Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Prognoza pogody sezon 15/16


janek57

Rekomendowane odpowiedzi

I dekada Lutego dalej z ciepłą pogodą, deszczowymi niżami z kilkoma chłodniejszymi* dniami (chłodniejszymi to temperatura 0-5 na plusie), ogólnie większość dni 5-10. Niektóre stoki na wytrzymają deszczu i plusowych temperatur. Z tego co wiadomo jest szansa na ochłodzenie około 10 lutego, niektórzy blogowi amatorzy twierdzą że wcześniej, mnie wydaje się że na powrót zimy jaka była w Styczniu nie ma już szans.

Bez tytuĹu.jpg

57da8420e2668_Beztytuu.jpg.58aab45aa973208ef17ab20951cd458b.jpg

Edytowane przez Mixxxser44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wystawiasz prognozy na kilka miesięcy do przodu. Chyba nie powiesz ,ze w Polsce jest teraz mroźna zima bo w Kamesznicy na wysokości ponad 1000m.n.p.m. spadło 4 cm sniegu. Ogólnie marna pogoda dla narciarzy i na wyrażną poprawę się nie zanosi a dwa tygodnie temu prognozowałeś bardzo mroźny luty z zaledwie 2-3 dniami ze srednimi temperaturami powyżej zera. Teraz mam plus 5,6 stopniaC i lekki deszcz (Ruda śląska), w Wisśe jest +5 ,a jutro będzie wyrażnie cieplej.Luty zapowiada się na podobnie ciepły miesiąc co grudzień i tylko styczeń dzięki 15-17 dniom mroźnym był w normie.Traktuj poważniej Forumowiczów, bardzo Cie proszę:cool::

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wiaterek ze wschodu po 10 Lutym daje nadzieje na zimowe klimaty... zobaczymy co na to Atlantyk.

W prognozie opartej na modelach GFS,ECMWF do 18.02.16 zdecydowana przewaga cyrkulacji strefowej (atlantyckiej)z tylko przejsciowym napływem powietrza chłodniejszego z Kierunku NW http://www.wetteronline.de/wetter/bialka-tatrzanska . Moja ,,prognoza''się z tą prognozą niestety zgodza, czyli mam przerwe w wyjazdach na narty do około 20 lutego:mad::Na pocieszenie . Wygląda na to ,że marzec może byc temperaturowo około 2 stopnie poniżej średniej ,czyli w górach mroźny, z niezłymi warunkami na stokach.Takie info z poważnego portalu ,,pogodowego'' i z własnych obserwcji.

Edytowane przez janek57
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o prognozowanych na środę/czwartek opadach śniegu? Trochę ma go spaść!

Wczoraj jeszcze pokazywali śnieg na sobotę, dzisiaj podtrzymują na środę

Kurcze niestety nie. Od jutra przez trzy dni bardzo ciepło. Potem chłodniej a wwysoko (powyżej 700m.n.p.m.) zimowo. Ta twoja prognoza to chyba dla Tatr bo nie dal Beskidów http://www.wetteronline.de/wetter/szczyrk

Edytowane przez janek57
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o prognozowanych na środę/czwartek opadach śniegu? Trochę ma go spaść!

[ATTACH=CONFIG]27202[/ATTACH]

Wczoraj jeszcze pokazywali śnieg na sobotę, dzisiaj podtrzymują na środę / czwartek. Najgorsze chyba mamy już za sobą :)

Mnie podoba się piątek 12.02. W nocy i nad ranem przymrozki, potem jak wyjdzie slonce -10, wieczorkiem znowu się ociepli, i to sporo!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie podoba się piątek 12.02. W nocy i nad ranem przymrozki, potem jak wyjdzie slonce -10, wieczorkiem znowu się ociepli, i to sporo!!!

Piątek po czwartkowym opadzie powinien być naprawdę super! Niestety robota, najbliższy wyjazd za tydzień w sobotę...Ten weekend trzeba po-ostatkować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piątek po czwartkowym opadzie powinien być naprawdę super! Niestety robota, najbliższy wyjazd za tydzień w sobotę...Ten weekend trzeba po-ostatkować :)

Nie wiem gdzie bedzie super, jak nawet w Tatrach, gdzie wiecej śniegu wesoło nie bedzie bo wiatr w porywach do 100km/h. Dzisiaj i jutro rano niezłe warunki w górach.Można jutro z samego ranka jechać bo po południu będzie ciepło i ciasno.Najlepiej to udać się w Alpy:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie bedzie super, jak nawet w Tatrach, gdzie wiecej śniegu wesoło nie bedzie bo wiatr w porywach do 100km/h. Dzisiaj i jutro rano niezłe warunki w górach.Można jutro z samego ranka jechać bo po południu będzie ciepło i ciasno.Najlepiej to udać się w Alpy:biggrin:

Moim zdaniem będzie ok, jak spadnie chociać te 10 cm świeżego śniegu to zawsze będzie inaczej. Zdam relacje na pewno.

A Alpy już wkrótce :eek::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według prognozy pogody na najbliższy tydzień, w środę w górach zapowiadana jest dostawa białego! Np. w Szczyrkowskim Ośrodku Narciarskim pokrywa śniegu może przybrać na grubości o 25cm. Kolejne dni będą chłodniejsze z kolejnymi dostawami śniegu.

ea78da0af15e99b5a80d8ca16d8bcf0b.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toż to Janek napisał odpowiednio.

No właśnie nieodpowiednio :wink:

Bo "sypnie" to może oznaczać jakieś 10-25cm śniegu. A aktualna prognoza mówi o 48mm/12h... do tego należy używać słów typu: "śnieżna hekatomba", "snowmageddon", itp :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...