Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

i to są jaja!!!


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Czytaliście???

...W piątek – 20 lutego – na Górce Szczęśliwickiej w Warszawie rozegrany zostanie I Amatorski Turniej Narciarski w konkurencji slalom gigant – Eurobuild CEE CUP 2015. Zmierzą się w nim miłośnicy białego szaleństwa i sportów zimowych...

POLAK potrafi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahaha!!! Slalom gigant na płaskiej trasie o dł.220m, gdzie co chhwila jest wypłaszczenie!!!! I w dodatku na szczotkach:crazy: Co prawda rano spadło całe 2cm, ale mrozu nie ma. Chyba, że będą chodzić po domach w Warszawie i prosić o śnieg z lodówki-to może wtedy naśnieżą:laughing::tongue:

Chyba się tam wybiorę, bo szykuje się niezły cyrk:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Zawodów na Górce Szczęśliwickiej jest multum. Stoczek nie jest wcale łatwy. Oczywiście jest krótki ale śmiać się z takich inicjatyw mogą tylko młotki.

Wychowano tu paru niezłych zawodników a nauczono jeździć na nartach tysiące ludzi więc sugeruję myślenie Jasiu.

Pozdro

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Zawodów na Górce Szczęśliwickiej jest multum. Stoczek nie jest wcale łatwy. Oczywiście jest krótki ale śmiać się z takich inicjatyw mogą tylko młotki.

Wychowano tu paru niezłych zawodników a nauczono jeździć na nartach tysiące ludzi więc sugeruję myślenie Jasiu.

Pozdro

Inicjatywy są konieczne, ale co do jakości tego typu zawodów na Górce Szczęśliwickiej mam (pewnie nie tylko ja :wink:) wątpliwości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inicjatywy są konieczne, ale co do jakości tego typu zawodów na Górce Szczęśliwickiej mam (pewnie nie tylko ja :wink:) wątpliwości...

A o jakiej jakości mylisz? Ze nie spełniają wymogów FIS?

Toż to miejski ośrodek sportu i rekreacji w centrum Polski. Zwykle chodzi o fajne spędzenie wolnego czasu - czy to w grupie dzieciaków, rodzin, osób mieszkających w tej samej dzielnicy czy pracujących razem itd. Zwykle wystarczy foto cela, parę bramek i dobre towarzystwo.

Jak już zorganizujesz imprezę narciarską dobrej jakości (:confused::) to daj znać proszę.

peace.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dzieciaki tam mają jeździć to ja nie mam nic na przeciw. Lepsza górka szcześliwicka niż siedzenie przed kompem i żarcie śmieciowego g***a. Bo jeśli chodzi o "duże dzieci" to faktycznie nie będą miały gdzie się rozpędzić :biggrin:

Ale inicjatywa jak najbardziej na plus :cheerful::applause:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, nie wiem jak można śmiać się z takich zawodów. Chyba jakieś niespełnione marzenia dają o sobie znać :rolleyes::.

Niech sobie dzieciaki i dorośli ludzie jeżdżą, a Ciebie Jasiek chciałbym zobaczyć śmigającego GS na czarnej trasie w pełnym gazie skoro górka Cię tak bawi :wink:

Każdy kto otarł się o narciarstwo w formie zawodów i sportu wie, że takie zawody są w Polsce jak najbardziej potrzebne.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jeśli chodzi o "duże dzieci" to faktycznie nie będą miały gdzie się rozpędzić :biggrin:

Ale inicjatywa jak najbardziej na plus :cheerful::applause:

duże dzieci też dają radę :wink: ale swojego filmu nie wkleję bo przy tak dobrze jeżdżących dzieciakach jak na szkolnych zawodach palę się ze wstydu

Moim zdaniem każda taka inicjatywa amatorskich zawodów dla małych i tych większych zawodników zasługuje na wsparcie słowne. Organizacja nawet tych o pietruszkę to zwykle mniejszy lub większy wysiłek - a dla organizatora poza satysfakcją żadnych innych profitów brak.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, miałem się tutaj nie odzywać, ale....

Ktoś kto nie jeździł sportowo nigdy i nigdzie (nie liczą się tutaj okazjonalnie - przypadkowe wystąpienia ala "forumowe" z których jesteśmy dumni i które dają nam przeświadczenie wielkości i świetności) + plus być może jakieś słowacko - alpejskie eskapady i zachłyśnięcie się przestrzenią i widokami + naoglądanie się GS w TV przez duże G przy okazji APS, to w ogóle nie kuma bazy i tak nie ma co tłumaczyć.

Nizinna Polska, zero śniegu i jest zabawa i jest sport i jest jazda. Brawo.

Gratulacje ignorancji dla autora i jego klakierów.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Inicjatywy są konieczne, ale co do jakości tego typu zawodów na Górce Szczęśliwickiej mam (pewnie nie tylko ja :wink:) wątpliwości...

Co to jest twoim zdaniem: "jakość zawodów". Jakom, że organizowałem różne zawody narciarskie wielokrotnie tak w Polsce jak i za granicą chętnie na ten temat pogadam z kimś kto potrafi taką "jakość zawodów" ocenić.

Pozdro

Cześć

kiedyś na allegro można było kupić zeszłoroczny śnieg w słoiku za jedyne 1 zł :laughing: - polecam

Zjedziesz tak jak chłopczyk na filmie po siatkach??

Pozdro

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w czym problem, na Malcie w Poznaniu takie zawody rozgrywana są już od wielu lat, a zdaje się, że stok jest jeszcze krótszy niż w Wawie. Obecnie odbywa się już 15 edycja (http://maltaski.pl/Grand_Prix_w_narciarstwie_zjazdowym_i_snowboardzie.html) i zabawa jest całkiem fajna od juniorów po seniorów. Sam kilka razy startowałem i emocje były fajne. Tu nie chodzi o żadne zawodowstwo tylko przyjemne spędzenie czasu i pozytywne współzawodnictwo. Dla ludzi z nizin dla których wyjazd w góry to zazwyczaj kilka godzin w samochodzie w jedną stronę to ciekawy substytut :happy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychowano tu paru niezłych zawodników a nauczono jeździć na nartach tysiące ludzi więc sugeruję myślenie Jasiu.

Raczej nauczyło zjeżdżać, a nie jeździć, to jest jednak spora różnica:rolleyes::

Co nie zmienia faktu że jako "podkład" pod właściwą jazdę w górach taka edukacja jest bezcenna i zasadna.

Podobnie z tymi zawodnikami, uczyli się tam zjeżdżać, a nie jeździć, choć nie bardzo wiem o kim konkretnie mówisz, ale OK:stupid:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Raczej nauczyło zjeżdżać, a nie jeździć, to jest jednak spora różnica:rolleyes::

Co nie zmienia faktu że jako "podkład" pod właściwą jazdę w górach taka edukacja jest bezcenna i zasadna.

Podobnie z tymi zawodnikami, uczyli się tam zjeżdżać, a nie jeździć, choć nie bardzo wiem o kim konkretnie mówisz, ale OK:stupid:

Zjeżdżanie i jeżdżenie nie zależy od wielkości górki choć masz rację, że na Szczęśliwicach realizowany jest raczej etap zjeżdżania. Co do zawodników to tu wychowywali się zawodnicy ze wszystkich warszawskich szkół, również Ci, którzy później lali tych z gór prawdziwych chociażby o Jasiu Wojtiuku wspomnieć.

Są to oczywiście zawodnicy na naszą polska miarę niestety ale są.

Pozdro serdeczne

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu że jako "podkład" pod właściwą jazdę w górach taka edukacja jest bezcenna i zasadna.

Podobnie z tymi zawodnikami, uczyli się tam zjeżdżać, a nie jeździć, choć nie bardzo wiem o kim konkretnie mówisz, ale OK:stupid:

Szkolenia narciarskie, fakt, ze głownie jak etap przedszkoli narciarskich i rozjeżdżenia przed sezonem, są tu sumienne realizowane przez co najmniej przez trzy kluby sportowe i efekty widać na różnych poziomach dziecięcej i młodzieżowej rywalizacji gdzie zawodnicy z nizin spokojnie rywalizują z tymi z gór (wystarczy zerknąć na wyniki młodzieżowego pucharu polski). Później oczywiście, kiedy pojawia się dylemat, nauka czy ściganie?, tylko nieliczni (w większości tacy który mogą sobie na to pozwolić mając prywatne zaplecze finansowe) kontynuują trening na poziomie seniorskim. Ale to już inna dyskusja o systemie szkolenia narciarskiego w Polsce....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Białym Krzyżu też ostatnio przeprowadzono takie zawody i to z powodzeniem.

Niby żadna górka, ale trenowali tam też biegacze,a nawet skoczkowie narciarscy! Ci ostatni usypali sobie małą skocznie i trenowali wybicie oraz lądowanie telemarkiem. :)

Absolutnie nie krytykuje takich inicjatyw! Jako dziecko zdarzało nam się nawet na mniejszych górkach "ścigać" na plastikowch nartkach i tez było fajnie.

Na BK widziałem nawet turowca!!! Fok nie ściągał, bo zajęło by to więcej czasu niż podejście i zjazd razem wzięte.

Jak widać, wszystko zależy od pomysłowości i wyobraźni. :cheerful:

PS. Pisze tylko w moim imieniu - jak zazartowalem z zawodów, to na pewno od razu jestem ignoranetm, sfrustrowany,nie docenionym talentem, uważam się za eksperta itp... :stupid: Wyobrazcie sobie,że nie wszystkich "jarają" tyczki, nie wszyscy od razu marzą o karierze sportowej,tylko dlatego,że lubią jeździć na nartach! Proponuje mniej emocji.

PS2. Proponuje nie otwierać więcej wątków z jajami w tytule,bo generują wyjątkowo wiele złych emocji... :tongue:

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Kielcach na Telegrafie corocznie rozgrywane są zawody z serii Family Cup w różnych kategoriach wiekowych i od kilku lat w kategoriach wiekowych dzieci to właśnie dzieciaki z Poznania, które i uczyły się jeździć i trenują m.in. u siebie na stoku Malta, leją wszystkich innych, i tych z Podhala i tych z Beskidów, którzy na co dzień mają o niebo lepsze warunki do treningów.

Edytowane przez kmarcin
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze, raczcie zauważyć różnicę pomiedzy jazdą sportową i udziałem w zawodach od jazdy rekreacyjnej. Nie trudno chyba zrozumieć, że udział w zawodach, nawet tych na krótkiej i płaskiej górce, wyrabia umiejetność np. startu! Zawody to stress, to rywalizacja! Że nie wspomnę o jeżdzie wymuszonym torem, nie swobodnym.

W zawodach narciarskich startowałem jedynie kilka razy. Nie mam praktycznie doświadczenia, ale to "coś" gdy się stoi na starcie czułem!!! Natomiast w przypadku jazdy samochodem, gdy stoję na starcie i słyszę "5", "4", "3", "2", "1"- to "coś" mnie jara, motywuje i daje mi kopa od lat! Nie ma co się smiać, trzeba spróbować!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...