Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ski Amade Wielkanoc 2-7.04.2014


Rekomendowane odpowiedzi

Idąc za przykładem Jacka postanowiłem sobie podarować odrobinę luksusu i wyspać się do... :wink: do 7 rano pomału spakować i o 10 ruszyć w jedynie słusznym kierunku, a konkretnie uściślając do Wagrain w Ski Amade.Jako drogę wybieram wariant przez Wiedeń dalej w kierunku Graz i na S6....Normalnie nie opisywał bym drogi a już na pewno nie obfotografowywał, czy prawił o tym że z niej widać ośnieżone szczyty Alp, bo nie jesteście z ciemnogrodu, każdy tą trasę zna i ślepy nie jest:stupid:.Jednak pozwolę sobie na odrobinę arogancji i odstąpię do tej zasady, bo to niespotykany widok jechać 2 kwietnia ponad połowę drogi w warunkach zimowych, a sytuacja przypomina nasze rodzinne krajobrazy, czyli drogowcy zostali zaskoczenie zimą, a w zasadzie to chyba nie zauważyli że ta zaatakowała:eek:.

IMG_20150402_182335 (Medium).jpg

IMG_20150402_182749 (Medium).jpg

IMG_20150402_182907 (Medium).jpg

Ja się jednak nie martwię ani trochę mam nową furmankę i jeszcze wczoraj martwiłem się ze z przetestowaniem jej będę musiał czekać długie miesiące do następnej zimy, a tu taka niespodzianka:applause:Nawet fotoradary nie straszne:tongue:

P1050663 (Medium).jpg

Na miejscu też to wygląda jak by sezon zimowy się zakończył i kasztany pochowały już sprzęt do odśnieżania do piwnic i garaży, nie nie jest odgarnięte, ale ja się cieszę i niech tak zostanie:biggrin:Mieszamy kilkaset metrów od gondoli Rote 8ER Wagrain, a to można powiedzieć najlepsza brama do terenów narciarskich górujących nad Flachau Wagrain i ciągnących się aż do Alpendorfu, tak że jutro na pierwszy ogień to:smile:

57da85bfbb295_IMG_20150402_182335(Medium).jpg.c149dd435758b3f456748c2d6fbe544b.jpg

57da85bfc8020_IMG_20150402_182749(Medium).jpg.069e72cc87b93ffd029833b26a92046f.jpg

57da85bfd0ed7_IMG_20150402_182907(Medium).jpg.5f2e480a480e4bb23279e9037afebfa9.jpg

57da85bfda42b_P1050663(Medium).jpg.074e6a4495d649e9c7a094b4f63e1315.jpg

  • Like 24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszamy kilkaset metrów od gondoli Rote 8ER Wagrain, a to można powiedzieć najlepsza brama do terenów narciarskich górujących nad Flachau Wagrain i ciągnących się aż do Alpendorfu, tak że jutro na pierwszy ogień to:smile:

Jak byłem ostatni raz w Wagrain to trasa wzdłuż czerwonej gondoli Roter 8-er była moja ulubiona na rano. Jechaliśmy pierwsza gondolą żeby po zmrożonym sztruksie nawinąć ile się da zanim robiło się tłoczno. Miło to wspominam. Zazdroszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc za przykładem Jacka postanowiłem sobie podarować odrobinę luksusu i wyspać się do... :wink: do 7 rano pomału spakować i o 10 ruszyć w jedynie słusznym kierunku, a konkretnie uściślając do Wagrain w Ski Amade.

Jako drogę wybieram wariant przez Wiedeń dalej w kierunku Graz i na S6....

Normalnie nie opisywał bym drogi a już na pewno nie obfotografowywał, czy prawił o tym że z niej widać ośnieżone szczyty Alp, bo nie jesteście z ciemnogrodu, każdy tą trasę zna i ślepy nie jest:stupid:.

Jednak pozwolę sobie na odrobinę arogancji i odstąpię do tej zasady, bo to niespotykany widok jechać 2 kwietnia ponad połowę drogi w warunkach zimowych, a sytuacja przypomina nasze rodzinne krajobrazy, czyli drogowcy zostali zaskoczenie zimą, a w zasadzie to chyba nie zauważyli że ta zaatakowała:eek:.

[ATTACH=CONFIG]21809[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]21810[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]21811[/ATTACH]

Ja się jednak nie martwię ani trochę mam nową furmankę i jeszcze wczoraj martwiłem się ze z przetestowaniem jej będę musiał czekać długie miesiące do następnej zimy, a tu taka niespodzianka:applause:

Nawet fotoradary nie straszne:tongue:

[ATTACH=CONFIG]21812[/ATTACH]

Na miejscu też to wygląda jak by sezon zimowy się zakończył i kasztany pochowały już sprzęt do odśnieżania do piwnic i garaży, nie nie jest odgarnięte, ale ja się cieszę i niech tak zostanie:biggrin:

Mieszamy kilkaset metrów od gondoli Rote 8ER Wagrain, a to można powiedzieć najlepsza brama do terenów narciarskich górujących nad Flachau Wagrain i ciągnących się aż do Alpendorfu, tak że jutro na pierwszy ogień to:smile:

A nie prościej bylo do BIAŁKI

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się jednak nie martwię ani trochę mam nową furmankę i jeszcze wczoraj martwiłem się ze z przetestowaniem jej będę musiał czekać długie miesiące do następnej zimy, a tu taka niespodzianka:applause:

Śnieg śniegiem,ale co zrobisz jak się z ciemni? :wink: :tongue:

Po moich doświadczeniach z AUDI,mam zakodowane w głowie: "płać frajerze,płać i udawaj,że się cieszysz"... :stupid: :biggrin:

Miłych szusów i oby pogoda dopisała! :cheerful:

Edytowane przez johnny_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie nie opisywał bym drogi a już na pewno nie obfotografowywał, czy prawił o tym że z niej widać ośnieżone szczyty Alp, bo nie jesteście z ciemnogrodu, każdy tą trasę zna i ślepy nie jest....

Biorąc pod uwagę pogodę w jakiej ci przyszło jechać to nie miałeś nawet takiej szansy.

Ale może w drodze powrotnej uda ci się jakieś fajne foty z trasy ustrzelić i do relacji dołączyć.

Wtedy relacja twa będzie "pełna":smile: Bo tak to taka jakaś "sucha" by była.

Pozdrawiam i życzę zdrowych i pięknych Świąt Wielkanocnych, oraz udanego nartowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na pierwsze fotki :)

Buuuuziaki !!! :) Ależ chciałabym tam być!!! :)

Ja cały czas mam nadzieję, że do poniedziałku jeszcze chociaż dwóch wariatów zbiorę. Ale bida na razie. Kasia zbieraj się z bratem. Ja dojadę do Warszawy w Poniedziałek koło południa startujemy, wieczorem meldujemy się u SB na kwaterze. Mówię całkiem poważnie.

Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas mam nadzieję, że do poniedziałku jeszcze chociaż dwóch wariatów zbiorę. Ale bida na razie. Kasia zbieraj się z bratem. Ja dojadę do Warszawy w Poniedziałek koło południa startujemy, wieczorem meldujemy się u SB na kwaterze. Mówię całkiem poważnie.

Pozdrawiam.

Ehhh byłoby cudownie, ale... praca, praca, praca... w tym tygodniu nikt na urlop mnie nie puści a ponoć nie można brać wszystkich 4 dni urlopu na żądanie ciągiem :biggrin:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszych intensywnych opadach śniegu ranek przywitał nas lekko prószącym śniegiem i nieśmiało przebijającym się słońcem, choć raczej nie to nie było słońce, a coś w rodzaju światełka w tunelu:smile:

O 8030 meldujemy się pod dolną stacją gondoli Rote 8 ER z zamiarem zakupu karnetów na 5 dni dla 2 rodziców 1 dziecka i jednego młodocianego, sympatyczna pani w kasie uświadamia nas że przy zakupie karnetu na 6 dni dzieci są za darmo(wiedziałem o tym bo Lokieć pisał na forum ale zapomniałem), My jednak nie możemy zostać na 6 dni, ale prosimy panią żeby zrobiła nam symulację co się opłaca, bo może mimo wszystko taniej będzie kupić karnet na 6 dni a po prostu nie wykorzystać go, no i faktycznie jest taniej, ale pani z kasy brnie dalej, że przecież my rodzice i dziecko możemy wziąć karnet na 6 dni, a młodociany na 5 dni i będzie jeszcze taniej, w efekcie płacimy mniej o 70 euro niż pierwotnie było:applause:. To się nazywa podejście do klienta!!!:smile:

W gondolę i do góry:smile:

p1050669_medium.jpg

p1050668_medium.jpg

p1050671_medium.jpg

Jak byłem ostatni raz w Wagrain to trasa wzdłuż czerwonej gondoli Roter 8-er była moja ulubiona na rano. Jechaliśmy pierwsza gondolą żeby po zmrożonym sztruksie nawinąć ile się da zanim robiło się tłoczno. Miło to wspominam. Zazdroszczę.

A nie nie, tu stanowczo zaprotestuję, to jest moja ulubiona trasa i to już 8 lat:applause:

p1050673_medium.jpg

p1050677_medium.jpg

  • Like 21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A później zapanowała światłość i było po prostu bosko:smile:

p1050701_medium.jpg

p1050700_medium.jpg

p1050694_medium.jpg

p1050691_medium.jpg

p1050690_medium.jpg

p1050682_medium.jpg

p1050681_medium.jpg

Wystarczy Wam?

Opisywanie tras i zakrętów na nich nie ma sensu moim zdaniem:tongue:, mogę tylko dodać jeszcze że jak na razie jestem mile zaskoczony frekwencją niewielką, są ludzie oczywiście, ale kolejki nigdzie się nie tworzą, za wyjątkiem porannego incydentu gdzie wystąpił chyba problem techniczny i wszystkie Space Jety stały, a więc cały ruch skumulował się przy gondoli AchterJet no i tam postaliśmy równo 20 nim, czyli jak w Białce:eek:

  • Like 25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p1050671_medium.jpg

Ostatnie dwa razy bywałem tam w styczniu,ale wyglądało wówczas jakby to był kwiecień.:stupid:

O mały cyk, a nie poznałbym gdzie ta fota jest zrobiona.

A po za tym,...

p1050681_medium.jpg

SB pośle człowiekowi takie fotki iiiiiiiiiii,....cała Wielkanocna spowiedź "jak krew w piach".:tongue:

Edytowane przez MB
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SB,

po pierwsze to mnie skręca z zazdrości na samą myśl o Ski Amade i na to jakie macie cudowne warunki. Grudniowy wypad i jazda na trasach wykrojonych ze sztucznego śniegu pozostawiła jednak duży niedosyt, bo region jest piękny, wspaniały, i mogłaby tu dorzucić jeszcze wiele przymiotników...

Nie do końca mi tylko gra to, co napisałeś o cenach karnetów, a konkretnie o zniżkach. Owszem, w Ski Amade jest tzw.bonus rodzinny, ale począwszy od trzeciego dziecka :wink:

Cytat ze strony

Ski amadé ma sensacyjną ofertę dla rodzin. Trzecie dziecko/nastolatek w rodzinie i wszystkie kolejne jeżdżą za darmo. W Ski amadé również duże rodziny mogą jeździć na nartach w atrakcyjnej cenie.

Bawcie się się dobrze!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca mi tylko gra to, co napisałeś o cenach karnetów, a konkretnie o zniżkach. Owszem, w Ski Amade jest tzw.bonus rodzinny, ale począwszy od trzeciego dziecka :wink:

Tam są różne ulgi, myślę że w tym wypadku SB załapał się na poniższą:

From 14.03.2015, the Easter Bunny will be coming to Ski amadé. When purchasing a 6-day ski pass for at least one parent, children up to 15 years old travel free of charge. Entertainment on and around the pistes will be provided in the regions and villages.

Please note! Offer valid for children born in 1999 or later. Cannot be combined with other special offers

- http://www.skiamade.com/en/winter/accommodation/special-weeks/family-offers

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p1050722_medium.jpg?cache=1428172672

Dzisiaj ponownie rano meldujemy się pod gondolą Rote 8ER, ale zamiar jest taki żeby rozgrzać się na trasie 31 i 30 która prowadzi do tej gondoli z 2 razy a następnie przemieszczać się w stronę kolei G-Link która od 2 lat stanowi połączenie terenów narciarskich położonych po jednej i drugiej stronie Wagrain.

p1050752_medium.jpg

p1050753_medium_small.jpg

p1050725_small.jpg

Pogoda dzisiaj diametralnie różna od tej z wczorajszego dnia, dzisiaj iście zimowa z miejscowym zamgleniem słabą widocznością i prószącym cały dzień śniegiem, za to ludzi.... hmmmm.... nie ma wcale:applause:

p1050738_medium.jpg

p1050737_medium.jpg

p1050736_medium.jpg

p1050735_medium.jpg

p1050732_medium.jpg

Myślałem że ludzie schowali się w knajpach, ale rozglądam się i myślę że nawet jak by to chyba przybyli bez nart, bo sprzętu nie widać pod knajpami, no i faktycznie jest pusto pojedyncze osoby.

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po południu wracamy na stronę terenów narciarskich położonych po stronie Flachau, trochę się obawiałem czy czasem tam nie jest lepszy kontrast i czy wszyscy z tego powodu tam uskuteczniają narciarstwo, ale nic podobnego, tu też nie ma nikogo:applause:

p1050757_medium_original.jpg

te tłumy do szybkich krzeseł są nie do wytrzymania:stupid:

p1050763_medium.jpg

p1050760_medium.jpg

Coś jeszcze chcecie wiedzieć?

tak wiem...wiem... pewnie cała spowiedź wielkanocna poszła się... jjjjeee... jak krew w piach:angel:

:biggrin:

  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...