Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Zimy w Polsce nie będzie...?? ;-(


MOSTOSTAL

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba jednak zima w Polsce będzie! :) Amerykańscy meteorolodzy z portalu accuweather.com prognozują idealną pogodę dla narciarzy w górach i mroźną we wschodniej Polsce. Śniegu również nie powinno zabraknąć! :)http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/prognoza,45/temperatury-ponizej-normy-snieg-powodzie-co-nas-czeka-zima,148805,1,0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam prognozy(to tylko prognozy) storm.no jak dla , mnie się sprawdzają .Janek zajrzyj :smile:

Jako długoletni obserwator pogody, posiłkując się prognozami z różnych portali pogodowych (korzystam z czterech), modelami numerycznymi, archiwum mam swoje przewidywania, które na nadchodzącą zimę 2014-2015 wyglądają średnio-narciarsko.:mad:: Więcej napiszę po 15.11.14.Najlepiej gdyby Beskidy urosły o 1000m wtedy przy temperaturze np. plus 8 w Katowicach na,przy zaleganiu tej samej masy powietrza ,bez fenu i inwersji na Skrzycznem mierzącym 2250m.n.p.m. byłoby około minus 3-4 stopnie a nie około plus 2 przy obecnych marnych 1257m.n.p.m. :confused::Na poważnie ,to trza pojechać w Alpy chociaż na tydzień i tam pojeździć na wysokości 2200 i wyżej m.n.p.m. w przynajmniej dostatecznych warunkach. Byłem 4 razy i ani razu się nie zawiodłem. Mam już zarezerwowany piąty mój wyjazd na pierwsza połowę stycznia:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj! widzę że dyskusja rozgorzała na całego... wszyscy czekamy jak na noc poślubną :smile: (albo przed... ślubną)

Prognozy na 3 dni niekiedy wychodzi... ale na dłuższą metę to wróżenie z kart albo innych fusów :smile:

zima... jak zawsze! była i będzie. Oby lepsza niż rok temu!

Andrzej1982 --> już bywały lata (i to nie tak dawno...) że w listopadzie jeździłem na Pilsku a to z tego co pamiętam nie jest lodowiec :biggrin:

Pozdrawiam WSZYSTKICH.

PS. w zeszłym roku była fatalna a ja zacząłem w połowie grudnia a skończyłem jeździć po 15 kwietnia... i to nie na lodowcach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że temperatura powinna być ok 8*C niższa

Dzisiaj w Katowicach maksymalnie 17 stopni a teraz 14 w cieniu co jest o tej porze roku anomalią.Średnia za listopad do dzisiaj to 10,5 stopnia przy średniej wieloletniej za cały miesiąc plus 3,6. Cyrkulacja z kierunków południowych i napływ ciepłego powietrza nad Polskę musi kiedyś choć na parę dni się skończyć. Trzeba poczekać . Może na porządną zimę (trwająca najmniej 50 dni) i kilka lat:confused:: Wybaczcie miałem nie pisać...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w Katowicach maksymalnie 17 stopni a teraz 14 w cieniu co jest o tej porze roku anomalią.Średnia za listopad do dzisiaj to 10,5 stopnia przy średniej wieloletniej za cały miesiąc plus 3,6. Cyrkulacja z kierunków południowych i napływ ciepłego powietrza nad Polskę musi kiedyś choć na parę dni się skończyć. Trzeba poczekać . Może na porządną zimę (trwająca najmniej 50 dni) i kilka lat:confused:: Wybaczcie miałem nie pisać...

A pisz, co chcesz! Jesteś guru w tym temacie i liczę się z Twoją opinią bardziej niż z niektórymi portalami :) szacunek! :) pisz Pan jak najczęściej i jak najwięcej, bo w oparciu o te wypowiedzi można urlopy planować :) :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyrkulacja z kierunków południowych i napływ ciepłego powietrza nad Polskę musi kiedyś choć na parę dni się skończyć. Trzeba poczekać . Może na porządną zimę (trwająca najmniej 50 dni) i kilka lat

Mi wystarczy 20 dni dobrej zimy :eek:, jestem w stanie się dostosować jak co roku :biggrin: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej bym nie brał tych prognoz pod uwagę, skoro autor tego artykułu nawet nie wie kiedy rozpoczyna się meteorologiczna zima na naszej szerokości geograficznej, a nie jest to jak mu się wydaje 1 grudnia. Zatem spokojnie:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już ktoś z kolegów napisał zima przybędzie jak co roku, byle była trochę chłodniejsza niż ta w zeszłym, choć i w zeszłym, pomimo ogólnej lipy, też dało się całkiem fajnie pojeździć między 8.00 a 10.00.

Te ośrodki które zainwestowały w naśnieżanie dadzą radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej bym nie brał tych prognoz pod uwagę, skoro autor tego artykułu nawet nie wie kiedy rozpoczyna się meteorologiczna zima na naszej szerokości geograficznej, a nie jest to jak mu się wydaje 1 grudnia. Zatem spokojnie:smile:

Akurat autor art. się nie pomylił. Meteorologiczna zima zaczyna się 1 grudnia.

A Ty chyba miałeś na myśli kalendarzową czyli astronomiczną, która zaczyna się 21/22 grudnia.

Co nie zmienia mojego sceptycyzmu do wszystkich przedstawionych wariantów...

A i wariantu Włochów sugerujących zimną zimę :-)

Tadek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten wątek jest dla wróżek :rolleyes::? Co ma być to będzie. Prawdziwy miłośnik nart nie patrzy w szklaną kulę w przewidywaniu pogody, tylko szykuje się do prawdziwej zimy. Trochę optymizmu Panowie:smile: zawsze można śmignąć gdzieś dalej jakby co. A najważniejsze,to nie poddawać się typowemu polskiemu czarnowidztwu:cool::

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten wątek jest dla wróżek :rolleyes::? Co ma być to będzie. Prawdziwy miłośnik nart nie patrzy w szklaną kulę w przewidywaniu pogody, tylko szykuje się do prawdziwej zimy. Trochę optymizmu Panowie:smile: zawsze można śmignąć gdzieś dalej jakby co. A najważniejsze,to nie poddawać się typowemu polskiemu czarnowidztwu:cool::

Śmignąć gdzieś dalej? :laughing: Jak kogoś stać to tak, ale większości nie stać na chociaż tygodniowe Alpy (zwłaszcza, jeżeli jedzie z rodziną).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmignąć gdzieś dalej? :laughing: Jak kogoś stać to tak, ale większości nie stać na chociaż tygodniowe Alpy (zwłaszcza, jeżeli jedzie z rodziną).

A poza tym to w Alpach zimy również nie widać, jest zimowo tylko w najwyżej położonych górach, czyli powyżej 2800m. Ośrodki te które planowały start w przyszłym tygodniu niż posłusznie zrobiły korekty w kalendarzu, Obertauern, Turracher hohe, Zauchensee, a te które się otwarły to muszę się przyznać że to był falstart, Planai, Reiteralm - stoją bo śnieg zniknął:rolleyes::.

Jeśli ktoś się wybiera na narty na start sezonu, czyli przełom listopada i grudnia do ośrodków gdzie trasy dochodzą do 2 tyś metrów, lub tylko lekko tą granicę przekraczają, to ja dał bym sobie na wstrzymanie i nic nerwowo nie rezerwował, bo może się okazać że warunków nie ma, są trudne, lub oferta jest mocno okrojona.

Zresztą sami właściciele kwater z Karyntii, na zapytanie o mieszkanie odpisują: "bardzo się cieszymy że chcecie do nas na narty przyjechać, ale nie dajemy gwarancji że będzie śnieg", z czymś takim się w sumie pierwszy raz spotykam, żeby się tak asekurowali:rolleyes::

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JI właśnie widzę ze będę jeździł tylko na Tuxsie, no chyba ze na Stubai wyskocze. Na pozostałych wciąż pasa się owce i barany (barany co by nie było dyskryminacji) :mad::

No tu akurat nie powinieneś być zdziwiony, bo nic nie było w planie otwarcia w ten weekend, generalnie Zillertal rusza planowo za 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat autor art. się nie pomylił. Meteorologiczna zima zaczyna się 1 grudnia.

A Ty chyba miałeś na myśli kalendarzową czyli astronomiczną, która zaczyna się 21/22 grudnia.

Co nie zmienia mojego sceptycyzmu do wszystkich przedstawionych wariantów...

A i wariantu Włochów sugerujących zimną zimę :-)

Tadek

1 grudnia się zaczyna owszem ale w strefie podzwrotnikowej, a w tej strefie i ile mi wiadomo Polska nie leży:smile:, natomiast między zwrotnikiem raka a kołem podbiegunowym północnym zima meteorologiczna zaczyna się 8 grudnia i kończy 9 marca.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 grudnia się zaczyna owszem ale w strefie podzwrotnikowej, a w tej strefie i ile mi wiadomo Polska nie leży:smile:, natomiast między zwrotnikiem raka a kołem podbiegunowym północnym zima meteorologiczna zaczyna się 8 grudnia i kończy 9 marca.

Masz rację. Pamięć mnie zaczyna zawodzić... :wink: Albo coś mi się pokręciło. Co na jedno wychodzi.

Dzięki za poprawkę...

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...