Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Chopok - zima w pełni!


Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie tak... zamrozić 11,5 tysiaka tylko po to żeby dostać całoroczny skipass który można kupić za 800PLN?

no od jakiegoś czasu śledzę kurs akcji TMR i raczej stoi a więc d... a nie zysk! a za kasę można Egipt... :applause: nurkowanie... :applause: i cały następny sezon :angel: i jeszcze zostanie :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak... zamrozić 11,5 tysiaka tylko po to żeby dostać całoroczny skipass który można kupić za 800PLN?

no od jakiegoś czasu śledzę kurs akcji TMR i raczej stoi a więc d... a nie zysk! a za kasę można Egipt... :applause: nurkowanie... :applause: i cały następny sezon :angel: i jeszcze zostanie :biggrin:

obecnie lokaty oprocentowane są na 2-3% w skali roku. To daje jakieś 300 do przodu z kwoty 11,5 tysiąca.

Jak ktoś nie ma innego pomysłu jak wydać taką kase, bądź jak lepiej ją zainwestować, to opcja w TMR jest dobra.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie lokaty oprocentowane są na 2-3% w skali roku. To daje jakieś 300 do przodu z kwoty 11,5 tysiąca.

Jak ktoś nie ma innego pomysłu jak wydać taką kase, bądź jak lepiej ją zainwestować, to opcja w TMR jest dobra.

:applause: Dobrze kombinujesz! :wink:

A przecież akcje TMR też raczej powinny zyskiwać... :rolleyes::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja, pod uwagę należy wziąć też fakt, że cena akcji teraz to zaledwie 50% ceny z 2013r. Warto by przeanalizować skąd tak duży spadek ceny akcji. Nie jestem na bieżąco z działaniami TMR, ale domyślam się że było to spowodowane dużymi inwestycjami (budowa gondoli na Chopoku?)lub zakupem ośrodków. Spodziewać się można że cena akcji jeszcze spadnie, jak zaczną się realizować inwestycje w SON oraz Chorzowie.

Jednak w długim okresie czasu wejście w te akcje na pewno jest dobrym posunięciem, szczególnie dla kogoś kto ma wolne 10tyś - roczny zarobek = cena karnetu, a gdy cena akcji osiągnie zadowalający poziom (a kiedyś na pewno osiągnie) - można je sprzedać zyskując dodatkowo kilka, a może kilkadziesiąt procent :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chopok bedzie otwarty w weekend ale nie polecam jechac. Chyba ze do jutra przygotuja trasy bo dzis nie dalo sie jezdzic , na majowej w poprzek byl pas zieleni okolo 5 metrowy , na gorze sniegu malo, placki ziemi i wszedzie kamienie

że będzie otwarty to "oczywista, oczywistość :biggrin:" ale karnety sezonowe będą działać????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja, pod uwagę należy wziąć też fakt, że cena akcji teraz to zaledwie 50% ceny z 2013r. Warto by przeanalizować skąd tak duży spadek ceny akcji. Nie jestem na bieżąco z działaniami TMR, ale domyślam się że było to spowodowane dużymi inwestycjami (budowa gondoli na Chopoku?)lub zakupem ośrodków. Spodziewać się można że cena akcji jeszcze spadnie, jak zaczną się realizować inwestycje w SON oraz Chorzowie.

Jednak w długim okresie czasu wejście w te akcje na pewno jest dobrym posunięciem, szczególnie dla kogoś kto ma wolne 10tyś - roczny zarobek = cena karnetu, a gdy cena akcji osiągnie zadowalający poziom (a kiedyś na pewno osiągnie) - można je sprzedać zyskując dodatkowo kilka, a może kilkadziesiąt procent :)

Akcje TMR stoją nisko po to, aby ci, którzy umożliwili zakup za bezcen polskich ośrodków mogli nabyć jak największą ilość akcji. (Tu trzeba zwrócić uwagę na ilość akcji w obrocie, może ich teraz akurat brak? Brak dla pospólstwa. Dla "zaprzyjażnionych" funduszy inwestycyjnych są one z pewnością dostępne). Teraz zacznie się okres wzmożonych inwestycji dofinansowanych w ok. 70% z funduszy unijnych- czytaj twoich podatków. Za około 5 lat, jak TMR potroi ( lub poczworzy, popiątni) swój majątek, nastąpi konsumpcja zysków. Wówczas łatwo będzie można kupić drogie akcje, bo będzie potrzeba zrobienia nowego biznesu. Może na helikopterach, może na utylizacji aut spalinowych? Wszystko zależy od tego co.... Nie, daruje sobie gdybanie, co ja wróż jestem? A tu, że jest skok na kasę ewidentnie widać, jak po psie, który nie potrafi powstrzymać merdania ogonem.

PS. Była taka huta Kęty. Jej akcje były notowane na giełdzie. Huta miała 3 piece do wytopu aluminium. Jeden piec rozerwało. Huta straciła 1/3 majątku, ze nie wspomnę o trudnościach innej natury, ograniczeniu produkcji itp. Jak na ten fakt zareagowała giełda?

Ano, akcje huty natychmiast podrożały o max. założony wówczas pułap 10% z notowania na notowanie!!!!! "Analitycy" tłumaczyli to koniecznością przeprowadzenia inwestycji, co miało tak ogromny wpływ na skok cen akcji huty?! Czyżby tak było w istocie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcje TMR stoją nisko po to, aby ci, którzy umożliwili zakup za bezcen polskich ośrodków mogli nabyć jak największą ilość akcji. (Tu trzeba zwrócić uwagę na ilość akcji w obrocie, może ich teraz akurat brak? Brak dla pospólstwa. Dla "zaprzyjażnionych" funduszy inwestycyjnych są one z pewnością dostępne).

Bumer, nie wdając się w dyskusję zwrócę ci uwagę, że TMR kupił SON od prywatnego właściciela. Jeżeli kupi Pilsko to też od prywatnego właściciela.

I nie siej teorii spiskowych nie mają argumentów. Jakby było wielu chętnych na zakup akcji to cena szłaby do góry. Takie są prawa rynku, na których opiera się giełda. W tym wypadku widać, że nie ma wielu chętnych do zakupu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śnieg juz spłynął, akcje poszły w dół.:stupid: O jakich teoriach spiskowych piszesz? Ludzie chcą zarobić i czynią to. W tym zarabianiu "pomagają" sobie jak tylko mogą, wykorzystują wszystkie mozliwości. A że w bardziej sprawiedliwych krajach taka praktyka nie byłaby mozliwa, to już inna sprawa. Nie widzisz tego wokół siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bumer, nie wdając się w dyskusję zwrócę ci uwagę, że TMR kupił SON od prywatnego właściciela. Jeżeli kupi Pilsko to też od prywatnego właściciela.

I nie siej teorii spiskowych nie mają argumentów. Jakby było wielu chętnych na zakup akcji to cena szłaby do góry. Takie są prawa rynku, na których opiera się giełda. W tym wypadku widać, że nie ma wielu chętnych do zakupu.

Też nie wdajac się w dyskusję powiem że kursem akcji

sterują gróbe ryby tak aby kupić jak jest tano i sprzedać jak jest drogo. A leszcze mają popłynąć.

Tak działa rynek, co nie musi dotyczyć tej sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o warunki narciarskie :cheerful: - czemu masakra? Mało śniegu,czy brak przygotowania stoku? :rolleyes::

Dokladnie kompletny brak przygotowania tras na czwartek czyli kompletna olewka narciarzy, ale moze na majowke przygotuja bo przyjedzie pewnie wiecej ludzi moze maja gdzies na gorze zmagazynowany snieg i rozrzuca na placki z ziemi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za odkopywanie wątku i to w celu offtopu... no ale musiałem :biggrin:(zresztą i tak zaczął się sezon ogórkowy)

Wiesz,nie bardzo załapałem,bo myślałem,że o twoją nartę chodzi...K2 ma w swojej ofercie nartę o nazwie Iron Maiden,ale jej wyglądu nie pamiętałem.
Czyżbyście pisali o tym, co dziś do mnie dotarło? :cool::

IMG_0566.jpg

Wiesz Edi jak Edi zawsze przystojny! :biggrin: :stupid:PS. nie wiedziałem że są takie zaje...te z Edim!!!!!! ja pierdziu kupił bym od ręki! cóż za późno :sorrow:
Noo... za późno, nabyłem ostatnie... chyba :biggrin:

IMG_0566.jpg.506cd06463a57d4cdb8fe06c67287871.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...