzekali na drożyznę . Tory jazdy pod orczykami w znacznej części wyboiste i co jakiś czas ktoś wypadał ,,z raji". Dalej już nie krytykuję... a wyjazd narciarsko jak zawsze uważam za udany. Mnie osobiście przejęcie SON-u przez MTR nie cieszyło i dalej nie cieszy ,ale pożyjemy-zobaczymy
Ja w starym SON płaciłem za popołudniowy 38 zł a teraz podobny 4-godzinny 60 zł a za pare lat ceny pewnie jak na Chopoku czyli 150 zł za dzień. Też nie cieszyło mnie przejęcie SON przez Słowaków ale co ja mam do gadania nic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w starym SON płaciłem za popołudniowy 38 zł a teraz podobny 4-godzinny 60 zł a za pare lat ceny pewnie jak na Chopoku czyli 150 zł za dzień. Też nie cieszyło mnie przejęcie SON przez Słowaków ale co ja mam do gadania nic

Do gadania nic :rolleyes:: pozostaje płacz za krytykowanym tutaj Staśkiem :sorrow: :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w tym sezonie zmuszony niejako sytuacją rodzinną skazany jestem na okoliczne świętokrzyskie stoki, tak że po niedzieli w Tumlinie, dziś ze swoim Młodym wybrałem się do pobliskiego Niestachowa, który do tej pory omijałem z nim dlatego, że nie można tam z dzieckiem jechać jednym orczykiem. Młody opanował już samodzielną jazdę wyciągiem, tak że zaraz po szkole szybkie przebranie się i na narty. Jakieś 2 godziny przed wyjazdem w Kielcach zaczął padać na początku lekki, a potem dość gęsty śnieg, który padał w sumie przez ok. 3 godziny i tak zastanawiałem się jakie będą warunki, bo na kamerkach widziałem, że na stoku jeździ sporo narciarzy. Decyzja jedziemy i po 10 minutach jesteśmy na parkingu, na którym stoi kilkadziesiąt samochodów, z których większość to samochody na radomskich i generalnie mazowieckich rejestracjach, co dziwić nie może, ponieważ są tam ferie. Szybkie przebranie się i do kasy po karnety. Bierzemy 2-godzinne za 30zł, bo niestety musimy wrócić na 16:30. Na trzech stokach chodziły wszystkie wyciągi, stąd mimo niemałej liczby narciarzy nie tworzyły się w ogóle kolejki do wyciągów. Warunki mimo, że było już po 14, mimo tego, że spadło ok. 10cm świeżego śniegu, były naprawdę rewelacyjne :applause: Na całej trasie było równo, świeży śnieg pięknie związał się z tym co był, zero muld, zero odsypów, żadnych kamieni, zero lodu, o niebo lepiej niż w niedzielę w Tumlinie. Bartkowi zarówno wyciąg jak i stok bardzo spodobał się, miał dużo frajdy z jeżdżenia i przez 2 godziny jeździliśmy praktycznie na okrągło. Powiem szczerze, stok jest łatwy, płaski, dosyć wolny (wg endo: v-max. 45,2 km/h, wg iSki Trackera 52km/h), ja za bardzo nie pojeździłem sobie, ale radość z jazdy i frajdy dziecka jest bezcenna :happy: Tak, że ten 13 dzień na nartach w tym sezonie zaliczyłem do naprawdę udanych, a na koniec jak zwykle kilka zdjęć ze stoku:

widok z parkingu:

narty150127_0001_niestachow.jpg

takie były kolejki do wyciagów:

narty150127_0002_niestachow.jpg

widok na stok z dołu:

narty150127_0003_niestachow.jpg

i z wyciągu:

narty150127_0004_niestachow.jpg

no i z góry:

narty150127_0005_niestachow.jpg

narty150127_0006_niestachow.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M

Ps.Koledzy ze Świętokrzyskiego i nie tylko pakujcie się i przyjeżdżajcie,póki sypie i jest naprawdę zimowo :applause:

Ja to wyrwałbym się nie tylko tu, ale i gdzieś dalej i na dłużej, ale żona jest w ciąży, niezbyt dobrze ją znosi i jestem niejako skazany na okoliczne górki, a planowane Dolomity niestety zostają przeniesione na przyszłość :frustrating:

Ale jest światełko nadziej w moim 6-letnim synu :happy:

W niedzielę jesteśmy w Tumlinie na nartach, zrobiliśmy sobie przerwę na frytki i herbatę, tak sobie siedzimy, a Bartek mówi:

- "wiesz tata, tak tylko jeździmy ciągle albo na Stadionie albo w Tumlinie, chodź pojedziemy na narty do Austrii albo Włoch",

ja oczy zrobiłem co by nie mówiąc jednak zadowolony, pytam go:

- "no ale przecież nie możemy teraz mamy zostawić samej"

a on:

- "no tak, ale zawieziemy ją do dziadziusia, niech się nią wtedy opiekuje, przecież to jego córka, a my będziemy mogli jechać" :biggrin:

No i to jest myśl :laughing: Może nie Austria i Włochy i nie na tydzień, ale chociaż na dzień czy dwa w nasze góry :happy:

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj Wisła :Soszów 2godziny (10:45-12:45) i rekonesans na Skolnitym (dwa zjazdy między 14-15-tą). Soszów mile mnie zaskoczył bo warunki na stoku do południa dobre, dużo lepsze niż w SON-nie wczoraj (26.01.15). Mogę za dzisiejsze dwie godziny na nartach (13 wjazdów krzesełkiem) spokojnie 4 wystawić tej S.N. (skala czterostopniowa 2,3,4,5) Układ tras mi tam nie odpowiada, dojazdu bez auta pod stok nie ma i dlatego dzisiaj dopiero drugi raz tam szusowałem i chyba długi czas tam nie zawitam. Dzisiaj po Wiśle woził mnie kolega a do Wisły standardowo przywlokłem się pociągiem. Kolega z Wodzisławia to wracałem również Kolejami śląskimi ,no i z Katowic do Rudy śl.autobusem .

Nową S.N.w Wiśle: Skolnity już tutaj opisywano to krótko moje spostrzeżenia. Otwarta niebieska trasa ciekawa i jak na niebieskie oznaczenie fragmentami dosyć trudna.Warunki dzisiaj były na niej średnie bo trochę przetarć, kamyków i zalodzeń , ocena to tak +3.Co mi się nie podoba to pozostawiono pod wyciągiem zdewastowany teren i wygląda to z krzesełka fatalnie chociaż kable, kamienie ,dziury zakrył podający od wczoraj śnieg . Pogoda w ciągu dwóch dni moich wyjazdów (26 i 27.01)to całkowite zachmurzenie i opady śniegu ,okresowo nawet dosyć silne,temperatura od -0,5 do -3 stopni C a widoczność słaba .Padający śnieg przeszkadzał w jeździe ,ale spadło go ponad 15 cm to warunki powinny być coraz lepsze bo początek lutego zapowiada się mroźno.Zdjęcia wyszły marne , ale kilka wstawię później.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dojazdu bez auta pod stok nie ma

Dojazd jest,pisalem już o tym.Skibus startuje chyba z Katowic.Koszt to 90 zł razem ze skipassem.

No ale układu tras Ci nie zmienie... :cheerful:

Skolnity. (...) Co mi się nie podoba to pozostawiono pod wyciągiem zdewastowany teren i wygląda to z krzesełka fatalnie

Ten syf zniknie.Po prostu chcieli zdążyć przed sezonem z wszelkimi odbiorcami i nawet nie zdążyli zasypać niektórych kabli... :proud:

Będzie dobrze! Ostatnio wprowadzili, po mojej sugestii :cool:: , nowe opcje karnetowe:

8.00 - 10.00 za 20 zł

18.00 - 21.00 za 35 zł

:)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skibus na Soszów

Pełne info,może się komuś przyda. :)

.

Nareszcie jest!

SKIBUS Z KATOWIC na poranny Soszowski sztruks!

Katowice <-> Tychy - Mikołów - Żory - Skoczów <-> Soszów

Pierwsze kursy busa już w najbliższy weekend 24 i 25 stycznia

9:00 rano wpięci i gotowi do "soszowania" Emotikon smile

REZERWACJA MIEJSC: http://skoknastok.pl/wisla-soszow/

CENA: Skipass 5 godzinny + transfer w obie strony = 90 zł

+ Prezent dla pierwszych 10 rezerwacji!

Wspólnie z partnerem skoknastok.pl zrobiliśmy to czego jeszcze nie było - Skok na Soszów - pierwszy taki skibus w Beskidach!

Dziękujemy za sugestie i prosimy o wsparcie i udostępnianie tego projektu - swoją frekwencją pokażcie, że jest to bardzo dobre rozwiązanie!

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu!

Szczegóły: http://skoknastok.pl/wisla-soszow/

tel: 507-011-843

skibusy-katowice-sn-soszow.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustroń-PalenicaW Beskidach zima na całego więc trza targaćDzisiaj jeżdzimy całą rodziną :smile:Dziewczyny chcą poćwiczyć,tym bardziej że jutro wyjazd w jedynie słusznym kierunku na 9 dni nartowania rodzinnego :eek:Wydawało by się że ferie w pełni :rolleyes:: ale na stoku tego nie widać ,przynajmniej z rana..To cieszy bo nie trzeba się skupiać na innych asach narciarstwa na krechęPewnie wiecie że 500 metrów przed dużą Palenicą funkcjonuje mała Palenica z stokiem do nauki jazdy i stoczkiem darmowym dla maluszkówWszystko na miejscu od instruktorów,serwisu,wypożyczalni,porządnej restauracji z możliwością zakwaterowania Po ostatnich opadach śniegu warunki dobre,nie piszę b.dobre bo ratrakowy wczoraj chyba miał pępkowe :tongue:Jakimś usprawiedliwieniem może być wysłużony ratrak,albo mi się w d.... poprzewracało :biggrin:Aczkolwiek sprawiedliwie trzeba przyznać że nie ma mowy o przetarciach,kamieniachWyjazd zdecydowanie na tak

IMAG0480.jpg

IMAG0481.jpg

IMAG0482.jpg

IMAG0483.jpg

IMAG0485.jpg

IMAG0486.jpg

IMAG0487.jpg

IMAG0488.jpg

IMAG0480.jpg.9d356cc317aca467e09a98e3afd06b0c.jpg

IMAG0481.jpg.3cd77859027b8340cf85b6fa3611eee5.jpg

IMAG0482.jpg.1483e84b61aef0e910cee161354c3dd8.jpg

IMAG0483.jpg.49e8d2c52d558e88adb0b015f8f488f7.jpg

IMAG0485.jpg.8d39f113e16227eb2bfb89e557cd29ac.jpg

IMAG0486.jpg.757c8d62f6cb972397c3fbeded794fcc.jpg

IMAG0487.jpg.ee69be57e599b678521b660e90cc16f2.jpg

IMAG0488.jpg.5dedb6b50b5051a055142937be9e8d1b.jpg

Edytowane przez marcinn
  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...