Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Bida...


SB

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas mojego pobytu w Mayrhofen kierowałem się pogoda z bergfex. Jeden dzień straciłem bo dopuściłem, było ok, a jeden nie nadawał się do niczego i wróciłem na dół po paru zjazdach, miało być słonecznie. W chwili obecnej ciężko polegać na jakimkolwiek źródle.

Czekaj to pojechaleś do Austrii na narty ale na same narty nie pojechałeś bo wypatrzyłeś złą prognozę na stronie www?

Idealist

Nie karm trolla. :)

Edytowane przez jaro323
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w Livigno wyratrakowali już cały ośrodek i czekają na gości. Nie pamiętam takiej sytuacji odkąd interesuję się warunkami na stokach.

Pozdrawiam.

Na kamerkach nie wygląda tak ciekawie jak piszesz i planowany start od 19 /12 wg.skiinfo http://www.skiinfo.pl/lombardia/livigno/kamerki.html?id=2439&waid=22969043&dayOffset=0#webcams od strony Trepale też śniegowo d..y nie urywa sam rozglądam się za wyjazdem od 12/12 do Włoch szczególnie Sestiere mnie interesuje ale z śniegiem tam też nie za wesoło w niższych partiach i pewnie wyląduje w Cervini

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W karmieniu trolla? Nie ma nic dziwnego.

Jeżeli zaś pytasz o narty to jest to bardzo dziwne :)

też jeżdżę "na pogodę" w Alpy - kiedyś tego nie sprawdzałem i czasami było..... "zimowo" 50 cm nowego śniegu+ zero ratroakowania + ciągły opad .... i widoczności brak ....

tak mniej więcej jak na tym filmie lub gorzej:

[video=youtube_share;-YloYQVvk-w]

i to samo miejsce - dokładnie ta sama trasa...... i tak lubię :tongue: ( film zdecydowanie zabawny)

[video=youtube_share;2gbRC0tUrb4]

ps: to samo jest z najbliższym weekendem .... jestem spakowany ale ..... szału nie ma :frown:: i nadal czekam z decyzją....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też jeżdżę "na pogodę" w Alpy - kiedyś tego nie sprawdzałem i czasami było..... "zimowo" 50 cm nowego śniegu+ zero ratroakowania + ciągły opad .... i widoczności brak ....

tak mniej więcej jak na tym filmie lub gorzej:

[video=youtube_share;-YloYQVvk-w]

i to samo miejsce - dokładnie ta sama trasa...... i tak lubię :tongue: ( film zdecydowanie zabawny)

[video=youtube_share;2gbRC0tUrb4]

ps: to samo jest z najbliższym weekendem .... jestem spakowany ale ..... szału nie ma :frown:: i nadal czekam z decyzją....

Nie krytykuję planowanie wyjazdu z Polski poprzedzonego planowaniem pogody - chociaż aura w górach się tak szybko zmienia ze też trzeba brać na te prognozy poprawkę.

Dziwi mnie jedynie fakt przyjazdu do Austrii i będąc na miejscu nie wyjścia na stok ze względu na domniemaną złą pogodę.. Niejednokrotnie wciągając się gondolą do góry dwa razy zmieniałem szybkę w goglach - na górze okazywało się minęliśmy po drodze pułap chmur czy też mgły i jeździliśmy w lampie z filmu z krytykami. Czasami w ciągu dwóch pogoda potrafiła się zmienić kilkakrotnie.

24 października jechaliśmy do Soelden gdzie prognozy nie były za rewelacyjne - suma sumarum mieliśmy cztery dni lampy.

NIe wiem co Ty widzisz na tym filmie z zachmurzeniem ale ja tam widzę epicki dzień w świeżym śniegu - mam nadzieje że wykorzystaliście go dobrze bo takich rarytasów szuka się ze świecą..

Jadący po tym ratrak tylko schrzanił by zabawę i przyjemność z jazdy a po trzydziestu minutach stok wyglądałby o wiele gorzej.

Również w tym samym Soelden na majówce jednego dnia trafiłem na takie mleko że w sumie nie wiedziałem czy jadę na dół, w bok czy do góry. Dopiero jak dojechałem do słupa od orczyka zorientowałem się gdzie jestem.

Akurat spasowało to z przerwą regeneracyjną w restauracji a po przerwie na tyle się rozdmuchało że widoczność była zadowalająca - taka jak na Twoim filmie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem co Ty widzisz na tym filmie z zachmurzeniem ale ja tam widzę epicki dzień w świeżym śniegu - mam nadzieje że wykorzystaliście go dobrze bo takich rarytasów szuka się ze świecą..

zdecydowanie mam inne zdanie .... co innego nie wyratrakowane trasy w ładną pogodę a co innego ... kasza przez którą na lodowcu nic nie widać i ludzie uciekają w dolne partie gdzie jest ich masa dodając do tego brak widoczności - robi się niebezpiecznie , bardzo niebezpiecznie.

Nie lubię takich warunków - szczególnie braku widoczności - wtedy narty są dodatkiem do bycia w barze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie mam inne zdanie .... co innego nie wyratrakowane trasy w ładną pogodę a co innego ... kasza przez którą na lodowcu nic nie widać i ludzie uciekają w dolne partie gdzie jest ich masa dodając do tego brak widoczności - robi się niebezpiecznie , bardzo niebezpiecznie.

Nie lubię takich warunków - szczególnie braku widoczności - wtedy narty są dodatkiem do bycia w barze.

Taka pogoda również pojawia w normalnych ośrodkach - nie jest to domena tylko lodowców. Poza tym widoczność nie jest jakoś specjalnie zła. Po prostu trochę gorsza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sulden jest bardzo dobrym wyborem, ale na tą chwilę Livigno to też super opcja. Warunki są idealne, śniegu dużo

Nie bardzo!

Zobacz na obraz z kamery HD:http://mottolino.panomax.at/

Owszem, przysypane śniegiem, ale widać, że np. na trasie obok gondoli Mottolino ziemia spod śniegu wyłazi.

i termin free ski gdzie za 160 eur mamy nockeg z skipassem na tydzień.

A tutaj pełna zgoda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo!

Zobacz na obraz z kamery HD:http://mottolino.panomax.at/

Owszem, przysypane śniegiem, ale widać, że np. na trasie obok gondoli Mottolino ziemia spod śniegu wyłazi.

A tutaj pełna zgoda :)

No ale na górnej półce zarówno Mottolino i Carosello wyratrakowane. Tras do śmigania wystarczy. Co najwyżej będzie problem ze zjazdem do wioski.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo!

Zobacz na obraz z kamery HD:http://mottolino.panomax.at/

Owszem, przysypane śniegiem, ale widać, że np. na trasie obok gondoli Mottolino ziemia spod śniegu wyłazi.

A tutaj pełna zgoda :)

To jest zabawne - ośrodek zaczyna sezon za kilka dni , od ponad tygodnia otwarte jest 15 km tras biegowych , większość tras jest wyratrakowanych do samego centrum .... lansują się że są gotowi na rozpoczęcie sezonu .... a ty doszukujesz się kawałka ziemi wychodzącej spod śniegu :eek: haha :biggrin: .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zabawne - ośrodek zaczyna sezon za kilka dni , od ponad tygodnia otwarte jest 15 km tras biegowych , większość tras jest wyratrakowanych do samego centrum .... lansują się że są gotowi na rozpoczęcie sezonu .... a ty doszukujesz się kawałka ziemi wychodzącej spod śniegu :eek: haha :biggrin: .

Taaak. "Warunki są idealne, śniegu dużo..."

A potem zdziwienie, rozczarowanie i takie relacje jak w tym wątku: http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/14405-Zaczynam-Sezon-Livigno-9.12-18.12.2011

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaak. "Warunki są idealne, śniegu dużo..."

A potem zdziwienie, rozczarowanie i takie relacje jak w tym wątku: http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/14405-Zaczynam-Sezon-Livigno-9.12-18.12.2011

nie napisałem że śniegu jest dużo - wiadomo że to nie marzec - ale każdy jak pojedzie to pojeździ i nie ma co panikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...