Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska warunki narciarskie 14/15


JC

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie zapowiada się dziś jednak długi piątek, tak więc jakby co to czekamy na obszerną relację:wink:

P.S. Na Miziowej właśnie pada śnieg - co prawda taki mokry ale zawsze coś:biggrin:

Ja będę w sobotę.
Edytowane przez fundu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na kamerki większość ośrodków już płynie, ale prognozy są obiecujące. Mountainforecast zapowiada np na Skrzycznem 48cm śniegu do środy, niestety przeplatany z deszczem. Ale to co przepowiadają na Kasprowym to istny armagedon:

kasprowy.jpg

W sumie 157cm :eek::eek: Wątpię żeby się sprawdziło w stu procentach, ale nawet jeśli w połowie to będzie opad jakiego nie było chyba w grudniu czy styczniu :stupid: Pewnie następne aktualizacje sporo się zmienią, ale trzeba obserwowaćhttp://www.mountain-forecast.com/peaks/Kasprowy-Wierch/forecasts/1987

kasprowy.jpg

kasprowy.jpg.fcad93eee80f2895bc7bf41ee6ed9885.jpg

kasprowy.jpg.5a49b46062b5feb8b19d2a1256bfaa27.jpg

Edytowane przez Dayton
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początek kwietnia bardziej zimowy niż wiosenny co mnie i zdecydowaną większość społeczeństwa nie cieszy. Rozpocząłem już sezon rowerowy a narciarski zakończyłem 15.marca w SON-ie.Sezon udany bo 17 dni na nartach. Moja norma mieści się w liczbie 10-20 dni ,czyli powyżej średniej w zakończonym już sezonie. Zdrowie coraz bardzie szwankuje niestety . SKS postępuje:confused:: Dla narciarzy lubiących jazdę wiosenną to na pewno dobra wiadomość. Śnieg w dniach 1-4 kwietnia ma padać także poza górami np . w Katowicach i jak sprawdzą się prognozy długoterminowe to pierwsze 10-12 dni kwietnia będzie chłodne a nawet zimne co mnie osobiście nie cieszy. Marzec jako cały miesiąc okaże się dosyć ciepły bo około stopień powyżej średniej ( za 26 dni średnia w Katowicach +4,5 stopnia,czyli ponad stopień powyżej średniej wieloletniej). ,, Zimowa'' prognoza dla Szczyrku (na pierwsze dni kwietnia:eek:) http://www.weatheronline.co.uk/weather/maps/city?LANG=en&CEL=C&SI=mph&CONT=euro&LAND=PL&REGION=0001&WMO=x5230&LEVEL=52&R=0&NOREGION=1

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błądzę sobie tak po kamerkach stacji, gdzie cokolwiek jeszcze jest czynne i wychodzi mi na to, że najlepsze warunki są tuż nieopodal Krakowa na Śnieżnicy.

Byłem tam nawet w sobotę późnym popołudniem. Świetna jazda w pianie przy 20 st w słoneczku, zero przetarć, zero przebić.

Trzeba to będzie to powtórzyć jutro albo w niedzielę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja próbuję jutro Pilsko, ostatni chyba wyjazd w Beskidach?

Eeeeeee,co za herezje prawisz? :wink:

Soszów chce działać do 19 kwietnia i jest na to realna szansa.

Na pewno jeszcze w święta coś podziała,a później zobaczymy... może tury?

W ten weekend działać będą:

-w Szczyrku: COS i SON

-we Wiśle: Soszów,Klepki i Stożek

-w Zwardoniu: Zwardoń-ski,tj. mały Rachowiec

-w Korbielowie wiadomo - Pilsko

-Rzyki koło Andrychowa: Czarny Groń (80-110 cm śniegu :eek: )

Jeszcze jest w czym wybierać!

Później może jeszcze Rochacze,Kasprowy (tury),Chopok... :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem jutro zakończenie sezonu w SON-ie.... :wink:

Błędna decyzja kierownictwa SON- u bo w nadchodzące Świeta wielkanocne będzie tam sporo sniegu, gdyż szykuje sie kwietniowy atak zimy w górach. Trasy w SON znajdują sie dosyć wysoko bo 600-1200m.n.p.m. a i turystów na Święta sporo przyjedzie. Słowacki MTR dał ciała:mad::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:laughing:A na Pilsku dzisiaj mgła jak pierun - gęste mleko - może dobrze, że dzisiaj nie wyszło - coś tam w nocy chyba lekko spadło, bo daszek budki z orczyka i schroniska lekko przybielone - czekamy na relację Górala:smile:
Jak już wcześniej pisałem: Jestem na rodzinnej imprie, dlatego przez tapatalk, Pilsko warunki trudne, gęsta mgła, miejscami trawa i 5 cm świeżego śniegu ale i tak przednia jazda bo stok dla nas. Cóż, zostaje Goryczkowa za dwa tygodnie, mój brat się już szykuje na piwkowanie z wami. Ciekawy jest tylko czy kolezanki bez bielizny pod kurtką będą.

WP_20150328_001[1].jpg

WP_20150328_007[1].jpg

WP_20150328_004[1].jpg

WP_20150328_003[1].jpg

Warunki już naprawdę trudne, nie ma jak ratrakować, w ciągu tygodnia ubyło na trasie 20 - 30 cm śniegu. Kto może jeszcze jutro można pośmigać i jeśli mylą się ci co zapowiadają śnieżny armagedon, to będzie na tyle. No ale za to w Zakopanem ma spaść 135cm:)

57da836ab35bd_WP_20150328_0011.jpg.eb894745fabd87cdbd2043dc3b8bb904.jpg

57da836ac03c2_WP_20150328_0071.jpg.4d16f067e84b239bd111c9f3b45a523b.jpg

57da836ad7b39_WP_20150328_0041.jpg.262d7f79f7f038e84e770a1cf054ce5c.jpg

57da836ae1a3b_WP_20150328_0031.jpg.83e392a3f1c6c9fee7628b26f4423c9f.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...