Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Prognoza pogody sezon 15/16


janek57

Rekomendowane odpowiedzi

Do porządnej narciarskiej zimy brakuje lekkiego mrozu poniżej 500-600m.n.p.m.Jak sie prognozy sprawdzą to w poniedziałek i wtorek sporo zalegajacego teraz śniegu poniżej 500-600m.np.m. spłynie. Przy porządnej zimie można fajnie pojeżdzić na Czantorii a tam jest teraz średnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia aktualizacja modelu GFS pogrzebała nadzieje na zimę w lutym. Ja pokuszę się o podsumowanie. Była to 3 z rzędu beznadziejna zima. Grudzień i Luty wyjątkowo ciepłe, jedynie dwa tygodnie Stycznia okazały się mroźne dzięki czemu naśnieżono trasy w większości stacjach narciarskich. Prawie zero naturalnego śniegu, jedynie kilka dni temu mocniej sypnęło.

Ciekawi mnie co dalej? Czy to już norma że zim prawie nie będzie? Oby nie ale śmiem tak twierdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 21 do 26 lutego planujemy 2 rodzinami poszusować. Patrząc na wszystkie prognozy nie ma chyba w Polsce szans na jazde nie na mokro. Kasprowy jedynie. Na Słowacji jedynie powyżej 1300-1400 m mrozik delikatny. Ktoś ma jakiś inny pomysł oprócz Alp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ku.... mamad troche wyluzuj. Większosc polskich narciarzy jeżdzi na stokach położonych między 400 a 900m.n.p.m. Wczoraj rodzinka szukała stoku w Wisle i Ustroniu żeby w końcu pojeżdzic na bardzo mokrym , zmuldzonym stoku w Soszowie bo np. w Ustroniu nie ma juz kompletnie gdzie jeżdzić w znosnych warunkach. Dzisiaj bardzo ciepło w Beskidach (Wisła +12C) to dużo spłynie z tej reszty sztucznego na stokach. Jak ktoś wczoraj jeżdził w Wisle czy Ustroniu to takie teksty jakie tutaj wstawiasz normalnie go wk....ą Te pół metra w Bieszczadach czy jutro 20 cm w Beskidach to będzie dostepne w sobotę i niedzielę i to w wersji mokrej poniżej 700m.n.p.m., jak w ogóle to spadnie. Posumowując weż trochę na wstrzymanie ,trochę realizmu mamad bo do dobrej zimy to jest średnio 5 stopni za ciepło Średnia od poczatku lutego to w Katowicach aż +5 stopni zamiast -0,5C. Dobre warunki będą (może już są) wTatrach i na Pilsku a to za mało dla ogromnej rzeszy rekreacyjnych narciarzy.Jak ktoś na narty w najbliższych dniach to sobota bo będzie po opadach i nie zacznie jeszcze intensywnie topnieć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz Janku sobota ?

Mamy jechać drugi raz z rzędu do Jurgowa (Podhale). Myślisz, że ten opad jutrzejszy poprawi sytuację ? Teraz to wygląda słabo...

Co z opadami na środę ? Niby jakieś ochłodzenie prognozują, ale z opadów już się wycofali..a wczoraj pół metra białego prognozowali na 24.02...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz Janku sobota ?

Mamy jechać drugi raz z rzędu do Jurgowa (Podhale). Myślisz, że ten opad jutrzejszy poprawi sytuację ? Teraz to wygląda słabo...

Co z opadami na środę ? Niby jakieś ochłodzenie prognozują, ale z opadów już się wycofali..a wczoraj pół metra białego prognozowali na 24.02...

W sobote ma byc najchłodniej po opadach.Czy zdaży obsługa S.narciarskich przygotować stoki i ile najpierw spłynie a potem dopada to niewiadomo? W niedziele cieplej i przewaga deszczu,potem chłodniejszy wtorek...Ogólnie zima 15/16 z temperaturami przeciętnymi w grudniu i lutym jak w Londynie. MASAKRA:mad:: http://www.wetteronline.de/wettertrend/szczyrk

Edytowane przez janek57
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że niektórzy zaklinają rzeczywistość. Ta zima to kicha. Śniegu zwyczajnie NIE MA! To, że jest trochę na Pilsku i Kasprowym, nie zmienia postaci rzeczy. To w końcu dwie najwyższe góry w PL z trasami. Cała Polska się tam nie spotka.

Teraz może spadnie trochę śniegu, ale ten śnieg będzie mokry. Biorąc pod uwagę temperatury, Beskidom na długo to nie pomoże.

Wprawdzie niektóre modele pokazują coś zimnego na koniec miesiąca, ale prawda jest taka, że to wróżenie z fusów. A nawet jeżeli - ciężko już liczyć na długotrwałą zimę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że część z Was napisze, że to wróżenie z fusów, ale... co mi tam :)

Szykuje się powtórka z poprzedniego roku - Amerykanie zapowiadają ochłodzenie na Wielkanoc. Bym tego nie pisał, gdyby nie to, że Święta Wielkanocy ostatnio są chłodniejsze od Bożego Narodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alter

Jedno jest pewne w lutym mam najlepsze warunki tej zimy ktoś zaprzeczy??

mamad lubię czytać Twoje prognozy, one oczywiście nie zawsze są trafne, ale często to dobra robota. Natomiast pisząc różne rzeczy zawsze można znaleźć link na poparcie swojej prognozy i wyjść na nieomylnego. Z tego co pamiętam zapowiadałeś zimny luty, wcześniej jak widać zapowiadałeś ciepły. Jakby nie patrzeć miałeś rację:-)

Natomiast co do zaprzeczenia to owszem zaprzeczę. W tej chwili w Polsce prawie wszystko spływa: Świeradów, Szrenica, Ustroń, Wierchomla, wszędzie przetarcia i naprawdę ciężkie warunki. Chwilami temperatury dobijające 10C. Zdecydowanie lepiej w skali Polski (a nie Kasprowego) było w styczniu. Owszem bez opadów śniegu (które przy lutowych temperaturach starczają dosłownie na 2 dni i wraca dramat), ale solidnie sztucznie naśnieżone stoki, trzymające się pieknie w jedocyfrowym mrozie. I powtórzę się IMHO to były ZDECYDOWANIE lepsze warunki do uprawiania narciarstwa.

Ps. Nie wiem dlaczego moje konto jest stale usuwane z serwisu i nie jestem w stanie doprosić się odpowiedzi od admina. Ktoś się w ogóle opiekuje tym forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alter

mamad mam nadzieję, że nie odbierasz mojego wpisu jako złośliwego. Po prostu jestem rozczarowany tym miesiącem dosyć mocno. Co do weekendu to wygląda, że kto na stoku ten trafił w dziesiątkę i faktycznie pada tak jak przewidywałeś - gratulacje. Co myślisz o następnym tygodniu? Zerkam na GEM i można zwariować, tańczy codziennie od +10 do -5 - nie wiem jak to czytać żeby nabrało sensu. Natomiast widać tam w tej chwili ochłodzenie od środy i jakby miało nabrać impetu w weekend (+śnieg). Coś z tego będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alter

Dzisiejszy GEM wygląda już tylko gorzej. Ochłodzenia nie widać do środy a później po chwilowym poniżej 0 będzie cnowu ciepło. Co za koszmarna zima i paskudny luty. Coś popadało, ale z tego co widzę spływa już po całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj plus 13 w Rudzie sląskiej i podobnie w beskidzkich miejscowosciach. Lepsze prognozy dla narciarzy bo od środy 24.02 do soboty rano zimowo,szczególnie mroźne noce a i początek marca , konkretnie od 02 do 08.03 bardziej zimowy niż wiosenny ,ale raczej słonecznie ,z małymi opadami. Moze byc krucho ze sniegiem w niższych partiach gór bo wczoraj i dzisiaj za duzo spłynie. Luty to w Rudzie śląskiej do dzisiaj 70mm opadu przy sredniej 38mm ,czyli nie jest to nawet 200% a zaległości z roku 2015 to około 200mm. Moze padac ,szkoda ,że 95 procent to deszcz a nie snieg bo byłoby go teraz około 70-80cm ,w górach 150-200cm.Jest za ciepło bo prawie 5 stopni powyzej średniej ,ale od środy kilka dni lekkiej zimy, może niestety być zbyt mało śniegu.Czyli tym razem pokrywa sie to z tym co napisał wcześniej mamad . http://www.wetteronline.de/wettertrend/szczyrk Według moich ,,przewidywań ''Marzec 16 może okazać się chłodniejszy od lutego.Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to niemożliwe, ale gdyby pod koniec tego tygodnia w centrum i na południu temperatura była poniżej -10 stopni w dzień i w nocy to byśmy mogli mieć ogromną powódź. Już teraz są miejsca, gdzie zostały przekroczone stany ostrzegawcze na rzekach (np. w Żywcu).

Liczę na chłodny marzec i na majówkę na Kasprowym :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...