Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Bida...


SB

Rekomendowane odpowiedzi

W przyszły weekend zgodnie z kalendarzem mają ruszyć niemal wszystkie większe ośrodki w Alpach, jednak już widać że to głęboka utopia, śniegu do 2000 m praktycznie nie ma, prognozy nawet na tej wysokości nie pokazują mrozu, a w dolinach temp ma być w okolicach +10 st.

No ja osobiście sobie nie przypominam takiej sytuacji:rolleyes::

Flachau 1860 mnpm dzisiaj:sorrow:

3276_2014-11-23_1245_477e0fc70c721179.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Ciach]No ja osobiście sobie nie przypominam takiej sytuacji:rolleyes::

(Ciach)

Ja się pocieszam tym, że zeszły sezon był w Alpach najgorszym od bodaj 1978 roku i patrząc na statystyki, skoro ponad 35 lat trzeba było czekać na tak beznadziejną zimę jak rok temu, to szansa wystąpienia równie beznadziejnej rok po rok jest mała - przynajmniej taką mam nadzieję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się pocieszam tym, że zeszły sezon był w Alpach najgorszym od bodaj 1978 roku i patrząc na statystyki, skoro ponad 35 lat trzeba było czekać na tak beznadziejną zimę jak rok temu, to szansa wystąpienia równie beznadziejnej rok po rok jest mała - przynajmniej taką mam nadzieję.

Zeszły sezon był najgorszy?

W Nassfeld w 2 połowie lutego było 4 m metry śniegu.

W Turracher Hohe, Katschbergu , lienz , Silian przez cały sezon warunki narciarskie były super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeszły sezon był najgorszy?

W Nassfeld w 2 połowie lutego było 4 m metry śniegu.

W Turracher Hohe, Katschbergu , lienz , Silian przez cały sezon warunki narciarskie były super.

Ale to były opady, które tam wystąpiły tylko lokalnie!

Temu tematowi był nawet poświęcony wątek na forum: http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/18153-Alpy-warunki-narciarskie-2013-14?p=180845&viewfull=1#post180845

Pozwolę sobie zacytować swój post z tego wątku:

Gdy 8 II jechałem na Kronplatz, to pierwszy śnieg przy drodze pojawił się dopiero gdzieś w połowie drogi pomiędzy Spittal, a Lienz.

W rejonie Sillian śniegu przy drodze już było dużo, widać było, że drogę odśnieżano pługami wirnikowymi.

Na Kropnplatzu na dachach było ok. 80 cm już osiadłego śniegu, a w Arabbie pryzmy śniegu przy drodze były wyższe niż znaki drogowe oraz sygnalizatory świetlne (były odkopywane ze śniegu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i po włoskiej stronie też był kataklizm ze śniegiem, taki że ludzie uciekali przed śniegiem, tak że nie ma co generalizować, jednak nie da się ukryć że opóźnienia już są i gołym okiem widać że będą i to nie na kilku ośrodkach, tylko zjawisko ma szerszy wymiar:rolleyes::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda.Poniżej 2 tyś mnpm jest lipa z śniegiem.

W W tamtym roku była tendecja mokrych niżów z południa dlatego Włochy Dolomity i Ost Tirol dostały dużo śniegu , a aśrodkowa austria mniej.W tym roku może być podobnie.Do połowy grudnia nie widać w prognozach ataku zimy.Jak tak dalej pójdzie możr może być naprawdę źle.

Równie dobrze prognozy mogą się zmieniç i dwa dni spadnie 1,5m śniegu i wszyscy będą szcześliwi.

A i po włoskiej stronie też był kataklizm ze śniegiem, taki że ludzie uciekali przed śniegiem, tak że nie ma co generalizować, jednak nie da się ukryć że opóźnienia już są i gołym okiem widać że będą i to nie na kilku ośrodkach, tylko zjawisko ma szerszy wymiar:rolleyes::
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybka zmiana planów i 7 grudnia ruszamy do Sulden.

Gratuluję decyzji:smile:

A jak będziesz miał pogodę to mnie szlak trafi:tongue:

Żeby było mleko, i wiało i sypało i żeby jedynego spożywczaka tam zamknęli i drogę ma dół też!!!:tongue:

Taki wredny jestem :stupid:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję decyzji:smile:

A jak będziesz miał pogodę to mnie szlak trafi:tongue:

Żeby było mleko, i wiało i sypało i żeby jedynego spożywczaka tam zamknęli i drogę ma dół też!!!:tongue:

Taki wredny jestem :stupid:

Na duży opad jesteśmy przygotowani ,a co do reszty to mam nadzieje że się mylisz i Cię szlak trafi:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na duży opad jesteśmy przygotowani ,a co do reszty to mam nadzieje że się mylisz i Cię szlak trafi:wink:

Nie no co Ty stary, żartowałem przecież, ale chał bym żeby Cię buty obcierały i najbardziej bym chał przyjechać to zobaczyć właśnie:applause:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma co prawda jeszcze czas ze startem z nartami około 1 mc, niemniej widoki nie nastrajają.

W Alpach zawsze coś się znajdzie, ale nie da rady jeździć tam "non stop", przynajmniej w moim przypadku.

Jazdy lokalne mają u mnie dużo w zimie, a jak n a razie wygląda to biednie i jeszcze biedniej. Szlag wie nawet czy Czesi coś i ile poradzą :confused::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...