Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pogoda w Austrii.


Arek1982

Rekomendowane odpowiedzi

27.12 - 03.01.15 mam zarezerwowany wyjazd narciarski w rejon Flachau. Z tego co się doczytałem to ośrodek miał ruszyć 06.12 , ale na 100 % nie ruszy w tym terminie. Podobno dużo ośrodków jest zmuszone do przełożenia otwarcia sezonu.

Patrząc( kamerki na stokach ) na pogodę to chyba nie był to najlepszy pomysł.

Powoli zaczynam się martwic warunkami atmosferycznymi panującymi w tamtym regionie.

Czy moje zmartwienia są uzasadnione ??

Proszę o opinie częstych bywalców tamtych stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27.12 - 03.01.15 mam zarezerwowany wyjazd narciarski w rejon Flachau. Z tego co się doczytałem to ośrodek miał ruszyć 06.12 , ale na 100 % nie ruszy w tym terminie. Podobno dużo ośrodków jest zmuszone do przełożenia otwarcia sezonu.

Patrząc( kamerki na stokach ) na pogodę to chyba nie był to najlepszy pomysł.

Powoli zaczynam się martwic warunkami atmosferycznymi panującymi w tamtym regionie.

Czy moje zmartwienia są uzasadnione ??

Proszę o opinie częstych bywalców tamtych stron.

Przy obecnych anomaliach pogodowych te obawy są uzasadnione.

Pewnie jeszcze w zeszłym roku napisałbym ci,że nie masz się co martwić.Ale nie w tym.

Ośrodki może i zostaną uruchomione.Jeśli zaś nie będzie naturalnego opadu śniegu to wszystko będzie chodziło na pół albo i ćwierć gwizdka.

Ja byłem w zeszłym sezonie zarówno w grudniu 2013 jak i w styczniu br we Flachau.Nie było katastrofalnego braku śniegu ale pewne odcinki tras,szczególnie te łącznikowe były nienaśnieżone i przez to pozamykane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na tendencje pogodowe i znacznie większą siłę wschodnich wyży niż w zeszłym roku zapewniających Europie mrozy nie przesadzałbym z obawami. A fakt, że dotychczas jeszcze nie ma śniegu w Austriackich Alpach sugeruje że konkretne opady pojawią się właśnie w grudniu, przeciwnie do zeszłego roku kiedy to opady śniegu przewijały się już jesienią aby na okres zimowy ociepliło się do +15. Obserwując pogodę w Polsce myślę że jest pole do optymizmu w kwestii nadchodzącej zimy. Też bym się na twoim miejscu wstrzymał z wycofaniem rezerwacji co najmniej do 20.12, z resztą w zanadrzu masz lodowce Dachstein i Kaprun więc brak zjazdów na nartach Ci nie grozi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na tendencje pogodowe i znacznie większą siłę wschodnich wyży niż w zeszłym roku ...

Wyż wschodnioeuropejski słabnie. Zresztą nawet jak unas było kilka dni z napływem mroźnego PPk to w Alpach dominował napływ powietrza atlanckiego nazwanego przez meteorologów PPm. Co będzie dalej:confused:: Zima w Alpach zapowiada się cieplejsza niż w zeszłym roku ,ale wysoko w Alpach powinno być nie najgorzej. Sam jadę 09.01.14 do Santa Cateriny (Włochy-Lombardia) gdzie w tej chwili otwarte jest tylko 6km tras. Ta stacja ma mikroklimat i w styczniu nie było sytuacji ,żeby przynajmniej 15km tras nie było czynnych, dlatego jadę tam trzeci raz z rzędu bo lepiej tłuc w koło te same trasy niż nie pojeździć w ogóle.W Alpach na wysoko położonych trasach pojeździsz ,a czy na śniegu naturalnym czy sztucznym to mniej ważne.W Polsce może być w tym sezonie niewiele lepiej niż w zeszłym i nie podzielam optymizmu:mad::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy czyje wrozby beda bardziej trafione. Ja uwazam, ze pogoda owszem zafunduje sporo dni na plusie tej zimy ale i co najmniej 4-5 tygodni mrozow takze. A to oznaczac by moglo bardzo udany sezon narciarski. Zima w normie lub niewielki plus. Zreszta model OPI wskazuje nawet na zime ponizej normy. Santa caterina jest super jak i caly region valteliny z bormio i livigno na czele. Ja w tym roku testuje austriacki allstarcard (sasiad skiamade) na koniec stycznia a w rezerwie na slaba zime mam wlasnie lodowiec kaprun. Choc mysle ze nie bedzie potrzeby korzystac z lodowca wiecej niz 1 raz w celu zwiedzenia. ;)

Edytowane przez shuger
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27.12 - 03.01.15 mam zarezerwowany wyjazd narciarski w rejon Flachau. Z tego co się doczytałem to ośrodek miał ruszyć 06.12 , ale na 100 % nie ruszy w tym terminie. Podobno dużo ośrodków jest zmuszone do przełożenia otwarcia sezonu.

Patrząc( kamerki na stokach ) na pogodę to chyba nie był to najlepszy pomysł.

Powoli zaczynam się martwic warunkami atmosferycznymi panującymi w tamtym regionie.

Czy moje zmartwienia są uzasadnione ??

Proszę o opinie częstych bywalców tamtych stron.

Ja bym był spokojny w sezonie 2011/12 o ile dobrze pamiętam było podobnie, a w tzw. okresie międzyświątecznym w Austrii spadło ponad 2 metry śniegu. Poza tym okres świąteczny jest najbardziej oblegany przez turystów więc zrobią wszystko, żeby co najmniej połowa tras była przejezdna, żeby się czasami nie przestraszyli i chcieli wrócić za rok. Ja w tym okresie jadę do Czech i jestem nastawiony optymistycznie :happy: przykładowo 2 lata temu w tym samym czasie jak przyjechaliśmy i szliśmy spać to mocno padał deszcz, a rano okazało, że później ochłodziło się i spadł śnieg. Zatem jak to w pogodzie, sytuacja może zmienić się z dnia na dzień, a są jeszcze 3 tygodnie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz o regionie ?? Dobry wybór ??

Region wspaniały, urozmaicony.

Z całego SkiAmade ja zaliczyłem większość ośrodków,choć jeszcze kilka na mnie jeszcze czeka.

Np.Hochkönig

Flachau-Wagrain to wspaniałe miejsce,choć w zeszłym sezonie byłem przerażony ilością ludzi.W kolejkach się nie stało,no może kilka razy się zdarzyło,ale na trasach był momentami "białczański tłok".

-

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np.Hochkönig -
Bardzo fajnie pomyślane miejsce - niby małe ośrodki a połączone fajną 32 km pętlą -Konigstour - dużo tras ciekawych, również sporo ambitnych - niewielki ruch na trasach , warto zatrzymać się na kilka dni .Minusem jest jedynie wysokość - ośrodek dość niski .

Konigstour.jpg

Konigstour.jpg.242c14e6919996467050b31cf92c03da.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27.12 - 03.01.15 mam zarezerwowany wyjazd narciarski w rejon Flachau. Z tego co się doczytałem to ośrodek miał ruszyć 06.12 , ale na 100 % nie ruszy w tym terminie. Podobno dużo ośrodków jest zmuszone do przełożenia otwarcia sezonu.

Patrząc( kamerki na stokach ) na pogodę to chyba nie był to najlepszy pomysł.

Powoli zaczynam się martwic warunkami atmosferycznymi panującymi w tamtym regionie.

Czy moje zmartwienia są uzasadnione ??

Proszę o opinie częstych bywalców tamtych stron.

Rezygnując z dokonanej już rezerwacji, proszę zwrócić uwagę na Austriackie Prawo Hotelowe https://www.wko.at/Content.Node/branchen/oe/Hotellerie/AGBH_polnisch.pdf

Pozdrawiamy serdecznie,

austria.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezygnując z dokonanej już rezerwacji, proszę zwrócić uwagę na Austriackie Prawo Hotelowe https://www.wko.at/Content.Node/branchen/oe/Hotellerie/AGBH_polnisch.pdf

Pozdrawiamy serdecznie,

austria.info

Zapoznałem się osobiście kiedyś tam ,kilka lat wstecz.:stupid:

Ruszyłem do Flachau ale w Poysdorfie autko lekko zaniemogło.

Na tyle,że mogłem zawrócić w stronę domu aby auto postawić na warsztat.

Wykonałem telefon do właścicieli apartamentu,że nie przyjedziemy bo auto zdefektowało.

Z domu napisałem e-maila ze szczegółami co i jak.

Otrzymałem odpowiedź,z wyrazami współczucia z powodu uszkodzonego samochodu,ale również z prośbą o dokonanie wpłaty za zamówione wynajęcie apartamentu.

Po szybkiej naprawie auta,znów ruszyłem do Flachau.Byłem 4 dni,a zapłacić trzeba było za zamówionych 7 dni.

I ja to rozumiem. Inaczej jedna osoba rezerwowałaby kilka apartamentów a potem wybierała dowolny a reszta zostawałaby na lodzie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek1982, nie chcę Cię uszczęśliwiać na siłę :smile:, ale jestem przekonana, że będzie po czym jeździć. Ostatnie kilka to opady i idealne warunki do pracy armatek, widać to było zresztą na kamerkach. Nawet jeśli w dolinach zrobi się plusowo, to na górze warunki do jazdy zostaną. A prognozy pokazujące trendy 16-dniowe wskazują, że to ocieplenie jest przejściowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek1982, nie chcę Cię uszczęśliwiać na siłę :smile:, ale jestem przekonana, że będzie po czym jeździć. Ostatnie kilka to opady i idealne warunki do pracy armatek, widać to było zresztą na kamerkach. Nawet jeśli w dolinach zrobi się plusowo, to na górze warunki do jazdy zostaną. A prognozy pokazujące trendy 16-dniowe wskazują, że to ocieplenie jest przejściowe.

Obyś miała racje.

Dzięki za opinie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Flachau-Wagrain byłem 3 razy, z czego 2 razy po tygodniu właśnie w terminie Bożego Narodzenia i pod każdym względem było super. We Flachau obecnie jest mróz i naśnieżanie idzie na maksa, co widać na kamerkach. A śnieżyć i przygotowywać trasy to oni potrafią !. Tak więc jeśli nie będzie jakiejś katastrofy typu fen/halny przez kilka dni, a na to się nie zapowiada, to będzie dobrze i bardzo dobrze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...